DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Amazonka: Spearzon od LoWang

pro verzi 1.09


autor: LoWang

Co říkáte na tuhletu variantu
Podle mě je ze všech možností jak hrát za amazonku nejtěžší! A věřte, že vím o čem mluvím (Xena 70.level-viz soutěž o nejlepší postavu) Ze začátku to člověka hodně svádí hrát jako jabazon, protože když najdete píku (damage 14-63), která je o tolik silnější, než všecky dosud nacházeneé luky, tak to člověka svede a hnedle hraje za jabazon. Možná už je to dneska jinak, já totiž tuto postavu začal již od Diablo II verze 1.00! Vím, že v 1.08 totálně zmrvili skill jab, tak že se zpomalil až na nepoužitelno a proto už vábení zbraní typu pike a lance v kombinaci s jabem nebude taxilné jako dříve... Já s tím měl docela problém a byl jsem nucen vyimbuovat Lance s dobrým damage a zároveň s fast attack. Nyní mám tudletu a celkem to jde. Jakmile jsem ale začal hrát na hell, tak jsem tvrdě pocítil co to znamená bojovat na blízko a mít malou defense (kolem 1000 základ). Bylo to těžké, ale nevzdal jsem se a najmul paladina s aurou defiance. Nyní máme oba dva defense kolem 4000 a jde to docela dobře. Merc je fuckt dobrý a občas můžu klidně stát, sbírat gold a přehazovat věci v invu a on to všecko kolem pobije za mě Samozřejmě nosím i luk, který používám proti lightning a jinak enchanted bossům a ještě kuši s nějakým tím lightning damage na imune physical. Hraji samozřejmě i bowazon (Xenice 54.level) a musím uznat, že je to nesrovnatelně pohodovější hra Nicméně Bowazon málokdy dosáhne takového damage jako jabazonka s pořádnou lance a vidět v akci skill Fend je vážně krása (ehm, má to háček, o kterém se ještě zmíním).

V některých lokacích je to pohoda, ale jinde je nutné mít opravdu hbité prsty a před každým větším bojem být připraven použít tyto skilly: decoy k odlákání pozornosti,valkyrii postavit na strategické místo,inner sight pro zlepšení tohit,slow missiles (není vždy nutné) a town portal v místnostech,kde hrozí obklíčení. Velmi žádoucím je velký life steal, protože jinak má jabazon s hp kolem 600 jen málo šancí. Pro mě je paradoxní, že musím většinou stát uprostřed velké vřavy právě proto abych díky life stealingu přežil Je nutné vědět, kdy je lepší zdrhnout(monstra jsou moc drsné a life stealing nestíhá) a kdy radši zůstat na místě a případně ještě pít flašky, protože když přestanu útočit, přestávám se léčit a mnohé útěky mohou být nebezpečnější než boj.

Teď se dostávám k tomu, co mě nejvíce štve! Bezvadný skill Fend má totiž fatální bug, díky kterému je hlavně ve velké vřavě skoro nepoužitelný! Funguje (má fungovat) tak, že amazonka s kopím rychle zaútočí na všecky v dosahu stojící nepřátele, jenže útoky jsou prováděny v sériích podle počtu monster a když například útočím na 3monstra, vypadá to takhle: zásah,zásah,zásah,malá pauza před další sérií,vedle,vedle,vedle,pauza,zásah,zásah,zásah...přičemž je naprosto jedno, že mám šanci na trefu 90 a více procent, amazonka se prostě každou druhou sérií do ničeho netrefí! Když je monster hodně (specielně když se vylíhnou brouci z vejce v 2.ACTu),tak mají série i 20 útoků a je naprostým zoufalstvím vidět, jak se nemůžu třeba celých 15sekund do ničeho trefit a následně trefím všecky! Kdyby tenhle bug Blizzard spravil, tak by to bylo úplně skvělé a jabazonka by byla mnohem výkonnější.

Z atributů bych doporučoval sílu-kvůli damage a elitním/exceptional brněním-a vitalitu. Na energy bych se vyprd skoro úplně, protože jediný dobře vypadající skill Lightning Strike vůbec není tak silný, jak se o něm píše ve skill tree a jinak manu skoro k ničemu nepotřebujete. Dexterita je samozřejmě nutná k tomu, abyse jabazon vůbec mohla do někoho trefit. Ze skillů doporučuji silnou valkyrii,všecky možné úhyby,decoy,inner sight,jeden magic arrow(nebudete přece furt tahat šípy). Možná bych uvažoval i o guided arrow na různé nebezpečné bossy,ale k němu je třeba ještě několik celkem zbytečných bow/crossbow skillů. Jako primární útočný skill doporučuji Jab(nutná aspoň fast attack zbraň) a pro zpestření a větší damage Fend-není moc efektivní jako primární útok, právě kvůli bugu, o kterém píšu výše. Na impale bych se vyprd, protože oprava zbraně je drahá a Fendem uděláte taky dost velkej damage. Javelin skilly vynechte úplně, protože jabazon je nevyužije.

Jako pomocníka doporučuji paladina z Actu 2 najmutého buď na normal nebo na hell kvůli auře defiance (zvyšuje defense),protože na nightmare má nějaké jiné aury (holy freeze tuším) a ty nejsou moc dobré. V pozdějších fázích hry už je důležité udržet merca naživu a dávat bacha, aby ten vůl nelezl k nějakýmu extra strong bossovi, protože jeho ressurect stojí hodně peněz a navíc je dost nepříjemné přijít o jeho podpůrnou auru. Tak to by bylo asi tak všechno, moh bych sice ještě zdlouha mluvit o věcech co mám, ale v zásadě platí: čím víc defense a life,tím líp.

Přiznám se, že jsem to zatím dotáhl pouze do 3.actu na hell a proto nejsou mé zkušenosti a rady naprosto objektivní (dále ve hře už mi můžou být naprd), ale přesto si myslím, že Jabazon jen tak někdo nehraje a těžko se o ní dočtete v nějakém návodě.


Z diskuse na minulém foru:
Dušan:
Podla mna nie je az take tazke hrat za Spearzonku.Treba mat hlavne vela zivotov.Na hell urcite nestaci 600.Minimum je 1000.Potom treba mat dobry life stealing.Treba si ho udrziavat okolo 15percent.Zo skillov je hlavne dobry fend ktory vsak vdaka bugu straca ucinnost ale to az tak nevadi.Stat points:urce si hranicu sili a dexterity a potom davajte vsetko iba do vitality.Do energie nedavajte nic