DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Druid: Elementalista od SuE

pro verzi 1.09

Elementální druid.

Použitá čengliš
Damage - škoda
Dexterita - obratnost
Skil - dovednost
Fire imune - imunní na oheň
Elementalní - živlové
Build - varianta postavy
Knockback - odhození
Stun - omráčení
Melee -boj zbraní na blizko
Mana burn/drain - potvory co vysávají manu
Hit recovery - vzpamatování po útoku
Level - úroveň
solar creeper -liana na manu

Elementálním druidem se nazývají ty buildy druida, ve kterých se druid nepřeměňuje a používá skily elementální (živlové) větve k likvidaci nepřátel. Často se kombinují skily z větve elementální a vyvolávací, např se vyvolává medvěd nebo vlci, pak jde o elementalistu vyvolávače. Někdy elementalista také bojuje buď nablízko fyzicky zbraní nebo používá luk/kuš, a pak ale jsou elementální útoky spíše jen podporou tohoto boje.
Kromě těchto variant, které jsou spíše smíšenými buildy a neumožňují využít plně elementálních skilů, existuje i mnoho variant čistých elementalistů, kteří buď používají oak sage a liany, nebo raději maxují další elementální skil. I mezi čistými elementalisty existují varianty, protože navzdory rozšířenému názoru, že za něco stojí jen armageddon a huricane, lze vytvořit i další úspěšné kombinace skilů.
Upozornění: Elementální druid JE závislý na vybavení, hlavně +elemental skilech, velmi špatně se hraje jen s tím co najdete a já jsem tak také nehrála. Stejně jako většina návodů, i tento předpokládá, že máte nějaké věci nachystány nebo si je někde seženete.

Dále stručně popíšu elementální skily a potom build, který jsem hrála.

Elementální skily. Popis.
Ohnivé skily:
1. Prvním ve stromu je firestorm.(ohnivá bouře) Malá damage a nedá se vylepšit. Jeden bod investovat musíte. Nepřišla jsem na způsob, jak ho využít - na začátku máte málo many, žádný +skil a navíc je tam zpoždění 0.6 s, které zabraňuje abyste to hrnuli víckrát, když už to nestojí za moc.

2. Moulten boulder. (žhavý balvan)Docela zajímavý skil. Umožňuje házet kouli, která má knockback, dělá nějakou ohnivou škodu, když se kulí a na závěr vybuchne. Ačkoliv existují varianty bowlera, který používá tento skil jako hlavní, neinvestujte více než jeden bod, pokud nechcete dělat právě bowlera. I tak se tenhle skil docela hodí kvůli tomu knockbacku, párkrát vám to možná někde v dungeonu zachrání krk. Doporučuju trošku potrénovat, abyste věděli, kam kliknout, abyste nejlépe uvolnili cestu. Pozor na zpoždění, které je zde 2 sekundy, to je dost nepříjemné, pokud jste obklíčeni v tlupě rychlých potvor.

3. Fissure.(zlom) Zdá se, že má docela nízkou damage ale má zajímavé účinky na pohybující se cíle. Je to dobrý podpůrný skil (ne hlavní, na to má skutečně málo damage) pro ty druidy, kteří používají medvěda. Medvěd svým knockbackem potvory v ohnivém políčku vyválí, takže si tu damage, která tam pohyblivě vzniká, dobře vyžerou. Trošku zmatek je, že animace propadání země neodpovídá místům, kde skutečně škoda vzniká, takže víte houby, kam potvory nasměrovat. Má zpoždění 2 sekundy, trvá 3.6 sekund v dosahu 4.6 yardů, 4.1 propadů za sekundu. Damage se udává na jeden propad. Dalo by se to vyvolávat třeba mezi armageddony nebo hurikány. Nezvolila jsem ho právě proto, že jsem nezvolila medvěda. Ale s mým předchozím hunter/elementalist/medvědářem jsem byla s fissure velmi spokojená, dokonce jsem s ním na všech úrovních zahubila diabla.

4. Volcano.(sopka) Nejlepší a velmi účinný skil na stacionární potvory. Jednotlivé kusy lávy se rozprskávají v rozsahu asi 7 yardů ale nejvíc to odnese ten, co stojí přímo v epicentru. Proto je důležité vyvolat ho potvoře přesně pod nohy. U slabších potvor způsobí dokonce i stun, takže ani neutečou. Má zpoždění 4 sekundy, trvá 6 sekund, v dosahu 7 yardů, asi 12 výbuchů za sekundu. Damage se udává na jeden kus lávy.

