DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Assassinka: Martial arts od Oksanna (překlad)

pro verzi 1.09

Written by Oksanna (lvl 99 assassin)
Translated by Nevim
Zdroj: diabloii.net

Úvod
Assassinka je charakter se kterým je v některých ohledech obtížné hrát. Musíte být velmi pohyblivý při práci s klávesnicí a myší, protože se hodně naklikáte, když budete přepínat mezi skilly. Tento návod není určen pro hráče, kteří rádi hrají charaktery nově a inovativně. Tento návod je pomocníkem pro hráče, kteří si chtějí otestovat nový charakter a chtějí dosáhnout bez problému level 90.

SKILLS
Skilly budu hodnotit na stupnici od 1(nejhorší) do 5(nejlepší). Všechny poznámky budou zdůvodneny, takže si je pozorně přečte. A také velmi důležitá poznámka na začátek-mluvíme o užitečnosti ve hře 8 lidí na Hell NIKOLI Normal/Nightmare obtížnosti (a také nikoli singl player). Také beru v úvahu, že máte nějaké +skills předměty.

Martial Arts

Charge up skills (nabíjecí dovednosti)
Jestliže zaútočíte na monster(nebo jiného hráče) s charge up skillem, způsobíte normální zranění (ale s lepším attack ratingem), plus váš další útok dostane přidanou speciální schopnost. Charge up skilly můžete uvolnit jak normálním útokem, tak Kick finisherem (kopnutím).
Všechny charge up skilly mohou být nabity na maximálně tři levely (to můžete snadno zpozorovat díky malým, barevným balónkům kroužícím kolem vás). Každý level je lepší než předchozí, nebo přidává jiný druh útoku. Můžete také kombinovat násobné nabití a všechny charge up vypustit najednou. Na vypuštění máte 8 sekund poté, kdy jste zranili poslední monster. Po 8 sekundách nevyužité charge up zmizí.

Tiger Strike - [MAX] Toto je velmi užitečný skill vhodný pro zabíjení act bossů, unikátních monster a šampiónů. Zvedá základní damage zbraně o určitá % (jestliže vlastníte claw s dmg 50-100, tak musíte brát v potaz pouze toto číslo nikoli dmg zvýšené o STR/DEX nebo Claw mastery bonus!!!). Proto tento skill pracuje nejlépe ve spojení claws s vysokým dmg.

Cobra Strike - [1 bod] Toto je příklad skillu, kterému stačí pouze jeden investovaný bod na to, aby byl užitečný. Tímto skillem leechujete (no, nejsem si jistý, ale nejvhodnější výraz je asi vysáváte) z monstra život a manu.

Fist of Fire (2+) - [1 bod] Užitečný pouze na Normal obtížnost. Po levelu 30 neužitečný.

Claws of Thunder - [1 bod nebo MAX] Toto je nejvíce zničující (the most damaging) nízkolevelový charge up skill. První (EACH ?) nabití přidá lightning dmg k dmg vašich claws. Druhé nabití uvolní Novu, která zraní a OMRÁČÍ !! vsechna monstra v malém okruhu (což múže být velmi užitečné). Třetí nabití uvolní VELMI zničující Charged bolts, které mají pěkně daleký dosah. Jestliže tento skill naMAXujete, může být také užitečný na Hell, ale problém je, že se jedná o jedno-elementální útok, což jej činí zbytečným (marným) proti Lightning immune monstrům. Museli byste se spolehnou na jiné charge up skilly nebo pasti. Buď 1 bod jako předpožadovaný bod k Phoenix Striku, nebo MAX jestliže jej chcete používat jako svůj hlavní elementární útok.

Blades of Ice (2-) - [1 bod] Tento skill pracuje poněkud odlišně od ostatních charge up skillů. Všechna nabití způsobují stejné zranění a odlišnosti jsou, že druhé nabití dosáhne do určité vzdálenosti a třetí nabití způsobuje zmrznutí monster.
Problém je v tom, že od verze 1.08 nejsou monstra zmražena, ale pouze zpomalena. Nemáte žádný dobrý a rozumný důvod investovat více než 1 bod. Cold dmg sucks in Hell difficulty (toto j krásná věta, kterou jsem se rozhodl, že ponechám v originále. Pro neznalé angličtiny-cold dmg je na Hell nanic)- a to i na levelu 20, kde to dělá nějakých 300 dmg.

Phoenix Strike - [MAX] Neskutečný skill na zabíjení skupin monster. Tento skill MUSÍ mít každá MA Assasinka. Každé nabití přidává odlišný druh elementálního útoku a to vám umožňuje zabíjet všechna imuní monstra na Hellové obtížnosti bez jakýkoliv problémů. Namaxujte jej, jakmile to půjde a také zvedejte úroveň skillu pomocí +skills předmětů. První nabití je ohnivé- Meteor. Ten však není pŕíliš dobrý, neboť má velkou časovou prodlevu od zakouzlení po dopad. Také dmg za sekundu je celkem ubohé Druhé nabití je pravděpodobně nejničivější. jedná se vlastně o uvolnění Chain Lightningu, který se uvolní okamžitě po zásahu a zraní okamžitě snad všechna monstra na monitoru. Rozhodně se jedná o smrtící skill zkušené Assassinky. Třetí nabití uvolní nékolik Ice Boltů (přirovnal bych je asi k Frozen Orbu), ale cold dmg je opět nanic a doba zmrznutí monster opět mizivá. Pro kontrolu davu se mnohem více hodí Mind Blast.

