Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Diablo 3 - GC09 - hra za witch doctora z ign.com

Čtvrtek, 20. srpen 2009   Diablo3

Přeloženo z ign.com

Ačkoli do vydání diablo 3 zbývá pravděpodobně ještě rok, vypadá ta hra absolutně vyladěná. Funguje hladce, animace postavy a nmagické efekty a smrt nepřátel jsou plynulé, detailní a charakteristické, při boji máte pocit, že to má smysl a účinek.

V pouštním prostředí se na mě vyřítily velké roje nepřátel. Vybral jsem si witch doctora, který má jakoby nekromantické, podivné dovednosti a umí vyvolávat. K tomu, abych potvory změnil na krvavou kaši, jsem měl jen omezený počet dovedností, ale všechny byly užitečné. Mohl jsem házet do vzduch hořící lebky, které při detonovaly, kdekoli jsem stiskl tlačítko pro útok, a to poskytovalo proměnlivou vzdálenost. Výbuchy také způsobovaly dost velkou plošnou škodu, což bylo ideální pro vymetání velkých tlup fallenů nebo skeletonů nebo jakýchkoli jiných potvor, které se rozhodly , že na to půjdou společně. Děsivý spekter vylétá z těla witch doctora s příšerným vytím a děsí nepřátele a po nějakou omezenou dobu je obrací na útěk. Na svou stranu jsem si mohl vyvolat zombie psy, a myslím, že všichni budete souhlasit, že to je ten nejlepší druh psů. A nakonec jsem měl útok na vyvolání pavouků z mrtvol, což zůsobilo, že z nepřátel po jejich smrti vylezly hladové roje hnusně zelených pavouků, kteří se rozběhli vpřed a útočili na cokoli v blízkosti. Když jsem použil psy, pavouky a ohnivé bomby dohromady, vedlo to k uspokojivým scénám destrukce.

Jak už to v diablo bývá, bylo tu pár špatných chlapíků, kteří si říkali o potrestání. Útočily na mě hyenovité kreatury, znetvoření salamandři, kteří vyskakovali ze země, plachtící spektři, kteří útočili smrtícím whirlwindem, gigantičtí démoni s dlouhými zubatými meči, čtyřnozí ledoví kouzelníci, toxické včely, guardiani, kteří řídili falleny, aby zaútočili všichni naráz, šouraví ještěřovci v kryptách pod pískem.

Postoj witch doctora není vzpřímený. Je spíš komicky shrbený tak, že kdyby se nepohyboval, spletli byste si ho s pokroucenou větví stromu,. V boji nablízko nevypadal moc schopně, ale mana se mu doplňovala docela rychle, takže nebyl problém házet téměř nepřetržitý proud ohnivých lebek a vyděsit (horrify) celou oblast, když už začalo být hodně nebezpečno.

Trvalo mi několik minut, než jsem si uvědomil, že jsem během všeho toho bojování nesosal lahvičky. Několik jsem jich měl na hotbaru (který taky obsahuje skilly, čehož jsem si skoro nevšiml), ale za těch 20 minut jsem vypil jen jednu. To proto, že nepřátelé náhodně vyhazují léčivé lektvary na zem. Tyhle nesbíráte. Jen přes ně přejdete a ihned se vám obnoví zdraví a také, a to mě překvapilo a potěšilo, zdraví vyvolaných služebníků. I zlato se automaticky sbíralo, když přes něj witch doctor přešel.

Jediný opravdový quest, který jsem hrál, bylo dostat se do města, a to se mi nepodařilo. Prozkoumával jsem rozsáhlé písčité pustiny, obdivoval jsem detaily prostředí a pak jsem přišel k portálu, který mě hodil do nějakých chodeb. Když jsem si prostřílel cestu přes temné průchody, čelil jsem pojmenovanému démonovi, který, jak byste asi čekali, měl větší výdrž než normální a jiní modře pojmenovaní zlouni. Vyhodil pěknou žlutou věc na hlavu, kterou jsem pomocí svitku identifikoval a nasadil si ji.

Další hratelné postavy byli barbar a wizard ale neměl jsem šanci je zkusit. Barbarovy zbraně, které jiskřily viditelně magií vypadaly, že dávají solidní pocit váhy, jako by skutečně zasahovaly potvory, nejen prošly skrz a odečítaly se číselné hodnoty. Hra za wizarda byla většinou na dálku a zjevně nejefektivnější taktika byla posílat dopředu explozivní koule magické energie, které se pohybovaly přímo vpřed a detonovaly při doteku.

2 Komentářů

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 psychopat v 20/08/2009 13.10 (Odpověď)
hezký článek
#2 Walhall v 20/08/2009 15.36 (Odpověď)
Na Witch Doctora se těšim zatím naprosto nejvíc:)

Přidat komentář


Text uzavřený mezi hvězdičky se zobrazí tučně (*word*), podtržení se dělá takto: _word_.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications
 
 

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist