DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Barbar: Házeč od SuE

pro verzi 1.09


autor: SuE

Házecí barbar
Nedávno jsem dokončila házecího barbara na HC single. Je to zábavná a silná postava, která přežije i bez unikátů, jen s tím co najde a to dokonce i tehdy, pokud nerozdělíte skily úplně správně ;

Začala jsem s ním asi před půl rokem ,možná i dřív, kdy tito bojovníci stáli kdesi na okraji zájmu jako postavy podivné až úchylné a pokud je někdo tvořil, tak spíše pro duely. V duelech je házecí barbar jedna z nejničivějších a nejobtížněji porazitelných postav, pokud ovšem má správné vybavení a skily - zde už na tom záleží hodně.

Zbraně :
házecí barbar používá většinou sekerky nebo zbraně třídy javelin , většinou cruel harpuny (jen ji najít, že ) nebo nože.
Sekerky mají větší zásobník - 130, ale kratší dosah, mají však jednu výhodu, dají se craftovat pomoci receptu blood weapon (sekyra+perfekt rubín+ runa ORT + jewel). V obchodech dostanete většinou jen balanced axe, ty se snažte kupovat na začátku s co největším damage ale necraftujte je (vlastní smutná zkušenost, kdy výsledek byl co do damage horší než původní zbraň). V 2.aktu se dá občas koupit hurblat - to je vaše první šance na craft. Já s nima přežila až do konce, ale jen proto, že jsem nenašla žádné magické.elitní sekyrky. Pak samozřejmě flying axe apod z Hell. Můžete zkusit i imbue u exceptional nebo elite sekyrek z Hell, většinou z toho ale vyleze normal attack speed a to je pomalé.

Harpuny a throwing spear mají menší zásobu - 80, delší dosah a většinou větší damage, občas se na nich vyskytne i elementální damage. Lze je zakoupit i jako cruel, např cruel throving spear má dam okolo 50-100.

Nože mají většinou menší damage, větší zásobník - 160 a jsou rychlejší.
Ať vyberete cokoli, musí to mít nejméně fast attack speed. Jinak nebudete stíhat proti houfu potvor.

Stats:
Damage házecích zbraní, a to nejen pro házení ale i pro boj nablízko, se zvyšuje o 0.75% za 1 bod do dexterity NEBO síly. Klidně tedy zvyšujte strength až na tolik, kolik uznáte za vhodné pro ostatní věci, není třeba se příliš omezovat , výhodnější je však zvyšovat dexterity, protože vám tím vzrůstá i AR (útok) , neboli šance na zásah.

Kolik dát do síly a kolik do dexterity závisí i na tom, zda chcete jet čistě házecího barbara, nebo tzv hybridního. Hybridní barbar může používat na weapon switch(druhá sada zbraní) třeba meč a provozovat whirlwind nebo tam klidně nechte ty sekyrky a jeďte třeba frenzy, nebo třeba meč a štít a berserk, sekeru a štít… cokoli. Bude pak třeba velmi uvážlivě přidělovat bodiky do skilů.

Síla tak 100 -118 , příp.více pokud máte těžkou zbraň pro hybrida
Dex 130-150 , dále jen pokud máte dostatek života ( vice, pokud chcete blokování pro berserk)
Vitalita : zbytek
Energy: nic

Skily:
Throwing mastery : 20 bez diskuse, zvyšuje AR a damage vaší zbraně.
Battle orders 20 bez diskuse
Double throw : 1-5 pro PvM, 20 pro PvP double throw zvyšuje váš AR, což je důležité zejména pro duely kde protivník mívá velkou obranu, i v PvM byste měli udržet šanci na zásah okolo 80%
Natural resists : asi tak 5 bodiků vic se už nevyplatí, ( u PvP hybrida tohle musíte vypustit, chyběly by bodíky) . Pokud nemáte dobré věci, ušetří vám to mnoho problémů ve vybavení. Pro PvP musíte mít dobré věci, takže tohle nebude váš problém
Increased speed : je to vaše volba: v PvM aspoň 1, v PvP se doporučuje 5-10 . V PvM 1 bod stačí, nemusíte pořád běhat, stojíte a likvidujete to zdálky. Nicméně trošku rychlosti si pořiďte pak na botách, občas je nutný ehm…strategický ústup.

