DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Druid: Guide z DarkAngel, překlad

pro verzi 1.09

překlad strategie ze stránek Darkangelcollect, originál už není k dispozici. Starší návod, spíš pro obecné seznámení ale ten build vlkodlaka na konci není vůbec špatný

Druid je teď nejlepší volba pro ty, co chtějí hrát sami ve velkých hrách. Životnost vašich minionů se s více hráči dobře stupňuje a Lycanthropy skill umožní buď cokoli zabít nebo čemukoli odolat. Hurikán vám umožní cestu přes fyzicky imunní potvory a zbytek je jen na vašich skilech (dovednostech). Hrát druida je potěšení, je mocný a zábavný.

Nejlepší strategie je buď Summoning/Elemental (vyvolávání/živly) nebo Summoning/Shapeshifting (vyvolávání/proměny). Elemental/Shapeshifting (živly/proměny) nejde moc k sobě, protože při proměně nemůžete sesílat živlová kouzla a rozdělení do všech tří větví vás spíše oslabí.

Pokud jste perfekcionisté, možná nebudete používat živlovou (elemental) větev. Všechna tato kouzla jsou chaotická a přesné sesílání může být frustrující. Podívejte se na meandrující povahu tornáda, pokud chcete vědět, o čem mluvím.

Tip: Pokud se rozhodnete pro živly, budete absolutně nutně potřebovat oheň, doporučuji Volcano.

část 1: Atributy
část 2: Vybavení
část 3: Skills
část 4: Strategie

Atributy

STRENGTH - síla
Sílu jen tak vysoko abyste mohli nosit zbraně a brnění jaké chcete, ne výše. Zkuste položky s -% Requirements (-% na požadavky) a položky s +Strength. Máte-li problémy s požadavky položek, zasoketujte runu Hel. Shapeshifter potřebuje mnohem více síly (okolo 130) než nebitevní kouzlící druidi. Nejpopulárnější hranice je 169 kvůli používání Feral Axe.

DEXTERITY - zručnost
Závisí na strategii. Když budete přísně Summoning/Elemental, není moc důležitá. Ale pokud jste Shapeshifter, může to vyžadovat investice. Přesné množství závisí na výzbroji, zda jste Werewolf nebo Werebear, a jak používáte a na jaké úrovni máte Heart of Wolverine. Doporučuji vám udržovat šanci na zásah potvory okolo 80% nebo ještě lepší. Pokud jste níže, možná byste se mohli poohlédnout po Scepteru s "Ignore Target Armor (ignoruj brnění cíle)". Někteří Shapeshifteři mohou skutečně zcela ignorovat Dex tím, že užívají vysoké skily pro zvyšování Attack Rating (šance na zásah). Preferuji Dex okolo 75-90 a vše ostatní dávám do Vitality. Volba je na vás.

VITALITA
Když jste druid užívající Summoning/Elemental, můžete vydržet i s několika sty života. Werevolf (vlkodlak) potřebuje více. Werebears (medvědi) investují těžce a mají život až v tisících. Všechno to závisí na vašem herním stylu. Když jste vzadu a necháte práci na minionech, nepotřebujete moc, ale když se vždy vrhnete do bitky, je nutné vyhnat životy nahoru. Pokud udržujete vitalitu nízkou, budete muset investovat do Oak Sage.

ENERGIE
Mělo by sem jít jen tolik volných bodů, kolik si můžete dovolit. Na začátku je lepší investovat do fyzických atributů a používat položky s +mana. Později je dobré zvyšovat současně energii a vitalitu. Shapeshifteři nepotřebují vůbec tak moc energie jako Elementalisté, takže narazíte na bod, kdy už více nepotřebujete. Doporučuju asi 100 pro elementalisty a jen základní úroveň energie pro přesvědčené Shapeshiftery.

Ideální vybavení druida

AMULETY
- The Cat's Eye (rychlý běh a rychlejší útok)
- Crescent Moon ( krade manu)
- The Eye of Etlich (mrazení a Skily)
- Mara's Kaleidoscope ( Atributy)
- Saracen's Chance (přidavná damage)
- +1 Rare prismatic Amulet (schopnosti jako nejrychlejší sesílání pro Elementalisty, chladná Damage, + to Dexterity, + to Life, Life Steal, + to Mana, kradení many, Resistance);
- +2 Rare prismatic Amulet a dalšími vlastnostmi

BRNĚNÍ
- Aldur's Deception
- Arkaine's Valor
- Crow Caw (Increased Attack Speed etc.)
- Goldskin (Resistance)
- Greyform (leech etc.)
- Que-Hegan's Wisdom (Fastest Cast a Mana)
- Rattlecage (Crushing Blow)
- Silks of the Victor ( Skily)
- Skin of the Vipermagi ( Fastest Cast a magic damage reduction)
- Skullder's Ire
- Socketed, Rare nebo Crafted Armor, možná Archon Plate (zvláště s -40% Requirementsl ehké brnění s vysokou Defense and Resistancemi je nejlepší a když můžete přidat Crushing Blow, tím lépe!)
- The Spirit Shroud (Skily a snížení magic damage)

OPASKY
- Death's Guard (s Death's Hand)
- Gloomstrap (Mana leech)
- Goldwrap (nalézání věcí a Increased Attack Speed-zvýšená rychlost)
- M'avina's Tenet
- Nightsmoke (Mana a Resistance)
- Rare s vysokými Resistancemi, Fastest Hit Recovery, a + to Life
- String of Ears (Life leech)
- Tal Rasha's Fine-Spun Cloth

OPASKY
- Goblin Toe (Crushing Blow)
- Rare nebo Crafted, možná Boneweave Boots s Fastest Run/Walk, Heal Stamina +50%, Resistance, a/nebo Fastest Hit Recovery
- Sigon's Sabot (Sigon's Gage)
- Silkweave (Mana)
- Tearhaunch (když máte velmi vysoko Stamina)
- Treads of Cthon(když máte nezmodifikované Stamina 150+)
- Vidala's Fetlock (když máte nezmodifikované Stamina menší než than 150)
- War Traveler (Fastest Run, magic find etc.)

CHARMS - přívěsky
- Pokryjte své slabé a zvyšte své silné stránky. Některé z nejpopulárnějších charmů zahrnují Faster Run, + Attributy, a + Minimum nebo Maximum Damage. Doporučuju vyplnit inventory asi do poloviny přívěsky, abyste měli 18-24 volných polí.

RUKAVICE
- Chance Guards
- Death's Hand (Death's Guard)
- Frostburn
- Lava Gout (Increased Attack Speed etc.)
- Laying of Hands (damage na Demony, Increased Attack Speed etc.)
- Rare nebo Crafted, třeba Vambraces nebo Vampirebone Gloves se Slightly Increased Attack Speed, Resistance, a +% Find Magic Item
- Sigon's Gage (s Sigon's Sabot)
- Venom Grip (Life leech, Crushing Blow, etc.)

HELMY
- Crown of Thieves
- Guillame's Face
- Harlequin Crest
- Jalal's Mane
- Socketovaný Rare nebo Crafted, třeba Dream Spirit s vysokou Defense, Resistance, + Dexterity, Life a/nebo Mana
- Tal Rasha's Horadric Crest
- Tarnhelm s vysokým +% Find Magic Item
- Valkyrie Wing
- Vampire Gaze (dvojnásobný leech)
Poznámka k helmám: Když vám nejde jen o defense, potom jsou nejpopulárnější coronety kvůli neobvyklým vlastnostem (+Skily, Life leech) a žádným požadavků na strength. A navíc, vypadají pěkně.

PRSTENY
- Bul Kathos' Wedding Band (Skily a Life leech)
- Rare nebo Crafted Rings s Cold Damage, +Dexterity, +Life, Life Steal, +Mana, Mana Steal, Resistance, Teleport; a moje osobní oblíbená vlastnost +% Find Magic!
- Rare Dual-Leech Ring (Mana a Life Steal, a další možné vlastnosti; dvojitý leech je populární, ale stejně tak můžete mít 1 prsten s mana leech a druhý s life leech
- The Stone of Jordan (Skily a Mana)

ŠTÍTY
- Ancient's Pledge
- Lance Guard (Mana)
- Socketovaný Rare nebo Crafted, možný je Dragon Shield nebo Grim Shield, s Fastest Block Rate, Resistance atd.
- Storm Shield
- Whitstan's Guard (blokování)

ZBRANĚ
Druidové jsou velmi rychlí se sekerami, mace, maul a scythe. Cluby (klacky) mají bonusy speciálně pro druidy a jsou to dobré zbraně na začátek, než se vylepšíte, zvláště pro elementalisty. Sceptery jsou preferovány, jestliže obsahují vlastnost Ignore Target's Armor (ignoruj brnění protivníka). Skvělé jsou Feral Axes a unikáty. Favorité jsou Bonesnap, Islestrike, Messerschmidt's Reaver, Naj's Puzzler, Spellsteel (pro Elementalisty), The Cranium Basher, The Grandfather, The Minotaur, The Vile Husk nebo The Immortal King's Stone Crusher.

Když nejste shapeshifter a rádi bojujete, budete chtít tak dobrou zbraň, jak jen můžete mít s atributy Indestructible(nezničitelný), Increased Attack Speed(zvýšená rychlost útoku), Poison, Prevent Monster Heal(zabraň uzdravení potvory) apod. Jiné dobré vlastnosti, které byste měli hledat jsou Cold damage (chlad), +skil, mana steal(kradení many), life steal(kradení života), +AR(šance v útoku) a nade vše velmi vysoká damage.

Důležité: Nejdůležitější statistika pro každou zbraň je maximum damage. Nestarejte se o živlovou damage, protože ta se s rostoucí silou nezvětšuje. Druhá nejdůležitější věc, které si všímejte, je Průměrná fyzická damage zbraně - sečtěte minimum a maximum a dělte 2. Mějte na paměti, že zbraně s užším rozsahem damage jsou stálejší. Např oštěp s rozsahem 10-50 má stejnou průměrnou damage jako ten, který má 25-35 (obojí průměr je 30) ale oštěp 25-35 je předvídatelnější a dokonce i když neudeří tak těžce jako ten první, když máte štěstí, je na něj dlouhodobě větší spolehnutí. Dobrou vlastností, kterou byste měli hledat, je Cold damage (chlad), dokonce i 1 bod dělá divy, +skil, +dextrity, knockback(odhození), jed a vlastnosti popsané výše. Na počátečních úrovních je dobré použít soketovou zbraň a vložit do ní rubín, safir, lebku. Získejte nejlepší kameny jaké můžete - zkušení hráči mají mnohem víc perfektních kamenů než potřebují.

Vyvolávání minionů

Můžete mít jen jeden typ tvora najednou:
A 1 Grizzly Bear
B 1 nebo více Spirit Wolves
C 1 nebo více Dire Wolves
Když vyvoláte jiný typ, než ten, který právě máte, ten původní zmizí.
Navíc můžete mít Havrany (až 5), 1 spirit, 1 vine. To jsou bonusoví pomocníci a můžete je mít vždy bez ohledu na to, jaký druh dravce jste vyvolali.

SKILLS - dovednosti
(ty co jsou označené ** doporučuju nejvíce):

Skily levelu 1

Firestorm:
Na nízkých úrovních může být problém zamířit. Moc ho neužívám ale viděl jsem lidi co ho namaxovali k působivému účinku. Na nižší úrovni je to dobré ukončující kouzlo. Rozprostření plamene je náhodné, takže je nejlepší být zepředu před zamýšleným cílem. Má malé zpoždění - 0,6 sec.

**Lycanthropy** :
Tento skil budete potřebovat pro bonusy na život a trvání proměny jako proměněný tvor. Nic jako proměna zpátky na člověka uprostřed boje. Když jste Shapeshifter, maxujte ho. Jak rychle ho budete maxovat, záleží na vašem herním stylu. Když na nic nedbáte, když jste vzrušení bojem, jako já bývám, měli byste se dostat na úroveň 12-15 jako nejvyšší prioritu, jinak můžete čekat déle.

Poison Creeper:
Skvělé během Aktu I a aktu II. Později však budete potřebovat Solar nebo Carrion. Z tohoto důvodu doporučuji dát sem jen 1 bod a když brzy získáte nějaké bonusy na skily, bude to bezva. Je také dobré, když to použijete proti bossům - zabrání jim to v léčení, zatímco je likvidujete.

Ravens:
Pěkné ale nikoli nezbytné. Nebudou útočit na dálku, musíte být přítomni aby útočili. Nečekejte, že vyletí z obrazovky a budou pro vás dělat průzkum. Ale pokud se vám líbí, tak čím více investujete, tím více síly uvidíte. Většina hráčů sem dá 1 bod, chvíli to používá a pak ignorují. Konečný verdikt - pěkně to vypadá ale po Normal modu prostě neudělají dost damage aby se vyrovnali s uzdravujícími se potvorami.

