DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Amazonka: Javazonky (překlad)

pro verzi 1.09

překlad : SuE

Javazon
Javazonky se dají dělat různým způsobem.
Tohle je stručný přehled 3 buildů, které jsou popsány na diabloii.net. Není to přesný překlad, spíše výtah, protože hlavně ten první návod je hodně dlouhý. Hrála jsem sice javazonku ale necítím se na to, abych psala svůj návod, když existují takové pěkné návody na diabloii.net

1. javazonka s javeliny a lukem jako druhou zbraní, používá hlavně LF a guided arrow (GA) na bossy od Fluxe, originál zde .
2. házecí javazonka, která používá oštěpy a skily jako lightning fury (LF) plague javelin (PJ) a JAB od KenMcWeeny, originál zde
3. Hybridzonka, která využívá více skilů luku a LF používá pouze na tlupy od Silent_process, originál je bohužel už nedostupný

1. Javazonka s javeliny a lukem.
Toto je zkrácený výtah z návodu na diabloii.net, který je hodně zaměřen na magic find. Ty části, které se týkají pobíjení krav a MF výbavy a technik jsem vypustila, je to děsně dlouhé.

Toto je nejsilnější build, který zabíjí nejrychleji - LF a luk/kuš s guided arrow na bossy.
Vývoj postavy:
Začátek je nejtěžší. Váš hlavní skil je LF, který je až na úrovni 30. Potřebujete hodně bodů v Pierce a valkyrii - další skily úrovně 30. Javazonka je účinná všude, snad kromě lightning imune (LI) a Akt bosů ve velkých hrách. Ale její hlavní oblast je cow level.
Toto jsou minimální podmínky pro úspěch:
800+ života
150+ mana
8% mana leech - sání many
5% life leech - sání života
50% blokování (75% ideál)
20+ v LF
15+ v pierce
valkyrie okolo levlu 12
decoy
40% v dodge a evade
25% lightning resistance

skily
Pro javazonku je jen jeden povinný skil - LF. Stejně důležité je pierce
Jak LF pracuje:
Abyste mohli LF co nejlépe použít, musíte vědět jak funguje. Když hodíte javelin (oštěp) s LF, javelin dělá fyzickou damage (škodu) všemu, co zasáhne (tohle vám umožňuje dělat leech - sát manu a život) a pošle dál blesk na každý cíl, který je v dosahu (asi 8 yardů nebo 2/5 viditelné obrazovky). Ten rozsah je od místa, kde javelin zasáhne, nikoli odkud stojíte. Klíč k masivnímu zabíjení s LF je zasáhnout cíle, které jsou blízko jiných cílů. Tyto blesky procházejí (pierce) vším, kromě zdí nebo pevných objektů. Takže jestliže jsou 4 potvory v chumlu a zasáhnete tu první, budou poslány dál 3 blesky, jeden pro každou potvoru. Pokud jsou potvory v řadě, všechny 3 projdou první potvorou, potom druhou, potom třetí. Blesk může uletět přes celou obrazovku. Pierce tohle ještě vylepšuje, protože všechno, co hozený javelin zasáhne, spustí další řadu blesků. Takže, když hodíte do tlupy 20 potvor, první potvora dostane fyzickou damage javelinu, bleskovou damage z LF a pošle 19 blesků na ostatní potvory. To samé nastane, když javelin projde (pierce) další, 3., 4. potvoru. Pokaždé, když javelin projde cílem a zasáhne další, počáteční damage se zdvojnásobí. Vždy se snažte hodit tak, abyste zasáhli aspoň dvě potvory v řadě anebo víc, pokud možno.
Když zasáhnete zeď, také se odešlou blesky na každý cíl v dosahu, takže pokud máte tlupu, za níž je zeď, přesuňte se tak, že hodíte skrz několik potvor a dále až do zdi. Dostanete plný počet blesků, pokud jsou potvory dost blízko zdi.
Tohle je také nejlepší způsob, jak zabít bossy. Dostaňte je ke zdi, skále, stromu, k čemukoliv, přes co neprojde pierce. Hažte to na ně tak, že to projde skrz ně, narazí do pevného objektu a zpátky hodí blesk na bosse. Cíle nemusí být na obrazovce. Hozené javeliny doletí kousek za obrazovku. Bez ohledu na to, kde jsou, když zasáhnou cíl, odešlou blesky na všechny blízké potvory. Snadno můžete zabít cíle i mimo obrazovku, pokud trefíte cíl na hraně obrazovky.

