Home   Diablo3   D2rozcestník   Median 2008   Odkazy   Archiv blogu 

Chaos Sanctuary

Diablo 3 - nový web a resources

Úterý, 30. srpen 2011   Diablo3

Asi už víte, že Blizz udělali nový web, kde je blog, forum, videa a obrázky. Je to zatím v rozjezdu ale nové koště ... však to znáte, a tak se hned na blogu objevil příspěvek o resources - zdrojích moci pro jednotlivé postavy.
Překlad je zkrácen.

Životy

Ačkoli i nemrtví se po Sanctuary procházejí, zjistíte, že mrtvý hrdina není příliš efektivní. Koule života se vyprazdňuje, když jste zranění, a prázdná koule znamená mrtvého hrdinu. Až budete posílat poskoky pekla zpět tam, kam patří, hledejte Health Globes. Tyto rudé koule padají z téměř všech potvor a okamžitě obnoví určité procento vašeho života, když přes ně přejdete. Navíc jako v předchozích hrách Diablo, můžete sebou nosit v inventáři Health Potions, ale ty používejte opatrně, mají dlouhou prodlevu mezi použitím.

Barbarian: Fury

Barbaři používají Fury jako svůj zdroj pro devastující útoky zblízka. Fury se získává kdykoli barbar zasadí úspěšnou ránu, nebo když je sám zasažen. Tento zdroj vyprchává v průběhu času, když barbar nebojuje, a tak by barbar měl být vždy v akci, aby si zvyšoval Fury, a mohl používat silnější dovednosti. Fury se stabilně získává útoky jako Bash a Cleave, a velké přírůstky Fury mohou být generovány silnými schopnostmi jako Leap Attack a Ground Stomp. Skilly, které spotřebovávají Fury, jsou defensivní jako Threatening Shout, který redukuje škodu od nepřátel, nebo smrtící útoky jako Whirlwind, který dělá masivní škodu tak dlouho, dokud má Fury. Řízením generování a spotřeby Fury se barbar stává nejbrutálnější postavou na bojišti.

Demon Hunter: Hatred a Discipline

Demon hunter hledající pomstu je agilní protivník, který používá pro své smrtící útoky bojovou taktiku. Proto musí hunter vyvážit dva zdroje - Hatred a Discipline. Hatred je velmi rychle regenerující zdroj, který se používá pro hunterovy útočné dovednosti, zatímco Discipline regeneruje mnohem pomaleji a umožňuje použití taktických skillů v ten správný okamžik. Například je Hatred pro skill jako Bola Shot který se obtočí okolo cíle a vybuchne a dělá plošnou škodu. Na druhou stranu, hunter je trénovaný i v dovednostech, které vyžadují přípravu a plánování. Tady hunter používá Discipline pro skilly, které umožní držet si odstup od nepřátel, nebo na pasti. Smoke Screen umožní zmizet na krátkou chvíli z dohledu. Hunter může používat Hatred na dělání přímé škody a Discipline na nalákání nepřátel do pastí.

Monk: Spirit

Podobně jako barbar vyniká monk v boji nablízko. Na rozdíl od barbara ale nemá užitek z toho, když do nej nepřátelé tlučou a neustojí tolik škody. Místo toho používá Spirit na serii bleskových útoků a precizně časovaných obranných skillů. Spirit se generuje použitím útoků na blízko a některými skilly, a nesnižuje se v čase, jen používáním skillů, které ho vyžadují. To umožní silná komba, např. Seven Sided Strike, při kterém rychle přebíháte od nepřítele k nepříteli a zasadíte 7 tvrdých úderů. Jiné skilly pomáhají generovat Spirit, např Fists of Thunder je serie rychlých úderů, které dělají Lightning damage a mají šanci na přerušení útoku nepřítele.

Witch Doctor: Mana

Witch doctor je klasický temný čaroděj, používá woodoo a vyvolává příšery, aby si udržel nepřátele od těla, a postupně je likviduje. Jako witch doctor jste armáda jednoho muže, používáte manu na vyvolávání potvor, které vám pomáhají v bitvě. Mana se pomalu regeneruje sama od sebe ale witch doctor má skilly, které mu pomáhají doplňovat zásoby many, jako Mana steal nebo Spirit spells (v kombinaci s mocnými pasivními skilly) mu mohou vrátit manu kdykoli jsou vyvolány. Kromě s vyvolávání pomocníků, mana umožňuje také skilly, které dělají škodu a obrannou magii. Např Firebomb hodí explodující lebku, která dělá velkou plošnou škodu. Kouzlo jako Horrify přinutí nepřátele na krátkou dobu prchat. A navíc obranné a útočné schopnosti mohou být kombinovány do devastujících kouzel jako Mass Confusion, které u nepřátel vzbudí paranoiu a může způsobit, že útočí jeden na druhého.

