DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Barbar podle Matýska

pro verzi 1.10

Autor: Matýsek

převzato z fora DD s laskavým svolením autora

prostě takový slabý nOOb barbar spravneho nOOba, ktery se vrha bezhlave i do stada nafrenzovanych might lordu. Mno obycejny nOOb baba - jak mi dosti lidi rika defacto stale opakuje. Nemam IK nejsem nic. Ale zkuste cist dale a mozna pochopite, ze i bez IK to jde, mozna dokonce i lepe, coz na CZE-1 ale dost lidi nikdy nepochopi.


Otloukanek-KoA jméno mé.

Barbar je používán zpravidla jako stojící barikáda a postavička jež přináší partě Battle Oders, Shout a Battle Command. Většina barbaru potulující se ve veřejných hrách jsou leecheři na veřejných Baalrunech jako rozdávači Battle Oders. Jejich útočná síla je malá, zpravidla se do boje příliš nehrnou. Málokdo si dokáže představit barbara jako soběstačného a přitom tak silného vůdce party jakým muže být pro jeho univerzální použití pro hru v partě nebo jako tahouna party mul ženoucí se pro Quest v Hellforge. Tím bych chtěl říci, že i barbar dokáže být silný a rychlí killer i v 8 lidech a to téměř kdekoliv. Sami se zamyslete nad tím, kolik takových barbaru existuje a kolik jste jich potkali během veřejných her, kam zpravidla takovýto barbar přijde minimálně. Nastíním zde barbara jako vůdce party a velice soběstačného zabijáka, který si příliš hlavu neláme s žádnou potvorou.

Hlavní skilly:
20b Berserk
20b Shout
20b Battle Oders
20b Howl
8bWar Cry

Warcries:

Howl: 20b
Opravdu užitečný nástroj pro Vašeho barbara a celou partu, který používáte v těch nejnutnějších chvílích a při probíhání pasáží, jež se vám nechce čistit a nechcete být atakováni nepřítelem. Ale proč hned tedy maxovat tento skill ? Jednak proto, že je velmi použitelný boji, kontrolujete dav, chcete bojovat s bossem samotným a ne se ještě bavit s jeho miniony, pak tedy není nic jednoduššího než si krásně zakřičet howl a odehnat si ony dotěrné miniony. Avšak to není ten hlavní důvod proč maxovat howl, ten hlavní důvod je sinergická vazba do „serku“ a to krásných 10% za 1 investovaný bod.

Taunt: 1b
Další užitečný nástroj na kontrolu davu, kterým si prostě necháte dojit potvůrky pěkně pod Vaší paličku. Je opravdu užitečné „zavolat si“ dotěrné Horadrické Ancienty co Vám krásně oživuji již zabité potvůrky anebo když jste se bojíte jít do davu koncilů a chcete si je pěkně vytáhnout po jednom pod Vaše bacátko.

Shout: 20b
Zvyšuje Vám, Pomocníkovi a celé partě včetně pomocníků defense a to o 290% na lvl 20. Ale to by nebyl hlavní důvod proč právě vymaxovat Shout, tím hlavním důvodem je opět 10% Damage za level do Berserku. Shout ovlivňuje dobu trvání Battle Oders, Battle Command a je také ovlivněn těmito skilly.


Battle Cry: 1b
Neskutečný pomocník proti silným soupeřům, kterým snížíte Defense (lepe se trefíte) a hlavně zredukujete jejich škodu, kterou Vám udělují. Použitelné na tuhé Bosse jako jsou Ancienti, Duriel, Diablo Baal atd.

Battle Orders: 20b
Co dodat zvyšuje vše co jde Manu, Staminu a hlavně životy Vám, pomocníkovi a cele partě o 92% na lvl 20b. My ale budeme dosahovat na switchy kolem slvl 30 a hodnota navýšení bude 122 % J
Je ovlivněn Shotem, Battle Command a také tyto skilly ovlivňuje. Dále je to Vaše synergie do záložního útoku Concentrace, který má své použití v situacích, jež si rozebereme přímo u skillu Concentrace.


Battle Command: 1b
Zvyšuje všechny dovednosti Vám i partě o jeden lvl a to za to stojí J

War Cry: 7+b
Mocny nástroj našeho barbara, kterým stunuje (potvůrky jsou neškodné, nebouchající a na smrt čekající J ) Vaše nepřátele kolem vás. Tím si tak vynahradíte Vaší 0 defensi. Cílem je dostat WC alespoň na 11 slvl vč. Předmětů a B.Com kdy je stun 3 sec což už je velmi použitelné. Čím více tím lépe, ale výše to považuji za plýtvání body.


