DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Strategické použití decoy

pro verzi 1.10
Autor: Sailboat + ZappoMarx
Decoy guide Translated by SuE with kind permission from Sailboat and ZappoMarx.

Ačkoli normálně působí Decoy žádnou potvorám žádnou škodu, je to jedna z mocných dovedností - skillů. Není to jen váš osobní testovací panák, kterého hážete do davu nepřátel, je to přesný nástroj na ovlivňování aktivit potvor, jakmile se naučíte, jak reaguje jejich AI (inteligence) na přítomnost falešné postavy.

Tyhle tipy platí také pro jiné vyvolatelné miniony (stvoření) ale Decoy je nejlepší, protože je předvídatelnější a více kontrolovatelná.
- Je laciná může být volána znova a znova, jak situace vyžaduje
- Vůbec se nehýbe - je tam, kam jste ji umístili a nemůže být z této pozice odlákána, a nevleze k další spící tlupě potvor, kterou by mohla vzbudit. .
- Neinicializuje LEBy (potvory, které jsou očarovány blesky) nebo FE bossy (potvory očarované ohněm)

Decoy se často považuje za skill bowzonky ale tento návod byl původně psán pro amazonku bojující nablízko. Ale bez ohledu na to, jaký druh amazonky hrajete, dobré využití Decoy z vás udělá mnohem lepšího hráče za Spearazon, Ranger Javazon, Tankazon, nebo Dropazon (heavy melee Javazon).

Jestliže nejste v oblasti, kde suverénně převálcujete všechno okolo, měli byste vždy vyvolat decoy tam, kde je nějaké větší množství potvor.

Při používání decoy je velmi důležité umístění. Vyvolávejte ji podle potřeby

V neprozkoumané oblasti může být decoy vyvolána jako průzkumník.

Mezi vaší partou a Archers, LEBs, Abyss nebo Oblivion Knights, může na nějakou dobu blokovat šípy nebo výboje energie Lépe ale je:

Na stranu, mimolinii mezi vámi a dálkovými útočníky, odklání střely z dráhy, pryč od vás. Útoky, které minou Decoy by mohly zasáhnout postavy na zadních pozicích.

Za potvorami často způsobí, že se k vám otočí zády a máte volno k útoku

Na křídle (boku) tlupy rozdělí pozornost tlupy a redukuje počet zásahů, kterým jste vystaveni v boji nablízko.

V davu dokáže zahustit nepřátele do houfu výhodného pro plošná kouzla.

V tlupě lučištníků bude mít opačný efekt: způsobí, že přestanou střílet a rozptýlí se pryč od decoy. Vaše parta přerušení střelby uvítá…

Někde za vámi, když tankujete. Může vás krýt a přitáhnout střelbu těch, kteří střílí za vás na členy party, takže nebudou útočit na kouzelnici a ostatní postavy v zadních řadách.

Decoy a Valkyrie vyvolané napravo a nalevo od vás mohou spolu s vámi ve středu vytvořit přehradu přibíhající tlupě a bezpečně ji zadržet.

Za bossem může zabránit, aby ho odhodil knockback

Těsně za vámi může zabránit, abyste vy byli odhozeni knockbackem, uvažujte o tom, když vás odhazuje Baalův mrazivý klín (Cold Wedge) .

Vedle vás je to 100% redukce damage u každého útoku zblízka, který skončí namířením na decoy místo na vás

Vedle vašeho pomocníka může převzít část bojové zátěže a dovolí mu nasát zpět dost života, aby se vzpamatoval, zvláště v opravdu nebezpečných bojích, kde můžete potřebovat lahvičky pro sebe, místo abyste zachraňovali pomocníka.

Vyvolávat postupně dál a dál může (obvykle) nalákat potvory. Potvory se pohybují a útočí na každou další decoy a to vám dovolí dostat je na požadované místo. Může to být použito v ucpaných dvařích, nebo na bezpečnou kontrolu hnusného bosse jako Conviction nebo Holy shock nebo MSLEB - můžete ho odlákat a někam zaparkovat

Před někoho, koho chcete chránit, je to jako sloup, přidávající další bezpečí v případě, že máte něco jiného na práci.

U pasti může blokovat ohnivou kouli nebo šipku, ačkoliv tahle damage bývá tak nízká, že není třeba se obtěžovat.

Na začátku/konci schodiště nebo ve dveřích může zabránit průniku davu. Fyzicky blokuje vstup dokud je naživu

Na bočním vchodu může zabránit nájezdu zatímco vy se zaměříte na boj jinde.

S pomocníkem s thorns může decoy zabíjet! Útočníci obdrží odraženou škodu, když útočí na decoy. Pravděpodobně to funguje i s Iron maiden. Kromě toho, že je to zábavné, může to být užitečné proti nějakému opravdu hnusnému bossovi, ke kterému byste radši nablízko nešli.

S relaxovaným prstem na pravém myšítku můžete šmejdit nad potvorou (hover) a stisknout tlačítko na vyvolání decoy. Objeví se těsně vedle potvory, dokonce i když se pohybuje velmi rychle, dokonce i když se teleportuje.
Enjoy!


A dodatek od Zappo Marx

Pokud zkusíte vyvolat decoy a kliknete tam, kde je nějaká pevná překážka, nepodaří se to.

Když dostanete zásah během vyvolávání, obvykle se vyvolání nepodaří.

Ačkoli nemůžete projít skrz decoy, dálkové útoky vašich parťáků skrz ni projdou a také pomocník může útočit přes decoy. Útoky potvor přes decoy neprojdou. Nevím, jestli by přes ni prošel útok bojovníka nablízko, za předpokladu , že by měl zbraň s dostatečným dosahem

Decoy má light radius (osvětluje) . To je fajn, když ji používáte jako průzkumníka v temných oblastech nebo na schodech dolů. Vidíte, že něco na ni zaútočilo a můžete i vidět, co to bylo. Z téhož důvodu preferuji vyvolání inner sight hned po vyvolání průzkumné decoy. Mám valkyrii, decoy a inner sight na hot keys vedle sebe, takže je snadné je rychle kombinovat.

Někdy se decoy objeví u valkyrie, když je zasažena.

Decoy dostává bonus k životům od volající postavy, podle úrovně skillu. Resistence decoy je level skillu decoy * 4, limit je 85. Většina hráčů používá decoy jako 1 bodový skill a na nízkém levlu bude odolná vůči fyzickým útokům a zranitelná vůči elementálním

Unikáti často decoy ignorují, což jí umožňuje přežít až do vypršení timeru (času). Nebezpečný unikát připíchnutý proti decoy knockbackem - to je neocenitelné.