DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Amazonka: Bowazonka od Trmi

odkazy pro verzi 1.09
autor Trmi:

Trochu mých zkušeností za amazonku s lukem nebo kuší. Platí to samozřejmě pro aktuální verzi D2: LoD 1.09. Po dalším upgradu určitě dojde ke změnám.
Spíš jsou to jenom komentáře ke skillům.

Charakter
Strength - Na nošení většiny věcí potřebujete sílu a jenom proto do ní dáváte "stat" body. Asi nejvhodnějšíí je mít sílu na 110, a» už čistých nebo s bonusy na věcech a charmech. Nadšenci pro Arkaine´s Valor ji mohou hnát výš (165).

Dexterity - Záleží na používaných skillech, zbrani. Se skilly Multiple Shot a Strafe to chce podstatne více. Dal jsem na 145 a už asi přidávat nebudu, AR s magickými šípy není problém, sice se zvyšuje s +1 do Dexterity cca o 1 damage, ale co to je nějakých 100 celkové damage sem nebo tam. Taky sem patří zvyšování defense a šance na blokování se štítem, ale ani jedno není pro bowamazon důležité.

Vitality - Tady jde o počet životů, i když pokud dojde Stamina může být zlé. Všichni víte, že života není nikdy dost. Sto bodová investice se určitě vyplatí. Pro HC a PvP to snese i víc. Se 135-ti vitality je života pro PvM a Standart celkem dost.

Energy - Mana, základ je, aby jste mohli zakouzlit Valkyrii. To by neměl být problém ani s nulovou investicí. Sání many udělá hodně, ale při používání Freezing a Immolation Arrow na PI, to chce něco dát.

Rezisty - čím víc tím lépe. Hlavní je Lighting, pak Fire, Cold a na konec Poison. Pro HC a PvP mají všechny rezistence stejný význam a +75% Resist all je málo. Většinou pobíhám s rezisty kolem -60% a ani si moc nestěžuji.

Skills
Bow and Crosbow Skills
Magic Arrow - Zřejmě bych ho doporučil na jeden bod i kdyby nebyl nutný k dalšímu postupu. Je to magický šíp se zásahem vždy a hlavně nepotřebuje šípy/šipky, takže pokud došly šípy a poslednímu ze stařešinů zůstal 1 mm života není třeba házet flintu do žita (pokud není PI).

Multiple Shot - Potřebujete mít slušný AR. Pro NM a hlavně na Blood a Cow runy moc pěkná věcička. 21 šípů není nic moc chce to mít +skill na věcech a charmech, 31 šípů už je mnohem lepších. Pro PvP velmi důležitý skill, stačí na 10 lvl.

Guided Arrow - Perla ze skillů bowamazonky. Střílí za roh i mimo obrazovku. V kombinaci s Pierce, zvláš» se 100% šancí na pierce útok, dává každému vystřelenému šípu dvojnásobnou damage. Pro PvP nezbytnost.

Strafe - Zase je třeba mít velmi slušný AR. Má celkem nepříjemný "Strafe Lock", ten se dá vhodně eliminovat knocbackem, zpomalením monster, buď "Slow Target" nebo chladem a rychlým lukem, případně i pomocníkem s aurou Holy Freeze, ale stejně to, hlavně na stařešiny, není ono. Je problém šikovně a bezpečně se vyhnout i když střílíte po jednom šípu a čekat až vyletí další dva, když je Korlic ve vzduchu ...

Cold Arrow - Poloviční fyzická damage a dlouhá doba chladu, co víc říct.

Ice Arrow - Cold damage je jenom o sto menší než u Freezing Arrow, spotřebuje mnohem méně many a má dlouhou dobu mrazení. Podle mě lepší než Freezing.

Freezing Arrow - Nemá timer a ještě stojí hodně many. Sice mrazí v okolí, ale to za to nestojí. Za 30 many vystřelíte tři Ice Arrow a monstra budou stát delší dobu, pro ovládnutí skupinky lepší (a za tu manu dáte větší cold damage i když pomaleji).

Fire Arrow - Momentálně plně nahrazuje veškeré Fire šípy nad ním. Převádí fyzickou damage na ohnivou. Moc pěkný a využitelný bug.

Exploding Arrow - Malá ohnivá damage a příliš velká cena many.

Immolation Arrow - Timer 1 sekunda, ale 3 s hoří. Slušná ohnivá damage hned při zásahu i při hoření. Stojí sice hodně many, ale nic jiného nezbývá. Oficiálně, bez bugů, je to jediný použitelný fire skill.

Passive and Magic Skills
Inner Sight - Moc se používat nedá. Z počátku, kde to má cenu, ho kouzlí najmutá Rogue. A později je snížení defense o 50 nebo 70 k ničemu, ale určitě to nic nezkazí.

Slow Missiles - Použitelné i na 1 levelu. Zpomalení missile útoku o 33% se počítá. Většinou na to stejně není čas, ale třeba na Stygian Fury před Baalem ideální.

Decoy - Proti silnějším bossům nebo v Cow levelu velmi užitečná věc. Vytvoří další cíl. Má váš život a rezity, takže u MLEB si mužete bez nebezpečí zkusit jak jste odolní. Víc než jeden bod nemá cenu.

Valkyrie - ®ivý štít s mořem života. Stačí ji mít na 10 levelu. Má vaše rezisty, bonusy k obraně a k poškození, ten k dam se bere pravděpodobně jenom ze zbraně. Má i další vlastnosti z věcí, které jsou oblečeny na postavě, elementální dam, šanci zakouzlit nějaké to kouzlo při zásahu, atd.

Dodge - Nejužitečnější z uhýbacích skillů. K amazonce by se sice nikdo neměl přiblížit na dosah zbraně, ale to je jen teorie. Nad 50% šanci na unik nemá smysl jít u žádného z nich. U každého může dojít k malému "Locku", uhýbáte a přitom by jste radši stříleli nebo utíkali, ale není to naštěstí nic hrozného (na Strafe to určitě nemá ).

Avoid - Hlavně se hodí pro PvP. I když proti další amazonce to zdrží smrt jenom o chvilku, ale ta v takových duelech bohužel rozhoduje.

Evade - Pokud při pohybu běžíte (stisknuté Alt), tak to moc nefunguje.

Critical Strike - Na začátku hodně pomůže. Stačí kolem 60%.

Penetrate - Pokud budete používat Multiple Shot nebo Strafe určitě to sem cejte hodně bodů. Při používání ostatních šípů to cenu nemá.

Pierce - Jeho síla je při použití s Guided Arrow, ale samozřejmě se neztratí při útoku na skupinku monster s jakýmkoli jiným druhem útoku. Více jak 100% šance nemá smysl. Některé luky a kuše mají několika procentní šanci na pierce útok a opasek Razortail 33%. 100% se tedy dá udělat i bez skillu. Když nebudete používat zbraň s pierce, stačí dát do skillu 9 bodů s opaskem je to 100% a i bez něj těch 69% hodně pomůže.

To je zatím vše. Snad to někomu pomůže.


------------------------------------------------------------------------
Z diskuse na minulém foru :
Tharn:
Pár poznámek:

Sílu jenom tolik, kolik je potřeba na luk, popřípadě na najěké speciální vybavení, které mám na mysli (T-god's, 4-sock brnění). Pokud nechceš používat Burizu, 110 je obvykle moc.

Dexterity Pro SC PvM všechno sem (po základní investici do síly a vitality). Zvyšuje to damage a AR. 1 bod sice o málo, ale rozdíl mezi 145 a 345 dex (a to je nízké, jsou lidé s dex přes 500) je sakra znát. Pro HC míň, pochopitelně, protože je potřeba dávat víc do Vit. Pro PvP podle libosti.