Hybrid: 10 mastery zbraně, 10 whirlwind (celkem se tak dostáváte ke 100 bodům u PvP bez natural resists).
Případně 1 do frenzy.

Do mastery zbraně musíte pro boj nablízko investovat i tehdy, když se rozhodnete bojovat třeba házecí sekyrkou nebo harpunou. Throw mastery funguje jen pro házení, a to jakékoli házecí zbraně ale na boj zblízka musíte investovat do příslušného mastery. Aspoň 1 bodík, abyste si zabezpečili critical strike, a zvýšení AR taky není na škodu.. Házecí sekyrky jsou axe mastery, harpuny/javeliny jsou spear mastery.

Návody na PvP barbíky, včetně vybavení s strategií boje proti jednotlivým postavám naleznete zde

Dál už bude jen popis pro ty, kdo raději vykosťují příšerky
Pokud nejedete Hybrida a nemaxujete double throw, máte spoustu volných bodů.
Zkuste třeba grim ward : stačí 1 bod , pokud vás potvory moc otravují, postavte totem a házejte do utíkajících potvor zákeřně zezadu .
Můžete si zaexperimentovat s tauntem ..někdy to docela pěkně funguje, stačí 1 bodík, potvory přestanou střílet a ženou se k vám..ale zcela jistě nedoběhnou

Před vstupem na hell se budete muset rozhodnout, co uděláte s PI imune potvorama. Buď zůstanete u elementalní damage ze zbraní a z věcí nebo budete používat berserk. Pokud se rozhodnete pro elementalní damage, můžete klidně investovat do shout a zvýšit si trošku obranu (pokud nejste hybrid, tam nezbývají body) .
Barbíka tohoto typu popsal hezky Miner zde (je to postava z battle.netu):

Pokud se rozhodnete pro berserk, budete potřebovat investovat do nějakého mastery pro boj nablízko a do berserku. Můžete dát do berserku 1 bod a hrát klidně za hybrida s whirlwindem a házením (pak budete ale muset hooodně šetřit jinde). Nebo dáte 1 bod do mastery a zbytek do berserku. Berserk se doporučuje se štítem , a v tom případě si hlídejte dexteritu, abyste měli blok na 75%.

Házecí barbar projde normal i Nm bez větších problémů skoro s čímkoli, se zbraněmi koupenými v obchodě, trochou resistů na oblečení, trochu life a mana steal (stačí 3% mana steal i na hell, double throw má minimální spotřebu many) a nic vás nezastaví.
Maxujte throw mastery, dejte bod do double throw, potom maxujte battle orders, potom dejte pár bodů do natural resist, pokud vás NM diablo a jeho ochranka hodně dusí.

Podmínkou přežití pro čistého házeče je mít knockback. Ten seženete nejlépe craftováním rukavic na hit power recept : chain gloves (nebo wampire / heavy bracers)+ runa ORT + perfekt safir + jewel
Knockback udrží potvory v bezpečné vzdálenosti. Má to však háček, musíte mít dobrou šanci na zásah, jinak, pokud 2-3 krát minete cíl, potvůrka přiběhne až k vám, a musíte házet dost rychle jinak ty extra fast od sebe neudržíte..
Výsledek craftu záleží na úrovni postavy a zdá se, že i na kvalitě rukavic (ty excep/elitní dávají lepší výsledky). Slušné rukavičky lze získat od levlu 42, skvělé okolo 65-70. První craft ale udělejte co nejdřív, hned jak seženete materiál, i když může pak mít jen ty základní povinné vlastnosti, nebo použijte Cleglaw pincers (setové rukavice).

Na hell byste měli jít okolo levlu 70, mít slušné resisty, aspoň lightning a fire, život aspoň 1500-2000 po BO a představu o tom, jak naložíte s PI potvorama - tedy nalézt,koupit, craftovat, vyměnit..prostě sehnat zbraně a věci s elemental damage ….. nebo začít investovat do berserku.

Měli byste mít na házení craftované sekyrky nebo javeliny/speary s damage aspon 40-80.. To je minimum a v tom případě zapomeňte na víc players, dokud neseženete něco lepšího.
Pokud pojedete za hybrida….ehm, do výběru zbraní vám kecat nebudu, většinou toho víte o boji nablízko s barbarem mnohem víc než já kdy budu ...

