DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Fiction: Brain! Brain!

Autor: Dhal

"Šéfko, pri vchode zas ktosi straší," - zamrmlal postarší, rozkladom telesnej konštrukcie dosť poznačený zombík.
"Ja už z toho asi nachytám mladé," - zakvílil Pindleskin - "to tu normálna nemŕtva entita vážne nenájde desať sekúnd pokoja? Keby som nemal v téiksté file cenzúrované všetky sprosté výrazy, tak tým (píííp) z toho (píííp) Blizzardu by som rovno povedal, že sa môžu (píííp). Ale takto čo môžem, som tu už len ako taký popípaný spevavý (píííp) vtáčik letáčik všetkým na posmech. Každý (píííp), čo prelezie do tohto (píííp) piateho aktu sem okamžite nabehne, začne sa tu (píííp) a chcel by hneď vyryžovať majland. Kurva, to fakt drobátko prepískli!"
Na chvíľu sa v svojom lamentovaní zarazil.
"Jéééj, kurva! Kurva mi prešla necenzúrovaná cez Firewall! Zaplať pánboh aj za drobné radosti. Ale aj tak," - mávol rezignovane rukou - "jeden zombík by si od zúfalstva vlasy šklbal, keby nejaké mal... No čo už, s tým nič nenarobíme. Poďme na to chlapci, neprepadajme chmúrnym náladám. Čo to mám teraz za magické vlastnosti? MSLEB tam náhodou nie je? Škoda, zas asi dostaneme na (píííp). Héééj," - zrúkol - "povedal som na bendžo, to už aj hudobné nástroje podliehajú cenzúre? Alebo niekto tam hore by si mal dať asi prepláchnuť uši!" - zahrozil päsťou smerom ku stropu.
"Šéfe, to nebude normálny hráč, vypadá to na bota. Máme šancu," - zasial štipku nádeje niekto z čela krivkajúcej skupinky."
"Ja už na to (píííp), nie je to jedno? Jedného killneme, tisíc ďalších sem prikluše ako na koni. Keby sme ešte zbierali trofeje tak nepoviem, taká vypchatá paladínska hlava v rohatej prilbe by sa na stene celkom pekne vynímala... Ale koniec meditácií, kde trčí ten expert?"
"Šéfe, to je nejaký čudák," - zahlásil zombík číhajúci pri dverách - "on si tam len tak stojí a kecá s chalanmi na dvore. Poďte sem niekto, komu ešte neodpadli uši, ja nepočujem o čom sa bavia."
"Ten je ale fakt vadný," - zahlásil nový pozorovateľ s pomerne zachovalými ušnicami. "Tvrdí, že chce veci riešiť pokojnou cestou, aby sme mu vyhodili nejaký unikát a že hneď vypadne. No videl toto kedy svet? Veď ja mu ukážem! Dostaneš ty odo mňa taký item zadarmo, že sa (píííp)!" - a už štartoval Charge.
"Neplaš sa mladý, upokoj svoje cholerické chúťky! Zachovaj flegmatické dekórum nášho stavu! Doveď ho radšej sem, ja mám takýchto exotov celkom v láske, veď inak by som tu asi s vami netvrdol toľký čas, že? A zvýš láskavo kmitočet nožičiek!" - dodal, keď videl tempo, akým sa zombík sunie za svojím poslaním.
Zombík bez rečí poslúchol bossa. Do predsiene chrámu vstúpil sebavedomý nekromancer.
"Á, pán kolega," - uvítal ho Pindleskin a celkom zabudol, že vizážista mu doporučil o úsmevy sa nepokúšať.
"Pekne vítam, tebe ani nemusím hovoriť, aby si sa tu cítil ako doma."
"Na priateľský pokec si hľadajte niekoho iného, kreatúry temnôt! Len dobrota môjho srdca ma vedie k tomu, že som vás už dávno nevymazal z harddisku, vy obludy!" - nekro sa zdal byť pevný v kramflekoch. "Som ale ochotný nechať vás tu aj naďalej vegetovať v tom vašom úbohom bytí. Vyhoďte mi sem k nohám nejaký vzácny predmet a zachráňte si svoje úbohé životy... Neživoty? Neneživoty? Nesmrte... Čo to vlastne máte, vy (píííp)?" - strhol sa a poľakane sa rozhliadal.
"Mámenie pekelné! Ktorý opovážlivec mi kradne slová od úst? Ukáž sa, ty (píííp, píííp)! Joj!" - nekro sa skrčil a obranným gestom si zakryl hlavu. Ale hneď si uvedomil, že je to nedôstojné postavenia, ktoré hrá a pokúsil sa tváriť, že sa len chcel poškrabať po hlave. Ťažko ale oklameš takým niečím hoci aj tupého zombíka, hlavne keď máš na hlave masívnu kostenú prilbu.
"Pokoj, pán kolega, pokoj," - Pindleskinovo skúsené oko rozoznalo nervozitu pod zdanlivo tvrdou škrupinou návštevníka hneď, ako sem vkročil. Vyľakané gestá mu to len potvrdili.
"Vymazanie z harddisku sa konať nebude, na to si sa mal dať hneď, ako si sem vliezol. Veď sa len pozri okolo seba, stačí lusknúť prstami a vymazaný by mohol byť niekto úplne iný. Chlapci, chlapci, tuším ste zabudli vydávať svoje obvyklé bojové mrmlanie, to mi viac nerobte! Ako má potom vážený návštevník poznať, že je v akútnom ohrození života?"
Nekromancer sa rozhliadol vôkol seba. Nemŕtvi bojovníci v rôznych štádiách rozkladu ho natesno obstúpili, meče pevne zovreté v rukách a pripravené na úder. Temné "Brain! Brain!" sa rozliehalo po chrámovej predsieni, klenuté stropy ho zosiľovali do podoby hrozivého pohrebného chorálu. Sebavedomie ho úplne opustilo, ruky sa začali triasť.
"Ty si tu prvý krát, pravda?" - starý matador vedel svoje.
"A-áno," - chvejúci sa hlások prezrádzal, že slzy sú už na krajíčku a že nekromancer má už veľmi, veľmi ďaleko od svojej pôvodnej suverenity.
"Dobre, kolega, v poriadku. Tak si pohovoríme medzi štyrmi očami, vlastne už tuším len medzi tromi. Chlapci, stačilo, bežte sa hrať na dvor."
"A s čím sa tam máme zabávať, Boss? Nás už naháňačka nebaví..." - zaprotestoval niekto z davu.
"Tak sa hrajte na skrývačku. Alebo krívačku. A slintačku. Alebo tam len tak podliehajte rozkladu, idioti. Kto má za vás stále vymýšľať? Moment, moment, počkajte! Pán kolega, nebolo by možné pomôcť trochu v tejto veci? Jeden summonovaný golem by ohromne pomohol, stačí aj taký mrňavý hlinený a budeme mať od nich pokoj. Výborne, som naveky tvojím dlžníkom. Chlapci, berte si golema, ale dávajte naňho pozor! Keď vám ho vonku zasneží, budete mať snehuliaka... A poďakujte tuto pánovi. A už odpáľte do (píííp), nechcem vás tu viac vidieť."
"Ako malé deti," - povzdychol si Pindleskin. "Ale to je môj problém, jeden z tých menších. A čo ty?" - ukázal na kamenné sochy chrličov v rohu, jediné miesto, kde sa dalo usadiť. Sadli si.
Nekromancera drobné prevádzkové problémy celkom zaujali, už sa trochu upokojil. Zložil si prilbu, stiahol rukavice.
"Čo ja? Nuž, vidíš... Som obyčajný desperád, zúfalec odsúdený na vykrádanie hrobov... A mám z toho celkom naložené v gatiach, do (píííp)! Už zas!" - strhol sa.
"To si nevšímaj, to je len taká zábavka blizzarďákov. Snažia sa obmedzovať hrubé výrazy rozšírené v miestnej populácii. Každý vulgarizmus okamžite vypípajú, asi moc pozerali telku. Je to takpovediac kurz slušného správania."
"Curse slušného správania..." - uškrnul sa nekro.
"Vtipný, to bolo trefné," - ocenil partnerovu pohotovosť Pindleskin. "Hehe, podľa toho, čo si povedal predtým, by som ťa mohol tuším volať Tomb Rider. Hehe. Ani nevieš, ako mi tu chýba inteligentný partner na rozhovory. Chlapci to majú väčšinou v hlavách vymetené, poslúchať síce poslúchajú, ale nič viac. Všetko musia dostať polopatisticky, žiadna iniciatíva, žiadna vlastná tvorivosť. Aj keď občas sa mi zdá, že to je len taká finta na mňa... Minule tu bol tiež jeden nekro s vysokým skillom Skeleton Mastery. To by si sa čudoval, ako ochotne sa dali od neho zabíjať, len aby sa odtiaľto dostali vo forme kostlivcov. Kurvy jedny prešibané. Ale ani sa im nečudujem, keby som mohol, tak aj ja stadeto zmiznem ako gáfor. Ozaj, ako sa voláš? Nech ťa nemusím stále oslovovať kolega."
"Vzhľadom na bujnú fantáziu môjho tvorcu mi môžeš pokojne hovoriť píííp. Pritom je toľko krásnych a výstižných mien, trebárs Koštej. Alebo Anthrax, prípadne Arsenik, keď už sme pri jedovatých substanciách. Zrovna ja musím byť pritom (píííp). No vidíš, ani povedať sa to nedá."
"Netvár sa tak smutne," - naklonil sa k nemu Pindleskin a chcel ho potľapkať po pleci. Nekromancerom ale trhlo a odtiahol sa.
"Aha, jasné, nováčik," - skomentoval to vodca zombies. "Človeče, ja viem, že nie som žiadny manekýn, aj smrdím ako kafiléria, ale mal by si si zvykať. To sa časom poddá, neboj. Ale chcel som niečo povedať k tomu menu - čo keby sme zostali pri píííp? Pekne to poangličtíme na Peep, to sa teraz nosí. Budeš mať vcelku slušivé priezvisko."
Nekromancer naňho vďačne pozrel, pozdávalo sa mu to.
"Ehm," - ozval sa opatrný zvuk od vchodu. Nakukoval tam s rešpektom jeden zo zombies.
"Čo je?" - spýtal sa ostro veliteľ.
"Šéfe, golem sa nám jaksi to, no skrátka rozsypal. Nemohli by sme dostať nového?"
"Babráci, veď som vám hovoril, že máte naňho dávať pozor! Peep, kamarát, nemohol by si ešte jedného?"
"Ale jasné, maličkosť," - prikývol nekromancer, teraz už Peep. "Môžem aj fire golema? Ten je trvanlivejší. Keď ho zlikvidujú, nech kľudne prídu znovu. Prípadne môžeme potom skúsiť blood verziu, s tým je ešte väčšia sranda, ale ostáva po ňom dosť bordelu."
"Fire bude výborný, slniečko sem celý deň nezasvieti, aspoň sa chlapci trochu opália. Hej, mladý, zaraď spiatočku, kto sa poďakuje? To musím stále pripomínať?"
"Ďá-kú-jé-mé," - spôsobne zarecitoval zombie a odviedol si novú hračku.
"Fajn, ešte raz vďaka aj odo mňa. Kde sme to prestali?" - nadviazal pretrhnutú niť rozhovoru Pindleskin.
"No, pri mojom mene. Moje problémy sú tým takmer vyriešené..."
"Len takmer? V čom ešte môžem pomôcť? Nehanbi sa, veď si prakticky medzi svojimi."
"Nuž, teraz vykonávam funkciu pindlebota a čaká sa odo mňa, že aj nejaké poklady nalúpim. Takýmto štýlom ale asi za chvíľku skončím, veď ako by som mohol od vás niečo ukradnúť, to by bolo nefér po tom, čo si pre mňa urobil. Vy ste na mňa takí dobrí, ako nikto nikdy predtým..." - Peep znovu skrivil tvár do grimasy blízkej plaču.
"Len toľko?" - zaškeril sa Pindleskin. "Na takéto prípady sme tu dobre zariadení. Skladník, k nohe!" - zrúkol smerom do dvora. Došmatlal sa odtiaľ zombie s pergamenom pod pazuchou.
"Musí to byť zrovna teraz, Šéfko? Polievame akurát golema vodou, mali by ste vidieť, ako krásne dymí a syčí..."
"Drž hubu, hlava dutá! Vlastne nie, nedrž hubu a bleskovo mi zreferuj, čo všetko je na sklade! A potom mi aj nakukneš do štatistických tabuliek pre Magic Find a zistíš, čo všetko môžeme venovať tuto nášmu váženému priateľovi bez toho, aby to bolo príliš podozrivé."
"K službám. Smiem sa indiskrétne spýtať ctenej návštevy, aké má percento Magic Find?"
"Dvesto dvadsať, nič moc," - oznámil Peep.
Zombík sa na chvíľu zahĺbil do výkazov.
"Mám to, Šéfe," - zahlásil po minútke. "Nebudem čítať celý zoznam zásob, ale ak som to dobre spočítal, tak našej váženej návšteve by podľa času doteraz stráveného u nás prináležal zhruba jeden exceptional unique item, nejaké dve-tri setové vecičky a pár kúskov rare. Magical šmejdami vás nebudem obťažovať. Na výber by tu bol z tých zaujímavejších vecí povedzme Mosers Blessed Circle, Alibaba, String, alebo kompletný The Disciple set. Ten by som ale neodporúčal vydávať celý, na to by nám mohli prísť. A," - pošepkal veliteľovi do ucha - "je tam aj jedna Buriza."
"S touto odpoveďou som spokojný, skladník. Máš pochvalu. Vyhoď Burizu a Lying of Hands, k tomu ešte nejaké rare. Kedy bude čerstvý tovar?"
"Pozajtra, Šéfe. Už letím, už to bude, už sa to nesie... Nech sa páči, k vaším službám, navštívte nás znovu."
"Nebuď ironický, ty (píííp). Čo nevidíš, že len vďaka nášmu hosťovi si môžete užívať tie radovánky s golemom? Odpáľ, monštrum!"
"To je jeden z tých inteligentnejších, dakedy mám pocit, že je inteligentný až príliš," - oboznámil Pindleskin Peepa so stavom vecí.
"Vďaka, vďaka, vďaka, stokrát vďaka," - zajasal nekro - "to som nedúfal ani vo sne!"
V náhlom poryve citov objal Pindleskina a ani si pritom nezapchal nos.
"Počkaj, veď sa umažeš," - zarazil jeho nadšenie zjavne dojatý zombík. "Počúvaj, nie že by som ťa vyháňal, ale si tu dosť dlho, mal by si ísť, nech sa nad tým nikto nečuduje. Veď môžeš prísť hocikedy, si u nás vítaný. Pravda, chlapci? No čo je, čo je, hádam by ste nemali námietky!"
"Ale keď odíde, tak sa nám stratí golem! Neberte nám golema!" - ozvalo sa nesmelo kdesi z kúta.
"To vybavíme," - hrdo oznámil Peep. "Keďže som od vás dostal kopec darčekov, tak ani ja vám nezostanem dlžný. Mám tu jeden wand, aký len tak nenájdete, musí to byť bug alebo nejaký Eastern Egg od blizzíkov, má totiž Charge na Fire Golema. Nechám vám ho tu, aby ste sa mohli pekne hrať. Poviete si šéfovi a on vám už kamaráta summonuje. Keď budete dobrí, samozrejme."
Dvor zahučal pokrikom "Brain! Brain!" Znelo to ale celkom inak, ako pri príchode.
Nekromancer sa šoumensky uklonil, zamával na pozdrav, ešte raz sa uklonil Pindleskinovi a zakričal: "Ahoj, chlapci, prídem zas - a veľmi rád!" a stratil sa v červenom portáli.
"Milý chlapec," - vzdychol Pindleskin a zdvihol wand.
"No, za tie veci by bol asi milý hocikto," - skomentoval to skladník a ešte sa aj stihol uhnúť zauchu.
"Nebuď cynický. Nájdu sa aj charakterní boti. Zober ten wand a urob na dvore golema, poverujem ťa tým. Odpáľ, ty (píííp) kreatúra!"