DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Assassinka: Trapper od Bandit (překlad)

pro verzi 1.09


Autoři: SonOfRah a Banditxx99
překlad : SuE
Originál zde

Myslím,že každý je teď trochu otrávený, když vidí sorcky,jak se teleportují okolo a zanechávají zkázu, kdekoli přijdou, a možná by někteří chtěli mít také postavu ve stylu kouzelnice, ale odlišnou. Trapper (assassin s pastmi) je jedna taková varianta. Může také docela rychle způsobovat dost velkou nepřímou damage (škodu) pomocí pastí. Způsob,jakým pasti pracují, a učení se, jak strategicky pasti pokládat, to je zábava i výzva.
Tento návod se zabývá více Hardcore, kde je nutno balancovat zabíjecí sílu (vyšší STR/DEX v softcore - síla a zručnost) a život (vyšší VIT v Hardcore). Vytvořili jsme tento návod pro nové i zkušené hráče. Takže se usaďte, čtěte a užijte si to.

Co je Trapper build?

Trapper, také Trapassin nebo Trap Assassin jsou assky, které se specializují výlučně na použití větve skillů (dovedností) pro pasti. Naučí se používat skilly pastí s velkým účinkem, často s rychlými výsledky. Trapper, ačkoliv se specializuje na jednu větev skillů, s několika body do skillů Shadow, je dost mocná, ale také dost přizpůsobivá a může se adaptovat na většinu situací.

Toto je velmi úspěšný build a chce to trošku praxe, abyste si na něj zvykli, ale jak jednou pochopíte, o čem to je, bude z vás velmi ošklivý vraždicí stroj.

Stat points Toto jsou startovací Stat body pro assku:

Strength: 20
Dexterity: 20
Vitality: 20
Energy: 25
Life: 50
Stamina: 95
Mana: 25

Na úroveň
Life: +2
Stamina: +1.5
Mana: +1.5

Na 1 stat bod
Life: +3
Stamina: +1
Mana: +1.5

Vaše nejpotřebnější stat body jsou život (VIT) a nic jiného, ačkoliv byste mohli chtít investovat nějaké bodíky do energie (mana), ale pro tento build to není potřeba.

Nepotřebujete dávat body do energie, protože:
1. +mana/energy items se dají relativně snadno získat
2. je relativně jednoduché vyrobit položky s regenerací many pomocí run ETH
3. flašky s manou skutečně padají a moc lidí je nesbírá, takže jsou všechny vaše

Stanovte si cíl pro STR/DEX a snažte se ho dosáhnout okolo lvl 30-40 (úrovně). Pamatujte, že neděláte damage pomocí zbraní. Takže chcete najít drápky, které mají +trap skilly nebo +all skilly. Doporučená STR/DEX je 65/65. To je nejnižší nárok drápků, které mají +individualní skily, takže můžete najít pěkný drápek, když dostatečně hledáte. Nevstupujete do kontaktního boje, pouze na samém počátku, takže nepotřebujete ani brnění s vysokou defense (obranou).
V pořadí důležitosti:
Vitality
Energy

Uvědomte si, že vaše damage (škoda) nepochází od vašich zbraní. Přichází z pastí, pomocníka a vašeho Shadow mastera.

Rozložení Skilů

Vaším primárním útokem bude Lightning sentry. Má velký dosah, střední damage a má velmi dobrou šanci zasažení cíle. Když je namaxován, můžete udělat asi 7000 damage za 10 sekund. Samozřejmě se snažte o přidání k maximu skillů.

Wake of Inferno je váš druhý základní útok. Má vyšší damage než lightning sentry, ale má krátký dosah a problém zasáhnout pohyblivý cíl. Velmi užitečná pro stacionární cíle s damage okolo 10000-12000, když je namaxována.

Death Sentry je past, která dělá bleskovou damage jako Lightning sentry, ale damage je nižší, ale také vyvolá Corpse Explosion (výbuch mrtvol) na potvory s použitím mrtvých těl, jsou-li v dosahu. Má také potenciál udělat nejvíc škody na jeden útok ve hře ve větvi pastí, protože ve vyšších obtížnostech jsou hit pointy (život) potvor vysoké.

