DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Assassinka: Trapka s nizkolevlovými skily od trmi

pro verzi 1.09


autor: Trmi

Původně jsem ani neměl v plánu se pochlubit, ale co jsem si pročetl některé strategie na trapku. Překvapilo mě jak jsou její nižší skilly odbývány, něco v tom smyslu, že jen jediný bodík, nepoužívat nebo radši nic. Takže trapka s Shock Web, Fire Blast, Wake Of Fire (to je samozřejmě vřele doporučováno) a Blade Sentinel. Ohnivá, blesková a fyzická škoda co by ji mohlo zastavit. Moje první assasska, slabá, ale kdo by čekal něco jiného.

Je to klasická úzce specializovaná postava, tak je třeba ji zásobit z jiných postav těmi správnými předměty. Téměř nic jiného než + All Skills a + Traps Skills není třeba.

Atributy
Sila jen na nošení věcí. Nejlehčí drápek s možností individuální skillů má 65. Mám na 73.
Obratnost stejně.
Vitalita zbytek bodů, po dosažení 73/73. Život na konci něco málo přes 1000.
Energy nic. Téměř 300 many celkem stačí. Ne, že by mana někdy nedošla, ale jsou používány skilly skromné na manu a není problém si počkat nebo ji získat jinak.

Skilly
Shadow Disciplines
Claw Mastery bodík. Skill s takovým pěkným bugem a nevyužít ho, to snad ne.

Burst Of Speed bodík stačí. Tenhle skill jsem používal téměř od začátku do konce. Rychlost je prostě skvělá, myslím samozřejmě rychlost běhu.

Weapon block, proč tam ten bod nedat. Dvě zbraně jsou v plánu určitě od začátku a je lepší nějaký block něž žádný.

Fade dal jsem taky bod, ale popravdě použil jsem ho jen ve dvou případech, u Baala na NM a na Hell. Jinak se vždy vyplatilo všem elementálním útokům uhýbat. S lagy na netu by to, ale tak pěkně nefungovalo.

Za úvahu by možná stály i ostatní skilly (Cloak Of Shadows, Mind Blast a Shadow Master), zřejmě taky jen po bodu, ale nikdy jsem nepoužíval takže je to jen spekulace. Každopádně všechny tyhle skilly jsou mi krajně nesympatické, takže z osobního pohledu "ani omylem".

Traps

Fire Blast na začátku jeden bod, domaxoval jsem ho až úplně na konec. Je trošku náročnější na použití proti pohybujícím se cílům. Jinak je to velmi slušný skill, bohužel ho zcela přebije Wake oF Fire, které je univerzální a i manově vyjde lépe. Fire Blast sice příliš many nepotřebuje ale nemá žádné omezení, takže pokud se používá intenzivně mana brzo dojde.

Wake Of Fire je použitelné i na jednom bodu s +skilly je to stále skvělá past, ale na konci když už nebylo kam dávat jsem všechno hrnul sem. Jak jsem napsal výše šlo by vynechat Fire Blast a maxovat jen tuhle pastičku, ale to se moc podobá klasické trapce.

Shock Web skvělá past jeden ze dvou důvodů proč jsem tuhle assassinku hrál. Postupem levelů se zvyšuje počet probíjejících zrníček, takže si potom vytváříte taková malá blesková políčka přes které příšerky prochází. Light dmg je v součtu skvělá, ale v reálu se můžete spolehnou na dvacetinovou. A 200 Light dmg není, jak jistě víte, žádny zázrak, ale její používání není manově náročné a nehrozí při něm žádné nebezpečí. Monstra tuhle škodu dokonale ignoruji, takže MLEB nepustí ani chup, pokud ho můžete dostávat touhle pastičkou. Na Hell velmi slabé, ale za to velmi zábavné, takže max. Ještě taková drobnost, Shock Web je na maximu opravdu hodně náročná mrška na HW (v kombinaci ještě s nějakými kouzly, spolehlivě laguje).

Blade Sentinel to byl druhý důvod, maxovat. Damage opět nic moc, 100 damage na hell nikoho nesloží. Ale zase to plně vyváží jeho použití. Základní "omezení", Sentinel rotuje pouze nad zemí po které můžete chodit, takže na nějaké zákeřné útoky přes kanály nebo podobně můžete rovnou zapomenout. Ale zase to má výhody, s troškou štěstí se s ním dá zaútočit přes roh nebo kolem sloupu za kterým se schováváte (Andariel, Baal). Jakmile do něj dáte první bodík začněte ho používat, ať si to nacvičíte. Podobně jako u Barbara s WW záleží na tom kam tuhle hvězdici pošlete. Ideální na maximální škodu je krátká vzdálenost, za ty svoje 4 sekundy ji hvězdice proběhne opravdu mockrát. Posílat ho na krátkou vzdálenost se vyplatí i na monstra která vás pronásledují, zatímco při standardním útoku za něj, by jste dosáhli jen jednoho zásahu, při krátkém hodu a odběhnutí se můžete dostat až na čtyři, podle toho jak rychle příšerka projde. Na druhou stranu při té nejkratší vzdálenosti od protivníka, Sentinel pěkně nekmitá, ale věren své základní vlastnosti obíhá překážky. Chce to trošku protrénovat, aby byl výsledek zajímavý. Má nepříjemný timer 2 s, takže v útoku mohou být jen dvě hvězdičky, pokud by ho neměl, byl by to super skill.

Blade Fury jeden bod. Na něm se mi nelíbí vůbec nic. Ani použití, ani damage, ani značná manová náročnost. Přesto doporučuji jeden bod i přesto, že by jste nešli do Blade Shieldu. Na Water Watchers (vodní hady) a na různé létavce kteří jsou mimo pevnou zem prostě tahle assaska jiný skill nemá. Luk to sice taky vyřeší, ale je třeba ten správný, AR není nic moc.

Blade Shield bod. Jestli nebudete mít na vybaveni Knockback nebo neobětujete jednu diru v Clawsech na runu Nef, asi bych hodně přemýšlel jestli do něj má cenu bod dávat. S plus skilly bude přes 20 level, takže dmg jde i když závisí na vašem otloukání. Stojí dost many, ale to jde obejít vyvoláním a doplněním many ve městě. "Přenáší" i další vlastnosti, ale jako hlavní mě přijde jen Knockback. Bez něj bych High Counsil na Hell nedostal, Knockback lock hodně pomůže. )

Jak se hraje

Ze začátku jsem hrál asi jako klasická melee assassin. První skill bod do Claw Mastery a potom jak jen bylo možné Burst Of Speed. Přidávání jen do síly a obratnosti s nějakým tím pěkným škrabátkem a s vybavením z nízkých setů mi stačilo na téměř celé normal. Skill body jsem přiděloval do Shock Web a Blade Sentinel a používal jsem je jen jako doplněk, tedy spíš se učil používat. Po dokončení Normal jsem šel hned na Nightmare do druhého actu pro pomocníka a vrátil se levelovat do Normal Bloody a potom do jeskyní.

Pomocník. Jediní kdo asi pro tenhle build přichází v úvahu jsou Holy Freeze paladin s 2. actu na NM nebo cold mág z 3. actu. Trpím na paladiny, takže jsem si musel počkat.

Levelováni je s touhle trapkou opravdu velmi nudné (pomalé) na players 8 se může zapomenout rovnou, přišlo my nejlepší levelovat na players 1. Na Normal to jde ještě i na víc players, ale NM už víc jak 3 players nezvládne dostatečně rychle. Takže jakmile jsem dosáhnul potřebné levely běžel jsem se bavit do vyšší obtížnosti. Většinu práce v honbě za expy stejně oddřel paladinek. Na expováni v NM se dají slušně využít i kravičky.

V průběhu NM už by jste se měli prokousat k většině + skillů. Pokud jste se svědomitě připravili tak +25 nebo i víc není problém. Ale žádné zázraky nečekejte. Hrál jsem teď v poslední době samé "slabé" buildy, ale přesto mě NM s trapkou přišlo, jako Hell s těmi ostatními mátohami. Na NM už jsou to prostě velmi tuhé a většinou dlouhé souboje. Ale bezpochyby zábavné.

Tedy souboje jsou zábavné i na Hell, ale pouze pokud máte prostor. Jinak jak vyplývá s podstaty tohohle buildu, tak nezabíjíte nijak rychle a soustředěný útok rychlých monster není zrovna nejzdravější, když není kam ustoupit.

Pokud to mělo cenu, používal jsem všechny skilly. Blade Sentinel na levém myšítku byl permanentně, položit 5x Wake Of Fire, pohodit Shock Web a pak hodit několik Fire Blastů a tak stále dokola, jen kdyby při tomhle využití bylo více many. Jediná past, která trpí omezením pěti, je Wake, tak proč toho nevyužít.

U závěrečných Bossů je spousta prostoru k manévrování, takže nejsou, viz výše, problémy. Pomalí na udolání, ale téměř bez nebezpečí. Burst Of Speed s botkami 40% Faster Run/Walk Speed dává dostatečnou převahu. Ty botky stačí třeba jen magické.

Staříci už mi pro nemelee postavy nepřijdou jako problém, stačí jen dlouho běhat. Na Normal jsem je dostával kolem 25 lvl, na NM to bylo z 43 lvl a na Hell na 68 lvl. Ale u těchhle postav to většinou nehraje žádnou roli.

Takže to nejhorší jsou oživující se potvůrky Counsilové, Night Lordi apod. Ať na NM nebo na Hell. A na Hell jim zdatně sekundují Moon Lordi. Souboj s High Counsilem na Hell byl opravdu velmi dlouhý a vlastně celé Travincal není nijak přívětivé místo. Stejně jsem si užíval i u a s Mephistem. Ale s opatrností a čistým prostorem za zády to jde, neumírá se ani moc často. Pokud jde o exnutí, tak jsem si užil jedině u Hell Nihlathaka, nevím jestli jsem měl smůlu nebo se nějaká chybička vloudila, ale jak se říká "vyžral jsem to u něj do poslední mrtvolky", na NM byl docela přítulný.

Konec na 70 lvl. Ke kravičkám bez použití Wake Of Inferno snad ani nemá cenu chodit, na Normal to bez něj jde, na NM už moc ne a na Hell vůbec ne. Samozřejmě vše players 1, na Hellcows s Wake, mi to šlo slušně rychle, i když jsem ho neměl vymaxované, a přibývaly expy opravdu pěkně. Škoda, že už to po konci není třeba.

Závěr
Tahle trapka je slabounká, ale velmi zábavná na hraní, když dáváte přednost akci a ne jen zběsilému masakrování po stovkách. Vybavení s plus skilly a players 1 je vše, po čem touží a co potřebuje.
Co jsem četl, tak ani klasické Trapky nejsou zrovna na Players 8, ale doufám, že s +28 skilly, Lightning Sentry a nějakým tím skillem z Shadow Disciplines, to s nimi jde lépe. Je možná pár situací, kdy je tahle trapka strčí do kapsy. )

A jako tradičně, si ji můžete stáhnout a okouknout zde (1,6 kB)