**Werewolf**:
Vlkodlak. Pokud máte rádi rychlost, tohle se vám bude líbit. Dostanete velké bonusy k rychlosti útoku a přesnosti. Hrajte za werewolfa, ponořte se do toho a pokousejte nepřátele. Dávám mu přednost před werebearem (medvědem). Pro začátek, doporučuji dostat se na tuto úroveň 7-8, potom bonusy na na rychlost útoku dramaticky klesají a bylo by lepší investovat do Lycanthropy nebo Fury. Můžete maxovat později, ale u úrovně 16 návratnost klesá.

Skily levelu 6

**Arctic Blast**:
Nemá timer, a na vysokých úrovních dělá dobrou damage s dlouhým chladem. Problém je spotřeba many, musíte mít Solar Creeper. Pokud jste Elementalista, toto bude vaše primární smrticí kouzlo. Dostal jsem ho na úroveň 7-10 a nelitoval jsem. Ačkoliv je zábavné a trvání chladu je dlouhé, později vás odradí nízká damage. Je však dobré ho použít, když třeba čekáte až vám vyprší timer jiného kouzla.

Moulten Boulder:
Má timer - zpoždění 2 sekundy. Je to zábavná, solidní a užitečná dovednost, ne moc mocné ale velmi užitečné, jak do toho proniknete. (zkuste na nějakých ubohých Fallen, zvláště blízko zdí a v alejích a hned se z vás stane expert na bowling.) Pěkná technika je následovat kouli dokud nedopadne a potom jste připraveni vyřešit věci v trochu šílené bitce. Protože Boulder má tendenci odsunout cíle pryč z cesty, funguje nejlépe v omezených oblastech jako úzké chodby. Když jste čistý Elementalista, možná byste měli mít tento skil na levém kliku, abyste ho mohli použít, když jste nebezpečně obklopeni (knockback). Bod zde stačí, kdyby tam nebyl timer, doporučil bych více. I tak jak to je, je to stále skvělé kouzlo, když jste v davu.

**Oak Sage**:
Podstatné pro Hardcore, budete pořebovat ho rychle namaxovat. Můžete se na něj spolehnout i v Hell, ačkoliv pokud nejste moc na obranu, budete pravděpodobně preferovat Heart of Wolverine. Ve skupinách je Sage velmi vítaný, dávejte pozor, pokud ho zrušíte uprostřed bitvy, někdo by se mohl dostat do potíží. Může být použit jako rychlé léčení, protože vám doplní kouli života vždy, když ho vyvoláte.

Spirit Wolf:
Má pěknou dovednost teleportovat se od nepřítele k nepříteli. Jeden bod stačí, čekejte na Dire Wolves.

**Werebear**:
Pomalejší než Werewolf ale silnější. Má zvýšenou damage útoku a spoustu defense (obrany). Za medvěda hrajte, když máte rádi "tank" a vytvořte bitevní linii spolu s vašimi moniony a pomocníky. Aby to fungovalo, budete potřebovat Increased AttackSpeed a Fastest Run (zvýšená rychlost útoku a běhu). Skvělé pro Hardcore. Maxujte.

Skily levelu 12

**Carrion Vine**:
Extrémně užitečné pokud nejste v alianci s nekromancerem. Vine sežere tělo jen když potřebujete uzdravit, je to velmi účinné. Pěkný trik na oživovací potvory jako Shamani nebo Mumie je nechat se poranit nebo otrávit a potom sledovat jak jsou všechna ta těla sežrána místo aby je ti zmetci oživili, takže vy jste nakonec zdraví a nepřátelé vyděšení, hahaha.
Jedna z nejhezčích věcí na tom je, že když jste shapeshifter, nepotřebujete tolik vybavení na kradení života, což znamená, že můžete hledat položky vybavené jinými vlastnostmi a o tohle se nemusíte starat. Stačí úroveň 3-4 ale dokonce i úroveň 1 vám dost pomůže.

Cyclone Armor:
Chrání jen proti živlovým útokům. Dobrá strategie je zakouzlit ho před proměnou. Dejte tam 1 bod a uvidíte. Někteří tam investují těžce, jiní ne.

**Feral Rage**:
Skvělé ale Fury je nadřazeno, takže tohle je jen přechodně před Fury. Nicméně to používám hodně. Doporučuji úroveň 5+ včetně skil bonusů.

Fissure:
Ne moc mocné, ale doporučuji 1 bod jednoduše proto, že dívat se jak potvory padají do země je zábava. Pěkné použití je taky na bosse, co vrhají blesky. Když to na ně zakouzlíte, nemohou odpovědět bleskama. Má zpoždění 2 sekundy. Volcano je lepší ale tohle je zábavné kouzlo.

**Maul**:
Extrémně silné - všichni medvědi by ho měli maxovat. Na začátku budete muset přepínat mezi Maul a normálním útokem než budete mít dost many abyste ho mohli používat nonstop. Má velkou damage ale omráčení trvá vždy krátce podívejte se také na Shockwave..

Skily levelu 18

Fire Claws:
Dobrý záložní útok, OK na Physical imunes, ale lepší je Crushing Blows. Doporučoval bych ho snad jedině medvědům na vysoké úrovni, co už namaxovali Maul.

**Heart of Wolverine**:
Umožňuje vám změnit sílu útoku. Maxujte tohle nebo Oak Sage, Když chcete být vlkodlak na vysoké úrovni, mohli byste spíš preferovat Oak Sage. Pro medvědy by mohlo být lepší tohle.

Rabies:
1 bod sem. Je to zábavné a velmi účinné - jediný důvod proč nemám tento skil rád je, že když jsem vlkodlak, nechci čekat až začne působit jed ... chci je hned roztrhat na kusy.

**Summon Dire Wolf**:
Jsou to velcí bojovníci. A v 8-hráčové hře téměř nikdy nezemřou. Můžete mít naráz nejvíce 3 dire wolves a ti se nedají míchat s normálními vlky. V obtížnějších úrovních jsou většinou na obtíž, použijete je na udržení pozice zatímco vy a váš žoldák děláte škodu. Tento skil má timer 1 sekundu. Doporučuji úroveň okolo 8-10, právě tak abyste je udrželi naživu a byli i hrozbou pro potvory. Pokud chcete, aby dělali působivou škodu, maxujte.

Twister:
Zábava ale preferuji Tornádo. Pamatujte, že kvůli krátkému trvání omráčení, které se nikdy nemění (0,4 sec), bude tento skil v momentě, kdy dostanete tornádo, zastaralý.

Skily levelu 24

Hunger:
Pro obnovení Many a života. Pamatujte, že když přepnete na tento skil, nebudete dělat moc škody, pokud nemáte Crushing Blow. Většinou lidi tenhle skil nemají moc rádi, protože v Nightmare a Hell nefunguje až tak dobře. Je to skil na 1 bod, bude se vám hodit, až budete potřebovat revitalizaci ale čím silnějším se stanete, tím méně ho budete používat. Funguje lépe pro medvědy než pro vlkodlaky.

**Shock Wave**:
Důvod č.1 proč se stát medvědem. Preferuji však dát spoustu bodů do Heart of wolverine, Lycanthropy a Werebear než začnu těžce investovat sem. 1-5 bodů sem stačí a na úroveň 20 až později. Toto stačí (s bonusy ke skilům), abyste omráčili nepřátele a umlátili je (Maul).
Když to namaxujete, dostanete dlouhou dobu omráčení ale možná je lepší to prostě znovu vyvolat a ušetřit bodíky do skilů jinam podle vašeho vašeho stylu hraní.

Solar Creeper:
Pro Shapehiftery preferuji Carrion Vine ale pro elementalisty bude tohle velmi dobré. Mně stačí úroveň 1-3.

Tornado:
Pěkné zabíjecí kouzlo ale nečekejte, že bude sledovat přímou a předvídatelnou linii. Tornáda jsou krásná věc, když stojíte před těsnou tlupou potvor. Na dlouhou vzdálenost o tom ani nepřemýšlejte - je to jako když opilec hází koulí s očima zavřenýma a po třech otočkách.

**Volcano**:
Pěkná věc, když si láva razí cestu tam a zpátky. Budete potřebovat miniony, aby udrželi cíl na místě. Škoda ze stříknutí je sekundární a náhodná - použijte k zabití jednoho nepřítele nebo těsné skupiny. Nejlepší způsob jak udržet cíl na místě je pomocí "tank" žoldáka a minionů. A když to posadíte pečlivě přímo pod nepřítele, všechno to magma vybublá nahoru a udeří na ten jeden cíl - masakr. Pamatujte, že tohle nemůžete udělat v "nedovolených oblastech" jako mosty. Je zde timer, trvání 4 sekundy.

Skily levelu 30

**Armageddon**:
Dobrá škoda, ale velmi pomalý, zpoždění je 6 sekund. Ale pasuje dobře s Huricane. Jedno vyvolání každého je často vše, co potřebujete. Zóny účinku meteorů jsou náhodné ale vždy spadnou do oblasti kouzla. Preferuji Volcano jednoduše proto, že zaměřování je méně chaotické. Protože tohle kouzlo nemůžete kvůli zpoždění zopakovat hned, buď zasáhnete nebo ...

**Fury**:
Funguje skvěle s účinnou zbraní jako Bonesnap nebo Vile Husk. Kvůli všem těm změnám, doporučuji dát sem 1 bod pro začátek a investovat do Feral rage až na úroveň 5-7. Může být namaxováno později. Když budete chtít kombinovat Fury s Feral Rage, aktivujte nejdříve Feral Rage, zaútočte s tím a potom přepněte na Fury. Co se stane - bonusy + Attack Rating +damage (útok a damage) z Feral Rage přestanou fungovat a jsou nahrazeny bonusy z Fury. Avšak +run speed a +Life steal (rychlost a kradení života) zůstanou i přes Fury. Potom, když Feral rage vyprší, můžete ji znovu vyvolat a začít cyklus znovu.

**Hurricane**:
Vířivá smrt, ideální pro vyčištění tlupy, která vás obklopila. Automaticky zasáhne každý cíl v dosahu, s krátkým zpožděním mezi každým zásahem. Zpoždění (timer) je velké - 6 sekund. Je to ideální kouzlo pro vyčištění Physical Immunes. Pro použití tohoto skilu je důležité dobré umístění - musíte se pohybovat okolo. Vy jste oko hurikánu - ten se pohybuje s Vámi. Doporučuji úroveň 5 nebo tak nějak

Spirit of Barbs:
Pěkné ale preferuji Heart of Wolverine. Případ kdy je to VELMI hezké je když vás nějací hráči-bitkaři nenechají osamotě; obklopte je miniony dřív než se nadějí. Používám to zřídka protože téměř vždy používám Wolverine nebo Oak. Toto je nicméně užitečné pokud jste spojenci jiných druidů. Dobré pro spojence ve velké vzdálenosti - dosah je 20 yardů.

Summon Grizzly:
Ačkoliv velmi efektivní proti jednotlivým protivníkům, mám radši smečku Dire wolvů. Tip: pokud chcete zvýšit životnost vašeho médi, potřebujete investovat do skilu Dire wolf.. Divné. Neptejte se mně proč. Je zde timer 1 sekunda

Jak jsem hrál vlkodlaka

Tohle není průvodce typu "tak a ne jinak", jen popis jak jsem hrál , mám druida na 81 levelu.

Vybral jsem si vlkodlaka, protože se mi líbil. Protože větev Elemental není k shapeshifterům moc přívětivá (nemůžete volat kouzla když jste proměněni), ignoroval jsem to zcela. Zpětně vidím, že jsem mohl dát 1 bodík do Cycle Armor (vyvolat před proměnou) ale nemyslím si, že je to nezbytné. Takže jsem šel cestou shapeshfting/summoning.

ATTRIBUTY

Strength:
Mám 125, mohl bych to eventuálně zvednout na 169 (pmocí bodů a položek) abych mohl použít Feral Axe.

Dexterity:
Teď na 105. Něktří Shapshifteři zde nedávají nic a závisí na +attack rating skilech. Myslím, že jsem to trochu přehnal, 85-90 by stačilo, ale mně se líbí, když mohu na Hell zasahovat s přesností 85-95%.

Vitality:
Všechny ostaní body sem. Bez Charmů a Oak sage mám jako vlkodlak okolo 1950.

Energy:
Základ . Nikdy nebyl problém s manou.

Doporučení pro vlkodlaky: Str: 125-169, dex 60-85, vitality max, energy-základ

VYBAVENÍ

Amulet:
Zatím jsem nenašel nic co by mně uspokojilo. Teď užívám rare s life leech, magic find a -magic damage.

Brnění:
Začal jsem se Stealth (runové), přešel jsem na Silk of Victor (později osoketované) a nakonec na soketované Spirit Shroud. Pro vlkodlaka se +skily zdají důležitější než obrana. Jo, občas dostanu zásah ale s Frost Nova to není nutně tak hrozné. Moje obrana jsou minioni, můj štít je life leech.

Opasek:
Napřed se mi líbil Nightsmoke a Goldwrap ale pak jsem se přesunul k Hwanins kvůli "Prevent monster heal" (zabraň léčení potvor). To je v Hell klíčový atribut . Hledejte ho v jakémkoli vybavení.

Boty:
Goblin Toe. Teď, když potřebuji rychlost, prostě na něco jednou nebo dvakrát udeřím s Feral Rage a jsem pryč.

Charms:
Život, zvlášť s bonusy pro shapeshiftery. Používám i jedové - můj nejlepší dělá 66 jedu za 2 sec. Moje Fury damage je potom okolo 3000 bodů na úder, ale to je iluzorní, protože jed je pomalý. Používám i +rychlost. Taky bych rád +skily ale ty jsem nenašel.

Rukavice:
Kraftoval jsem Blood gloves na Crushing Blow a Life leech a zázrakem jsem pak našel ty samé s dalšími 3 atributy - attack speed, Frost Nova a magic find.

Helma:
Anya vám dá v Hell dobré věci, když ukončíte její quest. Získal jsem Sun Spirit +2 Druid skily, život, rezistance, fastest hit recovery, osoketoval jsem ji a jsem s ní š»asten. Předtím jsem měl tarnhelm s perfektním topazem.

Prsteny:
Prsteny s leech. Mám i prsteny pro speciální příležitosti - jeden je Teleportační, další telekineze,

Štít:
Kdo potřebuje štít? Mám rezistenční štít na sekundární tab.

Zbraně:
Používal jsem dlouho Bonesnap. Později jsem ho soketoval runou Ann na 7% life leech a to fungovalo skvěle až do levelu 55. Potom se stalo...láska mého života vypadl z Oblivion Knight bosse. Byl to Vile Husk - Unique tusk Sword. Tahle věc teď má jen 174 damage ale má 2 modifikátory, které ze mě činí nostop smrtící stroj. První je bonus damage proti undead, který se stupňuje s úrovní postavy. Teď je bonus okolo 600% - oblivion knight v 8-hráčové Hell pojde po 1 - 2 Fury úderech. Tohle je podstatné, protože mi to umožňuje získávat úrovně ve hrách, kde se válečníci vyhýbají místům plným undead, protože nemohou dělat leech. Prosekám tyhle oblasti jako katanou v pár minutách. Další mod je Amplify damage 5% na úder. To je tajemství jak vytvořit vlkodlaka zabijáka. Kombinujte to s 5-úderovou Fury, vysokou Dextrity a žoldákem a nic mě nezadrží, pokud to není fyzicky imunní.

Žoldák/pomocník
Začal jsem s Cold rogue, byla fajn ale trochu moc lekavá na můj vkus, tak jsem přešel na Jarulfa (sesílač chladu, Akt III) a ten mi sloužil dobře. Schopnost mrazit zdálky je cenná pro shapeshiftera bitkaře, žoldák mrazí, vy ničíte. Dobře vás kryje ale později jsem přešel na rukavice s Frost Nova a chtěl jsem větší sílu zásahu. To přišlo s Tostigem, (teď je na úrovni 80) barbar z Aktu V. Dělá asi 1000 damage na úder ale když jsem solo ve velkých hrách na Hell, nezabíjí. To co dělá je, že zesiluje moji damage. Má rare bastard sword který má 5% šance zesílení mojí damage, jinými slovy - moje zesílení damage nastane mnohem častěji.
Většina lidí v Hell vzdala používání žoldáků. Z několika set lidí, s kterými jsem hrál, jen asi 5-10% používalo žoldáky. To je chyba. Trik je v tom udržet je naživu. Na Tostiga mám soketované brnění s Perfektními Ruby (přes 100 bonus na život) a helmu s pěknými rezistancemi. Umírá jen tehdy, když utíkám a on je příliš zaseknutý a nemůže za mnou.

SKILY
Komentuji jen ty co používám ve hře.

Carrion Vine:
1 bod. Buď žere mrtvá těla a dává vám život nebo je to levný vedlejší cíl, který rozděluje útoky. V každém případě stojí za tu sekundu co trvá vyvolání.

Dire Wolf:
3 body včetně skil bonusů na vyvolání 3 vlků. Používal jsem je na Normal a Nightmare potom jsem přešel v Hell na medvěda.