Plánování skilů.
Měli byste mít +skil pointy z položek - javelinů, amuletů, thundergod pásek, rukavic, charmů.

Spear a javeliny - skily:
Poison javelin - 1 bod
Lightning bolt - 1
Plague javelin -1 , může být účinný s 10+ body ale ne ve velkých hrách ne po normal obtížnost, nedoporučeno
Lightning fury 20

Volitelné skily
Jab - 1 bod, dobré na začátku a pomáhá později při leechu, ale rychlejší a bezpečnější je přehodit na luk.
Fend - nejlepší melee skil pro spear, dobrý skil ale luk je bezpečnější.

Luk - skily.
Guided arrow je nejlepší volba pro zabíjení bossů. Guided 15+, a elemental damage na luku - kuko-shakaku nebo buriza.
Magic arr -1
Cold arr -1
Fire arr 1 , volitelný.Použijete ho, pokud potřebujete elementální damage. Tento skil ted mění veškerou fyz damage na fire damage.
Guided arr 15+

GA vyžaduje určitou techniku, aby byl účinný. Chcete využít výhodu piercingu, tak se ujistěte, že za cílem je volný prostor aby se šíp vrátil. Nikdy nestřílejte na něco,co je proti zdi. Raději střílejte ze strany

Freezing arrow - ne pro javazonku, spíš pro hybrid.,může být užitečný pro udržení pomocníka naživu.

Pasivní skily
Critical strike 1+. Mám zde rád okolo 10 bodů. Do levlu 30 dejte sem 4-5 a další až potom,až zbudou. Více damage z hozených javelinů pomáhá leechu a také pro guided arrow
Inner sight 1
Slow missile 1 . Používám slow missile hodně, hlavně na MSLE (multishot lightning enchanted - potvora co háže blesky) . Chce to víc bodů, aby to trvalo déle ale to spraví +skil body z věcí.
Dodge 5+, mám rád 50% ,což je level 12. Když děláte dodge nezpomaluje to váš útok, na rozdíl od blokování.
Avoid 1+ nejméně důležitý z těch 3 skilů, moc střel zdálky nedostanete, na to máte valkyrii a decoy
Evade 5+ . velmi pomáhá když běžíte skrz a okolo krav, když je sháníte. 50% - level 12.
Penetrate 1 , LF, guided,fire arr vždy trefí, takže AR není potřeba. Hybrid, která by chtela používat multishot, by musela investovat hodně.
Pierce: maxujte. Aspoň 80%, level 15.
Decoy 1 bod
Valkyrie 15+

Poznámka k pierce:
Např když na máte pierce na levlu 10, to je 71% šance, že projde přes první cíl, a potom 71%, že projde přes další, pokud ten první byl úspěšný, což je u druhého cíle 71 ze 71 a to je 50%.
V originálu je na to tabulka.

Srovnání variant:
Hybridzonky: pravá hybrid používá luk a javeliny téměř stejně často. Hybridky obvykle mají 8-10 bodů v multishot, max LF a pierce. To jim umožňuje být rychlejší s tlupami a rychle zabíjet lightning imune potvory. Nevýhoda je větší náročnost na skil body. Musíte najít dalších 7 bodíků do multishotu, potřebujete větší AR., takže hodně do penetrate, možná ho namaxovat. Vezměte body z valkyrie a něco z dodge/evade.

Další možnost je používat JAB s javelinama, ale je to nebezpečnější a pomalejší. JAB s javelinem dělá méně damage než házení. Pokud chcete dělat jab, měli byste mít věci na IAS (zrychlení útoku), javeliny s dobrou damage a něco s Crushing blow.

Vybavení:
Javazonka na něm moc nezávisí. Hlavně zkuste sehnat titans revenge - unique javeliny. Potřebujete blokovat a mana leech.
Pro samotné házení nepotřebujete moc IAS.