Tak to by byl ideál. Teď pár slov o tom, jak jsem to hrála já, i o tom, jaké chyby jsem udělala.

Na začátku byla moje představa o čistém házečovi (něco jak popisuje Miner), s tím, že seženu zbraně s elementalní damage, tak jsem investovala něco málo do iron skin - asi 3 body a asi 5 do shoutu Maxovala jsem throw mastery, 5 bodů do double throw, vyzkoušela si taunt ,2 bodíky do battle cry, max BO, zkusila jsem grim ward ..fakt to není k zahození.

Barbar měl to, co našel a jednu krásnou čepičku, kterou kdysi našla nebožka asska, která přidává 1% AR na level, takže žádné problémy se trefit , craftovala jsem 3 sekyrky hurblaty , vyšly celkem slušně, 4. zbraň byl spear. Tak jsem došla na konec NM. A nikde nic, žádná slušná zbraň s elemental damage. Pak jsem ho na nějakou dobu odložila, protože jsem začala hrát na Battle.netu a nedávno, otrávená lagama a výpadky sítě, jsem se k němu vrátila. Rozhodla jsem se používat berserk na Fyz.imune (PI). Proběhla jsem párkrát bloody v NM na players 5, nahrabala asi 6 levlů (na 70) a získané body jsem investovala 1 do axe mastery a zbytek do berserku.

První tři akty hell jsem postupovala bez vážnějších potíží s resisty light a fire asi 30, zbytek lehce záporný. Život po BO asi 2000, defense po shoutu okolo 3000, nic moc ale trochu to pomůže. Největší problémy, jako obvykle dělali LEB, a pokud nebyli PI, odházela jsem je knockbackem pryč, pak blesky nevadí, PI bossy jsem obíhala. Kvůli nízké damage, ( na hell se mi pak podařilo koupit 2 cruel spear s dam okolo 100, ale výsledek byl stejně něco okolo 600-800,) jsem to hrála jen na player 1. Upozorňuju, že šlo o HC, takže jsem byla příslušně opatrná až zbabělá, nicméně u diabla jsem tvrdě narazila a ESC mě spasilo asi tak desetinu sekundy před smrtí - stun lock v hořícím benzínu. Na battle.net bych to zcela jistě nestihla ale tam bych taky nelezla s takovýma resistama k diablovi, že. Když jsem vyměnila spodní prádlo, a hluboce jsem se zamyslela nad svými sebevražednými tendencemi, prokutala jsem skladiště run a šutrů, které jsem zatím nashromáždila a craftovala jsem blood a safety ringy. Z asi 5 pokusů 2 vyšly skvěle - AR i resisty, jeden jen resisty. Vrátila jsem se na NM a hledala charmy a další šutry až sem nakonec v kostce vyrobila charm s AR, to mi umožnilo sundat čepičku a nasadit Blackthorn face - lightning absorb byl ten hlavní důvod. S resisty na fire a light skoro na max jsem se znovu vydala na diabla a tentokrát neměl šanci. Nicméně se AR snížil a šance na zásah v 5. Aktu se pohybuje okolo 74-76%.

PI potvory jsem skutečně řešila berserkem, nicméně bez štítu, používala jsem to ,co právě měl v ruce, takže jsem nakonec investovala 1 bod i do spear mastery. Damage berserku je srovnatelná s házecí. Docela pomohlo to, že používal rukavice s knockbackem, což mu umožnilo potvory odhazovat a útočit znovu právě když se vracely. Snažila jsem se vyhýbat boji s PI, které mají stun atack a v podstatě byl berserk nouzová varianta. Knockback je normálně při boji nablízko otravný, protože potvory musíte dobíhat, ale když si uvědomíte, které mrchy jsou PI, jsou to takové, které se na vás nalepí - hlavně ty mouchy a ty průhledné můry v 2.aktu , tak to ani nevadí. Ježci v 5.aktu nejsou problém, jsou pomalí.

Nejhorší jsou PI sukkubi před baalem , pokud je jich moc, rozháněla jsem je napřed házením a protože jsem našla pár jedových charmů a jeden hodně silný, působil jed docela slušně. Když si to teď přeberu, tak ještě 2-3 zdroje jedu by stačily na pomalou likvidaci běžných PI docela dobře, takhle jed sloužil na oslabení tlupy před berserkem.