5. Armageddon. Považuje se za nejúčinnější skil elementálního druida, ale ..má to své ale. Vzhledem k náhodné povaze dopadu ne všechny meteory zasáhnou cíl, navíc musíte být dost blízko potvor, nejlépe je lákat za sebou, běžet, ale ne zas moc rychle. To vyžaduje volný prostor nebo, pokud jste někde v dungeonu, nastrčit něco potvorám na pobavení a pobíhat zmateně okolo. Pokud jste totiž u tlupy a vyvoláte armageddon, a nepohnete se, moc meteorů cíl nezasáhne - ten skil předpokládá, že utíkáte, takže je potřeba se o kousek odsunout aby potvory schytaly co nejvíc meteorů. Elric of Grans vysvětluje vzorec chování armageddonu takto: "Uvodní meteor spadne přibližně na 11. hodině (představte si, že druid stojí uprostřed ciferníku) a rotuje okolo zleva doprava - nikdy nespadne tam, kde jste stáli. S trochou vybavení pro rychlý běh můžete kličkovat okolo abyste si potvory připravili k snadnému zásahu". Zpoždění 6 sekund, trvá 10 sekund, dosah 5.3 yardů, asi 3 meteory za sekundu. Škoda je udávána na jeden meteor.

Chladové skily:
6. Arctic blast. Mrazivý proud ,který můžete na nízkém levlu použít pro ochlazení potvor, ale pozor, na Hell je jeho trvání sníženo na 1/4. Pokud je namaxován, lze ho použít i na zabíjení. Pokud ale nemáte hodně +skilů, na Hell to trvá docela dlouho, než něco umrazíte a docela to vysušuje manu. Spíše se, pokud nejste specialisté na arctic blast, používá na zpomalení, a pak se použije jiné kouzlo. S přidanými body se zvyšuje damage, dosah i délka trvání. Trochu mě lezlo na nervy to zpoždění, které to má, než to dorazí k potvoře, ten ledový proud je dost pomalý. Arctic blast se skládá ze dvou jazyků a chce to pečlivě mířit.

7. Huricane. Vyvolá kruh nějakého smetí, které krouží okolo vás a poškozuje každých 0,8 sekundy všechno, co je v dosahu. Výhodou je jistý zásah, pokud je potvora v dosahu a to, že je zpomalí chladem. Navíc zasáhne všechny potvory v tom kruhu. Hurikán nespouští blesky u LEB a MSLEB. Můžete stát u něho a v klidu ho umrazit. Problém hurikánu je, že ten dosah je malý a tudíž jsou potvory hodně blízko a to mrazení netrvá moc dlouho, jak se dostanou z dosahu. Jste středem hurikánu a on se pohybuje s vámi, je tedy na vás udržet si odstup. Zpoždění 6 sekund, trvání 10 sekund, dosah 5.3 yardů. Damage se udává na každé spuštění chladu po 0.8 sekundy. Hurikán je jedním z nejčastěji používaných skilů, mnohdy hlavním. Většinou se používá na zpomalení a poškození tlupy, kterou likviduje melee pomocník, tzn, že druid stojí vedle pomocníka, aby to mělo účinek. Ovšem uhlídat ty šíleně aktivní pomocníky… Můj pocit z něho je rozporuplný, používám ho jen jako podpůrný skil v těsných prostorách na potvory imunní na oheň, připadá mi dost nebezpečný pro druida, který nebojuje nablízko zbraní.

Skily fyzické damage.
8. Twister. (větrný vír)Několik maličkých tornád, které si v zásadě letí kam chtějí (ne kam chcete vy), na houby damage a hlavní charakteristikou je stun(omráčení), který ale trvá velmi krátce - 0,4 sekundy. Co dodat … nemá to zpoždění ale na to abyste udrželi potvoru ve stunu potřebujete hodně štěstí a fast cast rate (rychlé sesílání kouzel) právě kvůli tomu, že to zasahuje náhodně. Nedovedu si moc představit, že by to k něčemu bylo, jednou jsem omylem přepnula na twister místo tornáda a strašně jsem se divila, jak jsou v tom větru potvory čilé a spokojené.

9. Tornádo. Docela dobré kouzlo, bez zpoždění, dělá fyzickou damage, pozor, na Hell má tudíž jen poloviční účinnost. Tornádo se opět pohybuje jak se mu chce, klikatí se a občas se taky trefí a každých 0.6 sekundy dělá fyzickou damage. Ale můžete ho sesílat pořád, v intervalu mezi časovanými kouzly a to vyváží jeho nedostatky. Dosah 2 yardy. Na moc dlouhou vzdálenost to není. Dá to docela fušku se naučit to používat ale stojí to za to.

Cyclone armor. Je to rezistenční štít, který vás chrání před ohnivou, chladovou a bleskovou škodou. Nechrání před jedem. Pokud máte dost +skilů, a to byste měli mít, stačí tam dát 1 bod. Absorbuje elementální škodu a postupně se ničí. Naučila jsem se ho využívat a je to dost účinné, protože ta absorbce se uplatňuje až po resistencích a redukci magické damage, takže to většinou skončí bez škody na životě. Dokonce se mi podařilo s nahozeným cyclone armorem vyběhnout z diablova benzínu na Hell a to jsem měla resist na oheň asi 6, normálně by to skončilo omráčením a usmažením, takhle to odnesl cyclone armor a třetina života. To bylo docela zajímavé, protože ta škoda byla nakonec dost velká a přesto jsem se nedostala do animace hit recovery. Nevím jestli to byla náhoda, nehodlala jsem to znova testovat ale dost si to CA hlídám a obnovuju, když vidím, že mizí.

V popisu skilů není uváděna damage, tu lze nalézt v tabulkách na diablovodoupe.cz, v diablo encyklopedii nebo nejlépe si ji nasimulovat v plánovači skilů zde (pokud nevíte, co s tím, podívejte se do sekce tipy a triky na plánování postavy). Tam uvidíte, že ani u namaxovaných skilů damage nedosahuje nějakých rozumných hodnot a oproti třeba kouzelnicím je směšná.
Proto elementální druid potřebuje + skily a tomu je nutno podřídit celou výbavu. Měli byste mít aspoň 10 +skilů v Hell
Kde je naleznete :
-helma - druidí pelt obsahuje většinou skily, nejméně +2 nebo +3 elemental nebo nějaký uniq s +skily
-Amulet gaean +3 elemental nebo cokoli s aspon +2 skily
-Brnění - jakékoli s +skilem , Vipermagi, Silk of victor, Skulders, Dusk shroud..
-Prsteny - SoJe pokud máte
-Zbraň - dark crusher clan, islestrike, earthshaker - ten přidává +3 elemental ale vyžaduje sílu 100, na zvážení, jestli to stojí za to, dá se sehnat i magická zbraň s +skilama
-Štít - sigon nebo lidless wall (lepší kvůli maně)
-Nature grand charmy - vyrobit v kostce, vyžebrat, vyměnit ..čím víc tím líp.

Další vybavení:
Položky, které přidávají manu.
-Pokud nemáte SoJ, použijte bahamut rings nebo caster rings craftované (mohou mít i resisty) nebo i rare pokud přidá manu
-Frostburny nebo magefist rukavice. Magefisty přidávají do fire skilů a tudíž zvyšují damage u ohnivých kouzel, frostburny pomáhají s manou..vaše volba..
-Opasek Nightsmoke. Podle mě nejlepší volba kvůli tomu damage goes to mana, protože mana burn a mana drain potvory jsou to nejhorší co vás může potkat. Navíc přidává do many i resisty. Jinak zkuste vyrobit caster belt, mívá i resisty nebo jakýkoli opasek s resisty, případně životy
-Boty: cokoli s aspoň +20% rychlejší běh/chůze

Položky, které přidávají resisty.
Moc místa na resisty už nezbývá. Snad nějaké charmy, diamant do štítu. Možná do 2.slotu dejte resistenční štít a pokud máte druhou zbraň s +skily, přepínejte v nebezpečných lokacích. Nemusíte mít resisty na max, cyclone armor pomůže dost ale pokud jste v minusu, tak to nestačí absorbovat. Otázka resistů je i otázka stylu hry a tedy zvolených kouzel. Pokud se pohybujete většinou dále od potvor, nepotřebujete resisty tolik, ale pokud vás elementální útoky dostávají často do hit recovery, je čas se nad tím zamyslet.