Javazonky potřebují obecně více many než bowazonky - asi 200 - 250 nejméně. Používejte charmy s +mana. Nejaký poison charm aby se potvory neuzdravovaly (zvlášť když pomalu zabíjíte bossy pomocí guided arr). Cold charm na zpomalení potvory. Poison ani cold se nepřenášejí pomocí blesků, jen vaším hozeným javelinem.

Javeliny
Házecí zbraně se nedají soketovat. Sežeňte si titany. Jsou i jiné javeliny - elite matriarchal javelin nebo winged harpoon dělají mnohem více fyz damage ale vaše hl. damage je přece z LF, a titany mají +2 skily.
Pokud nemůžete získat titány, používejte rare javelin. U javelinů jsou rare lepší než magical, protože damage není hlavní priorita. Ceremonial javeliny jsou dobré pro imbue od levlu 31-40. Chcete slušnou damage, větší svazek(stack) a +skily.
Štít. Chcete štít s max blokováním a resisty třeba Rhyme (runové slovo), Moser blessed circle uniq, Lidless wall, Stormshield…
Druhá zbraň.
Doporučuji luk./kuš, nejlépe buriza nebo kuko-shakaku a dejte něco do guided arr.
Při střílení z luku je nejlepší zaseknout bosse o valkyrii, postavit mezi sebe a bosse ještě decoy pro jistotu a střílet GA.
Někteří používají spear a Fend a Jab ale to je nebezpečnější, většinou ji budete používat na Lightning imune, což je i většina LE (házejících blesky) bossů a blízká bojová vzdálenost je nebezpečná.
Další volba je druhý svazek javelinů. To je dobré na začátku, když začínáte házet a rychle spotřebováváte oštěpy.

Hlavní klíč k úspěšné javazonce je 1000+ života, 250+ mana, 75%blokování a dobré dodge / evade.

Herding (shánění)
Snažte se dostat potvory do co největšího chumlu tak, že obíháte okolo a skrz tlupy, abyste potvory přitáhli k sobě. Naveďte je do chumlu, umístěte valkyrii nebo decoy a začněte s LF. Čím větší chumel, tím rychleji je zabijete, díky tomu, jak LF funguje. Nejlepší tvar tlupy je v řadě, pár potvor po stranách, abyste jich víc prohodili piercem.

Vývoj postavy
Level 1-17
Zvyšujte str kvůli vybavení, něco dex kvůli AR a vitalitu abyste zůstali naživu. Měli byste mít str 60, dex 109 (minimum pro titany okolo levlu 42, zbytek ve vitalitě. Případně přidávejte víc dex, protože potřebujete asi 2.5 bodu na level abyste udrželi blokování, to závisí i na vlastnostech štítu. Možná budete potřebovat větší str - 110 pro Burizu a Thundergod opasek. Nikdy nedávejte nic do energy.
Skily: hlavne přípravné (pre-req) - Jab 1, Poison jav 1, Lightning bolt 1
Fire arr 1, cold arr 1, Multishot 1
Inner sight 1, Slow missiles 1, Dodge 10+, Avoid 5+, Critical strike 8+
Pokud nemáte extra vybavení pro začátek, dejte 1 bod do jab a používejte ho. Levelujte v Sewers v aktu 2.

Level 18-29
Stále přidávejte Str i Dex. Dávejte do života a shromažďujte charmy s +life.
Skily: plague jav 1 (nebo i více, pokud jste v single),
Guided arr 15+,
Penetrate 1,Decoy 1, Evade 10+

Začněte shánět resisty a IAS(zrychlení útoku) - hlavně pokud používáte píku. Používejte i luk pro rychlé zabíjení. Snažte se dostat na level 24 v Aktu 2, třeba v Canyon of Magi. V aktu 3 se snažte na někoho nalepit a zabít mefa, pro Lamb essen book se vraťte klidně později.