Shadow master je vaším stínem. Může použít všechny skily assassinky a je to nejlepší tank v celé hře.

Na úrovni 59-64 byste měli mít:

lvl 20 Lightning Sentry
lvl 20 Wake Of Inferno
- vysoký level Shadow Master (skoro maximum nebo max)
- žádné body v Martial větvi
- žádné body ve skilech blade traps
- žádné body ve Venom
- 1 bod všude jinde
- pár bodů v Death sentry

Jako Trapper budete bojovat nablízko jen na počátku vaší kariéry. Jakmile dosáhnete level 18, měli byste bojovat nablízko jen velmi málo a po levelu 24 byste měli tu bojující ruku dát na odpočinek.

V tomto stadiu je Trapper build kompletní a můžete dávat zbývající body do pomocných skilů jako Mindblast, Death sentry, Claw block, Fade, Burst of speed apod podle vaší osobní volby.

Některé buildy používají Dragon flight pro tu mobilitu, kterou nabízí, ale pamatujte, že toto vás dostane do bojového dosahu potvory a vaše pasti zmizí.

Pamatujte, že pasti mohou být dobrým doplňkem pro assky s Martial arts, ale Martial arts nedoplňují build Trappera kvůli nízké šanci na zásah kvůli nízké DEX.
Vybavení
Shánějte cokoliv co dává +x Trap skils nebo +x All skills. Preferujte +trap skills před +all skills pokud ten drápek nemá nějaké další pěkné vlastnosti-
Téměř všichni Trappeři používají 2 drápky kvůli těm extra + skill bonusům. Měli byste zkusit získat +8 Trap skilů. Vice je lépe, ale +8 je docela snadné získat - dokonce i pro nového hráče.
Položky, které mají +mana per kill nefungují na pasti a pasti nemohou sát manu (leech).
Resistence jsou důležité, ale pokud budete útočit z dálky, můžete vystačit s malým množstvím resistů. Rychlost není důležitá, protože můžete klást pasti dostatečně rychle i bez Burst of speed. Ačkoliv urychlení útoku je užitečné, resistence vás dlouhodobě ochrání lépe. Položky s Faster run/walk (rychlejší chůze/běh) také nejsou moc potřeba, protože byste měli mít 2 tanky (váš shadow a váš pomocník-žoldák) a jste mimo bitku. Také dosah Lightning sentry je větší než FrozenOrb u kouzelnice a nabízí se tak skvělé průzkumné zařízení.
Avšak to by vás nemělo odradit od položek, které urychlují útok v místech, kde resistence nejsou opravdu potřeba. Tento návod je jen naše rada jak vytvořit a hrát tuto postavu. Tak tohle můžete ignorovat, chcete-li.

Ideální vybavení
Smoke nebo Lionheart brnění (runová slova)
+2 Assassin claws, +3 Traps
-Nejlepší - godly - claw, rare +2 assassin, +x traps, +3 LS, +3 WoI, +3 DS/SM
©tít Rhyme/Ancients Pledge. Na druhé zbrani s +3 Traps
Mana heald rings, Stone Of Jordan's, Frostburns
Circlet s +skills nebo +traps, Runové slovo Lore je dobrá alternativa nebo TarnHelm

Vybavení chuďasa
3-4 socket brnění (socket=díra). Socketujte runou Ral, Ort, Thul, je-li to 4 socketové, dejte tam Perfektní lebku nebo runu ETH.
©tít Rhyme (runové slovo)
Brnění Stealth (runové slovo).
2-3 socketová helma. Jestliže potřebujete resisty, socketujte runami Ral, Ort. Jsou-li 3 sockety, přidejte runu Thul nebo Eth nebo perfrktní lebku. Nepotřebujete-li resistence, vložte perfektní lebky nebo runy ETH.
Jakýkoliv drápek s nízkými požadavky a s +x traps nebo +x assassin skills
štít Ancients Pledge (runové slovo).