Feral Rage:
Podstatné pro leech (kradení života) Moje bitka vždy funguje takto - vyberu si nejbezmocnější obě» z tlupy (potvoru co je otočená zády) a mlátím ji s Rage dokud nemám doplněn život. Potom přepnu na Fury a vymlátím celou tlupu. Když je bitka moc dlouhá, přepnu zpátky na Feral abych dostal znovu leech.
Jiná taktika - v těch oblastech, kde nechcete bojovat ale jen proběhnout, použijte Feral. Když se vám cokoliv dostane do cesty, praštěte to jednou a běžte dál. Během asi 10 sekund získáte velkou rychlost běhu.
Dal jsem to až k úrovni 12 což může být trochu vysoko.

Fury:
Svatý grál vlkodlaka. Maximum

Heart of Wolverine:
Maximum

Lycanthropy:
Maximum ale držel jsem to dlouho na úrovni 12 kvůli mizející návratnosti

Oak Sage:
2 body pro dlouhé vyčerpávající bitvy nebo spojenectví se sesílači kouzel.

Spirit of Barbs:
1 bod zde k odvrácení bitkařů hráčů. Pár barbarů na mně šlo s whirlwindem a naučili se velmi rychle, co tahle auřička dělá. Párkrát jsem umřel ale oni tuhle zkušenost nepřežili nikdy. Buď zemřeli oni nebo já i oni. V každém případě po 48 hodinách na mě nikdo neútočil pokud to nebyly sorcky. (v tom případě použiju teleportační prsten)

Summon Grizzly:
To je to čím se teď zabývám. Miluju tohodle medvídka. Když se bitva přiostří, mohu běhat za grizzlym a použít ty omráčené pro Feral leech a potom zpátky do bitvy. Ale na rozdíl od ostatních vlkodlaků, i když používám grizzlyho v Hell, stále používám i dire wolves. Někdy jsou ta tři těla poskytující cíle pro mučednickou smrt užitečnější, než medvěd. Hlavně v Aktu V s těmi omračujícím Yetti. Rozptylte je pomocí ubohých vlků a pak je zabijete rychleji.

Werewolf:
Maximum, ale podobně jako u Lycantropy jsem to držel dlouho na úrovni 7.

TAKTIKA

Oblasti pro získání zkušeností.
Akt I - získával jsem úrovně v Dark Wood a Tamoe Highlands, Blood raven pro zlato.
Akt II - Maggot Lair a Canyon, Arcane Sanctuary je pro vlkodlaky špatné (fyzicky imunní specters a všechno)
Akt III - Flayer Jungle, s lovem pokladů v Kurastu.
Akt IV - River of Flame, platformy a mosty byly dobré pro zatlačování tlup ačkoliv Storm casters (vyvolávač bouře) by mohli být problém a vyžadují přemístění minionů.
Akt V - Kdekoliv, ale Bloody Foothills byly hnusné. Zvláště se mi líbily bonusové oblasti pod ice caverns (Icy Cellar,Drifter Cavern a Frozen River)

Lightning Bosses:
Maxujte doplnění pomocí Feral. Nepřepínejte na Fury, pokud pečlivě nehlídáte život. Pokud dobře vyvoláte a umístíte miniony, mohou schytat většinu blesků na sebe.

Physical Immunes:
Zdrhejte. Zpomalí vás, když byste mohli získávat zkušenost někde jinde. Používám Arcing sword, když už je musím zabít (1-237 Lightning damage) ale je to prostě nuda. Naštěstí můžete najít spojence, abyste se přes ně dostali a potom se zaměřit na mnoho jiných oblastí, kde se s nimi nemusíte otravovat.

Ranged / Missile Killers: (střelci)
Povolejte dire wolfa nebo grizzlyho přímo před ně a velmi rychle o vás ztratí zájem.

Swarms: (tlupy)
Tady je to pravé pro vás. Trik v zacházení s tlupami je rozdělit zájem tlupy do mnoha různých směrů najednou. Uvažujte terén. Nechejte kus tlupy za dveřmi, je-ĺi to možné, nechejte si za zády zeď nebo pilíř, nechávaje si dost místa na únik v případě potřeby. Sledujte, kde je váš žoldák (pokud je to bitkař) a běžte kousek od něho. Když nejsou vaši minioni dobře rozloženi, vyvolejte je znovu, někdy i přímo do středu tlupy. Taktika v boji s tlupou se rychle stane vaší přirozeností