Level 30-47
Teď začnete používat LF a pierce jako hlavní útok. Dolaďte Str a dex pro vybavení, které budete používat. Budete zabíjet rychle ale stejně rychle bude mizet mana a javeliny. Str zvyšujte jen pokud musíte, mělo by stačit 115. Hlídejte, abyste neměli nízkou vitalitu, používejte vybavení a charmy s +vit nebo +život.
Skily: dávejte body do LF, každou úroveň. Stejně rychle chcete mít aspoň 10 bodů v pierce a 4-5 valkyrii, i když tam jeden chvíli stačí, pokud hrajete ve velkých hrách. Měli byste mít ušetřených asi 10 skil bodů na úrovni 30. Používejte co nejvíc charmů, které přidávají life.
Skily:
Lightning fury: 20 ,maxujte co nejrychleji
Valkyrie 10+,pierce 15+. Valk stačí zpočátku 1, investujte raději do pierce

Vybavení: chcete co nejvíc +skilů

+2 na rukavicích (většinou rare)
helma +1 tarnhelm nebo runové slovo LORE, nebo rare circlet
brnění +1, vyskytuje se na několika uniq
amulet +1, nebo +2 spear…
prsteny: stone of jordan +1
javelin +2, magical +3
štít +1 (sigon)
charmy +1skil

Zpočátku budete nosit dva svazky javelinů, protože je vyhážete velmi rychle. Shánějte charmy s +mana, snažte se dostat k 300 mana, což nebude tak obtížné, máte-li SOJ nebo používejte rukavice Frostburn. Teď budete potřebovat více many než později, protože vaše javeliny dělají méně damage, takže je menší leech.
Strategie: pravděpodobně se nacházíte v aktu 5 normal a můžete levelovat rychle ve velkých hrách, protože v normal ani NM nejsou lightning imune. Zkuste hlavne Baal runy, vymlaťte miniony s LF a Baala s GA.
Na levelu 42 můžete používat titany, což pravděpodobně ztrojnásobí vaši damage. Můžete rychle vyčistit cokoli v NM, kromě akt bosů, zabíjíte rychleji než jakákoli jiná postava.

Level 47
Sledujte blokování, měli byste mít 75% (přidávejte do dex) a zbytek do vitality.
Skily: maxujte LF, pierce na 15+, přidejte něco do valkyrie a nezapomeňte na obranné skily dodge/evade. Jak budete získávat levely, můžete odložit věci s +skily, protože stačí 20-25 na zabíjení v Hell, a nahraďte je vybavením pro MF. Expujte hlavně na NM v Bloody foothills.

Level 61+
Přidejte se k někomu na průchod přes Hell, zvyšte si resisty, zabijte v partě co nejdřív Baala ať se dostanete do cow level na Hell.
Udržujte blokování na 75%, dávejte 2,5 bodu do dex na level a zbytek do vitality, pokud plánujete burizu, zvyšujte str na 110. Vitalitu chcete 1000+ .
Skily:
Dodge a evade na 12, guided 15+, přidejte do valkyrie
Strategie: přeskočte ancients, nebo se dejte do party s druidem a barbarem a používejte na ně luk s GA. Pokud chcete vysoký level, schovejte si je na level 95+, kdy vám těch 40 m expů ušetří hodiny hraní, zatímco teď jen minuty. Expujte na cow runech a bloody.

Pozn k cow levelu: můžete otevřít portál do cow levelu ,pokud jste ještě nezabili kravího krále. Na čem tam záleží je, kdo zabije kravího krále - jestliže ten kdo ho teď zabije, ho už někdy zabil v jiné hře (na této obtížnosti), je všechno v pořádku.
Jestliže ten, kdo zabije kravího krále, ho nikdy na této obtížnosti předtím nezabil, je to zlé. Všichni, kdo jsou v cow levelu dostanou značku, že ho zabili, ať jsou v parte nebo ne a už nemohou ve své hře nikdy otevřít portál. Pokud jste v tom okamžiku jinde ve hře, nejste označeni.

