DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Concentration barbar

pro verzi 1.10
Autor: Halciet
Originál: Strategy forum dii.net
Translated by SuE with kind permission from Halciet
Podle revize z: 11 November 2003
Úvod
Hlavní problém, kterému čelíme, je obtížnost v novém patchi. Téměř každý aspekt hry se změnil, inteligence nepřátel, rychlost, damage (škoda) a ostatní životně důležité věci. Důsledkem je, že mnohé staré standardy jsou o hodně slabší (např tradiční WW build) zatímco mnoho jiných podceňovaných skillů se konečně dostalo ke slovu. Concentrate je jeden z nich. V dřívější době byly postavy orientované na defense spíše okrajové, díky několika bugům a slabým nepřátelům, což snížilo důležitost této vlastnosti. Teď je však defense nádherná věc a proto je na ni tento build zaměřen.
Cílem při vytvoření Concentration barba bylo: Cílem tohoto návodu je poskytnout vám šablonu, která ve verzi 1.10 funguje extrémně dobře, popsat základní taktiky pro hru a dát vám představu, po jaké výbavě se pídit. Cílem tohoto návodu není vám říkat, kdy dát kam jaký bod nebo jak získávat levly. Mám pocit, že to by ubralo hře na zábavnosti.
Slovníček
AR: Attack Rating
BP or BPS: Breakpoint(s)
CBF: vlastnost věci "Cannot be Frozen" (nemůže být zmražen)
Clvl: level postavy
Dual Leech: sání života I many.
ED: Enhanced Damage - zvýšená damage
FCR: Faster Cast Rate - rychlejší sesílání kouzel
FHR: Faster Hit Recovery - rychlejší zotavení po zásahu
IAS: Increased Attack Speed - zvýšená rychlost útoku
ITD: item property "Ignore Target's Defense" - ignoruj obranu cíle
Llvlastnost věci "Life Leech" - sání života
MF: Magic Find
ML: vlastnost věci "Mana leech" - sání many
PDR: vlastnost věci "Physical Damage Reduction" redukce fyzické škody
PMH: : vlastnost věci "Prevent Monster Heal" - zabránit léčení potvor
Prismatic: : vlastnost věci dává +all resists
PvM: hráč proti potvorám
PvP: hráč proti hráči (duel)
R/W: Run/Walk (rychlost chůze/běhu)
Slvl: level skillu (úroveň dovednosti)
TP: Town Portal
Rozdělení bodů
To nejdůležitější, co je nutno zvážit než začnete přidělovat body do statistik je, jakou zbraň chcete používat v koncové fázi hry a zda budete používat štít. To vám dá zhruba představu o tom, kolik síly a dexterity (obratnosti) budete potřebovat. Osobně preferuji berseker axe, kvůli tomu, že mají základní rychlost , krásnou jednoruční damage (škodu) a mohou mít soketů, což znamená, že můžete do nich dát skoro každé možné runové slovo.
Síla
Dost na použití vaší nejtěžší věci. Budete-li se do písmene řídit tímto návodem, doporučuji dostat se na sílu 156 základ a zde přestat, protože tohle je požadavek na Stormshield, největší věc, kterou ponesete. Masívní síla není důležitá, protože většina věcí, které budete chtít používat, bude přidávat +20 str (Arrest's, CoH, Stormshield, atd), a protže vaším hlavním cílem je přežití.
Dexterita
Pokud budete používat štít, budete potřebovat mnoho dexterity, abyste udrželi max blokování (75%) Např Stormshield vyžaduje 222 dexterity na levlu 99 abyste měli max blok. Jestli to dáte do základu nebo doženete věcmi, je na vás. Osobně bych doporučil investovat body z několika důvodů: nevíte jistě, jestli skončíte u Stormshieldu, takže si chcete být jisti, že budete mít max blok bez ohledu na to, co ponesete. Dále každé 2 body do dexterity vám přidají 1bod defense (obrany). A nakonec, dexterita vám dává AR (attack rating=zvyšuje šanci na zásah). Kdybyste se s tímhle buildem rozhodli pro PvP, chcete co nejvíc AR. Takže u Iron barba není žádný bod do dexterity plýtváním.
Na druhé straně pokud nechcete používat štít, potom potřebujete jen tolik dexterity, kolik bude požadovat vaše zbraň. Budete-li používat kladiva, můžete ji nechat na základu, protže je spousta předmětů a skillů (dovedností), které u tohoto buildu zvyšují AR, a jeden z vašich "nástrojů" - battle cry - sebere nepříteli 50% obrany, což vám o hodně usnadní zásah.

Vitalita
Zbytek bodů. Zatímco dříve Ironbarb nepotřeboval moc života, věci se změnily v patchi 1.10. Existuje několik druhů potvor, které ignorují defense, a protože také damage nepřátel se obecně zvýšila, budete potřebovat hodně životů, abyste vsákli magickou a elementální damage v pozdějších oblastech Hell.

Energie
Nic. Všechny vaše skilly potřebují okolo 2-4 many, takže to není problém, dokonce ani u potvor, které vysávají manu (mana burn)
Takže pokud byste to dělali přesně podle návodu, měli byste mít 156 síly, 222 dexterity, 202 vitality a 10 energie na levlu 99.
Rozdělení skillů
A teď se dostáváme k tomu pravému u tohoto návodu. Tato šablona je varianta Ironbarba, ačkoliv opouští některé tradiční způsoby používané dříve pro maxování defense, aby byl přizpůsobivější a vyváženější. Základem je řetězec synergií: Hlavní skill je concentrate, který má synergie s Battle Orders, které mají synergie s Shout, který je zas ve vazbě s Berserkem, který má vazbu zpět na concentrate. Takže téměř každý skill v této šabloně funguje s dalším, a to dělá z barbíka dobře naolejovanou mašinku.
Následuje rozdělení skillů pro level 99, tedy všech 110 bodů. Realističtějším odhadem je level 80. Dám tedy i návrh, které skilly rozvíjet až nakonec.

Velká čtyřka

Concentrate: 20 skill points
Concentrate je motorem buildu. V 1.10 je ten skill vylepšen synergiemi, které zvyšují podstatně jeho damage, zároveň se zvyšuje obrana a je nepřerušitelný. Plus nízké náklady na manu - můžete vystačit s malým i žádným sáním.

Battle Orders: 20 skill points
Ačkoliv budete mít velkou defense, max block, resisty a redukci fyzické damage, bude vaše postava dostávat nakládačku od nepřátel s magickým útokem nebo od těch, kteří ignorují obranu. Takže čím víc životů, tím lépe. Battle orders dává 10% damage k concentrate za bod. Dále dává +5 sekund bonus k trvání Shout a Battle Command, přičemž oba skilly jsou pro tentop build důležité. Takže za vašich 20 bodů získáte skill, který dává +200% damage k hlavnímu skillu, zdvojnásobí vaše životy, manu a staminu, a zvýší trvání pokřiku, který zvyšuje vaši obranu a pokřiku, který zvyšuje level o 100 sekund. Je to party-friendly (dobrý pro partu) - máte z toho užitek vy, vaše parta, pomocník a všechna ostatní vyvolaná stvoření nebo pomocníci v partě v příslušné oblasti.

Shout: 20 skill points
Shout zvyšuje mnohokrát obranu vaší postavy i členů party, což vám pomůže přežít kruté prostředí Hell. Také, stejně jako battle orders, max shout nějaké hodnotné synergie. Zvyšuje trvání Battle orders a battle command o +sekund za bod, takže s tímhle a BO maxovanými dostáváte ke každému +100 sekund a 3 minuty k battle command jen s jedním investovaným bodem. Dává taky 10% bonus za investovaný bod k berserku, kam chcete dát 1 bod kvůli těm hnusným PI (fyzicky imunním) povorám v pozdním Hell.

Weapon Mastery: 20 skill points

Hodně lidí vám bude říkat, že zvyšování mastery je hloupost a že je lepší využívat synergie. Ale v tomhle buildu už máte maxované nejpoužívanější synergie: BO, Concentrate a Shout. Jediný další skill, o kterém byste mohli případně uvažovat, je Bash ale ten dává za bod jen 5% k damage zatímco weapon mastery dává 5%damage, 8%AR a zvyšuje šanci na critical strike. Takže podle skromného mínění autora tohotop návodu by si každý hráč měl vybrat nějakou zbraň, v které se bude specializovat a vymaxovat mastery. Které to bude je zcela na vás. Upřímně si myslím, že sekery nabízejí tomuto buildu nejvíce, protože mají nejsilnější jednoruční zbraň ve hře - berseker axe, která může použít téměř všechna runová slova, má nízké požadavky a také je jediným kandidátem na použití blood recipe (craftování), kterým lze vytvořit šíleně mocnou zbraň, když máte štěstí. Tohle by měl být váš předposlední skill, který budete maxovat. Ty tři předchozí by měly být vaše hlavní priorita.

Sekundární skill
Bash: 15 points

Jediným důvodem je to 5%zvýšení damage pro concentrate. Někdo namítne, že byste tyhle body mohli místo toho dát raději do iron skin, ale iron skin můžete zvyšovat pomocí +skillů , zatímco synergie mají užitek jen ze skutečně investovaných bodů. Tohle by ale měla být poslední věc, kterou budete zvyšovat, od levlu 85-99, jestli se vůbec tak daleko dostanete.

Jednobodové zázraky

Battle Command
BC si vždy zaslouží vložit 1 bod, protže je to velmi užitečný skill. Napřed dejte BC, pak Shout a battle orders pro ten krásný +1 skill přídavek. BC taky má velmi pěkné synergie, které jeho užitečnost v patchi ještě zvyšují: +5 sekund za bod ze Shout a BO. Takže, jakmile maxnete ty dva skilly, můžete vyvolat BC, Shout, BO a pak BC, čímž získáte zvýšení BC sama sebe o +1skill, čímže se vaše skilly zvýší na dobu dobrých 4 minut.

Howl
Jeden z hlavních problémů Concentretion je, že je to zabíjení potvor "jedna po druhé", takže nemáte nástroj na kontrolu davu. A tu přichází ke slovu Howl. Když jste obklíčeni nepřáteli, Howl je přinutí (většinu z nich) k panickému útěku od postavy. Ačkoli většinou tohle barbar nepotřebuje díky své vysoké defense, můžete narazit na nepřítele, kteří budou ignorovat vaši obranu (jako Moon Lords, Gore Bellies, a podobní). Rychlé opakované zařvání howl vám dá čas na vydechnutí a trochu zmenší ten dav okolo. Tento skill funguje skvěle s Taunt a taktika kombinování těchto skillů je vysvětlena v sekci "Jak hrát".
Účinnost Howlu je omezena podle vzorce slvl + clvl + 1 vzhledem k levlu potvory. Určité typy potvor a koncoví bossové, championi a unikátní/super unikátní potvory jsou imunní proti Howl.

Taunt
Taunt je velmi podceňovaný skill. Je to ale skill, který má dát uplatnit při tolika příležitostech, že by měl být hlavní součástí každého téměř barbara od verze vytvořeného od verze 1.10
Tak co je tak skvělého na Taunt? Máme skill, který přinutí nepřítele, aby přestal dělat to, čím se právě zabývá, a šel proti vaší postavě bojovat nablízko, přičemž se sníží jeho damage i přesnost. Ačkoli se to nezdá být na první pohled tak skvělé, je to pro Ironbarba neuvěřitelný nástroj. Poté, co aktivujete Taunt, nastane jedna z následujících 3 věcí:
1. Nepřítel udeří a útok vyblokujete
2. Nepřítel udeří a trefí se kvůli vaší vysoké defense.
3. Nepřítel udeří, dostane se přes blokování a defense ale udělá zanedbatelnou škodu díky redukci fyz damage ze skillu a vašeho vybavení

Ale je toho víc. Taunt je velmi přátelský skill pro partu, protže vám umožní odlákat nepřítele od slabších spolubojovníků na vás. Můžete to použít i k ochraně vašeho pomocníka, abyste ho udrželi z dosahu nebezpečných potvor. Navíc Taunt dělá divy proti dálkovým útočníkům, protže je donutí přestat střílet a jít přímo k vám. A můžete jej použít společně s Howl pro neuvěřitelnou kontrolu davu. Howl k vyděšení tlupy, Taunt k nalákání zpět těch, s kterými chcete zatočit. A to vše jen za 1 bod.

Berserk
Tenhle skill nepotřebuje moc vysvětlování. Je povinný pro každého barbara od té doby, co blizzardi vymysleli PI (fyzicky imunní). Jeden bod je dostatečný, protže získáte dalších 200% damage ze skillu Shout a ještě bude zvýšen o level pomocí Battle command.