Kick Finishers

Kopací ukončovače (ach bože, to je strašný překlad) jsou speciální větví MA skillů, které jsou založeny na Kopacím dmg Assassinky (samozřejmě s výjimkou Dragon Claw). Všechny charge upy se můžou vypustit kopnutím. Sami si můžete spočítat vaše kopací dmg použitím vzorců:
Min dmg = (STR+DEX-20)/ 4
Max dmg = (STR+DEX-20)/3
Budete potřebovat mnohem více STR a DEX než je obvyklé, jestliže chcete používat kopací ukončovače jako svůj hlavní útok.

Dragon Talon - [1 bod] Toto jen užitečný skill jen na nižších levelech, protože celkem hodně zvětšuje attack rating a protože kopací dmg je také celkem ucházející ( na nízkých levelech). Ale protože tento skill zasahuje monstra pouze po jednom, není příliš vhodný.

Dragon Claw (4+) - [1 bod nebo MAX] Toto není skutečný kopací ukončovač, nýbrž ukončovač (to je hrozné slovo ) když používáte 2 claws. Jestliže máte nasazen pouze jeden claw, tento skill nebude fungovat (lépe, nebude přístupný). Jedná se rozhodně o nejlepší ukončovač (zase to slovo), přestože je lehce pomalejší než normální útok, ale na druhou stranu způsobuje mnohem větší dmg a přidává spoustu attack ratingu (a útočí dvěma claws zároveň. Jestliže nechcete používat štít, je tento skill vysloveně pro vás.

Dragon Tail - [1 bod nebo MAX] Namaxovat pouze v připadě, že chcete mít specificky Dragon Tailově rozvinutou postavu (specific DT build). Je na něm pěkná věc to, že přidává ke kopu dobrou ohnivou dmg v malém okruhu a také odráží útočníky zpět (knockback) a tím napomáhá tomu, že vás monstra nepřečíslí (overhelmed). Špatná věc je, že musíte velmi zvýšit svou STR a DEX, abyste byli úspěšní i na Hell. Zkombinováním s Tiger Strikem dostanete nejužitečnější kombinaci tohoto skillu.Tento skill však bohužel nedělá žádnou škodu fyzicky imunním monstrům.

Dragon Flight - [1 bod nebo MAX] Jednoduše kombinace skillů Teleport a Leap Attack. Nejlepší využití má v PvP (player vs player) a to pro rychlé dosažení znepřáteleného hráče a způsobení drsného kopu, který nepřítele uzemní. Užitečné i v PvM (player vs monster), protože si máte vždy možnost vybrat výhodnou útočnou pozici. jiný dobrý způsob využití je při transportu přes překážku, jestliže jsou na druhé straně monstra. Dostal by 4 nebýt dvou hrozných nevýhod: za prvé má 2 sekundové zpoždění (casting delay-po vykouzlení musíte počkat 2 sekundy než jej můžete vykouzlit znovu) a za druhé potřebuje monstrum, aby skill fungoval. Shrnutí-1 bod v případě, že chcete, aby skill sloužil jako transport. NaMAXovat, jestliže jej chcete použít pro PvP.

Shadow disciplines

Claw mastery - [1 bod nebo MAX] Tento skill pouze přidává nějaký větší dmg a attack rating k základnímu claw dmg, proto není až tak užitečný. Zároveň nemůže být srovnáván s obdobným barbarským skillem, protože nepřidává žádný šanci na Critical strike. Můžete skill namaxovat, ale není to vůbec nutné. Stačí sem z času na čas přihodit nějaký přebytečný bodík. Psychic Hammer - [1 bod] Absolutně neužitečné.

Weapon Block - [1-10 bodů] Toto je velmi důležitý skill pro ty, jež se rozhodli, že budou hrát se dvěma claws. Přidává šanci na zblokování fyzického útoku. Pracuje stejně jako štít s jedinou výjimkou, že blokuje rychleji než ...hmmm .. non- faster block rate shield (doslova to nepřeložím, ale jedná se o štíty, které nemaji zrychlené blokování). Blokování tímto skillem nezáleží (na rozdíl od štítu) na DEX, proto můžete mít menší DEX a nosit 2 claws. Na desátém levelu skillu budete mít šanci na blok 50%, což je více než dost. Návratnost dalších vložených bodů je velice malá. Jestliže používáte štít, investujte sem pouze 1 bod.

Cloak of Shadows (2) - [1 bod] Nejvíce obtěžující skill ze všech. Způsobuje zčernání obrazovky a snižuje obranu monster o určitá procenta (neužitečné). Pro MA Assassinky je to užitečné pouze v oblastech, kde se vyskytuje mnoho monster útočících z dálky (a ani tam moc ne).