Pozn překl: celý tento návod byl psaný pro realm, pro HC MF javazonku.
-----------------------------------------------------------------------------

2. Javazon s LF a plague javelin
statistiky
Strength: rozhodněte se podle toho, jaký nejvyšší javelin chcete používat. Okolo str 100 byste měli mít možnost nosit skoro jakékoli vybavení. Třída brnění je nedůležitá, zapomeňte na ornate plate.
Dex: nejdůležitější statistika pro javazonku.
Jste nejdefensivnější postava ve hře, udržujte si blokování okolo 75%. Investujte do dex od počátku, abyste mohli nosit elite javeliny.
Vitalita: na nízkém levelu není moc důležitá, potřebujete hlavně získat dost str a dex pro vybavení a dost energie abyste mohli opakovaně používat vaše náročné javeliny. Jakmile však máte dost energie, investujte těžce do vitality.
Energie: na střední úrovni, jak začnete používat skily na javelinech, budete potřebovat hodně energie. Potřebujete okolo 200-300 many, s občasným použitím flaštičky a leechováním many to bude stačit. Možná bude stačit many méně kvůli prodlevě u plague javelinu.

Skily:
Moje javazonka užívá rare hyperion javeliny s damage 36-115. JAB s použitím critical strike a crushing blow funguje dobře. Navíc fend přidává damage, je nepřerušitelný, a zasahuje všechny přilehlé cíle.

Můžete rozdělit skily 2 způsoby - buď použijete valkyrii a spoléháte hlavně na házecí útoky nebo můžete používat útoky JAB a FEND nablízko a tankovat sami.

Skily - popis:
Luk nic
Pasivní:
Critical strike: navrhuji 6-9 pro dosažení aspoň 50% šance.
Inner sight: než tu něco dáte, musíte vědět, jestli chcete valkyrii nebo ne.Vybral jsem si postavu s útokem nablízko (melee) a tak sem nedávám nic. Jinak 1 bod
Dodge: Javazonky jsou velmi defensivní postavy a tento skil je velká část vaší obrany. Pokud budete bojovat nablízko, je ještě důležitější. Aspoň 6 bodů do dodge.
Slow missile: stejně jako inner sight, 1 bod pokud chcete valkyrii.
Avoid: je jen málo míst ve hře, kde vás mohou ohrožovat střely z dálky a váš štít, resistance a taktické umístění by vás měly ochránit. 1 bod zde.
Penetrate: Tento skil je mírně užitečný. Pokud chcete bojovat nablízko, bude lepší dávat body do fend, protože tam se zvýší váš AR a damage. Pokud nechcete používat fend, budete pár bodíků zde potřebovat. Doporučuji 1-5 bodů.
Decoy : jen pokud chcete valkyrii, 1 bod
Evade: dokonce i když budete bojovat nablízko, pořád budete běhat okolo, ačkoli evade lock by mohl být menší problém, ta extra obrana, kterou tímto získáte, za to stojí. Doporučuji okolo 6 bodů.
Valkyrie: Pokud se rozhodnete, že nebudete používat skily pro boj nablízko , které leží za JAB, můžete místo toho použít valkyrii. Valk není tak kriticky důležitá jako pro bowazonku ale například, pokud potřebujete udržet tlupu při používání třeba plague jevelinu, tak se hodí.
Pierce: nejdůležitější skil pro boj s tlupami (viz předch návod- pozn překl). Doporučuji 10+ bodů.

Spear a javelin:
JAB: V boji jednoho proti jednomu používejte vždy JAB. Přídavná damage Jabu není moc významná s dalšími body atak navzdory jeho užitečnosti, stačí zde 1 bod.
Power strike: této větvi se úplně vyhněte. Možná pro čistou sperazonku.
Poison javelin: 1 bod pro další postup
Impale. Možná ho budete občas používat na lightning enchanted potvory ale stačí 1 bod.
Lightning bolt: 1 bod pro další postup
Charge strike: nic
Plague javelin: Toto je váš velký zabíječ. Jediný plague javelin, který zasáhne (pierce) několik cílů, zaplaví oblast několika obrazovek dostatkem jedu, který může udělat tisíce damage během 10 sekund. Vždycky hoďte jeden PJ do tlupy potvor na uvítanou. Obecně, použijte tento skil několikrát, abyste potvory oslabili a doražte je buď pomocí LF nebo Fend. Mezitím obíhejte tlupu v kruhu, abyste tam potvory udrželi, pokud na to nemáte valkyrii. Doporučuji 20.
Pozn: hraji single , PJ nemusí dělat dostatek damage ve velkých hrách.
Fend: pokud chcete jít přímo na potvory, velmi tento skil oceníte, pokud čelíte více než jedné potvoře. Přepíná velmi rychle mezi cíli a nemůže být přerušen a dělá mnoho damage. Mezi jednotlivými fendy je malá prodleva a pokud čelíte jen jednomu cíli, používejte Jab. Doporučuji tolik bodů, kolik můžete vyšetřit asi 8-10
Lightning strike: nic
Lightning fury: Někteří hráči tohle považují za mnohem mocnější útok než plague javelin, ale já nesouhlasím. Na konci hry je mnohem více lightning imune než poison imune. Plague javelin dělá svoji damage několikrát, než se oblak rozptýlí, zatímco LF jednou. Avšak pierce s LF funguje velmi dobře (viz předchozí guide - pozn překl).
Preferuji plague javelin na úvod, potom LF během prodlevy u plague javelinu a opakovat… Maxujte -20 bodů

