DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Ladderové postavy

pro verzi 1.10
Přeloženo z Arreat Summit

Od verze 1.10 se na Closed realm budou postavy na Softcore i Hardcore dělit na normální a ladderové. Následující text neplatí pro single a TCP/IP hry.

Ladderová postava je speciální typ postavy, která může soutěžit v Ladderu (žebříčku). Tyto postavy jsou odděleny od normálních postav, mají své vlastní hry a ekonomiku.

Všechny postavy vytvořené před verzí 1.10 jsou považovány za normální postavy. Postavy vytvořené před verzí 1.10 nemají možnost se stát ladderovými postavami. Abyste získali ladderovou postavu, musíte po patchi 1.10 vytvořit novou postavu a označit ji jako ladderovou.

Postavy vytvořené před patchem 1.10 se nebudou moci připojit do her s ladderovými postavami, ale budou moci hrát s jinými před-patchovými postavami a postavami vytvořenými ve verzi 1.10, které nebudou označeny jako ladderové. To znamená, že po dobu ladderové sezony, jejíž délka ještě není stanovena, budou ladderové postavy existovat v nové ekonomice oddělené od ostatních postav Battle.netu. Poté, co skončí sezona ladderu, stanou se ze všech ladderových postav normální postavy. Hráč pak musí vytvořit novou ladderovou postavu, pokud se chce účastnit ladderu v další sezoně.

Ladderové postavy budou jen na Realmu.

Ladderové hry mají zvýšenou obtížnost.
Je to větší výzva pro hráče než v normálních hrách. Rachlost reakce potvor je zvýšena. Doby odezvy/reakce byly prodlouženy v ladderových hrách pro NM a Hell. V zásadě každá potvora funguje jako super unikátní. Pro NM a Hell byly v ladderu zvýšeny i životy potvor

Jsou dva typy ladderových postav

Ladder: Normal (Softcore)
Ladder: Hardcore

Omezení:
Ladder softCore: Postavy se mohou připojovat jen do her s ostatními ladderovými softcore postavami. Nemohou se připojit do her s hardcore postavami nebo normálními postavami, které nejsou ladderové

Ladder Hardcore: Postavy se mohou připojovat jen do her s ostaními ladderovými hardcore postavami. Nemohou se připojit do her se softcore postavami nebo normálními postavami, které nejsou ladderové. Abyste mohli vytvořit Ladderovou hardcore postavu, musíte na danému accountu ukončit hru na softcore normální obtížnosti (jako u normálního hardcore)

Dotazy a odpovědi:
[Ladder F.A.Q..]

D: jaké jsou výhody vytvoření Ladderové postavy?
O: Je to podobné jako když začínáte v novém realmu. Hráči si mohou hru vychutnat tak, jako když bylo Diablo II poprvé vydáno.Když začne sezona, hráči začnou od levlu 1 a nebudou mít mocné věci.Nemohou také použít silné věci z vyšších levlů nebo si nechat pomoct od postav s vysokým levlem aby postupovali rychleji.. Hráči vytvoří postavy ve zcela novém světě, kde všechno (ekonomika, levly) začne od začátku. Hlavní výhodou vytvoření ladderové postavy je, že se můžete přidat do zcela nové ekonomiky, kde mocné věci mají velkou cenu.

D: Co když nechci hrát ladder nebo nechci soutěžit na ladderu?
O: Ačkoliv jsou ty postavy nazývány ladderové, hráči nemusí soutěžit na ladderu, aby mohli hrát. Můžete si prostě hrát svým vlastním tempem a nestarat se o to, jak jste umístěni na ladderu.

D: Mohu konvertovat existující postavy na ladderové postavy ?
O: Ne musíte označit postavu jako ladderovou, když ji zakládáte.

D: jak dlouho bude ladderová sezona trvat ?
O: Ještě nebylo stanoveno

Co se stane, když sezona skončí ?
O: všechny ladderové postavy se stanou normálními softCore nebo Hardcore postavami podle toho na jakém typu ladderu byly. Když budete chtít hrát na ladderu zas, musíte založit novou postavu a označit ji jako ladderovou.

D: musím ukončit hru s ladderovou softcore postavou abych mohl začít ladderovou Hardcore postavu ?
O: Ne, musíte jen ukončit hru s jakoukoli normální postavou abyste mohli odemknout Hardcore.

D: Mohu zkonvertovat ladderovou postavu na normální ?
O: Ne, Blizzard to udělá automaticky po skončení sezony ladderu


Pozn: pokud někde v receptech pro věci vidíte, že je tam napsané "ladder only", pak na realmu je lze získat jen v ladderové hře, ale v single a tcp/ip hrách by tyto věci / recepty měly být normálně dostupné