Statistiky:
Síla - na nošení věcí, mohla by stačit okolo 65, pokud se rozhodnete pro earthshaker, musíte mít 100.
Dexterita: nic
Energie: doporučuje se 100, já dala asi 120, trošku jsem to přepískla ale zas nepotřebuju charmy na manu a s výbavou si můžu kromě rukavic dělat co chci.. Pokud máte charmy na manu a třeba ty SoJe apod, můžete dát míň nebo i nic. Celkové množství many, s kterým se dobře hraje, pokud používáte i tornádo nebo dokonce arctic blast je 700 (a víc pro arctic blast). Pokud budete používat jen časovaná kouzla, mělo by stačit mnohem méně, když budete mít frostburny. Také pokud neplánujete použití oak sage, budete potřebovat víc bodů do života.
Vitalita: zbytek

Earth-magic , můj elementální druid.
Zvolila jsem Elementalistu s oak sage a lianami. Nepoužívala jsem vyvolávání zvěřince, což mi umožnilo maxovat 3 elementální skily a v dalším vývoji by bylo možno namaxovat čtvrtý.

Statistiky (s věcmi) : mana asi 700, život 700 bez ducha, 1300 s duchem, dexterity základ, síla 100

Nemá žádné elitní věci ale slušnou sbírku předmětů s +skilama:
- Rare Druid pelt +2 ,+2 volcano,+2 tornádo
- Gaean amulet (magic) +3 elemental
- Earthshaker uniq kladivo +3 elemental / štít Lidless wall +1
- Na druhé zbrani - pro resistence Islestrike uniq sekera +2all / štít Ancient pledge
- Brnění Dusk shroud +1
- 6 charmů s +1 to druid elemental skil (diky Kundihrabko )
- Rukavice Frostburn na manu , magefisty by sice přidaly +1 do fire skilů ale měla jsem s nima málo many.
- Opasek Nightsmoke na manu a resisty
- Boty tearhaunch +20%fast run, resisty

Skily:
Proč oak sage.?
1. Elementalista potřebuje manu a +skily. Abych nemusela výbavu moc podřídit položkám, které přidávají manu, rozhodla jsem se investovat i do many. Oak pak doplňuje život na potřebnou hodnotu.
2. Oak přidává život i pomocníkovi a ten je důležitý
3. Oak může sloužit jako návnada, k odlákání potvor, jako tank. Každá potvora se vrhne po oak, pokud jí ho vyvoláte pod nos a tím máte prostor pro volání kouzel. Oak může být samozřejmě i otravný, protože se pohybuje jen líně, když chcete, aby potvory běžely za vámi, ony se zastaví a začnou ho otloukat. Nezbývá, než si ho vyvolat před sebe. Pokud už běžíte, oak se pohybuje také. Oak jsem nicméně nemaxovala, mám ho asi na levlu 15 i s +skilama.

Proč liany.
1. požírají těla, což je výhodné, pokud narazíte na šamany, oživovače a podobnou nechutnou havěť. Má to jednu vadu, že liana doplňuje život, jen pokud ho máte málo, takže pokud máte lianu na život a chcete, aby vás zbavila těl padlých potvor, musíte se nechat něčím praštit, aby vám ubyl život. No, ono to v Hell není zas tak problém, přijít k úrazu . A pokud se nechcete nechat okusovat, přepněte na lianu na manu, ta ubývá pořád, takže bude mít hlad.
2. Na počátku jsem používala lianu na život, pak spíše lianu na manu, protože jsem jí měla nedostatek, dokud jsem se nedopracovala k slušnější zásobě. Vzhledem +skilům, které jsem nashromáždila už okolo 40. levlu, byla liana na levlu 5-7 ,což podle množství many přidávalo asi 20-35 many za mrtvolku. To byl lepší výsledek, než kdybych používala položky s +mana after kill, které by rovněž omezovaly volbu vybavení. Na Hell jsem začala používat štít Lidless wall a many bylo většinou dostatek, takže jsem spíše opět používala lianu na životy. Považuju to za dobře investované 3 body.

