Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Krásné deštivé prázdniny

Čtvrtek, 7. červenec 2011   Pokec

jsem měla, děkuju za optání :-)

U nás pršelo a pršelo až do včerejška, ale to nevadilo, protože začal open beta test Hellgate:Global, a já jsem byla přilepená k obrazovce celou dobu, kdy to zrovna jelo. Zpočátku to dost padalo, takže jsem stihla uvařit oběd, uvařit si kafe, a komunikovat se světem. V pondělí a v úterý to jelo pořád a já jsem dělala taková velmi jednoduchá jídla a nádobí muselo počkat až večer začnou lagy, jak se připojila většina Evropy. Včera večer jim zas začla blbnout síť, což můj drahý označil za boží zásah, který má zachránit naše manželství, ale pak šel stejně spát, no ... a server pak už nejel ... blbé načasování :-(

Diablo 3 - Book of Cain

Čtvrtek, 30. červen 2011   Diablo3

Kotaku upozorňuje, že letos má vyjít kniha vztahující se k Diablo 3 - Book of Cain, podle amazon.com to má být 15.listopadu. Knížka nebude příběhem Diablo 3 ale bude to Cainovo pojednání o diablo lore - historii a legendě.

Oficiální popis knihy říká:

V Diablo a Diablo 2, stále se vracející Deckard Cain zadával hráči questy, doprovázel odvážného dobrodruha, a jako poslední z Horadrimů poskytoval vazbu na dávnou historii světa Sanctuary. Vždy záhadný během svých vystoupení, Cain naznačoval, že jde o velký příběh, a v Diablo 3 zapisoval úryvky do svého sešitu. Book of Cain je formální záznam tohoto velkého příběhu – rozprava o lore světa Diablo, vyprávěná někým, kdo to zažil a účastnil se některých epických událostí, které tvoří věčný konflikt mezi High Heavens a Burning Hells.

Kniha je artefakt ze světa Diablo, Book of Cain zahrnuje i Cainovy meditace, stejně jako skici a barevné artworky zobrazující anděly a démonické bytosti, kteří mezi sebou vedou neustálou válku.

Pro hráče netrpělivě očekávaného Diablo 3 tento záhadný svazek nabízí hlubší znalost světa a jeho příběhu.

Chjo, zas další knížka, kterou musím mít :-)

Diablo 3 Bashiok o Town portálech

Úterý, 28. červen 2011   Diablo3

Bashiok na foru odpovídal na otázku, jak se hráč dostane k partě, jestli musí přes waypointy, a reagoval nejdřív na poznámku. že townportal už není ve hře:

Pořád jsme se snažili vytvořit lepší systém než town portály, a udělali jsme waypointy jako hlavní způsob cestování zpět do města. Ale je prostě větší zábava a lepší „kvalita života“, když můžete skočit přímo do města odkudkoli dokonce i když waypointy jsou všude okolo. A navíc není tak těžké vyhnout se těm pár problémům, které s town portály byly v Diablo 2..

Ve hře je způsob, jak se dostat z města (jednosměrný) k jakémukoli jiném hráči ve hře.

Už nějakou dobu nejsou ve hře scrolls of wealth, ale máme jiný způsob jak prodat věci, když jste venku.

A také jsem nikde neřekl, že town portály můžete použít kdekoli, kdykoli a tolik kolik chcete :-)

Wen Spencer - mix sci-fi a romance

Čtvrtek, 23. červen 2011   Knížky

Tuhle se fudoshin v komentářích ptal, kde beru ty odkazy na japonské weby. Většinou se tak nějak připletou do nějakého RSS o grafice, a občas na ně kliknu. A ten, o kterém byla řeč, o japonských strašidlech, mě zaujal tím, že jsem tam spíše náhodou našla povídání o Oni a Tengu. A Oni a Tengu se vyskytují i knížkách Wen Spencer o Tinker. Vyskytují se tam teda i elfové a draci a magie, ale přesto je to sci-fi, no fakt, nekecám.

Tinker je geniální holka, která žije v Pitsburgu blízké budoucnosti, který po prolnutí světů elfů a Země kvůli čínskému experimentu s hvězdnou bránou leží po většinu času na Elfhome, zemi elfů, kde funguje magie. Tinker má svou sběrnu surovin, kde tvoří své vynálezy, experimentuje s kouzly, vyrábí magická udělátka. Zkrátka takový normální byznys. A jednoho dne ve své sběrně uvidí elfa, na kterého útočí smečka magických potvor. Zachrání ho pomocí magnetu na jeřábu (to nevíte, že magnet ruší magii?) a potom, potom se to všechno zamotá, jak se zaplete do pátrání po pašerácích, kdosi ji chce unést, a dary od elfů nejsou tím, čím se zdají být ...

Jestli se rozhodnete, že si to pořídíte, sežeňte si zrovna i druhý díl – Wolf who rules, protože ten první má otevřený konec. Autorka právě dopsala třetí díl - Elfhome, který by měl vyjít v příštím roce.

Ukázku si můžete přečíst tady.

Knížky jako ebook bez DRM se dají koupit po 6 dolarech na baen.com - Tinker a Wolf who rules.

