DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Magic find javazonka Kundihrabky

pro verzi 1.10

Autor: Kundihrabka

Takze jako MF postavu - na hledání věcí (magic find). Převzato z fora Doablovodoupě s laskavým svolením autora

Skilly

Lightning fury namaxovat a synergické skilly pro něj veškeré žádné, protože to je plýtváni. Ono se stačí kouknout na procentní přírůstek a sám uznáš, že to nemá smysl. Kor když ty skilly můžeš využít jinde.

Jako doplňkový skill bych šel po jabu. Je to asi tak, ze skupinky smeteš pomoci LF a na jednotlivce pouziješ právě tento skill. Mirně se u něj zvedá nárok na manu, ale nic drastického. Na začátku lehce snižuje dmg, takže pro zacátek můžeš dat par bodiků, abys i s +skillama anuloval ten postih na dmg a pak buď domaxovat a nechat tak. Samozřejmě můžeš do něj dat jen jeden bodik a nechat to plavat. Aby ten jab i k něčemu byl, tak je dobré nabrat trosku IAS (zrychlení útoku). Pokud mě kalkulátor neklame, tak dostupné breaky s ohledem na to, ze se jedna o mf postavu, která bude nosit titany to je 40%, 65% pak je to 100% ias, kdy už je ta rychlost moc pěkná, ale pro nás je tohle nedostupná hranice.

Z passive skillu samozřejmě nějaké bodiky do uhýbáni. Těch 50% šance by melo bohatě stačit a když ještě vezmeš v úvahu, ze budeš mit štit s max blokem, tak to je dostačujici. Odpovidá to zhruba 12/8/12 jak ty skilly jdou po sobě. Ten posledni -evade- klidně ani dávat nemusiš (resp. jeden bodik jako prereq. pro valkyrii.) protože kdyz už s tou postavou běžíš, tak se útokům vyhneš pomoci manévrováni s postavou, ale zase na druhé straně pokud je ta postava na mf, tak když poběžíš k Mefovi, tak asi někde budeš i mezi prišerama probihat, tak si to sám zvaž.

Pierce dávej tak do těch 10 investovaných bodiků. Pak už ty % tolik neskáčou, tak je to škoda bodiků. Když tam investuješ těch 10 bodiků + nějaké +skilly, tak bys měl mit šanci kolem 80% což je slušné.

Penetrate dávej podle citu. Sam určitě poznáš jestli se trefuješ a nebo ne. Podle mě by mělo stačit 1 bodik, protože moc volných skillů na nějaké větší investování stejně mit nebudeš, ale pokud budeš mit potřebu dat vic, tak klidně můžeš. Samo za cenu toho, ze někde asi ubereš.

Critical strike dat můžeš, ale nemusiš. Hrával jsem nějaké amy s nim a nějaké amy, u kterých jsem tam dal jen jeden bodik, takže to je na Tobě. Mělo by stačit dostat to aspoň na 50% což by melo byt nejak 7-8 bodiku.

Valkýra se tedkom celkem vyplati, tak bych se vůbec nebal dat max. Je to i pro to, že se pak generuje s lepší výbavou (pro některé hnidopichy jen dodám, ze vim, ze pro šance generováni nejlepšího equipu neni nutné ji maxovat)

Výbava

Co se týká výbavy, tak zbraň tam je myslim celkem jasna a jsou ji titany. Upgrade na matri. javeliny je samozřejmosti. Mluvi pro ně hlavně run/walk, skilly, staty.

Pokud jde o zbroj, tak jednoznačně nejlepší pro mf bude runeword Enigma. Ono to neni ani tak kvůli toho,ze tu zbroj nosi každý, tak abys byl "IN" Neni to ani kvůli teleportu, protože ta ama stejně behá mnohem rychleji než je schopna se teleportovat. Pro nás je důležitá vlastnost %mf dle lvlu a +45% run/walk, který se celkem hodí. Samozrejmě ji udělat z nejakeho light armoru, abys nemel postihy k běhani za těžkou zbroj. Jako zbroj volit nějakou, která vyžaduje málo sily. Klidně i s light plate.

Pokrývka hlavy je myslim zřejmá, ze shako bude jasná volba. Nicméně neni to volba jediná, protože je zde ještě stealskull, ktera dobře nagenerovaná dava stejne mf jak shako, pak nějaký ten dual leech (sání many i života) a hlavně IAS (zrychlení útoku). Ač se to nezdá, tak ten je celkem důležitý, kvůli skillu jab.

Prsteny máš na výběr hned několik a záleží na situaci. S ohledem na resisty si muzes nasadit bude Nagelringy. Pokud budeš mit mizerné resisty, tak pak podle toho kam se vydáš, můžeš měnit bud Raven frost - k mephovi,Dwarf star - k diablovi, Wisp - k baalovi jako pojistku proti soulum. Na samotného baala bych si pak nahodil ravena. Jinak to samozrejmě mužou být nějake rare/crafted s resistama, mf, manou, sáním života a many, staty apod. Nejvhodnějši rare asi resisty, mf, mana leech

Štít se jako ten nejvhodnější (neříkám nejlepší) jeví ten poeticky runeword Rhyme, který dává nějaké to mf,CBF,vylepšuje blokováni a trošku resistu. Navic CBF (nemožnost být zmražen) na štitu dává volnost při nošeni ringu, protože tak neni nutné nosit ravena. Pro max blok to sice bude chtit vic obratnosti, nicméně bych ho vyrobil z grim shieldu. Holt se mě ta ama s nim libi. Ještě je pekná s hyperionem

Botky by se mohly možná zdát jednoznacné, ale tak to neni. Pokud chceš botky na mf, tak bud ty ze setu cow kings a nebo notoricky zažité wartrawelery. Když pominu nějaké ty rare, které by měly run/walk, resisty a treba mf, tak jsou zde unikátní gore rider. Maji celkem zajimavé vlastnosti, které se hodi právě pro jab a osobně bych asi nosil tyhle.

Pásky mas na výber 2 takové jisté. Jednim je TR pasek, ale osobně bych volil goldwrap kvůli vlastnosti +10% IAS

Amulet bud nějaký rare/craft, ale lepší bude se poohližet po unikátnich. Abys nebyl s jabem úplně nejpomalejší, tak to bude chtit nějaký ias. Takže bud Highlords a nebo Cats eye, který navíc dává run/walk, které se vždy hodi. Hlavně tedy na baal runy. K jabu se na cile našeho mf runu celkem hodi i Atmas, ale zde je ten problem, ze ta ama s tim nebude až zas tak rychlá, protože jednoduše nemá tolik mist, kde by nějaky ias umistila. Pokud samozrejmě kašleš na rychlost toho jabu, tak tu je ještě crescent moon, který dává slušný mana leech. Vzhledem k tomu, ze LF je žrout many, tak to celkem přijde vhod.

Rukavice záleží na tom, pro kolik ias půjdeš, protože pokud půjdeš po těch 40% tak se dají nosit chance guardy. Pokud budeš chtit jit po 65% ias, cožz by melo byt s jabem 5 útoků za vteřinu, tak to bude chtit rukavičky s 20% ias. Můžou to byt třeba nějaké rare, ale spiše bych se zaměřil na blood craft. Nic nebráni tomu, abys ten ias doladil socketnutim ias jewelu do helmy, což urcitě v případě toho vyššiho ias budeš muset udělat. Samozřejmě se tomu dá vyhnout tak, ze titany vyměniš za nějaké rare javeliny s ias a nebo i bohatě stačí ty unikatni thunderstroke.