Vybavení:
Pár položek, které jsou kritické :
Můžete opravovat svazky. Budete potřebovat jen 1 nebo 2 svazky javelinů. Obecně nejdůležitější je damage. Užitečné jsou větší svazky a doplňování množství (replenish). Lze najít i javeliny se skily on attack, např při plague javelin se spustí blizzard.
Brnění: nepotřebujete brnění pro AC (obranu), hledejte spíš resistence.
Helma: stejně jako brnění - resistence a život
Štít: budete potřebovat 2 štíty - jeden s vysokým blokováním,,nejlépe sigon a resistenční štít - s třemi diamanty nebo RalOrtTal - získáte nějaké AC (obranu) a přenos damage do many.
Pásek: Nightsmoke kvůli maně ale pokud mana není problém, vemte si pásek, který zvyšuje life a resistence. Vaším snem je patrně razortail s pierce.
Prsteny a amulety: steal mana, + mana, +life. Prismatic amulet (resisty)
Charmy: elemental damage, life ,mana

Specifické strategie:
Tlupy: začněte s plague javelin a potom ihned 1-3 lightning fury. Plague jav. Může být hozen jen jedenkrát za 4 sek. Pokud jste stále obklopeni, hoďte další plague javelin. Jakmile se zdá být počet potvor rozumný, běžte na ně s Jab nebo Fend, je-li jich víc.
Čím větší skupina, tím efektivnější jste. ( viz předchozí guide - pozn překl)
Bossové: tady se projeví jak jste skvělí při tankování. Můžete prostě stát tváří tvář a útočit Jabem. Pokud jste raněni, dejte si uzdravovací flašku a obíhejte okolo a hoďte plague javelin.
Lightning enchanted potvory (házející blesky) - tihle většinou ignorují vaše LF a určitě nechcete do nich bláznivě bodat Jabem a umřít kvůli všem těm bleskům. Radši používejte plague javelin a zaveďte ho na delší výlet. Pokud potvora nemá fyz resist, můžete na něho taky fyz útočit házením javelinů. Můžete také zkusit Impale, čímž minimalizujete počet blesků.

-----------------------------------------------------------------------------

3 Hybridzon.
Skily:
Luk:
Magic arr 1
Multishot 10+
Guided arr 20
Cold arr 1
Ice arr 1
Freezing arr 1 (užitečný u krav, baalových minionů apod)
Volitelné: Fire arr konvertuje celou fyz damage do fire, pokud vám nevadí vyzžívat bug, dejte 1 bod do fire arr.

Vysvětlení: multishot s knockbackem funguje skvěle u krav nebo tam kde je moc potvor.
Guided: je to zabíječ bossů spolu s pierce a knockbackem. (knockback lze získat na rukavicích ,uniq helmq howltusk nebo u luku.

Javelin:
Poison 1
Lightning bolt 1
Plague jav 1
Lightning fury 20

Pasivní skily:
Inner sight 1
Slow missile 1 (bohem sesláno proti multishot lightning enchanted)
Decoy 1
Valkyrie 1
Critical strike 10-20
Penetrate 1
Pierce závisí na tom, jakou zbraň používáte. Pokud máte burizu, tak ta má sama 100% pierce. Razortail opasek má šanci na 33% pierce. Měli byste mít aspoň 70% pierce.