šperky: cokoliv s +mana, resisty, mana regen, + life je dobré.
Opasek/rukavice/helma stejně jako šperky. Increased attack speed/hit recovery (zvýšená rychlost útoku/vzpamatování po zásahu) mají až druhotný význam.
Boty: stejné jako šperky. Increased attack speed/hit recovery/running speed (./../rychlost běhu) mají až druhotný význam.
Druhá zbraň: Staff Of Teleportation (charges) nebo vybavení s vysokými resisty

Pokud se rozhodnete, že chcete mít vysoký Claw block, potom drápky s modifikací repairs durability pomohou snížit náklady na opravu vybavení.

Tyto položky skutečně není obtížné sehnat (kromě runy LUM pro Smoke, získal jsem tu svoji v questu Hellforge na NM, a runy pro Lionheart) a když můžete tyto položky poskládat, zjistíte, že váš život bude mnohem jednodušší.

Tipy pro získání drápků s +skilly od obchodníků
Zachraňte Anyu, ale nezabijte Nithalaka. Vytvořte privátní hru a vyčistěte Nithalak Temple, který je dole za rudým portálem blízko Anyi. Běžte skrz portál a mrkněte, jaké drápky Anya nabízí. Jestliže to nejsou ty, které chcete, vra»te se do portálu a hned zpátky. Znovu navštivte Anyu. Opakujte tak dlouho, jak je potřeba.

Žoldáci
Největší problém s pastmi je přinutit potvory, aby stály v klidu nebo se pohybovaly dostatečně pomalu na to, aby je pasti trefily. Proto je nejúčinnější zpomalovací efekt žoldáka z aktu 2, NM (defensive aura) s Holy Freeze, který chladí a je také dobrý tank, který dává pastičkám dost času rozpoutat peklo.

Jak hrát trappera
Váš primární útok má téměř zaručeno, že se trefí a má piercing (jde skrz potvory). Ve skutečnosti, jak Wake of Inferno tak Lightning sentry mají pierce, Wake of Inferno jen obtížněji zasahuje cíl. Proto se pokuste seřadit potvory do řady, aby Lightning sentry zasáhla více potvor naráz. Je-li mnoho potvor těsně u sebe, jediná Death sentry vaším pastičkám velmi pomůže.
Zůstaňte z bojového dosahu a nebojte se ustoupit a přeskupit. Pijte flašky, když potřebujete. Je jich hodně a moc lidí je nesbírá.
Pamatujte, když je moc horko, utečte.
Použité termíny
Build - Specifický způsob jak hrát postavu, použití vybavení, položek a skilů určitým způsobem
®oldáci - pomocníci, které můžete najmout a oni budou bojovat po vašem boku
MF - Magic Find. Zvyšuje šanci, že najdete lepší položky, což vylepší vaše vybavení
Runa - Speciální položka, která dává vlastnosti k položkám s otvory (sockety). Runové slovo je speciální kombinace run, která dává položce ještě lepší vlastnosti
Skilly - Jak postupujete po úrovních (level), získáváte body skilů, s kterými se vaše postava může učit nebo vylepšovat různé dovednosti. Skily jsou rozdílné pro každý druh postav.
Stat - Statistika, Když postoupíte na další úroveň, získáváte body statistiky, které potom přidělujete
Tank - Postava nebo NPC postava (žoldák) nebo minion (shadow) která bojuje s potvorami nablízko. Dobrý tank vydrží hodně dlouho a má skvělé schopnosti pro kontrolu davu

Mini průvodce rozložením skilů

Toto je rozložení skilů podle úrovní, které většinou dodržuje Bandit. Můžete to ignorovat nebo následovat, protože ve skutečnosti tom až tak nezáleží, pokud na levlu 59-64 máte vaše hlavní skily namaxovány. Tohle je rada. Ale nezapomeňte, že použival toto rozložení, aby vytvořil mnoho trapperů s vysokými levely na hardcore.

