DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Amazonka: Ama bez šípů od Trmi

pro verzi 1.09


autor: Trmi

Škudlazonka, Savezon, říkejte ji jak chcete, hlavně jsem si chtěl vyzkoušet jestli jde hrát bowamazonku a "nevystřelit" jediný šíp. Nečekám, že to někdo bude zkoušet, není jediný důvod, kdyby přece jenom, tak jen stručně.

Atributy
Síla 105 bílá, tady jsem opravdu moc neškudlil. Obratnost 60, vitalita 20 a Energy 15. Na konci jsem měl 245 bodů nepřidělených. Určitě jde na síle ještě ušetřit, na dex asi příliš ne, nějaký luk nebo kuš se unést musí.

Skilly
12 bodů v Magic Arrow. Ze začátku všechno do něj, se zvyšujícím se levelem klesá manová náročnost. 12 lvl potřebuje 0.1 many, takže na jednotku many se dá vystřelit 10 "šípů". Může se dát samozřejmě i 13 a je to zadarmo, ale škudlíme, že ano. Méně by šlo také na úkor pohodovosti. Stačilo mi, trápit se s nedostatkem many jen 10 lvl, pokud by jste si to chtěli prodloužit, možná by se dalo i s 1 bodem.

Pasivní skilly po jednom bodu k Valkyrii včetně. Bohužel jsem na začátku trochu ustřelil a dal 6 bodů do Critical Striku, podobnou chybu nedělejte. Chtěl jsem Valku, ale určitě by se dalo i bez ní a používat jen Decoy, takže se ušetří ještě ty tři body v uhýbání. Na konci jsem měl 57 bodů nerozdělených.

Jak se hraje
Od druhého levelu jsem používal jen Magic Arrow, takže jsem měl zoufalý nedostatek many. Po tom 11 levelu už byla mana v pořádku. Mana Burn Bossové sice mohou střelbu zastavit, ale často se to nestane a 1 mana přibude později opravdu rychle.

A dál je to už asi jen o tom co si amazonka oblékne. Za úvahu stojí asi jen resisty, damage, poison damage, rychlost útoku (Cannot Be Frozen), Knockback a nějaké to saní, hlavně života.

Poison u mě klasicky dělal socket luk a nějaký ten charm. Na normal stačí jakýkoli luk co se vám připlete do cesty, NM jsem používal Riphook a na Hell jsem zbaběle utekl k Burize (mimochodem zas taková výhra to není je pomalá a přišel jsem o Knockback ), s Riphookem (nebo i jiným lučíkem/kuší) by to šlo asi až do konce, ale rychlost procházeni je opravdu mizivá. Taky vás nesmí rozčilovat, že vpravo stále rudě září nedostatek šípů, pokud by se to nedalo vydržet klidně si nějaký ten šíp seberte, stejně žádný nevystřelíte.

AR jsem vyřešil pomocníkem s Belessed Aim, když žije není problém, pokud ne je to celkem jedno, na Hell jsem měl šanci na zásah bez pomocníka pod 50% a nějak jsem si nestěžoval, šípů je nekonečno, tak to je vždycky jen otázka času.

S tím souvisí i procházeni questů, i kdyby jste dali na jeden život jen jeden zásah pořád půjdete kupředu, až na vyjímky. Takže spousta úmrtí, ale jde to. Hodil jsem vždy nějakou jednohubku Valkyrii nebo Decoy a párkrát vystřelil atd. Největší problémy mi dělal 3. a 4. act Hell, to byla opravdu křeč. Poslední čtyři koncové bossy, doufám že nikdo nečekal nic jiného, jsem dělal klasickou zbabělou technikou, otrávit běhat kolem, otrávit běhat kolem, ... a sebrat věci. Spíš než bossové dělají problémy skupinky monster.

Staříkové jsou ..., no jsou pomalí, zbabělou technikou se zabavíte dvou a toho posledního ubijete fyzicky, jinak není problém s ničím, stačí si je jen dobře vygenerovat a pak dlouho běhat. Protože je Korlic ten poslední , chce to opravdu nedostat ani ránu. Dvakrát jsem je na hell musel opakovat, protože jsem se podíval na hodinky jak dlouho je vlastně dělám (něco kolem 20 min) a to Korlicovi zbývalo opravdu jen malinko života, nepozornost se nevyplácí. Šel jsem na ně na 68 lvl, to jen tak, vůbec to nehraje roli. Ale víckrát umřete na ostatních bossech než na stařešinech.

Snad ještě pokud máte slušnou rychlost útoku a Knockback, tak se není dobré zaklikávat na příšerku, ale se Shiftem stát a střílet do vějíře bez míření, takové pozvolné pomalé multiple, "šípů" je dost.

Konec na 71 lvl.

Závěr
Tak žádný zázrak to není, ale dá se bowamazon i bez šípů. Když se přihlédne k počtu bodů co jsou ještě free, tak se z ní dá udělat slušná dobře vychovaná amazonka (pokud se přenese přes srdce, těch 11 vyhozených bodů v Magic Arrow). Jinak dokonalá Škudlazon by asi byla s jedním bodem ve Fire Arrow a nic ostatního, začínám si myslet, že by se to snad pomalinku dalo dohrát i tak. )