Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Další knížky, na které se těším

Čtvrtek, 27. srpen 2009   Knížky

První doplnění mého knižního seznamu pro krvelačné dámy :-)

Talpress vydá v srpnu Modrý meč od Robin McKinley.
Začíná jako romantické cajdáky z 19.století - mladá dáma po smrti otce přijíždí za účelem výběru vhodného ženicha do kolonie, kde její bratr slouží v místní posádce. A pak se to celé tak nějak zamotá ... viz anotace. Vážně se nenechte odradit úvodem, je to čistokrevná "hrdinská" fantasy a autorka má nádherný vypravěčský styl. To bylo to, co mě na jejích knížkách zaujalo (četla jsem v eng skoro všechny), a jestli si to koupím česky, bude proto hodně záviset na kvalitě překladu. Je ale škoda, že napřed nevydali Hero and Crown, protože to dějově, historicky hodně dávno, předchází, a v Modrém meči je na to dost odkazů.

Laser books (momentálně na mě NOD vřeští, že tam mají iframe vir, tak tam nelezte), vydá Zakalená od Elizabeth Bear. Prý brzo.
Protože na to radši nebudu odkazovat, tak tady je anotace: Píše se rok 2062 a vysloužilá příslušnice zvláštních jednotek Kanadské armády Jenny Caseyová bydlí v zavšivených ulicích Hartfordu ve státě Connecticut. Jenny, sužovaná bolestmi, se skrývá před státem, kterému kdysi sloužila. Spojila se s jedním z vůdců gangů, aby mohla někomu občas zachránit život. Co nevidět jí bude padesát a její protézami pospravované tělo začíná vypovídat službu. Svět na ni ale ještě zdaleka nezapomněl. Jistý vědec ve státních službách potřebuje pro svůj důležitý projekt prvotřídního jedince a Jenny mu připadá nejvhodnější. A tak se z Caseyové rázem stane pěšák v zuřivé bitvě, která se odehrává v zákoutích Internetu, na ulicích zdevastovaných měst i ve spletité struktuře její zpola umělé nervové soustavy. A musí složitou hru o život ovládnout dříve, než se jí nově se rýsující zářná budoucnost vymkne z rukou. Román Zakalená je prvním dílem trilogie, za niž si autorka vysloužila cenu Locus pro nejlepší románový debut. Bearová je také nositelkou Ceny Johna W. Campbella pro nadějného nováčka.

A ještě skouknu Tajná historie Moskvy od Ekaterina Sedia - Anotace, vydává Triton a má to dobré ohlasy až z tej Ameriky. Má vyjít v září.

A něco ze vzdálenější budoucnosti (aneb knižní drb):

Argo (asi) prý někdy vydá Emissaries of the dead od A.Troy-Castra, což je sci-fi detektivka. Anglicky recenze.
Andrea Cort je sarkastická, cynická a nemá ráda lidi. A oni nemají rádi ji. Možná proto je tak dobrá ve vyšetřování zločinů ve vesmírné federaci, ať se to týká lidí, améb nebo chobotnic. Jenže tento případ je trochu choulostivý, co když ho spáchala AI - umělá inteligence, která to všechno zpovzdálí řídí ... přece bychom ji nemohli obvinit, musí se najít někdo jiný, nějaký vhodný obětní beránek... Ale to není Andrein styl. Možná je to tím, že nemá ráda ani své šefy :-)
Román dostal cenu Philipa K. Dicka. V angličtině je už vydaný druhý díl a autor pracuje na třetím. Knihy (případy) jsou uzavřené, ačkoli je tam pokračující příběh.

8 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Anonym v 27.08.2009 14:58
http://fantomprint.cz/cz/knihy/magicky_krystal/
Prvni dil trilogie ze sveta Forgotten Realms pomerne znameho z pocitacovych her Baldrus Gate a Icewind Dale

Dal doporucuju obratit pozornost na knizky ze serie Dragonlance zj na zakladni trilogii Kroniky (v nejblizsi dobe by mel vyjit posledni dil) nebo Ztracene kroniky (nicmene tam je hodne odkazu za knihy, ktere jiz vysly)
http://fantomprint.cz/cz/serie/dragonlance/

Eventuelne muzete nakupovat na:
http://www.4shared.com/dir/1088385/f55b82c7/sharing.html
#1.1 SuE v 27.08.2009 15:17
no já to mám tematické - vybírám to, kde hrdinky jsou ženské :-)

ale nic proti dragonlance :-)
#1.1.1 Nev v 28.08.2009 09:14
V "hodne" skupince jsou 3 za 7 a ve "zle" 1, ale ta je moc moc zla:-)
#2 Nev v 27.08.2009 14:59
Nepodepsanmy prispevek je ode me.
#3 SuE v 27.08.2009 15:14
sry, spam filter je občas dost divoký a sežere komentáře, takže je musím povolovat

tohle bylo kvůli více odkazům, předtím se asi mu nelíbily názvy některých ďábelských potvor :-)
#3.1 sappi v 28.08.2009 20:57
Tak jak hroch? :-)
#3.1.1 SuE v 28.08.2009 21:23
zatím jo, ale zitra se ozvu ještě, mladej ještě nepřijel :-(
#4 kryska v 27.08.2009 22:15
No, jestli chce Talpress vydat Modrý meč v srpnu, tak to si musí sakra pospíšit... nebo možná míní jiný rok? :)

Tuhle knížku si taky rozhodně koupím, díky za tip!

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist