DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Druid: Shockbear od Karbi


Pro verzi 1.09

1.ÚVOD
2.ATRIBUTY
3.VYBAVENÍ
4.SKILLY
5.VERSUS
6.ŽOLDÁK
7.MOŽNÉ PROBLÉMY

1.ÚVOD
Nazdárek, po dlouhé době píšu zas návod tentokrát na druida, který mě poslední dobou chytl. Nedávno sem dokončil druida (Werebear+HoW+Maul+Lycantrophy+Shockwave), ale to rozepisovat nechci. Teď jsem přemýšlel nad buildem, který by spojil to nej z proměny v medvěda a z vyvolávání. Shockwave v kombinaci se silným Grizzlym a Oakem a také might žoldákem by mohla být ničivá kombinace. Samozřejmě to ale není lehký build a na PvP to asi opravdu není.

Ještě pár pojmů :
FCR - faster cast rate - rychlejší kouzlení - zvyšuje rychlost sesílaní u kouzel bez timeru (zpoždění)
FHR - faster hit recovery - rychlejší zotavení po útoku - pokud přijmete škodu, která činí více jak 1/12 vašeho života, tak se dostáváte do animace hit recovery (vzpamatování po zásahu), cílem FHR je tuto dobu zkrátit
block lock - pokud je útok rychlejší než vaše blokování, tak sice blokujete, ale nemůžete se pohnout, jste uzamčen v blokování a proto se to jmenuje block lock
dual leech - sání života a many
Oak - zkratka pro Oak Sage
HoW - zkratka pro Heart of Wolverine
Hel - runa Hel snižuje nároky věcí
NM - zkratka pro obtížnost Nightmare
melee - typ boje nablízko
skills - dovednosti
LEB - Lightning Enchanted Boss - boss, který vypouští silné charged bloty, když ho zasáhnete
MSLEB - Multishot Lightning Enchanted Boss - boss, který vypouští silné charged bolty, když ho zasáhnete, ale jelikož má Multishot, tak uvolní 3x více blesků !!!
PI - Physical Immune - Fyzická imunita - takové monstrum nelze zabýt fyzickou damage, je zapotřebí elemntální damage a nebo speciálních skillů (např. Vengeance, Berserk, Fire Claws atd.)
Stone Skin - Kamenná kůže - tato vlastnost zdvojnásobí počet životů oproti klasickým bossům
PvP - player versus player - hráč proti hráči - souboje mezi hráči, které jsou ovšem domluvené a většinou založené na nějakých pravidlech
PK - player killer - zabíječ postav - zbabělý souboj s hráčem, který proti PKčku nemá slušné věci, není na souboj připraven, PK hraje bez pravidel a podle, někdy i zbaběle
pre-req - pre-required - potřebné pro - většinou nutné pro postup k dalším skillům

2.ATRIBUTY
Síla : 65 by mohlo stačit, pokud máte zálusk na Aldury nebo Arkaine Valor tak musíte táhnout výš (u Arkaina 165), více je zbytečné, jelikož budete hodně kouzlit a vyvolávat a boji na blízko se vzhledem k vybavení a nedostatku bodů budete vyhýbat. Tím pádem odpadává potřeba síly na elitní kladiva nebo meče a sekery. Také nepotřebujete damage, takže nemusíte investovat do síly pro její nárůst.

Obratnost : NIC !!! U tohoto buildu to je zbytečné, Grizzly bude útočit za vás a jeho AR je dost slušný, ale vy NEPOTŘEBUJETE OBRATNOST !!!

Vitalita : Sem zbytek bodů, poté co investujete do síly, tak vše sem. Počítam, že s Oakem byste měli vytáhnout určitě víc jak 3000 života. Při takovémhle životu můžete obětovat rezisty v prospěch +skills.

Energie : Nic. Možná se divíte, ale se 2 SoJy se mana a její regenerace zvýší docela razantně a když budete cítit, že máte many málo, tak si vemte Frostburny a Lidless Wall a pak máte po problémech.

No a tím se dostávám pomalu k další části tohohle návodu...

3.VYBAVENÍ
Budu rozdělovat na TOP, což je to nej co byste měli chtít za každou cenu a pak AVERAGE, což je takový přijatelný průměr.

Helma : TOP
Jalals Mane (skilly,rezisty,FHR a bůhví co ještě...)
Aldurs Hunter Guise (samotná nic moc, jen ke zkompletování setu)
Harlequin Crest (skilly, životy+mana, MF)
rare od Anyi (můžete získat skills a rezisty)
AVERAGE
Tarnhelm (skilly,MF)
Peasent Crown (skilly)

Brnění : TOP
Skin of Vipermagi (skilly, rezisty, FCR)
Que-Hegan Wisdom (skilly, energie, FCR)
Arkaine Valor (skilly, obrovská defense, masivní život)
Aldur Deception (nej z celé sady, +1 k proměnám a elementálním kouzlům)

AVERAGE
runové slovo Smoke - Nef+Lum (rezisty, FHR)
runové slovo Stealth - Tal+Eth (FCR, FHR, FRW)
Silks of Victor (skilly)

Zbraň : TOP
Islestrike (skilly)
Dark Clan Crusher (skilly)

AVERAGE
Culwens Point (skilly)
jisté unikátní hůlky pro nekra s +1 to all skills (skilly)
Aldurs Rhytm (celkem ujde, jen ke zkompletování setu)

Štít : TOP
Lidless Wall (skilly, mana)
Sigon Guard (skilly, slušný blok)

AVERAGE
Stormshield (35%PDR, rezisty, dobrá defense...v tomto buildu ale není top, nemá skilly)
no a pak už asi nic

Amulet : TOP
Maras Kaleidoscope (skilly, atributy a rezisty...nádherný amulet)
rare amulet se skilly a rezisty (skilly, rezisty)

AVERAGE
Eye of Etlich (skilly)
Mahim-Oak Curio (atributy, rezisty)
Saracen Chance (atributy,rezisty)

Prsteny : TOP
2x Stone of Jordan (skilly, mana a její regenerace)

AVERAGE
Raven Frost (nemožnost zmražení, absorbce chladu)
Dwarf Star (životy, absorbce ohně)
Bul Khatos Wedding Band (skilly, životy...SoJ je lepší kvůli maně)

Pásek : TOP
String of Ears (PDR)
Glooms Trap (mana a její regenerace)

AVERAGE
to co najdete

Rukavice : TOP
Frostburn (mana)
IK War Gauntlets (atributy)

AVERAGE
to co najdete

Boty : TOP
Aldurs Advance (životy, FWR)
IK Pillar (životy, FWR)
Silkweave (mana, FWR)

AVERAGE
War Traveler (MF, FWR)
Waterwalk (životy, FWR)

4.SKILLY

SHAPESHIFTING - PROMĚNY

Body budete rozdělovat takto :

Werewolf - 1
Werebear - 1
Lycantrophy - 20
Maul - 1
Shockwave - 20

Werewolf
Bohužel nutnost, kvůli lykantrofii. Ach jak já se přemáhal, takhle vyhodit bod )). Sem jen ten bod z nutnosti, tohle je build zaměřený na medvěda a tak je víc bodů zbytečnost. Na levelu 20 zvyšuje o 35% život, 25% staminu, 335% AR a o 68% rychlost chůze/běhu/útoku.

Werebear
Sem též jeden bod, nebude melee charakter, taky nutnost jen kvůli Shockwave. Výhoda oproti vlkodlakovi je ve více životech a skvělé Shockwave a proto sem si ho vybral jako lepší podpůrný charakter. Na levelu 20 zvedá 100% života, 183% damage a 120% obrany za 15 many.

Lycantrophy
Tak sem bez rozmyslu dvacet, jelikož se nemůžete jen tak proměňovat zptky uprostřed boje, protože jakmile vyprší Shockwave, tak je po vás. Navíc znatelně přidává životy a proto nebude problém mít přes 3000 (s Arkainem 4000) životů. Na 20. levelu přidává 420 sekund ke trvaní v proměně a 115% života.

Maul
Skvělý skill, ale ne pro tento build, je to jenom pre-req k Shockwave. Zaslouží jeden bod. Na levelu 20 přidává 25-325 damage, 210% AR a omráčení trvá 1.7-4.7 sekund. Nabití trvá 20 sekund a stojí 3 many.

Shockwave
TO NEJ na závěr. Skvělý skill, dělá sporadickou damage, ale hlavní devizou je opravdu dlouhé omáčení, rozhodně namaxujte, toto bude váš primární skill spolu s Grizzlym. Ještě vytáhnete na +skillech a dostanete dlouhou dobu omráčení, takže vás nic nezastaví. Na 20. levelu má 99-109 damage, stojí 7 many a omráčení (skutečná doba) je 8,6 sekundy. Proč jen 8,6 s ??? Je tu bug, že na NM a Hell je penále stunu a tak se doba zkracuje.

ELEMENTAL - ŽIVLY
tak sem fakt nic

SUMMONING - VYVOLÁVÁNÍ

Body budete rozdělovat takhle :

Raven - 1
Poison Creeper - 1
Oak Sage - 20
Spirit Wolf - 1
Carrion Vine - 1
Dire Wolf - co zbyde (10-20)
Grizzly Bear - 20

Raven
No fuj !!! Nejslabší skill druida, krom toho že umějí dostat do block locku sou v podstatě na hov**
Slabý skill, darmo mluvit, jen jeden bod jako pre-req ke zbytku zvířat. Navíc nemá ani pasivní bonusy. Na 20.levelu si jich můžete vyvolat 5, vydrží po 31 (svých) zásahů a každý má damage 21-23, každý stojí 6 many. I když nevím, kdo by dal 20, snad kromě čistých Summoerů.

Poison Creeper
Docela dobrá Vine, ale tak do 2.aktu a to už budete mít Carrion. Zkrátka je to dobré, ale jen do té doby, než zjistíte, že Carrion je o dost lepší. Jen jeden jako pre-req ke Carrion Vine. Na 20.levelu má 72/110/148 života a 84-86 jedové damage za 4 sekundy a stojí 8 many.

Oak Sage
Skvělý skill snad pro každý build. Život se hodí každému a je ceněný také v partě, jinak je Oak skvělá návnada a na 20 levelu získává Stone Skin a Poison Imunne. 20 bodů sem bude skvělá investice a pomůže i Grizzlymu a žoldákovi. Na 20. levelu má Oak 201/301/402 života a dává 125% života za 34 many.

Spirit Wolf
Pouze jeden bod. Rád bych víc ale nejsou body. Skvělé na houf příšer, z nedostatku bodů bohužel jen jeden bod jako pre-req k Dire Wolfům a Grizzlymu. Na 20. levelu mají 35/53/71 života, 49-52 damage a dávají pasivní bonus +240% AR/obrany vlkům a Grizzlymu. Jeden Spirit Wolf stojí 15 many.

Carrion Vine
Skvělá věc. Jako kouzelník/vyvolávač si nebudete moc životy (kromě chlemstání flašek) doplňovat, ale to co zabijete pak můžete využít ve svůj prospěch. A jelikož asi budete mít jako medvěd dost života tak i sežrání mrtvoly slibuje dostatečný přísun životů. Pozor pokud jste v partě s nekrem Revivářem !!! Asi z vás nebude nadšen )). Toto je skill, který je účinný i na prvním levelu. Dal bych možná víc, ale nejsou body. Na 20.levelu má 225/340/456 života a léčí 10% vašeho života za 8 many (teď přesně nevím). Na 15 levelu se už % léčení nezvyšuje a zůstává na 10%.

Dire Wolf
Dám sem to co zbyde, myslím, že kromě situací, kdy je potřeba kvantita se moc neosvědčují. Vybral sem je jen kvůli pasivnímu navýšení života u Grizzlyho, což je klíčové (jelikož na Hell, mu elementální útoky opravdu ubírají, jelikož nemá rezisty). Jinak jsou to skvělí likvidátoři mrtvol (Nihlatak, Šamani a podobná havěť). Na 20. levelu má jeden vlk 193/292/387, 69-74 damage (138-148, když sní mrtvolu) a dává pasivní bonus +240% životů všem vlkům a Grizzlymu.

Grizzly Bear
Vyvolá monstrózního medvěda, který omračí nepřátele a mírně je odhodí. Je to skvělý tank s barbarem z 5.aktu nebo Might žoldákem z 2.aktu. Vydrží celkem dost a můžete ho vyvolat, tam kam potřebujete, jelikož stojí jen 40 many. Jeho damage je úžasná jak na papíře, tak v reále. Zde se +skills se vyplatí, jelikož po 20.levelu damage prudce vzrůstá. Na 20. levelu má 142/213/285 života, dělá 660-726 damage a dává pasivní 120% damage bonus vlkům a sobě. Navíc stojí jen 40 many.

5.VERSUS
U každé postavy se najdou dva skilly, které jsou podobného ražení a je třeba rozhodnout který si vybrat.

Např. Amazonka : Multishot - Strafe
Jab - Fend
Assasinka : Tiger Strike - Phoenix Strike
Lightning Sentry - Death Sentry
Barbar : Whirlwind - Berserk
Druid : Oak Sage - Heart of Wolverine
Werewolf - Werebear
Armageddon - Fissure
Arctic Blast - Huriccane
Spirit Wolf - Dire Wolf
Paladin : Fanatism - Conviction
Blessed Hammer - Fist of Heavens
Sorceress : Frozen Orb - Blizzard
Firewall - Meteor - Hydra
Nova - Chain Lightning
Necromancer : Bone Spear - Bone Spirit
Amplify Damage - Decrepify - Lower Resist
Blood Golem - Iron Golem - Fire Golem

Jak je vidět tak t máme 3 dilema : Werewolf vs. Werebear, Oak vs. HoW a Spirit Wolf vs. Dire Wolf

Werewolf vs. Werebear

Tak tady to vyhrál Medvěd, jelikož vlkodlak nemá žádné podpůrné kouzlo. A navíc méďa má víc životů a je mi sympatičtější . A jeho Shockwave je prostě úžasná.

Oak vs. How

No tak tady jsem se dlouho rozhodoval, ale nakonec Oak. Jelikož je skvělý do party, a jelikož jste kouzelník tak se vám také hodí životy víc. A také umožní Grizzlymu víc vydržet a jelikož bude Grizzly v první linii, tak je to nutnost. Platí to i pro pomocníka jenž bude důležitý. Nebudu potřebovat HoW, protože jsem si najmul Might auráře z 2.aktu a ten Grizzlymu damage přidá. Myslím že AR není důležitý, méďa se trefuje často.

Spirit Wolf vs. Dire Wolf

Tady jsem musel zkousnout, že pro Grizzlyho jsou lepší Dire Wolfové kvůli pasivnímu navýšení života. Jinak Spirit Wolfové jsou lepší. Ano já vím, že v minulém návodě jsem psal, že Dire Wolfové je trumfnou s přehledem, ale není to pravda. No ale takhle budu asi používat Dire Wolfy, když bude třeba kvantita (Diablo např.).

6.ŽOLDÁK

Tady to rozeberu :

1.akt
Cold Rogue - skvěle se kryje a třeba s Windforcem je proklatě rychlá a silná, skvěle mrazí
Fire Rogue - využíva bug u Fire Arrow (pomůže s PI, jelikož konvertuje všechnu fyzikální damage na ohnivou)

VYBAVENÍ :
Zbraň : Eaglehorn (dobrá damage,knockback, skilly), Windforce (skvělá damage, velká rychlost a knockback), Kuko Shakaku (řeší problémy s AR, vždy se trefí), Lycanders Aim (ucházející škoda)
Brnění : Shaftstop (velká PDR, životy), ArkaineValor (jedině s Hel, životy, skills), Najs Light Plate (životy a skills)
Helma : Valkyrie Wing (skilly - hlavně), Vampire Gaze (PDR a dual leech), Tal Rasha Horadric Crest (dual leech, rezisty), Harlequin Crest ( životy a mana, MF)

2.akt
Blessed Aim Merc - skvělý, nehodí se ale do tohoto buildu, jelikož vás AR nezajímá a Grizzly zasahuje často
Defiance Merc - kouzlíte a tím pádem nepotřebujete moc defense a pro Grizzliho zbytečné
Prayer Merc - na normal ujde, ale na NM a Hell už nestíhá...zbytečná aura
Might Merc - skvělý pomocník, který skvělý zapadne do tohoto buildu, bude přidávat damage hlavně vašemu méďovi a to je to co chcete
Holy Freeze Merc - další skvělá varianta, když by skončil stun, tak by je pomocník zdržel na místě, abyste mohli volat Shockwave znovu, nepoužívám ho, mám Might pomocníka, ale tenhle je taky dobrý
Thorns Merc - penalizace Thorns na NM a Hell je velice neůprosná, je redukováno na 1/4, špatný pomocník

VYBAVENÍ :
Zbraň : Husoldal Evo a nebo jasně NEJ Spire of Honor, potom ještě Athenas Wrath
Brnění : Shaftstop (velké PDR, životy), Griswolds Heart (3 - rubíny nebo 3 - Ber ale to by byl lepší Shaft), naprostou trefou do černého bude Arkaine (životy, skills, velká defense)
Helma : Vampire Gaze (PDR a dual leech), Tal Rasha Horadric Crest (dual leech, rezisty), Griswold Valor (docela ujde), Harlequin Crest (životy a mana, MF)

3.akt
tak tady nic

4.akt

Tady jsou akorát Tyrael, Deckard Cain, Jamella a Halbu.

Tyrael - velkej ukecanec, všechno musíte dělat za něj
Deckard Cain - starej dědula, kterej se nedoplazí ani do města nato aby vám pomáhal v boji, mohl by je sice mlátit tou svojí berlí no ale... ))
Jamella - velká sprayerka, která furt něco čmárá na stěnu, doufám že už to nebude dlouh trvat a poldové jí za to zavřou nebo bude muset za trest tu stěnu vydrhnout ))
Halbu - kliďas, namakaná korba, každý den si zajde do posilovny, ale má tlustý pas a tak nosí brnění, které je úzké v pase, aby se líbil ženám ))

5.akt

Barbar - s Oakem a jeho masivní damage a leechem je to neporazitelný tank, patří do první linie a může přijmout iniciativu jakožto velice silného charakteru, kdybych nepotřeboval větší damage u Grizzlyho, určitě bych zvolil místo auráře barbara.

VYBAVENÍ :
Zbraň : The Grandfather (nejlepší unikátní meč, atributy, životy, masivní damage), dále snad Doombringer, The Vile Husk...ale to už nestojí za řeč...stejně víme že nej meč pro barba je CCBOQ (Cruel Colossus Blade of Quickness) a ještě snad (omlouvám se za to) Ith Sword, což sem musím se přiznat ještě u nikoho neviděl.
Brnění : tak to Arkaine Valor (skills, životy a velká defense), Shaftstop (životy a PDR)

7.MOŽNÉ PROBLÉMY

a) Diablo
b) LEB
c) PI, PI + Stone Skin
d) MSLEB
e) PI LEB a PI MSLEB
f) nemožný boss
g) Ancients
h) Cesta k Baalovi
i) Baal
j) něco k PvP

a) Diablo
Tak tady bude problém, jelikož pomocník to dlouho v Diablovo žáru nevydrží a Diablo na Grizzlyho používá Death Touch, má šanci vyblokovat každý druhý úder a mrazí, takže pokud zmrazí i vašeho méďu, vyvolejte nového. Pokud se to bude opakovat moc často, přejděte na Dire Wolfy a udržujte smečku kompletní. Zatímco Diablo se bude zaobírat jimi, tak žoldák bude pomalu, ale jistě dorážet Diabla. Nezapomeňte, že tohle nebude rychlý ani lehký boj a tak si radši vždy připravte ústupový portál abyste mohly obnovit smečku a vyléčit jak sebe tak pomocníka. Rozhodně pomocníkovi dávejte pít lahvičky (Shift + číslo lahvičky kterou chcete). Tady opravdu platí, že trpělivost přináší růže.

b) LEB
Postrach každé postavy, tady váš žoldák neuspěje, chce to Grizzlyho a když umře tak ho vyvolat znovu a tak až do smrti...možná vaší možná jeho ). Vy se pokuste zaujmout pozici, aby vás blesky trefovali co nejméně.

c) PI, PI + Stone Skin
PI se uhrát dát, ale kombinace PI + Stone Skin je opravdu nechutná, bude to nadlouho a pokud nemáte nějakou elementální zbraň pro pomocníka, tak je s vámi ámen. Grizzly totiž také útočí fyzickou damage a vy kromě toho, že pomocníkovi dáte elementální zbraň, nemáte jinou možnost jak porazit PI. Nejlepší je PI a obzvlášť ty se Stone Skinem obcházet, pokud je nemusíte zabíjet, tak je nezabíjejte. Pokud musíte, tak dejte pomocníkovi elementální sestavu a podporujte ho s medvědem, Grizzly bude stunovat při útoku a vy pomocí Shockwave, která funguje i na PI (ovšem jen na PI příšery, na na bosse).

d) MSLEB
Tak tohle je ještě horší než LEB. Vypouští 3x více blesků !!! Tohle bude těžký boj a váš žoldák určitě nepřežije. Nechodťe ho obživovat, je to zbytečné, jelikož zemře hned jak se pustí do boje. Grizzlyho budete vyvolávat neustále, ale měli byste chvíli vyhrát. Tady se bude muset chytře umístit, jelikož pokud to schytáte vy, tak je vše ztraceno.

e) PI LEB a PI MSLEB
ZDRHEJTE !!! Nemůžete je zabít. Teoreticky by se ještě PI LEB dal, ale u PI MSLEBa si neškrtnete, je silný a leží to na pomocníkový, který sice má elementální damage, ale nesaje z ní životy, takže brzy zemře a obživení nebude nejlevnější a navíc po chvíli opět zemře. Takže až uvidíte PI LEBa a PI MSLEBa tak zdrhejte.

f) NEPŘEMOŽITELNÝ BOSS
Nejhorší boss, který by vás mohl potkat by byl : PI, Stone Skin, Lightning Enchanted, Multishot, Cursed, Aura Enchanted (Holy Freeze nebo Holy Shock anebo Fanatism) no a Fire a Lightning Imunne....
No není nádherný ??? No nezabili byste ho za to ??? ))... nezabili, protože takovéhleho bosse nikdy sami neporazíte.

g) Ancients
Nejsou tak obtížní jak se zdá, stačí jen vyvolat medvěda mezi ně a udržovat žoldáka naživu. Samozřejmě záleží na vlastnostech. Pokud je jeden z nich Aura Enchanted, nebo PI nebo snad LEB, tak Save a Exit, protože nemáte šanci. Jinak sou v klídku. Nezapomeňte být dostatečně rychlý, abyste utekli Korlicove skoku. Pokud je nesvedete dostat, tak asi budete muset dát bod do How (jako pre-req) a investovat jeden bod do Spirit of Barbs (účinek jako Thorns), ale myslím, že to jde i bez vyhození dvou bodů, jen to chce přívětivé vlastnosti a trpělivost.

h) Cesta k Baalovi
Teď tu nebudu rozebírat jednotlivá patra, ale !!! Pozor na Moon Lordy, jsou neskutečně vražední, pokud to půjde roztahejte a ničte je po jenom. FHR vaše a vašich společníku totiž bude směšná vůči rychlosti jejich Frenzy a proto ničit po jednom a nebo pokud se rozhodnete čelit více naráz, tak 3 Dire Wolfy. A také v Throne of Destruction bude problém, jsou tu Sukuby a ty jsou PI. To znamená, že budete muset hrát hodně defensivně, aby jste je přemohli. Rozhodně nechoďte na veliké skupinky, to bývá smrtelné. Jako návnadu před ně vyvolejte medvěda, omračte je Shockwave a nechte pomocníka dělat svou práci.

Teď si rozebereme jednotlivé várky příšer, které Baal vyvolá :

1. várka - Tak ta je nejjednodušší, jelikož ti Šamani jsou směšní, mají malou výdrž i damage a nejsou PI.
2. várka - Tady už to je horší, hlavně Achmel The Cursed. Jeho jed je smrtící, proto si připravte portál, protože jeho jed účinkuje rychle a nestihnete se vyléčit. Určitě doporučuji zabít ho jako prvního. Potom oživovače a potom teprv mágy.
3. várka - tady už nastává vážný problém, Bartuc The Bloody nesmí být PI !!! Jinak ho neporazíte. A pozor ! Je vždy lightning enchanted. Také pověstnou vlastností všech koncilů je jejich proklatě rychlá regenerace a navíc se mohou vzájemně léčit. Proto je nespouštějte z očí, jelikož se vždy lečí, když jsou mimo váš dosah. Také si dávejte bacha na hydry, uhýbat jejich střelám není těžké. Ale pokud jich je opravdu hodně, tak už to prostě nestíháte.
4. várka - Není těžká jak by se mohlo zdát. Ventar The Unholy je směšně jednoduchý (krom Extra Fast nic moc) a jeho miniony flusajíci inferno též. Je totiž tak slabé, že s většími rezisty vám nic moc neudělají a klidně se můžete mezi nimi opalovat.
5. várka - Tak tady je to nechutně těžké. Roztahat a po jednom, jinak je nezvládnete. Musíte je omráčit Shockwave a pak dorazit žoldákem nebo Grizzlym. A Lister The Tormentor nesmí být PI !!! A pokud ano tak ho odlákejte hodně do rohu a portálem se vraťte přes waypoint do Throne of Destruction. Baal tohle vždycky zbašťí a vy se můžete vydat do závěrečné bitvy.

i) Baal
Baal není dobrý bojovník, třeba jako Diablo, ale zase je schopnější kouzelník než Mephisto. Čekejte, že vás bude otravovat liánamy a bude všelijak proklívat a zmražovat, taky saje manu tím svým Manaburning Infernem. Je to dlouhá bitva vyvolávat Grizzlyho a pomocníka hned za něj a útočit. Vy akorát můžete vyvolat medvěda a čekat. Pokud se rozdvojí jděte po pravém, poznéte ho lehce, ten klon nepoužívá útok chapadlem, jen kouzlí a má znatelně menší výdrž. No a pokud jste ho porazili nezbývá mi, než vám gratulovat a těšit se až vás uvidím s titulem patriarch.

j) něco k PvP

PVP Skilly : Shockwave, Bear
Možné jiné skilly : Ravens, Poison Creeper
Obtížné duely : myslím, že snad všechno až na jiné podobně stavěné druidy (tenhle druid fakt neni PvP king)

Důležité :
Dobré umísťování medvěda
Správný timing pro Shockwave
Uhýbání střelám a útokům
Hodně skillů
Hodně života
FHR - pokuste se dosáhnout 2.breakpointu - 5 framů (48% FHR)
FCR (pro summoning a shapeshifting) - pokuste se dosáhnout sedmého breakpointu což je 11 fpc (100% FCR)
FRW a to nejméně 100 %
Max blok a PDR

Atributy

Síla : tak tady 156 pro Stormshield
Dexterity : dost pro max blok se Stormem (na 86 levlu je to 202 dex, na 99 levlu je to 222 dex)
Vitalita : zbytek
Energie : stejně jako v PvM, vždy základ

Skilly :

Werewolf - 1 (pre-req)
Werebear - 1 (pre-req)
Lycantrophy - 20
Maul - 1 (pre-req)
Shockwave - 20
Raven - 1 (pre-req)
Poison Creeper - 1 (pre-req)
Oak Sage - 20
Spirit Wolf - 1 (pre-req)
Carrion Vine - 1
Dire Wolf - co zbyde (10-20)
Grizzly Bear - 20

Vybavení :
Helma : Harlequin Crest (Ber)
Brnění : Skin of Viper Magi (Cham) a nebo Arkaine Valor 1.08 (Ber) - pozor, většinou dupované
Zbraň : Islestrike/Lidless nebo Wizardspike/Stormshield
Rukavice : Frostburny, Magefist
Pásek : perfektní String of Ears
Amulet : Mara Kaleidoscope, nebo magic +3 summoning a +life anebo rare s +2 skills, rezisty a FCR
Prsteny : jedině 2 SoJe
Boty: Aldur Advance - kvůli vysokému FWR
Charmy : skilly a životy, zbytek FWR charmy, pokud chybí rezisty, tak i rezisty

Na závěr bych chtěl říct, že ta postava je zábavná, i když poněkdu pasivní a proto si jí nezamiluje každý. Ale doporučoval bych těm, kterým se líbí nekro (a to i mě), aby si tenhle build vyzkoušeli, myslím, že je to skvělá postava do party, která vydrží hodně a je schopná rychle a účinně pomoct, když je někdo v nesnázích. Svým stylem se ale podobá stále nekrovi, spoléhá na žoldáka a miniony a místo prokletí má Shockwave, což je lepší než jakékoliv prokletí nekra. Než skončím návod, tak si ještě neodpustím srovnání proti mému oblíbenému nekrovi.

Druid má o hodně vyšší život.
Nekro je nenáročný na výbavu.
Druidovo minioni jsou inteligentnější a nezasekávají se jako např. Revivové.
Nekrovo minioni sice více vydrží...
...ale druidovo jsou mnohem silnější.
Nekrovo minioni vzdorují elementálním útokům lépe (Summon Resist)...
...ale druid může za minimum many zvíře vyvolat znovu, bez potřeby nějaké mrtvoly
Nekro neumí hospodařit s přebytečnými mrtvolami, sice je vyhazuje do vzduchu...
ale druid se z nich léčí, je to ekologické a chutné )
Nekrův Bone Spirit zvládá v klidu všechny PI...
...ale druid zvládá všechno ostatní ))

Tak a to je opravdu vše, jsem zvědav na vaše názory...

sue
Hezký
Mám podobného taky na realmu, HC. Dělala jsem ho pro partu, takže má max oak, vlky a medvěda, používá carrion wine, shockwave a funguje jako uspávač pro bijce v partě. Pomocník je might kopiník a přežije docela dost, když to druid uspí a vlci okusujou. Medvěd na LEBy samozřejmě.
PI jsem vůbec neřešila, dokud byl ve velké partě - byl tam pala a dvě sorcky . Posléze jsem mu sehnala něco na elementální damage a hulku s lightning dmg a s runou ETH, takže nějaké PI můry utluče ale na bossy to není.