Lvl 1-5 - Dejte 1 bod do Fire blast a používejte kombinaci Fire blast a boje zblízka. Dejte 1 bod do Claw mastery a Psychic hammer. Zbytek bodů nechejte.
Lvl 6-11 - Dejte 1 bod do Shock web. Dejte 1 bod do Burst of speed. Používejte Burst of speed a kombinaci Shock web a boje zblízka.
Lvl 12-23 - Dejte 1 bod do Weapon Block, Cloak of Shadows, Wake of Fire, a Charged Bolt Sentry. Schovejte ostatní body. Používejte Burst od speed a šiřte zkázu s Wake of fire. Wake of fire je pro normal skvělý skil. Ale dejte jen 1 bod. Přijdou lepší pastičky. Na úrovni 18 dejte bod do Shadow warriora. Nechte váš pravý útok na Wake of fire.
Lvl 24-29 - Měli byste mít spoustu schovaných bodů. Začněte dávat po bodu do Wake of inferno a Lightning sentry. To budou vaše hlavní skily. Používejte hlavně Lightning sentry kvůli pierce. Je to devastující. Snažte se dostat potvory do skupiny nebo do řady a položte pastičky do místa, kde proniknou co nejvíce potvorami. Wake of inferno používejte na lightning imune nebo bossy. Dejte 1 bod do Fade.
Lvl 30+ - dejte 1 bod do Shadow master. Jakmile jsou Lightning sentry a Wake of inferno namaxovány, začněte maxovat Shadow mastera. Někdy přitom můžete dát okolo 4-5 bodů do Death sentry. Ve velkých hrách není efektivní ale v single nebo až do 4 hráčů je pořád velmi dobrá. Můžete také dát bod do Mind blastu
Postava je připravena pro zbytek kariéry.

O autorech
SonOf-Rah - Můj nick na netu je SonOf-Rah a žiju ve městě Darwin v Asustrálii. Hraju v USEast Realm amůj account je *SonOf-Rah. Získal jsem Diablo 2 klasik hned po vydání a začal jsem hrát hardcore hned jak jsem ho aktivoval na realmu. Získal jsem také expansion pack a hrál jsem všechny postavy, které jsou dostupné, výlučně v Hardocore. Napsal jsem několik návodů pro různé buildy, které vycházely z mé osobní zkušenosti - poté co jsem dohrál postavu nebo jsem byl dlouho s postavou v partě.
Banditxx99hc - Moje jméno na foru je bandit_xx_99 ale na realmu používám account banditxx99hc. Hraju diablo od prosince 2000, ale od doby, kdy byl vydán LOD, výlučně trap assky. Toto je první návod, na kterém se podílím, ale myslím, že to, co jsme tu prezentovali, má dobrý základ. Hodně štěstí.
Toto je konec návodu pro trappery. Doufáme, že jste ho shledali zajímavým a že to vyzkoušíte

--------------------------------------------------------------------------------
A teď ještě pár poznámek od SuE.
Proč jsem to přeložila?
Protože jsem to zkusila.
Je to moje první postava na hardcore a ještě jsem se u Diabla tak dobře nebavila (kromě těch propocených triček-kdo to má prát ). Hraju na single, moje trap asska je teď v pátém aktu Hell před Baalem.