Battle Cry
Za jeden bod získáte skill, který podstatně snižuje damage, kterou dělají nepřátelé a snižuje jejich defense na polovinu, takže je mnohem snadnější je zasáhnout. Má přidaný bonus, že funguje na téměř všechno ve hře, což z něj dělá vynikající nástroj proti bossům jako Duriel a Diablo a jiným unikátům s vysokou defense a damage. Také je výborný, když jste obklíčeni, protže dokonce i s vaší defense a redukcí fyzické damage na vybavení, je dobré mít jakoukoli možnou výhodu v bitvě v 1.10
Upozornění: Battle Cry funguje v PvP.

Leap Attack
Další povinný skill pro většinu barbarských buildů. Je to v podstatě barbarský teleport na viditelné místo. Můžete se dostat přes řeky, díry, kopce, tlupy potvor a další překážky.

Find Potion/Find Item/Grim Ward
Find potions and Find item jsou zahrnuty ze zjevného důvodu - nikdy nevíte, kdy vám z mrtvoly vypadne Zod, když použijete FI, a lahvičky se hodí vždy.
Grim Ward je úúúúúplně něco jiného. Většina čtenářů tohoto návodu to bude pravděpodobně považovat za vyplýtaný bod ale je to přesně naopak. GW je ve správných rukou velmi mocný nástroj. Ačkoli většinou budete používat Howl, GW vyvažuje slabosti Howlu. Např v těsných místnostech Howl vyděsí nepřátele, ale když při útěku narazí na zeď, otočí se zpět a útočí na vás bez ohledu na strach. Grim ward tohle řeší velmi dobře - vytvoří obrannou zonu, do které se po dobu 40 sekund nic neodváží. Když se tedy nepřátelé dají na útěk a narazí na zeď, a obrátí se, aby se vrátili, zas se otočí a peláší pryč. Tohle se hezky používá, když jdete protisilnému unikátnímu bossovi, protže vám to dá 40 sekund, kdy se můžete zabývat jen jím samotným. Můžete také použít některé velmi mocné taktiky využívající GW. Dejte několi wardů v po obvodu a nepřátelé , ktaří jsou v pasti uvnitř zpanikaří a budou pobíhat vpřed a zpátky mezi wardy, zatímco vy je budete po jednom likvidovat. Je to taky dobré pro partu, protže můžete udělat bezpečné zony pro kouzelníky, lučištnice a házeče, a používat to k bezpečné navigaci nebezpečným terénem nebo zajisti váš ústup tím, že za sebou vztyčíte ward
Dobrý bonus k těmhle 3 skillům je i to, že vám poskytují způsob, jak se zbavit mrtvých těl, což je obzvlášť důležité, když čelíte tlupám oživovačů.

Increased Stamina/Increased Speed/Iron Skin/Natural Resistances:
Všechny tyhle skilly poskytují mocné pasivní zlapšení vaší postavě. Zatímco v předešlé verzi se hrálo s +5 body v Increased speed a natural resist, teď už to není díky synergiiím potřeba. Jeden bod dokaždého stačí. S +skilly z věcí, battle command a odbrou výbavou a charmy dostanete každý z nich na úroveň 7 i s jedním investovaným bodem

Leap/Stun
Jen předpoklady pro další, nemají zde větší využití.
Tak tohle by celé mělo být 110 bodů. Ale protže je velmi obtížné se dostat přes level 80, doporučil bych investovat do weapon mastery a bash až nakonec, protže nedávají o moc víc než zvýšení damage a AR. Všechny ostatní body vám dávají užitečné nástroje pro zacházení s nepřáteli
Vybavení
Ačkoli je důležité mít skilly, které potřebujete pro přežití, stejně důležité je mít dobrou výbavu. V této sekci popíšu výbavu, kterou považuji za nejlepší pro postavu a taky proč. zaBývám se halvně unikáty a setovými věcmi, protže se nedá předpokládat, na jaké valstnosti u rare věcí byste mohli ve hře narazit. Jste-li na pochybách, zkuste blood craft.

Protože se jedná technicky o Ironbarba, měli byste na vybavení hledat vysokou defense. To, spolu s dobrými resisty, vám pomůže nejlépe využít vaše rozdělení skillů. Musíte také mít na paměti breakpointy (pro rychlost) pro Concentrate, které budou záviset na druhu zbraně. Přidal jsem tabulky, které udávají základní data pro 2 nejoblíbenější zbraně - colossus blade a bererker axe. bReakpointy pro jiné zbraně si ověřte na kalkulátoru rychlosti.
Obecné vlastnosti, které byste měli hledat na výbavě >
Vlastnosti, kterým se nutno vyhnout
Helma
Dobré je cokoli, co dává dobré resisty a defense a +skilly. Na nižším levlu Sigon, na středním až vyšším Guilluame's Face kvůli deadly strike a crushing blow
Je několik možností - cokoli co poskytuje slušné resisty a obranu je plus, ale stejně asi budetwe hledat barbarské helmy kvůli +skillům. Na nižším levlu Sigon a cokoli z normálních unikátů poslouží docela dobře. Na střední až vyšší úrovni zůstaňte u deadly strike/crushing blow a zyýení síly a také velmi populární Vampire gaze.
Runové slovo Delirium ,ůže být také veelmi mocné, když se soketne do správné helmy. Přesto však myslím, že nic nepřekoná Arreat face., křterá dává velkou defense, navyšuje statistiky, což pomáhá damage a přesnosti, sání života, + skilly, 30% faster hit recovery (podrobněji v sekci o charmech) a krásné resisty.

Některé unikáty pro vysoké levly jsou velmi pěkné, ale žádný z nich nemá vlastnosti, které by opravdu zastínily helmy pro střední level, v poměru požadavků a užitečnosti.

Nízký-level: Sigon's helm, Dusk Deep, Tarnhelm, Biggin's Bonnet, slušný
Rare
Střední level a dále: Rockstopper, dobrá Rare barb helm, Arrest's Face, Guilluame's Face, Vampire Gaze.
Konec hry: Arrest's Face

Rukavice
Výběr rukavic závisí na tom, jakou zbraň používáte, protže pravděpodobně budete potřebovat nějaké IAS (zrychlení), abyste se dostali na slušnou frekvenci úderů. Proto je skvělé scokoli s 20% IAS. Na nižší úrovni jsou výborné Hand of Broc a Bloodfists a také Sander's Folly s +40 life/20%ias. Rukavice ze Sigon setu jsou skvělé v kombinaci s dalším kusem (jako štít) ze sady kvůli 30% IAS. Lavagout a Venomgrips jsou tak pro střední úroveň, lavagout zvláště pro IAS a fire resist. Laying of Hands je fajn pro vyšší úroveň z podobných důvodů stejně jako Dracul's Grasp (life tap!). Steelrends jsou velmi silné (ale zas ne až tak, protože se změnil mechanismus skládání damage), a jako vždy, blood craft věci jsou vynikající i zde.