Wizard: Arcane Power

Podobně jako witch doctor používá wizard magii, často na dálku. Na rozdil od witch doctora se nespoléhá na vyvolané pomocníky a nepoužívá manu. Místo toho čerpá moc z Arcane Power a používá kouzla z různých oborů. Arcane Power je rychle regenerující zdroj, který umožní provést kouzla jako Ray of Frost, který vytvoří paprsek zmrzlého ledu a prvního nepřítele, na kterého narazí, opakovaně zasáhne Cold damage, a zaároveň sníží jeho rychlost pohybu a útoku. Arcane Power také pohání obranné skilly jako Energy Armor, který na krátkou dobu zvyšuje obranu - Defense na úkor snížení maxima Arcane Power po dobu trvání. Jiná kouzla umožní wizardovi uniknout nebo zůstat z dosahu nepřátel. Např, Teleport umožní skočit skrz ether na zvolené místo, nebo Slow Time vyvolá bublinu změněného času prostoru, v kterém zpomalí nepřátele a jejich střely.

15 Komentářů

Zobrazit komentáře jako (Lineární | Vláknové)

#1 Anonym v 30/08/2011 11.44 (Odpověď)
Páni, takhle hejbající to vypadá dost dobře. (:
#2 Birkov v 30/08/2011 22.42 (Odpověď)
kdyby se na to neupozornilo, tak jsem si ani nevším. Díky a vypadá to zajímavě :D
#3 Gorog v 07/09/2011 20.34 (Odpověď)
http://www.reddit.com/tb/k7aah stream D3 beta. Zacla pro family a friends a neni NDA.
#4 vagabund v 09/09/2011 21.37 (Odpověď)
Je mně divné, že beta D3 je už venku a nikde žádné únikové zprávy a komentáře. Pokud jsem pochopil Goroga v předchozím příspěvku a i jak píší jinde na netu, je to už v rodinách a jak se říká, "co vědí dva, to vědí všichni", tak je podezřelé ticho.
#5 psychopat v 10/09/2011 09.37 (Odpověď)
podezřelé ticho? vždyť všude již 4 dni běží streamy a na youtube jsou desítky videí.
#6 vagabund v 10/09/2011 19.38 (Odpověď)
Asi jsem to spatne podal, me zajimaji nazory lidi na hru, jejich pocity. Obrazky a videa budou pekne vzdy,
#7 vagabund v 10/09/2011 19.54 (Odpověď)
Do deška si pamatuju kdyz jsem po Halflife 2 sednul poprve k D2 a koukal se na tu směsnou grafiku a divil se že to může někoho bavit a za 30 minut mě od toho nemohli urvat a trvá to dodnes:)). Čekám na reakce hráčů, předpokládám že to bude probíhat stejně a nebo také ne.
#8 Hadraplán v 03/11/2011 23.13 (Odpověď)
Taky jsem se smál nad Minecraftem a dopadl sem jako ty :-D
#9 vagabund v 08/12/2011 18.53 (Odpověď)
Sue mám prosbu. Dotlačil jsem bez bota smita CB na lvl99 bez ripu za celý lvl98 (včetně UT několikrát a sám). Teď si hraju a zkouším různé kombinace výzbroje a není mně jasná veličina attacker takes damage of XY (razortail). U smita je to samý bug a display bug a protože se potvory mění, dost blbě se to odhaduje a výměna jedné věci způsobí "řetězovou reakci". Někde jsem kdysi četl, že hodnota vašeho útoku bude zvýšena o XY, což je nic a domnívám se že je to jinak. Jenom doufám, že jsi nerezignovala na D3, (na rozcestník lezu pořád dost často) a čekáš, až na konečnou verzi, byla by to škoda.
#10 NEXUS http://www.seznam.cz v 29/12/2011 21.04 (Odpověď)
Diablo 2 je nejlepší hra, Diablo 3 je ale strašná blbost. Je to přeplácaná hra, to samé platí i u Starcraftu, Starcraft 1 a Starcraft BroodWar byly hodně dobré, Starcraft II se mi ve spoustě věcí zdá jako úplná kravina
#11 Michal v 19/01/2012 15.57 (Odpověď)
Tak co SUE, kdy prestanes hrat hellgate a zacnes se zamerovat na D3 ?
#12 Danny v 28/03/2012 10.34 (Odpověď)
Co myslíte, vrátí se SuE 15. května jako ďáblova reinkarnace?
#13 Daemonius v 24/04/2012 13.23 (Odpověď)
No, open beta začla a skončila. Moc "Diablo" to neni, ale jako odreagovávačka to ujde..
#14 ama v 25/04/2012 15.37 (Odpověď)
ted o vikendu probehlo testovani D3 verejnosti na beta verzi - zadne komenty a postrehy k tomu nemate?
#15 WitreX v 08/05/2012 10.52 (Odpověď)
tak když chci hrat za DH tak to bude těžke mit to rozdělene na hatred a discipline...

Přidat komentář


Text uzavřený mezi hvězdičky se zobrazí tučně (*word*), podtržení se dělá takto: _word_.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications
 
 

Dál už to nevede, ale můžete se vrátit nahoru nebo proslídit archiv blogu nebo nakouknout do ďábelského fora nebo na odkazy. Kontakt: sue@centrum.cz TOPlist