Pár postřehů:
- S tou manou to fakt jde i bez bodíků do many ale nejhorší stadium je, než si seženete nějaké dobré věci (frostburny, prsteny, případně socket perfektní lebky) někde mezi levlem 25-40, řešila jsem to nakonec tak, že jsem u obchodníků kupovala hůlky pro nekra co mají +mana (jinak bez kouzel, je to moc drahé) , nejlepší byla s +120 mana.
- Dají se najít charmy s +50 mana, +40 mana
- Ještě lepší je uniq. tyčka pro sorcku Razorwitch, co má +170mana a +50 resist all. Pořád ale sbírám a doplňuju manu z flašek. Je potřeba asi 300-500many, záleží na regeneraci.
- S tím se dá vystačit, než najdete /koupíte drápky s +skilama (a není to až tak jednoduché - teprve na 69 levlu se mi podařilo koupit drápky s +3 k pastem neustálým otravováním Anyi, tak že jsem chodila přes portál k Nithalakovi tam a zpátky, tím se obnoví předměty v trade. Ne že by tam nebyly žádné ale měly vysoké požadavky na str/dex.
- Ale dá se najít modrý amulet s +trap skilama a helma Lore taky 1 přidá. Fakt se to pozná, s+9-10 skilama, dává LS damage, když nastakujete těch 5 pastí na sebe, asi 12000/10sek, je to potom nepřetržitý blesk.
- Toho pomocníka fakticky oceníte až na Hell, kde je moc lightning imune potvor a hejbou se, mrchy. Ale je spíš mrtvý než živý, potřebuje dobré brnění, takže penízky, co ušetříte tím, že neumíráte, vrazíte oživovačům.
- Na začátku jsem stejně 1 bodík vrazila do tiger strike a jela jsem to na players 5. Víc players než 3 s pastmi je už na NM v 5.aktu problém, protože pak dlouho trvá, než se potvory usmaží.. a je nedostatek many, nepadají flašky z mrtvolek.
- Když vás obklíčí a nejde nic dělat, pomocníci mrtví, potvory hladové, života ubývá...hrábněte na ESC a ukončit hru (ALT+F4 na TCP/IP). Dáte jim to sežrat příště.
- Taktika je různá, úplně nejzákeřnější, třeba v River of flame, i v Chaos sanctuary je čistit to před sebou tak, že dáváte pasti až na okraj obrazovky, ony střílí na potvory, které ani nevidíte a které nevidí vás, dokud pastičky syčí..čekat.. a pak tam třeba najdete mrtvého Hefaista (to byla dobrá haluz .
- Nebo nakladete pastičky, popoběhnete dopředu a zpět a nalákáte potvory k nim (občas to zhatí aktivní pomocníci)
- Házejte to za roh, kolmo a vyvolejte tam i shadow, házejte je dveřmi ještě než tam vlezete a shadow k tomu.
- Na Hell je to horší, musíte se dívat, na co sou mrchy imunní, je tam dost light. imune, na ty platí Wake of inferno, tady oceníte zpomalovacího pomocníka.
- Ancients: naklaďte pasti, než je probudíte.. a potom popobíhat, házet pasti a shadow..kupodivu se po assce moc nevrhali .. že by kvůli tomu nepřímému útoku?.. Měla jsem z toho strach ale vcelku nic moc problém na Normal ani NM. Baal byl horší. Na hell to bylo horší, 3 krát sem zdrhala přes portál ale nakonec to nerozchodili. Pozor, jeden je vždy lightning imune na Hell, je třeba na něho dát wake of inferno a shadow aby ho udržela v plamenech.
- Dobrá kombinace na tlupy je LS/WoI a potom 1 death sentry..po první mrtvolce.
- Lightning bossové jsou problém, pokud jsou rychlí, pomocníci mrtví na jednu ránu a asska ani nestačí zdrhat, natož klást pasti..pokud to není nutné to zabít, pryč..jinak zaháknout za roh, nebo přes portál pryč, přes WP zpátky a zákeřně zabít přes hranu obrazovky.
- Jsou bosové, kteří nejdou zabít - třeba fire /light imune + lightning enchanted . Utečte, obejděte je nebo dejte novu hru. Nemůžete mít všechno.
- Teď dělám pokus s normální trap asskou (ne HC), že bych ji vybavila lukem , který střílí magic nebo exploding arrow (aby nevadila nízká dex) a přidám pár bodů do venom, to by mohlo trochu pomoct ale bude asi málo skil pointů a nebudu moct používat fade.

Z diskuse na minulém foru:
Acid:
Já bych řek že se vyplatí hrát hc ze začátku s claws s lighting dmg a kosit to tigerstrikem na 1lvlu celej norm.Je to docela sranda.(De to i na players )

skilly dávat předevšim ze začátku víc do lighting sentry a moc newjkowat:-)
death sentry se vyplatí dát tam víc jak jeden bod hned ze začátku,protože čumět na ten radius 3.0 no fuj.To se musí pak chodit furt k mrtvole aby ten hnup konečně už bouchnul a i se mě zdá že jim to dává o něco víc než je tam napsáno.