Nízký level: Hand of Broc, Sander's Folly, Sigon's Gage,
Střední level: Lavagouts, Venomgrips, Magnus' Skin
Vysoký level: Dracul's Grasp, Laying of Hands
Konec hry: Blood Gloves s 20% ias, nebo Dracul's.

Opasek
Na začátku hry Death's Sash, Lenymo, a Nightsmoke jsou dobré věci ale také můžete mít nějaký silný rare opasek až tak do 30. Levlu. Velmi popoulární je String of Ears kvůli sání a redukci fyz.damage. (když se to zkombinuje se stormshieldem, dostanete se na max PDR) . Osobně jesem velký fanoušek Thundergod's Vigor pro +20 strength/vitality, což tomuto buildu přidává hodně života/damage a také zvýšení max lightning resistů a absorb vás udrží naživu proti Gloamům a jim podobným. Velmi dobrý je také opasek ze setu Hwanin's kvůli Prevent Monster Heal a +defense/level.

Nosferatu's Coil (nyní přejmenovaný na Siggard's Stealth) je skvělý na vyšších levlech kvůli zpomalení, sání, strength, a IAS, a také nový opasek Arachnid Mesh spiderwed sash je velmi silný kvůli +1 skillu a 20% fcr (zrychlení kouzlení - což oceníte když jste obklopeni tlupou potvor ignorujících defense a opravdu je potřebujete odehnat Howlem.

Nízký level: Death's Sash, Lenymo, Nightsmoke
Střední level: String of Ears, Thundergod's Vigor, dobrý blood-crafted belt
Vysoký level: Siggard's Stealth (Nosferatu's Coil), Arachnid Mesh
Konec hry: Arachnid Mesh, nebo jiný z těch vyšších

Boty
Starý favorit, Treads of Cthon, jsou velmi dobré boty, které můžete vzít už na levlu 15 a nosit ji v průběhu celé hry, ačkoli, než získáte dostatek staminy, mohly by být lepší Vidala's Fetlocks (level 9). Goblin Toe dávají slušné množství crushing blow.

Na středním levlu jsou to Gore Riders, což jsou nejlepší boty, které můžete barbovi dát teď, když bug s critical hit už není. War Travelers jsou stále dobré a popularitu získávají i Marrowwalks hlavně v PvP.

Nízký level: Death's Sash, Lenymo, Nightsmoke, rare boty s dobrými vlastnostmi
Střední level: Gore Riders, War Travellers, silné blood boty
Vysoký level: Marrowwalk, některé z bot pro střední level
Konec hry: Gore Riders

Amulet
Mnoho dobrých možností. Dobrý rare nebo blood amulet může dávat resisty, +skilly, a dual leech (plus life a run/walk na blood amuletu). Eye of Etlich je velmi dobrý v počáteční fázi hry a Cat's Eye picks později kvůli IAS, defense, zvýšení run/walk (běh/chůze). Ale Highlord's Wrath by byl mnohem užitečnější ze stejného důvodu, který jsem uváděl u bot - už není bug s critical hit a +1 skills a 20% IAS jsou také užitečné.

Nízký level: Eye of Etlich
Střední level a dál: Cat's Eye, strong rare/blood amulet, Highlord's Wrath
Konec hry: Highlord's Wrath

Prsteny
Na začátku hry jsou vlastnosti, které můžete na prstenech nalézt, dosti omezené. Prsteny s +max damage jsou docela běné a hodně užitečné dokud se nedostante k dobrému rare, setovému nebo unikátnímu prstenu jako je Cathan's Seal nebo Manald Heal. Kromě tohoto se dívejte po redukci fyzické/magické damage a sání jakéhokoli druhu.
Pro pokročilejší postavy stále platí, že pokud nemáte někde runu Cham, měli byste mít aspoň 1 Ravenfrost.
Cold damage pro rozpadnutí těl, AR, dexterita, cold absorb, a ta chutňoučká vlastnost "cannot be frozen" z něho dělají jeden z nejlepších prstenů, které můžete mít. Druhý prsten může být třeba Bul Kathos' Wedding Band s + skill, sáním života, a navýšením životů. Blood-crafted a rare prsteny jsou teď také skvělé, protože s trochou štěstí můžete dostat sání many a +all resisty, což znamená, že bude dual leech, prismatic, +strength and +life. Určitě budete chtít sání mana na prstenu, nemáte-li jej na zbrani.

Nízký level: Manald Heal, Cathan's Seal
Střední level a dále: Ravenfrost, blood/rare rings, Bul Kathos' Wedding Band
Konec hry: Jakákoli kombinace, kterou potřebujete, hlavně sání a Cannot Be Frozen.

Štíty
Hlavní ulohou štítu je dát vám tu 75% šanci na blok, takže skvělé je cokoli s vysokým blokem. Sigon je výborný na každé úrovni, protže má velkou šanci na blok, nízké požadavky a +1 skill. Vydrží vám na dlouho. Na Magic find je velmi dobrý štít Rhyme kvůli bloku, resistům a šanci na magic find . Dále v řadě jsou Moser's a Gerke's, a když je upgradujete (s použitím receptu v kostce na výrobu elitní věci z exceptional na ladderu nebo single) , jsou to velmi silné věci i na konec hry. A samozřejmě král štítů - Stormshield - kvůli velkému bloku, 35%redukce fyz damage a +30strength (což o hodně navýší damage jednoruční zbraně)

Nízký level: Sigon's Guard
Střední level: Gerke's Sanctuary, Moser's Blessed Circle, Whistan's Guard
Vysoký level: Stormshield
Konec hry: Stormshield

Brnění
Na nižších levlech sžeňte jakékoli brnění s vyšší defense, zajímavé jsou
Sigon's Shelter, Iceblink a zvláště Twitchthroe. Pro úplně nejnižší levly stačí brnění soketnuté chiiped rubínama.
Střední a vyšší úrovně otevírají mnoho možností. Protže jste postava orientovaná na obranu, zajímáte se pochopitelně o to, co vám přidá defense. Obzvláště
godly elite armor of the whale a titan, protže mají velkou defense a dobré bonusy a ještě mlžete získat dva sokety.
Staří favorité jako Arkaine's Valor a Gladiator's Bane jsou samozřjmě také dobré a etherealní verze soketnuté runou Zod jsou nádherně silné. Také několik exceptional brnění je dobrých po ugrade na elite - Duriel's Shell a Black Hades, Duriel's kvůli vynikajícím vlastnostem a hades kvůli defense.

Brnění s runovým slovem "Enigma" je výborný kus výbavy - hezká defense, teleport, bonus k run/walk, MF, +strength a několik jiných vlastností z něho patrně udělají těžiště pro PvP
A konečně moje volba - "Chains of Honor", runové slovo. Vím, že zarytí zastánci Ironbarba budou namítat, že má malý bonus k defense, ale znovu opakuji, že 1.10 je o vyváženosti. A toto brnění je vyvážené. Získáte vylepšení defense, sání života, 65 ke všm resistům, 8% redukce fyzické damage, +20 k jedné z vašich hlavních statistik a +7 k obnově života. A ještě bonus k damage proti demonum a undead (což jsou 2/3 nepřátel v LOD) a +2skilly, což vám navýší vlastně všechno. Runy je opravdu těžké získat, hlavně Ber a Ist ale když se vám podaří je dát do archon plate, wire fleece, great hauberk, nebo jiného elitního LEHKEHO brnění s vysokou defense (lehké, aby neovlivňovalo rychlost běhu/chůze a staminu)
Nízký level: vysoká defense magic/rare armor, Sigon's Shelter, Iceblink, Twitchthroe

Střední level: Guardian Angel, Shaftstop, Duriel's Shell
Vysoký level: runová slova "Enigma" a "Chains of Honor"
Konec hry: "Chains of Honor" elitní lehké brnění

Zbraně
Bez ohledu na to, jaké mastery zvolíte, budete chtít 2 echoing (+3 to warcries) zbraně na switchi (záložní zbraň) pro vylepšní pokřiků. Jakékoli 2 budou dobré. Neplýtvejte časem na "Call to Arms," protže runy jsou hrozně drahé a bonusy k BO/BC se neskládají, dvě echoing zbraně jsou lepší.

Hlavní zbraň závisí na mastery, které si zvolíte. Se sekerou nebo mečem můžete mít silnou jednoruční zbraň, která vám umožní nosit štít. Oba tyto druhy jsou kandidáty pro runové slovo"Cresent Moon" (Shael Um Tir), které je velmi levné, a velmi efektivní kvůli static fieldu, chain lightning a snížení resistů nepřítele. Nevýhodou jsou vysoké ceny za opravu, což se dá snížit tím, že to slovo uděláte do normální zbraně, nikoli superior. Také velmi dobré je "Beast" ale je trošku dražší, avšak ta aura fanatismus je nádherná
Rare a blood zbraně mohou být také silné, protže mohou mít vlastnosti cruel, quickness a mastes, se sokety a sánímbyste teoreticky mohli dostat nejmocnější zbraň ve hře.
Larzuk a Halbu jsou spolehlivé zdroje levných mocných magických zbraní (závisí na vašem levlu)
Samozřejmě nejlepší zbraň, jakou můžete získat, je
"Breath of the Dying" (Vex Hel El Eld Zod Eth), která je godly , když se to udělá do ethereální zbraně. Damage a rychlost jsou šílené, +30 ke všem statistikám je skvělé a dual leech usnadňuje výběr další výbavy. Samozřejmě, potřebuje Zod. Kdosi spočítal pravděpodobnost, že dřív na vás spadne letadlo než najdete Zod.

Možnosti: cokoli s dobrou damage a rychlostí. To je vše na čem skutečně záleží. Cresent Moon" je výborná volba pro kontrolu davu
Konec hry: "Breath of the Dying," jestli získáte runy!

Soketování
Na nízkém levlu do výbavy koupené v obchodě třeba, dejte rubíny pro +life, a diamanty do štítu pro resisty. U lepší výbavy dávejte cokoli, co zlepší damage, např jewely s vysokým % ED (enhanced damage = zvýšení škody). Hledejte druhou dobrou vlastnost jako IAS a +life. Případěn byste mohli soketovat Cham nebo Ber nebo Pul. Pokud jste velmi bohatí, můžete soketnout echoing zbraně runou IST pro MF.

Charmy
Prostě sbírejte to ,co vám hodně pomůže ale nechte si aspoň 8 chlívečků pro sbírání věcí. Faster run/walk, vita, a max damage je vždy dobré, a +Mastery a +Warcry charmy také pomohou (mastery více než warcry, protže mastey nemají synergie). A samozřejmě Anihilus.

Měli byste mít aspoň jeden malá charm s 100+ poison, abyste likvidova regenraci života potvor, proti kterým bojujete (pokud nemáte prevent monster heal někde jinde na výbavě) Také byste měli mít jeden large (střední) a dva melí charmy s faster hit recovery, tohle v kombinaci s Arreat face vás dostane na breakpoint 48%FHR. Ačkoli to nepomůže při Concentrate, protože to je nepřerušitelné, pomůže to při Berserku a pokřicích
Pomocník
Nejlepší je vsadit na některého z aktu 2, protže mají dobré statiastiky (život) a aury. Tradičně byly tři možnosti:

Act 2 Normal/Hell Defensive
Tihle hoši mají auru Defiance, která vám v kombinaci se Shoutem a Concentration zvedne obranu na šílené hodnoty. Se slušnou výbavou a Shoutem na vysokém levlu, může mít 20K defense a váš barbar 30K, což z vás obou udělá masivní tanky.

Act 2 Nightmare Defensive
Vždy populární pro jejich auru Holy Freeze. Zpomalení nepřátelé znamenají méně úderů, méně úderů znamená méně zásahů. Před patchem 1.10 byly výtečnou volbou ale teď bych si žádného z nich nenajal, ze dvou důvodů: za prvé - někteří nepřátelé nemohou být zmrazeni a proto jsou proti nim neužiteční, za druhé - runové slovo Doom. Ta věc je neskutečná. Jakýkoli pomocník s ní může být holy freeze díky pasivní auře, kterou to poskytuje. Přidává navíc +2 skilly, což vylepšuje pomocníkovi jeho vlastní auru a skilly. Není tedy rozumný důvod, proč si zvolit tohoto pomocníka, pokud máte ščanci dostat se k runám nutným pro Doom.

Act 2 Nightmare Offensive
Pomocník s aurou Might, hlavní opora barbarů. Ačkoli jeho aura byla o hodně zeslabena, stále ještě může dosáhnout na levlu 99 auru na levlu 20, což velmi výrazně zvýší vaši damage, a ve hře nejsou žádní nepřátelé, kteří by ignorovali damage (snad kromě fyzicky imunních). S dobrou zbrojí a silným Shoutem nebude mít problém přežít a silně zvýší vaši rychlost zabíjení. Dejte Doom do etherealní polearm a bude z něho šílený zabiják. Pouvažujte o tomhle: s tímhle pomocníkem a vašimi pokřiky máte auru, která zvyšuje život / manu, auru, která zvyšuje obranu, auru, která zvyšuje úroveň skillů, auru, která zvyšuje damage a auru Holy freeze (Doom).
Takže stručně: ačkoliv je pomocník s Defiance dobrý, s vaší dobrou defense ho nijak zvlášť nepotřebujete. Raději si vemte Migth a zvyšte si damage.

Výbava pomocníka
Cokoliv s velkou defense, co bude mít na sobě, je plus a snažte se, aby to v šechno bylo ethereální. Bude potřebovat nějaký life leech ale jinak to všechno záleží na vás. Vampire gaze a Shafstop jsou dobrá volba kvůli leechu a redukci fyzické damage. Dobrá je taky Crown of thieves a zbraň s runovým slovem Honor, je dobrá, snadno vyrobitelná zbraň pro nižší fáze hry. Určitě se snažte o Doom. Jestli jste super bohatí, můžete mu jako brnění dát Chains of honor, které má +2 skilly a life leech, a helmu se slovem Delirium, která je neuvěřitelná a má 33% šanci ny vyvolání confuse. Doom, Delirium, a CoH, vše ethereální, by pravděpodobně bylo optimální vybavení.
Taktika boje
Máme build, výbavu. Jak s tím přežít kruté prostředí Hell v 1.10?
Většinou je to jednoduché. Vstoupíte na bitevní pole, zakřičíte 2 krát battle command, pak Battle orders a Shout a jdete na to. Hlavním zabíjecím skillem bude concentration, střídavě s berserkem, když narazíte na PI (fyzicky imunní potvory). Ednoduché. Ale přesto několik tipů jak přežít obtížnější části hry:

Používejte štít
Štít je doslova stěna v délce ruky. Vysoké blokování vám umožní nulovat 75% fyzických útoků, což zahrnuje i Mefistovu ice orb (ledovou kouli). To, že máte vysokou obranu neznamená, že jste nesmrtelní. Exiastuje několik druhů nepřátel, kteří ignorují obranu, takže potřebujete něco, co vás ochrání před výpraskem. Stejně tak když použíáte berserk, klesne vaše obrana na 0. Nepřátelé v patchi jsou mnohem, mnohem nebezpečnější a skupina lučištníků vás může roztrhat na kusy dřív, než se k nim vůbec dostanete. Používat štít je tedy mnohem důležitější než dříve. Štít vám navíc poskytne další místo pro modifikece a soketování, což vám umožní dosáhnout více IAS (rychlosti)/ cannot be frozen / resisty / stats apod. Výhod štítu je příliš mnoho na to, abyste to ignorovali.
Neběhejte v nebezpečných oblastech.
Když vstupujete do nebezpečné oblasti, choďte, neběhejte (přepína klávesa R). Když běžíte, vaš šance na blok klesne na 1/3 a defense klesne na 0. Když musíte opravdu rychle uniknout, napřed zakřičte Howl, a potom hoďte portál nebo začněte utíkat. Když jste pronásledováni rychlými potvorami, vztyčte Grim ward, čímž zajistíte stopu, a utíkejte dál

Využívejte provokování.
Dálkoví útočníci jsou problém, protže vy jste bojovník nablízko, a oni většinou začnou utíkat, když se k nim přiblížíte. Braňte se tomu pomocí zdravé dávky Tauntu. To přinutí nepřátele, aby přestali s tím, co právě dělají a šli přímo k vám. To hodně usnadní likvidaci
Impů, Bone Archerů, Quill Ratů, a koček z aktu 5 . Je to taky užitečné na Falleny, kteří se rozutečou, když někoho z nich zabijete.

Techniky kontroly davu.
Howl a Taunt jsou dva z nejlepších nástrojů ve vašem arsenálu a zasluhují si hotkey. Kdykoliv se dostanete do nezvládnutelné situace, zakřičte několikrát Howl a pak je lákejte podle potřeby. Naučte se je používat společně a zjistíte, že ve hře není nic, co byste nezvládli.
Když čelíte velké skupině nepátel vedených unikátní potvorou s aurou Might, Blessed Aim, Fanaticism, nebo je Lightning Enchanted, použijte Grim Ward. Buď se pokuste zabít jednoho z minionů nebo bežte zpět k nejbližšímu tělu a tam jednu vztyčte. To vyděsí tlupu a nechá vás samotného s bossem. Potom zakřičte několikrát Battle cry, abyste mu snížili damage a defense a jděte na něho.
Občas přijdete na tlupu potvor, které ignorují defense a jsou imunní proti strachu (jako Lister a jeho poskoci). Máte-li maximální blokování a slušnou redukci damage/leech, měli byste to zvládnout - zakřičte Battle cry, abyste jejich damage a defense, a jděte na ně. Pokud si nejste moc jisti výbavou a statistikami postavy, snažte se je rozdělit. Vužívejte terén, rozdělte je a snažte se je vyřídit jednoho po druhém. V takových případech oceníte štít.

Chrání vám záda, chraňte jeho.
Bez ohledu na to, jak obtížné to občas je udržujte pomocníka naživu. Jistě, na začátku bude hodně umírat a bude vás stát hodně peněz, ale časem se z neho stane skvělý pobočník, díky jeho vylepšeným statistikám v patchi 1.10. Dejte pomocníkovi nejakou dobrou výbavu, oživujte ho a dělejte všechno pro to, aby se mu lehčeji žilo (taunt a howl) a vyplatí se vám to

Co vám bude dělat potíže a jak se s tím vypořádat
Chaos sanctuary a Iron maiden. Iron maiden je jedno ze skutečných nebezpečí pro tento build. Ani všechna ta obranná opatření, která jste udělali vás nedokážou ochránit před sebou samým. Každá potvora, která na vás hodí Iron maiden, když jste na půl cesty k zásahu, vás dostane, a naneštěstí pro vás, většina z nich je imunní na Taunt. Musíte být tedy velmi opatrní v oblastech, kde se tyhle potvory vyskytují.
V předešlé verzi tohoto návodu jsem navrhoval použít Leap Attack ale naneštěstí už není Leap attack považován za dálkový útok (ranged attack), takže by vás to snadno zabilo. Na druhoustrenu víme, že Berserk je magický útok a magická damage není touto kletbou ovlivněna - Berserk je tedy jednoduché řešení tohoto problému. Kdykoli se přibližujete k tlupě nepřátel podporované kouzelníkem (např Oblivion Knights), spřepněte na Berserk a bing ho - život je krásný.

Potvory typu Gloam, které se nacházejí na různých místech hry, představují druhou hrozbu. Jejich dálkové bleskové (lightning) útoky vás mohou roztrhat během sekund, a často jsou obklopeni velkou skupinou potvor, co bojují nablízko, a dostanou se mezi vás a vaši kořist.
Naštěstí na Gloamy lze použít Taunt, což je přitáhne směrem k vám, kde nemohou použít svůj blaskový útok. Naběhněte do té oblasti a a za křičte několikrát Howl, abyste rozptýlili dav po okolí a pak je přivolávejte Tauntem jednoho po druhém. Ujistěte se, že máte max resistence na blesky, a máte-li, vemte si opasek Thundergod's Vigor. Jen je nenechte zůstat vpovzdálí, jinak vás roztrhají bez ohledu na to, jak silní jste. Hodně pomáhá, máte-li pomocníka s Doom nebo Delirium, protže je to zpomalí, a pokud se vyvolá Confuse, začnou útočite jeden na druhého místo na vás.
Kromě tohoto je jediná věc, která by mohla dělat problémy, a to jsou tlupy Balrogů a podobných potvor, protože jejich Inferno dělá hodně damage. Grim ward a Howl vám usnadní jejich likvidaci. Ale až se do tohoto buildu vpravíte, neměli by vám dělat problém.

Boj s diablovým klonem.
Protože má velké blokování, masivní resistence na všechny fyzické i elementální útoky, bude nejlépe vsadit na na zbraň a štít a Berserk. Téměř všechny jeho útoky jsou ohnivé povahy, ujistěte se, že máte maximální resistence na oheň, a měli byste mít i slušné resisty na blesky, abyste přežili jeho Armageddon Lightning útoky. Také , když se vám vygeneruje, snažte se dosta ho do oblasti, kde jsou slabí nepřátelé, jako třeba Bishibosh na Cold Plains. Ujistěte se ,že máte dost lahviček (z klona se nedá sát), nahoďtěe portál a mělo by to být OK. Dělal jsem ho solo několikrát, trvalo to průměrně asi 6 minut, potřeboval jsem 6-9 rejuvenation lahviček pro mě a pomocníka, nikdy nikdo z nás nezemřel. Není tak hrozný jak ho líčí, takže ho respektujte ale nebuďte vyděšení.
FAQ (lehce zkráceno)
Q. Stojí 9framový útok za to?
A. Závisí to na tom, jak jste bohatí. 9 fps je určitě fajn, když to máte, ale obvykle to vyžaduje soketovat výzbroj extrémně drahými jewely. Ve většině případůbyse se měli íc zajímat o vytvoření vyváženeé postavy, a zůstat u 10 framů.

Q. Dvouruční zbraň pro dmage nebo štít?
A. Ačkoli můžete s některými novými zbraněmi v pathi 1.10 dosáhnout masivní damage, moje skromné mínění je, že nic nevyváží štít. Ťít vám poskytne další možnosti pro modifikátory a soketování a zároveˇnuluje 75% úderů nepřátel. V hardcore, hlavně když jsou lagy, to může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.. Navíc dexterita važadovaná pro max blok zlepšuje vaši přesnost a přidáváa defense (4 body v dex - 1 bod defense). Navíc s concentration, Shout a iron skin můžete se štítem získat +3000-5000 defense. Jistě, budete zabíjet pomaleji, ale trpělivost je ctnost, můj příteli, a je lépe žít a zabíjet, než zemřít dřív než můžete začít.

Q. Proč Bash a ne Iron skin?
A. Dva důvody: za prvé: synergie nemají užitek z +skillů, takže když nedáte bodíky do bash, nezískáte žádný bonus k damage, a Mastery nemají synergie. Za druhé: ve hře je několik potvor, které zcela ignorují vaši obranu, takže tady vám nepomůže. Nic ale neignoruje damage, takže více damage je vždy dobré, a když děláte větší škodu, více sajete. Jestliže jste se řídili podle návodu, stejně už máte okolo 24-30K defense.

Q. Jak funguje Howl?
A. Vzorec pro howl je následujíí: clvl + skill level + 1. (clvl je level postavy). Je -li tohle menší než level nepřítele, Howl nebude fungovat, jinak v hrůze utečou. Ve většině případů budete s nepřáteli na srovnatelné úrovni a je docela snadné najít věci s +skilly, takže by level Howlu měl být dobrý a měli byste vystačit s 1 investovaným bodem. Jestli howl často selhává, něco do něj investujte (místo bashe) nebo nahrabte víc levlů kousek zpátky

Q. Jak bych měl rozdělovat staty a skilly po levlwech?
Na začátku byste se měli zaměřit hlavně na "prereq" neboli skilly nutné pro další postup ve větvi, a jinak si body schovat až se dostanete na vašší úroveň. Jestliže už víte, jakou zbraň budete přesně používat, můžete začít dávat body do mastery, jinak si body schovejte (mějte schované aspoň 3 , abyste mohli hned investovat do
Berserk, Battle Command a Natural Resist hned jak se dostanete na level 30. Na levlu 18 dejte do Concentrate, a dávejte tam po bodíku, dokud se nedostanete na level 24. Pak začněte dávat do BO - tohle by měl být první skilol, který vymaxujete, silně zvýší vaše životy a dává více damage na level než Concentrate samotné. Vymaxujte pak concentrate a pak Shout. Mastery a bash by měly přijít až potom, protže ty předešlé skilly jsou mnohem důležitější pro přežití..
Síla bude na začátku nejdůležitější statistika, takže byste měli dávat 2-2-1, což znamená 2 do síly, 2 do dexterity, 1 do života., následující level se posunout na 1 - 2 - 2 a tak dále. Klidněc dejte všech 5 bodů do síly nebo dexterity, pokud to potřebujete kvůli výbavě. Jakmile máte dost síly na koncovou zbraň, měli byste udržovat blokování - 2dex - 3 vit.