Valkyrie: je to diskutabilní, více bodů u valk zvyšuje její život ale moje teorie je, že vždy ji mohu vyvolat znovu, tak proč bych měl plýtvat body

Vybavení : mrkněte se na originál, seznam je srozumitelný i bez překladu.

-----------------------------------------------------------------------------
Co k tomu říct?
Ať si vyberete jakýkoli build, přečtěte si ten první návod, kde je skvěle popsáno, jak funguje LF.

Každý z guidů popisuje dobrý build.

Kdybych to měla srovnat, tak ten první je opravdu pro MF na realmu, ale ta postava je univerzální.
Na single samozřejmě nemůžete přeskakovat postupové questy a příliš urychlovat postup mezi obtížnostmi. Hlavně přechod mezi NM a hell by měl nastat trochu později, okolo 70 levelu. Nicméně rozložení skilů, vybavení (s výhradou resistů - ty byste měli na single mít v hell dost vysoké) i popsané strategie použití LF a GA lze s úspěchem používat kdekoli.
V originálním návodu jsou popsány i strategie na jednotlivé bossy, pokud bude zájem, přeložím to později.
S jedním bodem ve fire arr, LF a GA může zabít jakoukoli kombinaci imune potvor. Je tam skvěle popsána funkce LF i skilů. Ten postup pro levelování je od úrovně 60 na single asi nepoužitelný ale single hráči si s tím poradí.

Ten druhý guide popisuje jinou, a docela hezkou variantu, a kdo neviděl plague javelin v celé kráse, tak tomu prostě neuvěří. Je zaměřen na hru v single. Měla bych trošku výhrady k tomu, že tam není slow missile, protože je to fakt dobré proti bleskům od potvor. Další výhrada je proti investování bodů do many. Návratnost je malá a manu lze získat pomocí charmů a věcí, opravdu to není potřeba.

Hrála jsem podobnou variantu, ale s valkyrii a bez fend, jen Jab na bossy. Používala jsem hodně plague javelin v kombinaci s LF. Pro plague je skvělá valkyrie, která je zadrží. Stačí tak 10 bodů do valk. 200 bodů v maně je dostačující, pokud máte titány a nejsou okolo fyz imune. Pro fyz imune používejte raději plague javelin než LF, přijdete rychle o manu, nebo se např. v bloody snažte trefovat do potvor, co nejsou fyz. imune. Pokud nemáte titany, zvyšte mana leech nebo nasaďte Nightsmoke nebo Frostburny. Shrabujte element charmy nebo položky s element. damage a můžete pak dostat Jabem i fyz. imune bossy.

Třetí guide je nástin z fora a viděla bych tam problém hlavně v nedostatečném důrazu na pierce. Ani s burizou si nemůžete dovolit pierce ignorovat, protože LF ho potřebuje. Myslím taky, že do penetrate by se mělo dát víc bodů kvůli AR multishotu.

Pozn k strength a dex pro různé varianty:
Damage házecích zbraní se zvyšuje o 0,5% za 1 bod dex nebo str pro boj na dálkui na blízko
Damage luku se zvyšuje o 1% za každý bod do dex.
Pokud tedy zvolíte variantu házecí zbraně+luk, můžete nechat str jen tak vysoko, jak vyžadují věci, které máte a investovat do dex. Pokud zvolíte variantu melee (boj zblízka), má i zvyšování strength vliv na damage, nicméně není možno zanedbávat dexteritu kvůli blokování (sežeňte si štít se zvýšenou šancí na blok nebo třeba brnění guardian angel). Pro boj zblízka už má význam i defense, takže str je nutná i pro lepší brnění.

Zkratky a anglická slova:
Damage - škoda, poškození útokem
AR attack rating - ovlivňuje šanci na zásah
Javelin oštěp - jednoruční házecí
Spear - kopí obouruční
Defense - obrana
LF - lightning fury
PJ - plague javelin
Build - způsob jak vytvořit postavu
Boss - silná potvora
Mana/ life leech (steal) - sání many a života z potvor při útoku, procento z damage, kterou potvoře uděláte
Lightning imune - potvory odolné proti bleskům
Melee - boj nablízko
Cow level - tajná oblast s krávama
skil - dovednost