Proč ne zvířata ? Nic proti nim, ale omezuje se pak výběr elementálních skilů na maximálně dva. Spíš jeden a druhý jen podpůrný. Chtěla jsem si hrát více s kouzly a prozkoumat to.

Z elementálních skilů jsem zvolila:
Volcano max- na bossy a stacionární silné potvory, nejlepší zdroj damage na jednu potvoru.
Armageddon max - na volná prostranství a pohyblivé cíle, které nejsou fire imune, plošné kouzlo na tlupy, největší damage na 1 zásah.
Tornádo max - další druh damage, buď na fire imunní potvory nebo v intervalu mezi časovanými kouzly, protože nemá zpoždění. Proč tornádo a ne hurikán jak je běžné ? Protože hurikán má stejně jako Armageddon i volcano zpoždění, takže v kritických situacích bych musela čekat, až ho budu moct nastartovat. Toto zpoždění není nijak kritické pro druidy, kteří mají vlky nebo medvěda aby potvoru zaměstnali, ale tady by asi dost vadilo. Proč tornádo a ne arctic blast ? To už je jen otázka volby, arctic blast zpoždění nemá žádné, damage není zas tak špatná.. Tady už není odpověď tak jednoznačná , obávala jsem se nedostatku many a navíc ten druid pak vypadá jako by zvracel obsah ledničky . Tornádo jsem měla stále na levém myšítku, ostatní skily na pravém.
Ta 3 namaxovaná kouzla mají díky +skilům úroveň okolo 35-37

Hurikán jsem napřed chtěla maxovat jako další kouzlo, dala jsem tam 2 body ale pak jsem se rozhodla pro arctic blast, protože jsem se domnívala, že mi to pomůže v boji s ancienty lépe, protože má delší dosah. Sice jsem se mýlila, vůbec jsem ho nepotřebovala, ale mám tam utopené asi 3 body. Vzhledem k počtu +skilů jsou oba chladové skily okolo levlu 17. V případě fire/fyzicky imunních potvor je používám oba najednou, jinak hurikán hlavně v jeskyních na minotaury.

Pomocník:
Cold arrow rogue. Proč ? Nepotřebuju tank, mám oak , potřebuju někoho, kdo zpomalí potvory a případně udělá i slušnou damage, u rogue to lze ovlivnit lukem, u mrazicího kouzelníka těžko. Fire damage mám dost vlastní. Navíc se rogue lépe kryje a pokud se rozhodnu utíkat, tak si nehraje na hrdinu a nezdržuje tlupu. Nehodlám používat hurikán na působení škody, takže odpadá i argument pro melee pomocníka, kterému by se tímto pomáhalo. Melee pomocník bez zpomalovacího efektu hurikánu by asi dlouho nevydržel, protože druidova kouzla nemají tak rychlý účinek jako třeba firewall u sorcky, která si tak může dovolit zaseknout tlupu o pomocníka a ví, že je usmaží dřív, než mu něco udělají. Rogue dostala nakonec luk skystrike, protože tím přidává i další druh damage - blesky a navíc, stejně žádný lepší nemám . Nosí helmu Szazabi s +1 skilem , aby všechny její šípy byly chladové.

Taktika.
Na začátku je nutno bojovat nablízko zbraní nejméně do 19 levlu, kdy se zpřístupní runové slovo leaf, které přidává +3 fire skily. Protože se neinvestuje do dexterity, je nutno druida vycpat věcma, které přidávají attack rating - diamanty do brnění, ametysty do zbraně, prsteny s AR nebo třeba Angelic amulet a prsteny.

Pokud se máte runy na Leaf, kupte u Akary jakoukoli tyčku co má 2 díry a není moc drahá, ideální by bylo kdyby měla +mana. Jakmile máte v ruce Leaf, končíte jako bojovník a je třeba změnit výbavu. To je ideální stav ale z vlastní smutné zkušenosti mohu doporučit napřed ubít Duriela nějakým klackem, protože na normal na něho kouzly prostě nemáte.