Q. Jak moc důležité je mít max redukci fyzické škody?

A. Redukce fyz škody (PDR) hezká věc, když potkáte nepřátele, kteří ignorují defense, ale není tak nezbytná pro přežití jako u ostatních buildů. Snažte se získta co nejvíc ale neobětujte osttní vlastnosti jen kvůli tomu. Limit PDR je 50%, nemá smysl se snažit o víc.
Tabulky pro barbara
Rychlost kouzlení pro barbara - FCR (pro taunt a howl)
%FCR : framy
13 : 0 to 8
12 : 9 to 19
11 : 20 to 36
10 : 37 to 62
9 : 63 to 104
8 : 105 to 199
7 : 200

Fast fit recovery:
%FHR: framy
9 : 0
8 : 7
7 : 15
6 : 27
5 : 48
4 : 86

Breakpointy (body zlomu, kdy se mění rychlost při urychlení zbraně) pro Concentrate
Breakpointy se mění podle základní rychlosti použité zbraně. Proto jsou zde jen nejpopulárnější zbraně, pro jiné zbraně nakoukněte do kalkulátoru. IAS - urychlení zbraně.

Berserker Axe (framy/ias):

15: 0
14: 9
13: 18
12: 30
11: 48
10: 75
9: 125

Colossus Blade (frames/ias needed, pokud je v jedné ruce):

16: 0
15: 6
14: 15
13: 24
12: 39
11: 58
10: 89
9: 147

Blood recepty:

Upozornění: všechny recepty vyžadují perfect ruby jakýkoli magický jewel,a následující ingradience:
Weapon: magical axe + Ort rune
Ring: magical ring + Sol rune
Amulet: magical amulet + Amn rune
Helm: magical helm/casque/armet + Ral rune
Armor: magical plate mail/templar coat/hellforge plate + Thul rune
Shield: magical spiked shield/barbed shield/blade barrier + Ith rune
Gloves: magical heavy gloves/sharkskin gloves/vampirebone gloves + Nef rune
Boots: magical light plate boots/battle boots/mirrored boots + Eth rune
Belt: magical belt/mesh belt/mithril coil + Tal rune
Závěr - poděkování

Acknowledgments:
Well, there you have it. Hopefully somewhere in all this text you've found enough information to put together a character you'll be proud of, and have a good time playing. Special thanks to Justin, Nick, and Adam for their help in testing, creating, leveling, and equipping the barb, and to everyone in the forum who encouraged me to write this guide. I would also like to thank Zoso for answering some of my questions regarding posting the guide, and Scotty P. for always providing a laugh when needed. Furthermore, extra special thanks go out to all the readers of the first iteration of the guide, who made it the amazing success that it was; we clocked over 10,000 reads in just over a week, and your comments and suggestions have helped me to make it all the more better.

I wish you the best of luck with your new barb! Keep an eye out for future revisions of the guide over on the barb forum (PvP tactics and a general walkthrough with the character are in the works). If you have any questions or corrections to the guide, feel free to pm or email me at carrier634@yahoo.com.

Good luck, and God bless,

Halciet

Z diskuse
cukor
IRONBARB
neviem (a asi nikdy nepochopim) preco si ludia myslia ze je defense godly vec(hroza sa pozerat na sorcy co nosia Valor+1sorc(skills) :P)...
nikdy som def nefandil a ani nebudem,
v krizovych situaciach vam def nepomoze a v normalnych situaciach nie je az taka dolezita. Barb to ma tazke v 1.10 aj s godly vecami.
Ironbarb je teoreticky pekny build ale v praxi je hodne nerocny, ziada vela trpezlivosti aj casu aj trosku tej hernej skusenosti.
Je to skor single player ako party player. Ja som ho skusal na ladderi (bohuzial ripol kvoli IM :) a moj nazor je- "je to pomale jak prasa kua" :P takze ja zostavam verny Whirlerovi (i ked na ladderi mam momentalne len amu a druida)
Porovnanie medzi WW a Ironbarbom
idealny Ironbarb by mal mat okolo 90ias na 2,5 attacks/sec
idealny Whirler ma 6,2 attacks/sec.
a dalsi rozdiel je v Defense
a to je tusim vsetko alebo nie? Warcries moze pouzivat aj Whirler (len to malo ludi praktikuje)
aha..este dmg na display je nehorazne velky. V skutocnosti to tak nemusi byt. Whirler utoci asi 3x rychlejsie ako Ironman a tym ziska aj dalsiu vyhodu a to je rychlejsi leech co ma x-krat vacsiu hodnotu ako akakolvek defense.
Nerozumiem preco autor buildu uprednostnil Arachnid pred upgraded 8/15/15 Stringom alebo 40/15 Verdungom (160life barbovi-base), preco sa nezmienil o WW, aspon jeden bod je to uzitocny unikovy skill, i ked warcries ulahcuju zivot, ale nikdy neviete co sa moze stat...
a k pomocnikovej vybave: tie, ktore autor vymenoval, veci su strasne drahe , podla mna jedna z najlepsich veci pre bojoveho pomocnika je Guillaume's Face, autor zabudol na Reapers Toll, ktory ma neskutocne dobre vlastnosti a hlavne Dercipify ( si myslim ze tento uniq thresher sa ziskava lahsie ako Ist runa do Deliria) : s takouto vybavou robim hellmepha cca 4-5 minut s barbom :-)

tot vse k buildu
PS: v jednom baalrune som videl (nepocul bo to bolo napisane :) velmi zaujmavy nazor na 1.10 barba. Co robi 1.10 barb?
BOing, Leeching and BvBing :P
je to skoro pravda :)

Kasos
Cukříku kvůli IM se moc nevyplatí mít ww barba. Většinu svého pozdějšího realm života strávíš na baalrunech a tam si půlku hry nezamlátíš. Člověka pak nudí jen stát a dávat bo. Samo to kradení věcí to trošku zlepší, přecijen až na pár "oprsklých" blizzard socek vepředu není nikdo.

cukrik
mno ww barb je dobry na rychly pindle /meph :)
u mepha ale pouzivam concentration..hlavnu pracu robi merc s Crushing blow :-D