Jako hlavní chybu při rozdělení bodů vidím to, že jsem investovala do shoutu, protože pro berserk by byl mnohem užitečnější war cry. Bohužel jsem se rozhodla pro změnu taktiky pozdě .

Dědci na Hell byli docela oříšek, generovala jsem je asi na 5 krát přes TP, až neměli aury a nebyli PI. Jeden byl sice LEB ale to zas tak nevadilo. Soustředila jsem se na toho, co byl imunní na jed a ty druhé dva jsem udržovala permanentně zelené , hodně to pomohlo, protože jim to ubralo snad půlku života, jinak bych je nedostala, na konci mi zbývalo jen 20 sekyrek . Taktika byla utíkat a házet, nic nablízko, hlavní nebezpečí byl skákač.

Ochranka před baalem nebyla problém až na baal miniony, ty jsem prostě odlákala pryč a pak leapem zpátky, při tak malé damage a 74% šanci na zásah - prolezli by přes knockback, neměl naději tu tlupu zastavit. Baal ..no zaplakal chudinka, co dodat.

Proč to přežil :
knockback
slušné resisty
jedová damage, které je u házecích zbraní zvlášť účinná
slušný život
vyhýbal se bossům s aurama nebo je řešil zdálky
fast zbraně
boj nablízko minimálně
Blackthorn face - ne nezbytné ale příjemný doplněk, který vyřešil LEB

Knockback - odhození
PI imunní na fyzický útok
Dexterity obratnost
Strength síla
Shout - pokřik na zvýšení obrany
Lightning - blesky
Fire oheň
Javelin oštěp
PvP duely
PvM proti potvorám
AR útok ,útočné číslo
Damage škoda
Craft - výroba v Horadrické kostce podle receptu
Chain gloves řetězové rukavice
Normal attack speed normální rychlost zbraně
Fast rychlá zbraň
Pokud máte problémy s anglickými názvy skilů (dovedností) protže používáte Maxovu češtinu, stáhněte si z jeho stránky slovníček.

zkuste mrknout sem na rady od Dhala, jsou tam dobrá doporučení ohledně výbavy a na konci i zbraně


Z diskuse na minulém foru:
Kasos:
No gorashi - na Uniq (100%) a rare (99%) zapomeň (hlavně na konec NM a hell - mluvím o rare, uniqy jsou super shity s kterýma blizz neměl vůbec lézt na světo, je to hnus);
jediné vhodné jsou winged axe a winged harpoon (jak říká Miner: cruel winged harpoon of evisceration - to je asi jako říct, že celkem dobrý meč je CCBoQ (etheral, se zod runou a ještě volnou dírou...)
No tedy axe / harp - crafted nebo cruel +něco

Jinak sehnat cruel throwing spear není nic těžkého - mějte char s 85 lvl + (tedy na tom jsem testoval já, lvl je možný samozřejmě nižší); choďte k anyě na hell a koukejte co má - pokud shit - používejte red tp k nithovi a vracejte se zpět; jako vedlejší produkt těchto návštěv získátě +3 traps drápy (ne moc časté) a hlavně +3 warcryes spears pro barra (doporučuji pro sword barra - chce to 65 dex! čili pro kladiváře není vhodné); abych se vrátil cruel ts má dam tak 45-120 a více (cca 250-60%); abych řekl pravdu kupoval jsem tam jak divý asi 3 hodiny čistého času a mojí chloubou jsou nevím název jawy s 200-325 damage, odokážete si představit mojí pýchu a radost nad tímto skvostem; pak jsem se pokakal a zdemoloval vybavení pokoje - ta věc měla 20 kvantitu(teda byla i very slow, což mi ale vzhledem k damage nevadilo). Ale nakonec jsem tam našel pár exemplářů s 50+ -150+ damage, fast att sp (harpoons); za tu dobu jsem našel asi 6-8x cruel throw spear, asi 4x ucházející spears s elemental damage (light 1-450, a fire 200-350cca); a asi 4-5x BO spears

čili pokud máte asi 200 000 a volný čas, tak hurá na to (můžete občas nákup přerušit, jít do nové hry, zabít pindla a ostatní, psobírat věci a prodat). Cruel throw spears mě nestáli ani 5000, čili není to drahý koníček