Ve 3.aktu již můžete začít používat fissure a s +3 fire skily z Leafu to jde docela dobře a brzy dosáhnete i na volcano. Změnte výbavu z bojové na kouzelnickou, prsteny a věci s AR nahraďte věcmi na manu. Zatím máte málo many, takže na arctic blast zapomeneme. Do fissure dejte, stejně jako do všech předchozích skilů, jen jeden bod, po 1 bodu i do arctic blast, cyclone armor a twister. Něco bodů dejte i do oak sage (stačí 4-5) a po jednom do lian.

Na levlu 24 začněte investovat souběžně z ušetřených bodíků do volcano a tornáda. Máte 2 použitelné skily, které jsou v normal dosti silné, abyste zahubili všechno okolo.

Na levlu 30 se propracujte přes hurikán (1 bod) k armageddonu a začněte souběžně přidávat i sem. Můžete na nějakou dobu zanedbat volcano ale nikoli tornádo, potkáte i fire imunní potvory. Prokousejte si cestu k Mefovi, na toho platí volcano, stejně jako na Diabla. Chaos sanctuary vyčistěte buď armageddonem ,vyplatí se trošku předtím hrabat levly nebo postupně volcano a tornáda. Volcano je nejlepší i na oblivon knighty, kteří kouzlí - vyvolat a utéct za roh.

V 5.aktu hrabejte chvíli levly , ať máte trošku víc v armageddonu a můžete na anxcienty. Na anciky platí jedině armageddon a neustálé pobíhání (vemte si do opasku i staminu).

Zůstaňte ještě chvíli na normal až tak do levlu 40 ať na sebe můžete dát věci s +skily. Nezapomeňte na Frostburny a dejte 1 bod do solar creeper a používejte pro levelování v bloody tuto liánu.

Okolo levlu 40-45 byste měli mít většinu výbavy s +skily na sobě a můžete do NM. Snažte se v NM skoro vymaxovat všechny 3 útočné skily a dostat oak sage aspoň na level 12-15. Neměli byste narazit na žádný větší problém, lze hrát v pohodě i na víc players, bloody jsem jela klidně i na pl 8. Taktika na bossy viz níže.

Na hell byste mohli jít okolo levlu 70. V Hell narazíte na fire imune potvory. Můžete je oběhnout, pokud jsou to tlupičky fallen, nic z toho nekouká, škoda času, nebo můžete postupovat pomaleji, nahodit hurikán a umlátit je tornádama. Pokud vám stojí imune potvora v cestě a nechce se vám s ní zdržovat, vzpomeňte na bowling.

Taktika boje v jednotlivých lokacích Hell.
Akt1 Hell:
fire imune nestojí za námahu, kromě Den of evil, kde je musíte vyhubit tornády. Jinak nahoďte armageddon a probíhejte se po trávníku. Vyhubíte všechno, co není fire imune, zbytek tornádem dle potřeby. V katakombách a vězení postupujte opatrněji a poctivě si čistěte cestu pomocí tornád a armageddonu. Na kováře můžete použít armageddon ale udělejte si předtím místo (vyvražděte okolí) nebo jen šlohněte kladívko, i tak se dá.
Andariel je kandidát na volcano, vyvolejte k ní ducha a pod nohy sopku. Budete to muset několikrát zopakovat.
Akt2 Hell:
Radament : volcano pod ním, tornáda na poskoky, nezapomenňte vyvolat lianu na manu ať zkrmí těla.
Maggot lair: v chodbách jsou statické potvory, volcano pod ně, a dorazit tornádem. Fyzicky imunní mouchy volcanem nebo i armagedon, ty za vámi poletí. Maggot queen jasný favorit pro volcano.
Hadi: armageddon v kombinaci s tornády, nezapomeňte udržovat cyclone armor u Fangskina a lianu krmte těly.
Arcane : buď zkusíte bowling a proběhnete to, nebo pomalu a postupně, fyzicky imunní můry armageddonem , jinak tornáda , Sumoner - volcano, zdálky někam to tam párkrát pleskněte, on to nakonec nerozchodí.
Duriel. V hrobce opatrně a postupně, nechávejte si unikovou cestu volnou, nezkoušejte to proběhnout, tady to končívá špatně. Na Duriela armageddon , hoňte se s ním dokola v hrobce. Technicky by bylo možné mu nastrkovat ducha a smažit ho volcanem ale duch bohužel vydrží jen 1-2 facky a pak už se to nestíhá. Armageddon je bezpečnější. Pozor na nedostatek staminy. Možná přidejte do batohu nějaký charm s +stamina.