Na webu autorky najdete i další knížky ale kromě Brother price jsem je ještě nečetla.

Brothers price je z úplně jiného soudku. Odehrává se ve fiktivním světě, který by se nejvíc podobal kraji okolo Mississippi v 19.století – s puškami, revolvery, farmáři a kolesovými parníky, kdyby tam nebylo toho drobného rozdílu v počtu mužů. Je to svět, kde na jednoho muže připadá asi 20 žen. A tak jsou muži chráněni, unášeni, milováni, zneužíváni a prodáváni jako zboží mezi rodinami . A ačkoli to zní podezřele, ta knížka se bezvadně čte, má zajímavý příběh a hlavním hrdinou je mladý muž, který má být právě "prodán", aby si jeho sestry mohly pořídit manžela. Jo, a je to romantické ...
Bohužel nevím, kde se to teď dá koupit jako ebook.

Diablo 3 - bashiok o zbroji

Neděle, 19. červen 2011   Diablo3

Volný překlado-výtah z diskuse.

Kdosi hodil do fora obrázek armorů v diablo2 a tvrdil, že v D3 je těch vzhledů méně.

Bashiok v odpovědi na to hodil na forum 4 vzhledy witch doctora a tvrdil, že tak odlišné je i dalších 14 vzhledů zbroje. A každý má svou unikátní geometrii, textury a někdy i animace. Vzhled zbroje ale nic nevypovídá o vlastnostech věcí.

V Diablo 3 je vzhledů 18 zatímco v Diablo 3 jich bylo jen 5, a ty další byly spíš variace na ně. V Diablo 3 je to tedy 18 vzhledů krát 5 tříd krát 8 slotů zbroje je to 720 unikátních vzhledů zbroje v Diablo 3. A to nepočítám zbraně nebo změny, které byly udělány ve vzhledu kvůli pohlaví postav. A ještě asi tucet různých barevných sad.

Doufám, že to nezaměňujete s rozmanitostí nalézaných věcí. Stále budete nacházet tuny věcí rozdílné kvality, úrovně a vlastností, ale ty nejlepší vždy vzhled vaší postavy zlepší (zvýší dojem).

Když to vezmete v číslech, ano D2 mělo víc unikátních vzhledů na akt, ale v Diablo 3 máme o tunu víc věcí, které můžete najít a všechny jsou unikátní a vypadají skvěle.

Ikonky v inventáři budou unikátní pro každou věc.

Mmmm ... ta je tak sladká

Sobota, 18. červen 2011   Pokec

Přivezla mi dcera k narozeninám nového domácího mazlíčka. Ale myslím, že dlouho nepřežije. Pořád se na ni dívám a vzmáhají se ve mně takové podivné dravčí pudy a sbíhají se mi sliny ... už se dlouho neudržím :-)

(je to oskenované i s krabičkou, proto to vypadá trochu divně)

Pojďte se bát

Pátek, 17. červen 2011   Obrázky

Diablo 3 v nedohlednu, nuda a šeď vůkol, co takhle si užít trochu té temnoty a strachu z příšerek někde jinde?

Třeba na Seznamce s vrahem. Pouze pro angličtináře :-)

Nebo při výběru hnízdečka lásky, vhodné zvláště chcete-li navázat bližší vztah s členy Adamsovy rodiny.

Někdy stačí navštívit divadlo, pravda, tady už dlouho nikdo nebyl ... slyšíte, jak se rozléhají vaše kroky, tiché ťapkání vyrušených krys, skřípot prken, která snad kdysi znamenala svět a teď .. teď jsou rejdištěm pro představení poltergeistů ... v roli oběti jste vy :-)

A konečně vědecky prozkoumaná a zdokumentovaná strašidla v Japonsku a jejich dojemné příběhy. Vhodné jako čtení pro děti do postýlky před spaním.

Diablo webík

Sekce blogu

Komentáře

parajumpers k Pozdrav ze záhrobí :)
Po, 14.10.2013 06:24
Pozdrav ze záhrobí :) - Chaos sanctuary


Wellensteyn Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Pá, 27.09.2013 19:13
Deshalb vereinen diese Wellensteyn Jacke n auch viele praktische Details in [...]


Hermes Outlet k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 01.09.2013 21:28
Nice job, I really like how your site lo oks.\nBuy Cheap Hermes Handbags Ou [...]


Rantalion k Pozdrav ze záhrobí :)
Út, 27.08.2013 09:39
Zdravím SuE. Čirou náhodou jsem se vráti l na Tvé stránky a vzpomenul, koli [...]


MartinXC k Pozdrav ze záhrobí :)
Ne, 25.08.2013 13:49
Zdravím SuE, po letech okénko nostalgie. S Diablem 2 jsem skončil před let [...]


melcz k Pozdrav ze záhrobí :)
Čt, 08.08.2013 23:41
dobra zprava, rad si prectu nove prispev ky :) A D3 je pro me takova oddych [...]


anonym k Pozdrav ze záhrobí :)
St, 17.07.2013 14:54
Zdravím SuE. Jsem rád že ještě žiješ:). Jinak všem diablistům co jsou zár [...]