Combat Materies:

Weapon Mastery: 1+b
Je jen na Vás jakou zbraň si vyberete. Zvýšíte tím Vaší DMG, AR a šanci na kritický zásah.

Incerashed Stamina: 1b
Zvyšuje Vaší staminu, tedy výdrž běhu J

Increashed Speed: 1b
Zvyšuje rychlost chůze a běhu, ovšem pro PvM je zbytečné dávat více jak jeden bod.

Iron Skin: 1b
Zvyšuje defense, ale my máme mnohem užitečnější Shout (party skill a sinegie) proto jen jeden bod, neboť při berserku máme stejně defensi na 0 J

Natural Resist: 1b
Zvyšuje Vaší odolnost vůči Elementární škodě – Více jak jeden bodík je plýtvání body. Můžete dát i více pokud se rozhodnete nepoužívat štít, nebo jiné zdroje resistů. Když budeme počítat naší výbavičku kolem +5 skill vč. Bcommand bude to +40 % což nám vyhovuje.


Combat Skills:

Bash: 1b
Jeden postupový bodík nic více nic méně.

Stun: 1b
Opět jen postupový bodík.

Concentrace: 1b
Opět zde dáme jen jeden bod, máme sice 1b sinergii z Bashe, ale podstatnější je ta z Battle Oders a to 200%. Tento skill má využití zejména v boji proti Magicky imunním potvorám, které se vyskytuji minimálně, ale na které určitě narazíte. Nejprotivnější jsou Horadrimové, kteří nám oživuji již zabité nepřátele, tak si je natáhneme Tauntem a ubijeme Concentraci.

Berseker: 20b
Náš hlavní bojový skill. Rozhodne maxovat, tady se to prostě musí, jelikož ho i budeme v 99% případů využívat. Na 20 slvl nám dává 385% AR + 645% magické dmg ještě k tomu máme vymaxované sinergie čili i přičteme dalších 400%. Berserk má výhodu v tom, že je to magické zranění : Iron Maiden Vám nevadí, MI je minimálně, resistence téměř neexistuji atd. Ovšem nevýhodou tohoto skillu je že nenasajete žádnou Mannu, Life a ztrácíte obranu po dobu 1.3 sec (20 slvl)


Staty:
Síla: čím více síly máte tím se to odráží ve Vaší dmg, hlavně pokud používáte Mace Class Weapon, kdy je bonus 1.10 za 1b v síle. Ovšem pokud nemáte vysoce kvalitní vybavení nebo nejste posedlí dmg, dejte jen tolik co požaduje nošení vaší výbavy.
Obratnost: Ovlivňuje Vaší šanci na zásah, šanci na blok. Pokud se rozhodnete hrát na štít, mějte vždy tolik obratnosti na 75% šanci na blok, nebo na požadavek zbraně, když nebudete hrát na blok.
Vitalita: 1b vložený do vitality = 4 životy ale vy máte Battle Oders čili +xxx% navíc. Vše co zbude přijde sem.
Energie: Nic nic a nikdy nic – Nejste slepice, i když na s 400Many (po BO s equipem) nám usnadní život.

U mě to vypadá asi takto:
357 síly vč. Itemů
205 Dexterity vč. Itemu
3539 Life (s BO)
425 Many (s BO)
95% Resist All
75% Blok
50% Fyzické redukce škody
20% Cold Absorb
17% Lighting Abosrb/ Fire Absorb