Akt3 Hell:
je snadný tam kde nejsou fire imune a otravný tam kde jsou, takže jsem je většinou obíhala.
Pavouci kupodivu nejsou až tak problém, hurikán +tornádo na fire imune, jinak volcano
Flayer dungeon. Tak ten jsem proběhla, a jen sem šlohla ten kus Khalima. Nechtělo se mi s těma fire imune šmejdama zdržovat.
Travincal: vážný problém. Koncilové i jejich poskoci jsou imuní buď na oheň nebo blesky.. Ty fire imune se mi nepodařilo zabít, protože tornádo je slabé na jejich oživování, takže jsem si vyčistila spodek Travincalu a odlákavala jsem je postupně dolů. Tam jsem utekla portálem a vrátila se přes WP. Když se mi podařilo oddělit toho, co byl imunní na blesky, chvilku jsem se s ním honila přes armageddon ale nakonec jsem ho nalákala na ducha a usmažila volcanama. Stačí zabít jen jednoho koncila na získání khalimova palcátu.
Mefisto. Koncilové jsou problém obecně ale pro elementálního druida, který má relativně slabý a pomalý útok, jsou těžký oříšek, protože se vždy oživují. Nakonec jsem to tedy řešila tak, že jsem v 3. patro proběhla doleva, přes tu boční místnost , ostře zatočit zpět u východu k mefovi. Někdy se podaří, že ten koncil co tam je, se zasekne v rohu a k Mefovi nevyleze. Tak tentokrát ne, motal se okolo Mefa a furt mu doplňoval život, takže po chvíli pobíhání s armageddonem se mi podařilo je rozdělit, a Mefa jsem nalákala do té boční komory. Tam jsem mu nastrkovala ducha a házela pod nohy volcano. Chvíli to trvalo a bylo nutné neustále vyvolávat ducha, obnovovat cyclone armor a po vypršení další volcano. Dál už jsem to tam nečistila a radši rychle pryč.

Akt4 Hell:
na pláních potkáte hodně fire imune , a buď to jen proběhnete do další lokace k Izualovi , nebo to poctivě čistěte, ať se nedostanete do obklíčení, armageddon + tornáda poslouží na většinu potvor. Druhou lokaci s Izualem můžete také proběhnout ale prostor okolo něho byste měli vyčistit. Tady nastává docela problém s těma bleskovýma potvorama, které sají manu a je třeba nosit si zásobu sebou a dopít, tady oceníte rogue, která vám v těchto situacích párkrát zachrání krk.
Izual se dá armageddonem i volcanem, rychlejší je volcano - opět mu nastrčte ducha ať se má čím zabývat, a sopku pod nohy.
Rivers of flame. Tam záleží na tom, co se vygeneruje, pokud elementální knighti, tak hodně volcano a držet se zpátky, než je po nich, jinak i armageddon a lákat je za sebou do vyčistěné oblasti, na fire imune opět tornáda.
Chaos sanctuary: není tak velký problém, jak by se mohlo zdát. Vyčistěte si přístupovou cestu, neprobíhejte to od WP. Pokud se vám podaří třeba Grand wizier nebo jiná potvora fire/cold imune, LE a navíc saje manu, tak potřebujete hodně velký prostor na ústup, než ho tornádama zlikvidujete. Jinak v chaos sanctuary mějte neustále nahozený armageddon a fire imune jsou většinou melee knighti, na ty stačí tornádo, Můry padají jak hrušky pod armageddonem, elementální knighty likvidujte zpoza rohu volcanem. To platí i pro de Seise a spol. Na fire imune ušatce platí hurikán a tornádo, ale určitě se při tom proběhnete, musíte je rozdělit a lákat po 1-2.
Diablo. Nezapomeňte na cyclone armor, a neustále ho obnovujte. Armageddon na něho nestačí, tornádo má malý dosah a účinnost, takže jedině volcano. Diablo se zastavuje aby zaútočil. Držte se v dohledu ale kousek dál od něho a v tom momentě hoďte volcano a ducha aby měl co dělat. Často vám z lopaty seskočí ale s trochou trpělivosti ho dostanete během 10 minut.

Akt5 Hell.
Bloody - pastva pro elementální druidy, volcano, volcano, volcano.. a ještě občas přilepšit tornádem na cold imune žáby. Není co řešit. Shenk - volcano.
Arreat plateau a vůbec ty další oblasti s fire imune impama jsou pro druida mor. Pokud se rozhodnete plnit 2.q, postupujte opatrně a čistěte si to, vyvarujte se obklíčení fire imune potvorama, a pokud už to nastane, vzpomínáte na bowling ? Skoro se tu vyplatí nahodit trvale hurikán a budˇ tornáda nebo arctic blast (pokud se trefíte). Jinak to proběhněte po okraji až do další lokace, kterou jsem také proběhla až k vchodu do jeskyní. Prostě to tam nemám ráda, můj problém, ale není to jinak nic co by se nedalo zvládnout.
Jeskyně. V jeskyních není nic nebezpečného pro druida s armageddonem, kromě minotaurů. Držte si odstup a nahoďte hurikán, pokud to nejde kvůli zpožďovači, zmrazte je arctic blastem a šijte do nich tornády. Nestyďte se utíkat, pokud je jich moc, třeba je rozptýlíte.
Ancients. Nanoste si lahve pro jistotu. Nastartujte armageddon a vzbuďte je. Pokuste se zkontrolovat jejich vlastnosti. Pokud jsou dva fire imune, nemáte šanci a začněte znovu, fire resist by měl být jen Talic. Ten ale zas nesmí být navíc fyzicky imunní a neměl by mít auru jako fanatizm, protože toho si na závěr vychutnáte tornádama. Pobíhejte v kruhu okolo, občas se za sloupem zastavte, aby se trošku doplnila stamina, nezapomeňte vyvolávat ducha.. Běhejte okolo, dokud ty dva neutaháte armageddonem, pak vyvolávejte Talicovi ducha, ať má do čeho sekat a smažte do něho tornáda, dávejte pozor, ať nejste v cestě jeho whirlwindu a taky na ducha, ať ho nenaláká moc blízko k vám. Snažte se najít vhodný úhel pro tornáda, teď už jde jen o trpělivost a manu. Během boje dopíjejte život, jakmile trochu víc klesne, nestojí to za riziko. Dělala jsem celý tenhle boj dvakrát, poprvé jsem spotřebovala asi 10 lahviček a rogue zůstala naživu (občas jsem jí něco šoupla) a dost výrazně pak pomohla s Talicem. Podruhé ji dostali hned v úvodu ale zas jsem vypila snad jen 3 lahvičky, z toho jednu kvůli maně, ale Talic trval podstatně déle. Generování vhodných vlastností chvíli trvalo, protože Korlic bývá často poison/fire imune. Nejnebezpečnější je Korlic s leap atakem, potřebujete nejméně 20-30% rychlejší chůzi/běh abyste mu stihli utéct.
Baalovi minioni: vyčistěte si aspoň jednu boční chodbu. První 2 várky potvor by vám neměly dělat až tak velký problém, ti šamani jsou sice fire imune ale zas moc tornád nevydrží, nezapomeňte na manovou lianu, ať se nakrmí tělama. Jedovatci jsou potrava pro volcano.
Bartuc a spol ..snažte se zbavit minionů, Bartuca raději odlákejte pryč, mezitím se vyrojí ušatci. Ty byste měli s trochou běhání zvládnout ale na Baal miniony asi tenhle druid asi moc nemá, snad po jednom je lákat a s hurikánem a tornádem... Udělala jsem si portál u baala a miniony jsem odlákala dolů vrátila jsem se přes východ až k WP a portálem zpět, Baal se nechal ošálit a zmizel.
Baal. Jedna z nejhorších bitev, protože Baal zpomaluje a vyvolává liany, moc si s armagedonem nezaběháte. Je nutné mu házet volcano a ducha, obnovovat cyclone armor a dopíjet život a není to rychlý boj, protože Baal se často teleportuje a tudíž utíká z pece. Tornádo nemá smysl, protože nablízko ty jeho elementální útoky neustojíte. Pokud jste odlákali nějaké miniony, nezapomeňte si vždy udělat u Baala portál, jinak se k němu už nemusíte dostat živí.
The (happy) end

Njn, to sem se rozkecala ale včera mi nešel net