Quote:
21 šípů není nic moc chce to mít +skill na věcech a charmech, 31 šípů už je mnohem lepších

Tak nevím, ale promiň, tohle je nesmysl. Pokud nemáš na obrazovce 31 monster vedle sebe (což najdeš těžko i na dobytčárně), tak je level 31 mutli nanic. A kromě toho to stojí nehorázně many. Pro normální hraní stačí tak 10-15, pro krávy se může hodit i max.

Strafe-lock není problém, když víš, kdy máš Strafe použít, což rozhodně není v bitkách proti Ancients.

Považuju za nejlepší mít něco jak v mutli, GA i Strafe a používat to podle situace. Zvláš» mutli a strafe nemá cenu maxovat.

Freezing Arrow je fantastický skill, mimo jiné i pro záchranu par»áků. Neznám nic jiného, co by dokázalo zastavit skupinku monster na pár sekud jediným výstřelem. Navíc je to nejjistější a nejrychlejší způsob, jak aktivovat Amplify Damage z amuletu. Vyžaduje, stejně jako ostatní skilly, vysoký Pierce. Může se to maxnout, ale jeden bodík výborně funguje na zastavení monster.

Critical Strike je výborný skill, ale máš tu jednu nepřesnost. Od verze 1.09 se CS nekumuluje s Deadly Strike, takže žádná 4x damage. Deadly Strike je tedy pouze šance na zdvojnásobení damage, pokud CS selže.

Pochopitelně, tohle je pouze můj osobní názor.

------------------------------------------------------------------------
Trmi:
Dexterita - Jo dveste dex nad stovkou uz je urcite poznat i kdyz to nakonec z cely dam udela pulku at uz na PvP nebo Hell. 500 dex je hodne nadsena dexazonka.

Multi shot - beru jako zbran na runy, bez mireni behat a strilet, nemyslet. Jinak s korekci hustoty sipu staci tech 10.

Critical Strike - o tom sem nevedel, ze Blizzardi vypli kumulaci striku, omlouvam se Pri hre se to moc poznat neda, ze ano. Opravim to.

------------------------------------------------------------------------
Tharn
Trmi napsal: Dexterita - Jo dveste dex nad stovkou uz je urcite poznat i kdyz to nakonec z cely dam udela pulku at uz na PvP nebo Hell. 500 dex je hodne nadsena dexazonka.
Tak v tom případě nevím, čím způsobuješ damage. Pokud fyzickým útokem, tak na tom vůbec nezáleží, protože se zpoloviční i těch prvních 145 dex. Mimochodem, PvP je 1/4, ne 1/2 (od 1.09).

řekněme, že mám luk co dělá 100-100 damage (pro jednoduchost).

Multi bude dělat:
150 dex: 100*(1+1.50)*0.75 = 187.5
350 dex: 100*(1+3.50)*0.75 = 337.5
takže o 80% víc než 150 dex, a to ještě neberu v potaz podstatné zvýšení AR

MAX GA bude dělat:
150 dex: 100*(1+1+1.50) = 350
350 dex: 100*(1+1+3.50) = 550
takže o 57% víc než 150 dex

500 dex už je poměrně nadšená, pravda, ale 400 dex opravdu není problém. Navíc, kam jinam bys ty body strkal, když sílu máš dost vysokou na to, abys nosil věci, které pořebuješ; skoro neumíráš (PvM SC) a stamina ti obvykle nedochází, takže víc vitality taky nepotřebuješ; dávat body do energy je hloupost, pokud nehraješ mageazonku.

Quote: Multi shot - beru jako zbran na runy, bez mireni behat a strilet, nemyslet. Jinak s korekci hustoty sipu staci tech 10.

Když máš multi 30, tak potřebuješ šílený mana leech nebo damage, pokud to chceš použít na menší počet potvor (tak 3). S menším multi to v pohodě zvládáš. A za tuhle cenu budu rozptyl rád korigovat ručně (stejně se to po chvilce stane zamozřejmostí).

------------------------------------------------------------------------
Nevim:
lol. S namaxovanym Multiple potrebujes tak 4%mana leech, vic nic. Proste kdyz nebudes mit manu, tak vypalis 2 GA a nahodis opet Multi.