DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Bowzonka od Kundihrabky

pro verzi 1.10

Autor: Kundihrabka

Převzato z fora DiablovoDoupě s laskavým svolením autora. Kundihrabka napsal návod na bowzonku, jako reakci na několik dotazů ve foru.

Používám GA Freezing A a Imolation A. Prolítavaj šípy při při těhle skillech?

Začneme premýšlet. Vzpomeneme jak skilly funguji a co jim vyhovuje a dojdeme k tomu, ze jako hodně velký kandidát na vhodnou zbraň se jeví buriza.

Krom toho, ze má pierce, který využije FA i IA, tak ještě fantasticky prodlužuje dobu zmrazeni priser u FA. Ten rozdil s ni a bez ni je dost poznat. Má skvělou physical dmg (škodu), a tak GA taky nebude mit špatnou dmg. Oproti WF je mnohem snadněji sehnatelná. Jediný neduh asi bude jeji rychlost, ale to bych neviděl jako problem, protože jak už jsem vzpominal, tak prodlužuje freeze, takže se prišerky stejně nepohnou a u IA (immolation arrow) jsou stejně prodlevy. V zásadě se to da hrát asi tim zpusobem, ze ama vystřeli 2xFA a následně 1x IA což vycházi asi tak akorát.

Pokud vezmu v úvahu i tuhle poznámku

To znamená, že FA a IA prolítávaj a GA ne? No čekal sem to spíš naopak. Ty myslíš, že je slabá? Já nevim, ale na hellu je moc imunit a takhle mám větší šanci, že nepotkám potvoru imunní na všechny moje útoky.

Abys měl co nejvice rozličných druhů utoků, tak tu amu můžeš udělat třeba takovým způsobem, ze bude mit tyhle druhy útoku

Physical

Za předpokladu, ze budeš nosit nějaký high dmg luk/kuš (s velkou škodou) můžeš počítat s tim, ze GA to jeste maličko zvedne. Ostatně ta buriza má sama o sobě celkem slušnou dmg, ale trošku je problém v rychlosti

Fire

Zde tomu ješte stale hraje do noty luk s velkou dmg, protože pokud se zaměříš na skill Fire Arrow, ktery funguje tim způsobem, ze část physical dmg konvertuje na fire, tak tudy ta cesta vede. Druhy způsob je investovat do Immolating Arrow, ale v tom případě to bude oproti prvni volbě vyžadovat trochu vic zainvestovanych skillů. Výhodou je, že budeš mit skill, který bude hlavně na skupinky

Cold

Zde je to úplně stejné jako u záležitosti s ohněm, ale v potaz se berou skilly Cold Arrow a Freezing Arrow. Zde je ovsem rozdil v tom, že na rozdil od IA můžeš tu skupinku celou úplně zastavit, protože ji krom par vyjimek zmrazíš.

Lightning

Pokud naraziš na příšerku, která bude imune physical + imune fire + imune cold, tak bys mohl mit v záloze lightning utok. V praxi to znamená, že budes mit na druhém weapon slotu štit a nějake javeliny. Díiky tomu budeš moci vyuzit skilly z kategorie Javelin & spears a zde jsou zajimavé 2 kousky.

Prvnim z nich je Lightning Bolt, který ma tu vlastnost, ze physical dmg konvertuje na elementalni - na light (blesky). Samozřejmě abychom zachovali možnost výběru skillu na jednotlivce a na skupinky, tak je zde jestě skill Lightning Fury, který patri mezi jedny z nej skillů na skupinky

Pak by ten build mohl vypadat třeba následovně

Build s burizou a titány jako druhá zbraň

Skilly by se pak asi daly rozdělit timto způsobem

Build s Windforce a titány

Samozrejmě dá se s tim libovolně hýbat, že třeba investuješ min bodiků do valkýry a raději je šoupneš jinam apod. Těch kombinaci je celkem dost.

pozn SuE: pierce (průnik) na guided arrow v 1.10 opravdu nefunguje, pokud tuto odpověď někdo v textu nenalezl.