Shadow Warrior - [1 bod] Touto dovedností vytvoříte svou kopii, která používá stejné skilly, jaké máte nastaveny na tlačítkach myši. To znamená, že máte dobrou kontrolu nad skilly, které právě používá. Osobně si myslím, že je užitečnějsí než Shadow Master, protože používá Phoenix Strike (převážně Meteor), kdežto Shadow Master ne. Bohužel warrior má příliš málo životu a žádné resisty, což jej činí adeptem na titul nejrychleji umírající postavy. Sem pouze 1 bod.

Shadow Master - [1 bod] Master je něco úplně jiného než warrior. Má mnohem více života a resistencí než warrior.Může používat všechny assassinské skilly, ale, bohužel, nepoužívá Phoenix Strike. Převážně kouzlí, a proto nepoužívá moc často bojové skilly. Její největší výhodou je, že kouzlí velice často Mind Blast, což je velice užitečné, ale též velmi iritující (v případě, že konvertuje poslední monstrum, které jste ještě nestihli zabít). Jak již bylo řečeno 1 bod úplně stačí (zde bych si dovolil nesouhlasit. Řekl bych, že výhodná investice je něco mezi 1-5 body-pozn. překladatele).

Mind Blast - [0-1 bod] Jedná se o velice pěkný skill díky velké ploše působení a délce omráčení. Nevýhodou je, že je zde jistá šance na konvertování monstra, což obyčejně vadí.

"Aura skills"

Tyto skilly různě vylepšují vaše postavy. Můžette mít aktivní pouze JEDNU, proto je používejte s rozmyslem. Tyto aury nijak neovlivňují S. warriora, S mastera,žoldáky, ani členy družiny.

Burst of Speed - [8 bodů] Toto je nejlepší dostupný aura skill. Zvyšuje rychlost chůze/běhu a rychlost útoku až do nebes. Tento skill výrazně zlepší vaši útočnou efektivitu.

Fade - [0-2 body] Víceméně dobrovolný skill. Přidá tuny resistencí a zkracuje dobu prokletí (curse duration). Nejvýznamnější použití je ve 4. Actu.

Venom - [0 bodů] Velmi podobné Necromansřímu (promiň český jazyku) skillu "Poison Dagger" a jediný rozdíl je, že funguje jako aura. Skill přidává tuny poison dmg k dmg claws ( na MAX asi 400). V přepočtu na jednu sekundu se jedná asi jen o 200 dmg.

Traps
Pasti jsou proste zařízení, která dělají různý elementální dmg. Kouzlení pastí je závislé na rychlosti vaší zbraně, proto při kladení pastí používejte ty nejrychlejší zbraně jaké máte. Můžete mít maximálně 5 pastí stejného nebo různého druhu. Pasti mohou být užitečné maximálně ve hře jednoho člověka na Hell. Ve více lidech se nechytají.

Fire Blast - [0-1] Tohle není skutečná past, spíše připomíná exploding potion.

Shock Web (2) - [0-1 bod] Ani o tom neuvažujte. Jeden bod pouze jestli chcete využívat Lightning Sentry

Charged Bold (2) - [0-1bod] Totéž

Wake Of Fire - [0-1bod] Jestliže chcete využívat Wake of inferno. Jinak sem nic nedávejte.

Lightning Sentry - [0,1,MAX bodů] Dobrá dmg, dobrý dosah. jestliže toužíte používat pasti, zj bleskové, toto je přesně to pravé pro vás.

Wake of Inferno - [0 nebo MAX bodů] Takový osobní plamenomet. Velice příjemná dmg, bohužel celkem dost krátký dosah (tak kolem 1 640x480 obrazovky). Jestliže toužíte používat pasti, zj ohnivé,je toto přesně to pravé pro vás. Asi nejlepší past pro MA Assassinku.

Death Sentry - [0-1 bod] Její jediné rozumné použití je díky jejímu bonusu- corpse explosion efektu.

Blade skill tree

SEM PROBOHA NIC

z diskuse na minulem foru :
Adamo:
Hm , dovolil bych si nesouhlasit v pár věcech. Do Death Sentry bych určitě pár bodů dal, ta corpse explosion je opravdu zničující. Zkus zabít jednu potvoru a hodit tam tuhle past, je to fakt nářez. A proč nedávat více bodů do Shadow Mastera?? Je to skvělý parťák, používá zajímavé skilly, a třeba na nightmare nemusíte ani hnout prstem (Shadow je skoro nezabitelný) na hell je to pak prima štít.

Nevim:
To Adamo:
Proc davat vic bodu do DS? Dmg stejne vetsi nebude a bude se zvetsovat pouze polomer ucinnosti pasti->skoda dalsich bodu.
Proc davat vic bodu do Mastera, kdyz ho muzes neustale vyvolavat az do zblbnuti:-). Ovsem, nikomu nenarizuju, aby do techto skillu dal jen 1-2 body. Muj nazor je, ze takhle to staci.
Takovouto asn jsem dohral a jedine problemy mela na kravach, protoze byla dual claw, jinak nikde.