DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Daggerzon

pro verzi 1.10

Autor: SuE, Mill, Dhal

návrh buildu podle SuE:

Amazonka s daggerem a lightning fury.

Proč dagger? Protože je s ním rychlá a hlavně rychle blokuje na rozdíl třeba od meče.
Představa : hlavní utok - normální utok s daggerem,
- všechny úhyby tak na 50%,
- critical strike 50%.
- max valkyrie
- hodně do penetrace kvůli šanci na zásah.
Jenže to by byla nuda - utloukat potvory jednu po druhé a byl by problém s fyzicky imunními. Tak potřebuje ještě něco na tlupy a fyz imunní a proto
- lightning fury na druhé zbrani. LF nepotřebuje synergie ale je potřeba pierce - celkem asi 30 bodů sem (max LF + prereq + 7 pierce). Oštěpy skoro jakékoli, pokud budou mít +javelin skily.

Další vlastnosti: Max blok (investovat do dex), max resisty a lightning absorb (asi thundergod pásek), trochu šance na crushing blow z věcí. Výbava na rychlost a damage.

Zbraň - představa na začátku:
Asi nejlepší co mám, je Heart carver, a když nebude stačit, budu muset něco vyrobit v kostce z nějaké elite kudly nebo nakoupit nebo možná imbue .. uvidíme, kam až se s tím Heart carverem dostanu, určitě by měl stačit na celé Nightmare. Ideální by bylo vyrobit cruel z nejaké elite kudly, asi z fanged knife - lze to vyrobit i pomocí chipsů a je rychlý. Problém bude najít nějaký, asi až na hell.

Build podle Mill:

no, ide o to ci pojdes len s predmetmi, co si sama najdes / vyrobis, alebo spravis vsetko preto, aby si to s nou presla..
tato ama to podla mna dokaze prejst za oboch predpokladov.
Výbava
na heartcarver zabudni (je pomaly a ama ma z passives CS), a vsimni si 1.09 runewords (postupnost od najhorsich (blade moze mat max 2 sockety, kris dokoca 3)):

-malice, strenght, venom, fury (!).
okrem toho ti moze charsi imbueovat elitny kris

stit si tiez mozes vybrat:

-rhyme (nechaj si ho cely cas na 1.setupe), sanctuary - 2.setup.

brnenie:
v podstate nepotrebuje vobec, ale ked z nej chces mat rychleho zabijaka, tak nasad chains of honor (+dmg to undead/demons, +str,resists, life steal a +2to skills), al. enigmu (ani nie tak kvoli teleportu, ale kvoli +strenght/mf bonusu, dmg red.,life aek a +2to skills). ale ako vravim, v pohode vydrzi so socketovym ral+ort+tal+thul, al.4xperf ruby brncom.

ostatne veci si vies domysliet sama..

co sa tyka rozlozenia skillov, tak moja skusobna to mala takto a fungovalo to:
1. CS/E/D-12 (critical strike/evade/dodge)
2. A-10 (avoid)
3. Valk-17
4. Decoy/Penetrate - 10
5. LF-20

aj s prereqs dohromady 110.

Fyz imunních sa nemusis bat, pokial budes nosit atmas amulet (AD perfektne lame ich imunitu), alebo cokolvek s AD on striking.

pomocnik - bud freezer s 2.aktu/nm, al. freezerka s 1.aktu/normal. kazdy z nich by mal mat v dakom predmete (napr. helm) AD on striking. freezerke mozes dat withwild string-neuveritelna zbran!

Další vlastnosti:
a este VELMI podstatny detail: ak to bude mozne, pouzivaj predmety s CB (napr. fleshripper) - VELMI zrychly zabijanie, pre ine postavy nezdolatelnych bossov.
najlepsia zbran moze byt rare fanged knife - moze mat az 450%ed, ias, AD on strike a pod..

stats:
sila: dost na predmety
dex: plny blok
vita: vsetko ostatne
ene: 0

ps: nezabudni pouzivat decoy, silne prisery spolahlivo nakusne neznicitelna valka.

Build podle Dhal

Ja som si podobnú odrodu predstavoval trochu inak, čosi ako tankazon.
Ako hlavnú zbraň proti PI používať Plague javelin, dať viac bodov do dodge a bojovať na mieste v zelenom obláčiku jedu.
Do výbavy predmety s \"hit causes moster to flee\", slow (alebo cold dmg), knockback a CB. Výborná je celkom triviálna dýka Strenght, dá sa používať veľmi dlho. Špičkovou zbraňou je Fleshripper, ale hľadá sa dosť ťažko.

Jak to hrála SuE

reakce na mill:
heart carver myslím na nm postačí spolu s kombem death gloves + death sash :-) . 110 bodů nemužu počítat, většinou končívám hell okolo levlu 80-82 a dál nejdu. Budu potřebovat asi nejaké skill charmy na pasive, neco mám, abych tam mohla ušetřit bodíky. K LF je podle mě pierce nezbytné, razortail nosit nebudu.
K těm brněním - nemám runy a tak asi skončí s lionheartem nebo mým oblíbeným duriels shell :-) . PI řešit asi amuletem nebudu, na to mám to LF. Zatím mám mrazíka ze 3. aktu , su na začátku 5.aktu norm na 30 levlu a celkem bez problémů.
S imbue nebo upgrade rare pokud se něco vyskytne, počítám. S tím rhyme nevím, asi jí dám spíš whistans, ať nemusím do dex dávat moc.

Několik poznámek daggerzonky samotné:
... tak sem toho mraziče vodkopla, porád jen vočumoval a jak šlo do tuhýho, hned by vlez pod nejbliší šutr.
Taky měl blbý kecy na Valku, jak sem párkrát nadávala, že je tupá. Prej je to vobraz mojí duše. Kulový, co je prďolovi po mojí duši, Valka je taková, páč nechcu, aby se mi nekdo hrabal v myšlenkách .. u ní teda žádný nenajde .. hehe. Ale sílu má, to jo, už je na vosumnáctým levlu.
Tak jsem si v prvním aktu na Nm najala Elexu. Máme to teď jako dívčí družstvo .. aspoň můžem pomlouvat chlapy :-). Docela sem se vycvičila i v LF, už to mám na sedumnáctým levlu, prej bych radši měla trenovat s kudlou .. no jo ale chtěla sem si vychutnat ty spratky ve třetím aktu .. hihi, šmejdi malí, jak scípali na jeden voštěp. A taky u diabla sem se s tím nepárala. Prej IM a zdechnu chechtali se ti knechti, ale pak tak ňák vytuhli, když sem je smažila ...
Tak teď sme před baalem na nm, zitra si ho vychutnáme. Dědky na nm sme daly každá jednoho, zatímco já se pižlala s holy freze Korlicem, Elexa vodkrouhla Talica a společně s Valkou sme daly toho třetího páprdu, ale dorazila ho vona, přece jen nejni úplně blbá, píchat umí dobře.
No, noc je eště maladá, nakouknem do hospody k Atmě .. akorát musím vopít Elexu, aby mi nezobla Larzuka :-)

Až do začátku 5.aktu Hell měla Heart carver, protože jsem pořád čekala, až najdu nějaký elite fanged knife, abych zkusila imbue, nebo až se něco objeví v obchodě. Hell tudíž prochází, stejně jako moji ostatní uchylové pouze na players 1.
Má vymax valkyrii, penetrate, v úhybech 7-9 bodů , kritický úder na 50%. Používá Guillams face helmu na deadly strike a crushing blow a je vidět, že ten kritický uder nastává dost často. Jako amul má atmas scarab a amplify hodně pomáhá proti PI i big bossům.
Na druhé zbrani má nějaké javeliny s damage okolo 60, což ale vážně není podstatné, protože jsou na LF a hlavní jsou ty +3 skily na nich.
Ve 4. aktu jsem konečně u Halbu koupila fanged knife a v kostce jsem vymixovala ferocious - asi 160 max damage, nic moc, ale lepší než heart carver, protože rychlejší. Rychlost útoku je 8fps (3krát za sekundu), protože další breakpoint je moc daleko, ale i tak je to hodně rychlé. Teď jsem koupila další fanged knife a na něm zkusím udělat něco lepšího, uvidíme.

Typicky hodí dopředu decoy, když se okolo ní seběhnou potvory, co nejsou LI, hodí tam pár javelinů (pak jí dojde mana nebo oštěpy) a jde se na to. Valkyrie dost pomáhá, zezadu to ochlazuje cold rogue (když je zrovna naživu). Asi nejhorší usek byl zatím Frozen river se sirenama a gloamama, tam jsem si pocvičila slow missiles a strategii rozdělování tlupy - kde co tam bylo lightning imune, ale nechtělo se mi to vzdávat. Vydrží toho docela dost v boji zblízka, ačkoli sání má mizerné.

Anciky jsem dala na podruhé, (poprvé tam byl jeden Pi a cursed - to se mi moc nelíbilo). Hezky v horním rohu jsem je spolu s valkou upižlala, rogue je vytrvale ostřelovala zezadu, bohužel si jako cíl pro svůj cold arrow vybrala zrovna toho imunního ale to se tak dalo očekávat :-)
Myslím, že kdo hrál někdy javazonku, potvrdí, že existují konstelace v baal throne, kdy si jen tak stoupnete doprostřed, hodíte decoy před Baala a pak už to jen několika LF usmažíte. Vážně jsem se nakonec musela podívat, jestli su v Hell. Baala jsem zasekla na levé myšítko a klasicky upižlala. On ten normal attack má něco do sebe ... můžete se výsměšně dívat jak se snaží vysušit vám manu a vám je to uplně jedno

Takže žádné upgrade čehokoli se už nekoná, skončila to s tím ferocious fanged knife. A spineriper taky nemám. Ale možná by stálo za úvahu upgradnout heart carver, na 9fps by se dostal s IAS okolo 50 asi, to by šlo, ne?