Lvl 89


Vybavení:
Tak tady je to těžké cokoliv říkat, každý preferuje něco jiného a psát seznam unikátu nemá myslím cenu, jelikož si to lehce najdete a né každý má ihned věci připravené. Jediné co má snad každý herní barbar (nemyslím tím na MF atd.) je sada dvou zbrani +3 Warcries na switchy (druhy mód zbraní) . Rozhodneme se tedy jak vlastně chceme hrát, pro rozjezdový char bude jednodušší hrát na blok, tedy jednoruční zbraň a štít, kde můžeme mít resisty, redukce zranění atd. Tady je králem našich štítu unikátní Stormshield pro jeho resisty ale hlavně 35% redukce fyzické škody, kterou utržíte + 35 sily což se muže projevit na ušetřených bodech ze síly a tím pádem více vitality, ale rozhodnuti je na Vás. Preferuji názor: 75% blok = 75% života navíc. Řeknu co nosim já a proč.
Helma: Arreats Face – znáte snad lepší helmu a univerzálnější helmu, ale nesnesu pohled na barbara bez „leteckého kokosu“ J (38%ED/9Str jewel)
Amulet: Není nic lepšího (v rámci sehnatelnosti) něž-li Higlords Wrath +1Skill IAS, Resisty ale hlavně + šance na dvojnásobný úder za lvl J
Ring: Raven Frost: Dex, AR, Cannot Be Frozen
Ring2: Dwarft Star Absorbce Ifre Dmg, Life / Wisp Projector – Absorbce L dmg.
Opasek: Verdungo – Vitalita, Replenish Life redukce zraněni J
Ruavice: Setové Layingy (The Disciple) 350% dmg vs Daemons J Fire resist 20% IAS
Botičky: Gore Raider DS , OW, CB J
Štít: Stormshield – Redukce, Resisty Blok J (Pdiamant)
Brnění: Jelikož často dělám Concily, nosím Guardian Angel (ED/IAS) pro +15% mas resistum a uštřil sem díky jeho zvýšené šanci na blok spoustu dexterity, ale na své vysněné Jewelers Archor Plate of Titan/Whale stále čekám J
Zbraň (bacátko): Nosím Full ED% Stoncrushera – unikátní Legendary Mallet – hezká dmg, 40% na Crushing Blow, Síla, neboť mé špičkový Eth Rare LM expiroval. Lepší by asi byl Stormlash nebo Shaefers Hammer J (ED/IAS)
Hraji na 1.9 útoku za sekundu což odpovídá 50% IAS = 20 Ruce 15 Armor + 15 Zbraň
Rozhodněte se nejdříve kolik IAS potřebujete na Breakpointy než budete socketovat.
Tabulky a Speed Calc. si najdete jistě samiCharmy: - to nejhůře sehnatelné
- max/ar/life
- WC skiller
- Resisty life
- Max/Fast Run Walk
- Mana / Life
- Life
- Annihilus

Pomocník:
Tady je pomocník důležitý a jeho volba je vcelku jednoducha NM Act2 Offensive, kdy jsem si tedy koupily mercíka s Might Aurou, která nám ještě zvedne dmg. Na jeho vybavení buďte dosti pečlivý, žádné jen tak na oko atd., on Vám dává dmg, bojuje za vás a je to téměř nesmrtelný tank, kterého jen tak něco nesundá.
Vybavení: Zbraň číslo jedna je The Reapers Toll – Unikátní Tresher (Etherealní provedení je to nejlepší, socketnutý AMN runou nebo Perf. Skull pro lepší sání života)a to kvůli 33% šance na vyvolání kletby Decrefity, která vám velmi velmi usnadní práci. Helma Vampire Gaze pro její redukce zranění a Life Leech. Tal Rasha maska je také dobra pro její 10% Life Leech a 15 resist all J Brnění by byl asi nejlepší Shaftstop – Unikátní Mesh Armor ale dobrý může být i runeword Lionheart pro jeho staty resisty atd. U merce platí řídit se pravidlem: Musí dělat takovou škodu aby si nasál život, nezapomínejte na penalizace, proto 20% saní života je tak akorát, čím více tím lépe a resisty. O jeho defensi nebo životy se moc starat nemusíte, jelikož ho podporujete Battle Oders a Shoutem. Pomocník na 88 lvl s tímto vybavením je kromě Iron Maiden defacto nesmrtelný tank, kterého klidně pustíte do houfu Concilu a pokud saje tak vám je i bez podpory vytluče J

Taktika: Naučte se používat HOWL TAUNT BATTLE CRY WAR CRY -> Odehnat – natáhnout – zredukovat – zastunovat a umlátit J J J

Pozn: IM se na Vás bude vztahovat, pokud nemáte manu, potom je neúčinný berserk a můžete se lehce zabít. PI + MI Vám odstraní mercík s Decrefity. Mejte kolem 3k+ life a 400+ many což Vám zaručí snadný život.V žádném případě to není dokonalý barbar, ale je to pouze nástin jak se můžete hr uprojít. Předměty, které uvádím, jsou ty co v současnosti používám já, kdy jsem líný je vylepšovat, i když existují daleko lepší předměty pro Vás.

Já vím: LoL nOOb baba kdyz odeženu od party might dolsíky - poslední návštěva v public game.

Spoléhejte se pouze na pár přátel, zbytek Vám hru jen stíží. Pokud je kamarád v problemech musíte mu pomoci, i kdyby ten bar mel ripnout.

Poděkování:
WFH, HolyTommymu, Nevimovi, Saesovi a KoA za výbornou hru.