Home   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Patlámo, patlámo ... no teda, mámo

Středa, 15. červen 2011   Pokec

Ano, můj milý deníčku, musím se k tomu konečně přiznat. Hned dvou vážných poklesků jsem se o víkendu dopustila a své přesvědčení zradila. Založila jsem stránky na Facebooku a nainstalovala jsem si Photoshopu.

Ale mám polehčující okolnosti, slavný soude!

Totiž, to začalo tak. V pátek byla pro adminy fanwebů Hellgate Global vyhlášena soutěž o nejlepší logo fansite, a že to bude vylepené u nich na fejsbůku a lidi budou hlasovat, jako že „Like“.

Skočila jsem na špek a začala jsem usilovně (po 3 deckách červeného poněkud méně usilovně) vymýšlet, jak by to mělo vypadat. Na hellgate mám v hlavičce takovou drzou kabalistku, která na každé stránce trousí neuctivé poznámky (pokud možno na adresu svatých templářů), tudíž volba padla na kabalistku - za ni šoupnu ten runový kruh z hellgate znaku, trochu se to ušmudlá, přidáme hlavičku z webu a za hoďku je vymalováno.

Tak jsem druhý den nastartovala paint.net, můj oblíbený grafický editor, vyřízla hlavu kabalistky z wallpapíru a trochu jsem ji zposterizovala, aby vyniklo tetování , přidala vrstvu na pozadí – hnědou, na to prolnout nějaký rezavý plech ... a už jen ten znak. Tak jsem prohrabala net a našla prastarý presskit ještě z roku 2005 asi, tam bylo logo s vrstvama ... ale paint.net to neotevře - prý něco špatně.

Ano, tušíte správně, tady jsem vyměkla a stáhla jakýsi 30 denní trial photoshopu. Ten sice mrčel taky něco o tom, že file corrupted (co taky čekat od démonického loga, že) ale nakonec to otevřel. Tak jsem do toho čučela jak sova do hodin - poprvé ve fotošopě, a připadala jsem si lehce méněcenná, než jsem se dohrabala k tomu kruhu, zkopírovala jsem ho a šťastně se navrátila i s kořistí do paint.netu. Přidala jsem ho na pozadí, přeplácla to celé hliníkovým poškrábaným plechem a nějakýma nápisama a je to. Pat a Mat spolu s pejskem a kočičkou by mohli jen tiše závidět .. :-)

Že vám to přijde, jako že vás podle ponoukám, abyste mi tam na tom Fejsbůku klikli na Like? Ač se to může zdát neuvěřitelné, i v dnešním zmateném světě jsou některé věci tím, čím se zdají být. Tak tam nakoukněte, no ...

No a pak se v pondělí strhla ta slavná soutěž na tom fejsbůku a já jsem tam chtěla k tomu taky něco moudrého prohodit, tak jsem si založila facebookovou stránku pro hellgate, bych se mohla vydávat za hellgate.cz a zviditelňovat se, oh, jak pokleslé...

A nejhorší na tom je, můj milý deníčku, že se za to vůbec nestydím, a docela mě to baví. A teď nevím, jestli jsem bezzásadová nebo naopak flexibilní a nezkostnatělá :-)

7 Komentáře

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Aladar72 v 15.06.2011 21:05
Nazdárek Su.E . Mno pokus je to pěkný jen mi tam tak nějak nesedí ten nápis hellgate.cz, neber to prosím jako přílišnou kritiku, ale použil bych jiný font, trochu ďábelštější nebo něco podobného nápisu dole a doporučil bych změnit barvu a zmenšit. Taky mi připadne, že jsi netrefila perpektivu ten nápis tak nějak nepěkně vystupuje/vyčnívá z obrázku, navrhoval bych ho zapustit do pozadí jako by byl vyrytý do té stěny. Každopádně GL s photoshopou :-D.
#1.1 SuE v 15.06.2011 21:15
jasně, že je to není nic moc.
já už toho měla na konci plné zuby, tak jsem to tam flákla jen tak. Tak trochu jsem předpokládala, že to hodně zmenší, logo bývá docela malé, a chtěla jsem, aby byl ten text vidět. :-)
Ono je na té soutěži vidět, že někde to splácli na koleně, někde měli grafika, a každý měl jiné rozlišení obrazovky, protože zadání velikosti bylo v palcích! :-)
#1.1.1 Anonym v 15.06.2011 21:30
Moc hezký, kdybych měl xichtknihu tak ti kliknu like. :)
#1.1.2 Aladar72 v 15.06.2011 23:31
Když je to maličké tak je to lepší, ale minimálně font a barvu bych změnil, případně lehce perspektivu i na malém obrázku trošku písmo jako kdyby vyčnívalo na vnějším okraji oblouku..
#1.1.2.1 SuE v 16.06.2011 23:29
díky za nakopnutí, až skončí ta soutěž, tak to trochu předělám, nějaké úchylné nápady už mám :-)
#2 fudoshin v 17.06.2011 20:24
mě se to docela líbí. hlavně ta stránka. co se týče toho loga, slušnej standard. facebook nemám a mít nebudu. facebook stejně zkrachuje :)
#3 drak v 23.06.2011 14:19
No já kvůli tomu FB znovu aktivoval, protože jinak mi to opravdu nic neříká, ale pro HGG co bych neudělal :) . Logo je fajn - já nejsem objektivní, protože tomu nerozumím - mně se líbí. Už abychom hráli.

Autor neumožnil přidávat komentáře

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist