DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Zubatý zaklínač

pro verzi 1.10
Necromancer - Zubatý Zaklínač , engl. Toothy Conjurer 1.10a
Autor: Cukor

(version 1.10a, kedže s veľkou pravdepodobnosťou príde 1.10b, možno budú zmeny)
Patch 1.10 priniesol veľa zmien, väčšina z nich sú fajn, zopár blbých a samozrejme zopár(hromada?) bugov, ktoré ,dúfam, časom budú opravené.
Necromancer nikdy nebol silným vraždiacim strojom ako je napr. sorc alebo ama. Bojovníkom nikdy nebol a ani nemôže byť, žiaľ ako čarodej sa v minulosti taktiež veľmi nepresadil. Avšak 1.10-tka ho poriadne zlepšila.Konečne môže uplatniť svoje magické schopnosti. Podľa názvu asi už tušíte, akým smerom sa tento temný čarodej ubere. A tušíte správne!!!!!!!!!!!! Konečne sa može usmiať a ukázať svoje škaredé zuby :-) . Mno veľa zubov mu nezostalo(to jest ani jeden ), takže si ich vyčaruje a bude ich skutočne veľké množstvo. Silné, zdravé a keď do niečoho zahryznú tak to riadne zabolí. Dosť rečí , poďme na vec.

Nevyhnutnosti.
Nuž, ak necro chce mať silné, biele a zdravé zuby, musí byť hodne bohatý . Uznajte, že polomrtvý starec asi veľmi veľa zubov nemá, a ktomu ešte silné a zdravé….
Základom tohto buildu sú veci. Bez nich sa takmer nedá hrať. A aby som bol konkrétnejší, budú to hlavne + skills (necro) veci, manacharmy a +mana veci. Čím viacej, tým lepšie. A aby bol skutočne dobrý čarodej , mali by ste mať aspoň +9 all skills/necro skills z vecí a samozrejme budete potrebovať 1500+many a odporúčaných 48 %faster cast rate. Zatiaľ len toľko, vrátim sa k tejto téme neskôr.

Atributy
Začiatočný stav :
Strength:15
Dexterity:25
Vitality:15(45Life,79Stamina)
Energy: 25 (25 Mana)
Bonusy za získané levely
Za každý nový Level Necromancer automaticky získava nasledovné vylepšenia:
+1.5Life
+1Stamina
+2Mana
Investíciou jedného bodu do Vitality získa +2 Life, a +1Stamina
Investíciou jedného bodu do Energy získa +2 k Mane

Strength : sem len toľko koľko potrebujete na najťažší predmet. Odporúčam maximálne +91 bodov, pretože 106 str potrebujete na nosenie najťažšej elitnej necro- hlavy (bloodlord skull)
Dex : nič alebo +50 na nosenie Wizardspike
Energy : podľa potreby , môžete sa na to vybodnúť ak máte dostatok zdrojov many , 1500+ many získate najmä z manacharmov, za každý bod do energy dostanete len +2 mana.
Vitality : všetky zvyšné body

Skilly
Tu je to veľmi jednoduché J
Curses : 1 bod do každého skillu
Summon and golem tree : takisto len 1 bod do každého skillu. Profitujete z +skills vecí. Znovu opakujem, čím viacej +skills vecí máte, tým lepšie(horšie asi nemôže byť, že?)
Bone and no poison tree : Nuž zatiaľ sme investovali dokopy 20 skill bodov a všetky ostatné body pôjdu sem. No poison tree, pretože do poison skillov nedáme ani jeden bod.
Teeth : 20 bodov
Bone armor : 1 bod + ďalšie body z predmetov
Corpse explosion : 1 bod + ďalšie body z predmetov
Bone wall : 20 bodov
Bone spear : ve1a nie J, sem dáte posledné vaše body
Bone prison : 20 bodov
Bone spirit : 20 bodov

Synergie:
Teeth dostává bonusy z:
Bone Wall: +15% Magic Damage Per Level
Bone Spear: +15% Magic Damage Per Level
Bone Prison: +15% Magic Damage Per Level
Bone Spirit: +15% Magic Damage Per Level

Bone Armor dostává bonusy z:
Bone Wall: +15 Damage Absorbed Per Level
Bone Prison: +15 Damage Absorbed Per Level

Bone Wall dostává bonusy z:
Bone Armor: +10% Life Per Level
Bone Prison: +10% Life Per Level

Bone Spear dostává bonusy z:
Teeth: +7% Magic Damage Per Level
Bone Wall: +7% Magic Damage Per Level
Bone Prison: +7% Magic Damage Per Level
Bone Spirit: +7% Magic Damage Per Level

Bone Prison dostává bonusy z:
Bone Armor: +8% Life Per Level
Bone Wall: +8% Life Per Level

Bone Spirit dostává bonusy z:
Teeth: +6% Magic Damage Per Level
Bone Wall: +6% Magic Damage Per Level
Bone Spear: +6% Magic Damage Per Level
Bone Prison: +6% Magic Damage Per Level

Ako vidíte skilly Teeth, BW, BP, Bspear, Bspirit sú až moc navzájom synergické, čo je super , že ?
Do Bone armor len jeden bod, pretože synergie teda BW a BP dávajú (o 150%) viacej. Okrem toho BW a BP majú aj iné užitočnosti. Preto sme ich aj maxovali. Bone armor spolu so synergiami a +skills by mal zabezpečiť 600+ damage reduced a ak máte dobré veci tak aj 800 dmg reduced, čo znamená, že one hit kill môže nastať len vo veľmi výnimočných prípadoch(skoro nemožné).
Bone spear alebo Bone spirit ? Ja uprednostňujem Bone spirit , má väčší dmg ako Bone spear a k tomu autoaim, nevýhodou je to, že to lieta trošku pomaly . Bonespear so synergiami má tiež veľký dmg, ale nemá autoaim, takže ručne musíte mieriť, čím strácate čas alebo sa nemusíte trafiť, výhodou je že piercuje.
Teeth : tak tento skill majte na čo najvyššom leveli. 40lvl teeth so synergiami robí okolo 900 dmg/jeden zub, 24 zubov!!!! A k tomu pripočítajte Lower resist.... konečne masskilling skill. Z necra nebude novasorc, ale oproti 1.09 je to výrazne zlepšenie.

Predmety
Tento build je náročný na predmety, avšak extra náročné veci to nie sú, takže stačí trošku pohľadať a mali by ste tieto predmety mať. Nespomeniem všetky, len tie potrebné a najmä dostupné :-)
Začnem charmami : manacharmy, manacharmy a znovu manacharmy. Alebo ak máte psn&bone skillery/life môžete investovať do energy body namiesto vitality.1bod do vitality/energy = 2 body life/mana, je to skoro jedno kam dáte body. Small life charmy dávajú max 20life, sc mana charmy len 17 podľa tohto je asi lepšie dávať do energy..No ale uvažujte koľko 20life sc's máte budete mať a budete vôbec ochotní dávať práve nercovi a nie vášmu obľúbenému barbovi či prípadne amazonke? Okrem toho mana gc dáva +59 mana 49lvl req. a vita gc dáva 50 life avšak req. 90lvl+ (neviem presne, na arreat summite je napísané lvl 110 req.... )
Prstene: Ideálne by bolo 2x Stones of Jordan. Ja viem , sú to vzácne prstene. Ale ak nemáte soje , môžete ich nahradiť dobrými rare prsteňmi, čo dávajú + veľa many alebo stačia aj 100-120mana/10fcr prstene. Dobrou alternatívou môže byť aj BK ring.
Rychlost kouzlení (FCR) pro nekra
FCR Frames
0 15
9 14
18 13
30 12
48 11
75 10
125 9

Amulety: Nutne +2necro skill amulet . Caster's amulet +2necro + dobré vlastnosti ako +man/life, resisty,stats, faster cast rate, a ak ste skutočne dobrý kuchár tak aj teleport(20-25 charges), ktorý niekedy veľmi príjemne uľahčí hru J. Alebo Mara's či dobrý rare amulet, len nech má +2necro skills.
Tu je tabuľka, ktorá prezrádza koľko fcr treba na rýchlejšie kúzlenie. Odporúčam aspoň 11fps nech ste rýchlejší ako burizonky J. Ideálne by bolo keby ste mali tých 75 , čo si myslím že nie je veľkým problémom. Aj 125 sa dá, stačí wizzy+viper+arachnid mesh+ magefist napr. Ale neprehánajte fcr na úkor skillov a many.
Rukavice : Frostburn, nemám moc k tomu čo dodať. +40% many hovorí samo za seba. Máte dosť many môžete nosiť aj Magefisty alebo Trang's rukavice. Okrem toho môžete skusiť vycraftovať caster's rukavice, ale podľa môjho názoru nic moc.
Armor : Skin of vipermagi, podľa mňa najlepšia voľba. +1skills/30fcr a k tomu resisty a je veľmi dostupný…čo si viacej priať? Dmg reduced v percentách? Nechcete toho príliš veľa?… No na výber je tu ešte zopár brnení. Napr. Arcaine's Valor, Chains of honor, Enigma, Skullders, Silk of victor, Spiritshroud : všetky sú skôr bojovo naladené a niektoré sú aj nehorázne drahé.
Topánky : najlepšia voľba sú asi Silkweave (uniq mesh boots), alebo dobre uvarené caster's topánky alebo rare boty s dobrými vlastnosťami. Alebo Marrowwalk, ale to sú tak trošku drahšie botky. Ale Silkweave sú skutočne dobré a k tomu dostupné.
Helmy a circlety : Není o čom debatovať, Harle rox, +2skills , trápne +stats body, ale zato veľa life/many a k tomu +10% dmg reduced a 50% magic find . Ak nemáte tak rozhodne nejaký circlet s +2 necro skills+ ďalšie vlastnosti. Taký rare circlet s +2necro/20fcr/20allres/+60lit res/+90mana+60life môže byť lepší ako Harle, ale to je len snívanie. Gamblovaním a imbueom by ste mali dostať solídny +2necro circlet. Ja som na realme osobne imbueoval circlet a dostal som +2necro/20fcr+resisty. Čo sa týka vzhľadu , tak v shaku necro vyzerá ako gravedigger :-).
Opások : Najlepší je Arachnid mesh, proste sen každého kúzelníka. +1skills/20fcr/+5%maximum mana. Avšak problém je v tom, že nie je až taký dostupný , i keď pochádza z Armor Class 63, to je, že Vám môže padnúť už na Nm, ale má itemlevel 87! Takže až v pekle :-). Ale reálnejší bude Gloom's Trap (uniq mesh belt) alebo dobre uvarený caster's opasok.
Štíty a hlavy : Preferujem necrové hlavy , keďže z normálnych štítov stojí za zmienku len Lidless wall a ten je pre nášho necra trochu slabý. Takže radšej hlavy. Z unikátov sú to : Homunculus , Boneflame a Darkforce Spawn, posledné dva sú elite takže menej dostupné ako Homunculus, ktorý je rozhodne lepší ako Boneflame. A kým najdete "dobrý" Darkforce Spawn tak môžete do dôchodku, 1-3 necro skilltrees(varies) nie je bohviečo. Ak tieto hlavy nemáte skúste nájsť rare +2 necroskills hlavy a socketnite tam perfect diamant.
Wands/mace : 1st mace, prečo mace? Nuž, budem konkrétnejší bude to flail, a bude to nové runové slovo Heart of Oak (ko+vex+pul+thul) do 4 sockets flail , keďže len Flail môže mať 4 sockety spomedzi "runových kyjakov"! Je to skutočne skvelá vec pre každého kúzelníka. Len vex runa sa trošku(o hodne) horšie hľadá... výsledok však stojí za to. Wands : Najlepší je Boneshade (uniq Lich wand), ďalej tu máme runové slovo White (dol+io), ktoré je ako stvorené pre tento build, potrebujete len stredné runy dol a io, ktoré sú veľmi dostupné. Nájdite normalnú palicu s dobrými vlastnosťami ako napr. + 3 to teeth,+3bonespirit,+3golem mastery atď. a socketnete. 2 sockety dostanete skoro vždy, keďže sú 2 štvorčeky dlhé J. Vymenujem ďalšie palice : Death' web- pre psn necra, ale dáva +skills, Blackhand key, Suicide branch, Ume's lament, Cairn shard alebo nejaká rare palica s +2 necro skills. A ešte jedna drobnosť a tou je Wizzardspike. Je to super vec pre kúzelníka, ale nedáva + skills a to je pre nášho necra škoda. Avšak ak máte dosť skillov z predmetov a charmov ….
Doplnková výbava: majte v zálohe (v druhom slote) Hexfire alebo Sureshrill Frost alebo Moonfall, kvôli určitej menšine na hell, ktorá vám môže spôsobiť problémy ak hráte Single player alebo ak hráte sámi. Tou menšinou sú Magic Immune príšerky. Váš mercenary by ich mal zvládnuť, ale nikdy neviete. Okrem toho občas stretnete ( v act3) PI +MI príšerku, ktorá poteší J. Hexfire je trošku náročnejší na dexterity (58dex req.) takže by bolo dobré keby ste tam socketovali hel runu a ako štít by ste nosili 3socketový štít s 2*Ko runami+1jewel alebo s 3* 7+ dexterity jewelami :-). Sureshrill a Moonfalll sú v pohode, chcú len silu a tú máte.
Trang's set : jedine ak máte celý set(1.10 verzia je lepšia)+ 2 soje. Komplet dáva +5 necro skills +veľa užitočných vlastností (až na tých 20% LL) a vampire form. Ak ale nemáte komplet , potom sa na tento set môžete vykašlať.

Mercenary : Strelkyňu a mága nebereme, nie preto, že by boli zlí, ale pretože nie sú takí efektíví ako je desert warrior či horlivý barbar. Barbar môže byť dobrým zabijakom s vašimi kliatbami. Ale ja by som uprednostnil desert warriora s aurou. Thorns : teraz majú príšery veľký dmg, takže sa zvýšila aj efektivita tejto aury. Váš necro je síce kúzelník, ale budete mať celkom slušný počet minionov, ktorí vám robia skvelý meatshield , takže thorns hodne urýchli priebeh boja ak sú príšery silné, čo aj sú, na hell. Alebo si zoberte might merca, ktorý zvyšuje dmg vašich príšer a zároveň je tiež skvelým bojovníkom. Freezera je ale zbytočné zobrať so sebou. Vaši minioni dostatočne zamestnajú príšery, takže netreba spomaľovať, okrem toho cold dmg = no corpses to revive :-). Čo sa týka výbavy pre merca, tak mu dajte spear/polearm s veľkým damage ( 400+)- cruel lance, elite polearms/spears a LL výbavu ako napr. Tals maska, Crown of thieves, Gaze, Skin of the flayed one, Duriels shell, Lionheart, atď. Ak ste insane player tak si zoberte might merca a dajte mu Crescent moon ethereal elite polearm/Doom eth. elite polearm+ bramble armor + ethereal Crown of thieves 12LL a môžete mať 2 alebo 3 aury naraz J. Preferoval by som Crescent moon pretože pomocou staticu sa z vás stáva skoro Sorceress J a okrem toho Crescent moon je veľa krát lacnejší ako Doom a dá sa povedať, že je skoro taký dobrý ako Doom.

Hráme sa
Normal : ak máte nejaké veci pre low lvl chary dajte mu ich, necro to má na začiatku trošku ťažšie ako ostatní najmä u Mepha a Diabla, takže si spravte dakú slušnú low lvl char ako keby ste robili low pvp char :-). Veci ako Sigons, Pelta lunata, Umbral disk, Lenymo, Bloodfist a low lvl life,stats charmy atď hodne pomôžu. Postupne s rastúcim sa levelom dávajte body do všetkých skillov (len 1 bod)a stats body dávajte tak aby ste mohli nosiť výbavu, občas dajte aj do vitality a keď ste už dali dosť bodov do sily a dex začnite všetky ostatné body dávať do vitality. V act5 zostaňte dlhšie kvôli baalruns , dávajú dobré Xp a k tomu občas aj dobré itemy. Od 30lvl začnite maxovať Bone Spirit a zostaňte v normal dovtedy, kým nebudete mať maxed Bone Spirit. Mali by ste mať lvl okolo 45. S týmto levelom už môžete nosiť väčšinu vašej finálnej výbavy ako sú napr. : Frostburn, Viper, soje, Homunculus, White wand, Silkweave, Gloom's trap, a hlavne už môžete nosiť manacharmy. Ak chcete nosiť aj tie +59mana Gc's tak ostaňte v normal a robte baalruny, kým nebudete mať lvl 50. Mali by ste mať minimálne 1000 many. A na hlavu si dajte Lore runeword ( ort+sol 2socket helm) alebo Peasant's crown. A teraz ste pripravený (až príliš) na Nm.

Nightmare : nemali by ste mať problémy, zabíjate hlavne pomocou Bone Spiritu a maxujete Teeth. Minionov máte z + skills vecí , zoberte si v act2 merca (might, thorns) a postupujte ďalej. Diablo vám môže spôsobiť problémy, ale ak sa dobre pripravíte tak ho zvládnete bez problémov. Predtým než začnete s ním bojovať majte plnú armádu minionov. Keď sa objaví, minioni by ho mali natoľko zamestnať , že vy budete v pokoji castovať lower resist a Bone Spirit a on padne za pár okamžikov. Ak máte Teeth na slušnom leveli , začnite ho využívať. Je to skvelý skill na hromadné zabíjanie. Najprv vycastujte lower resist a potom začnite páliť zuby. V act5 levelujte . Keď už máte Teeth vymaxovaný, začnite maxovať Bone prison alebo Bone wall. Mali by ste mať aspoň 3 skilly vymaxované na 75lvl. Na Nm obtiažnosti 75levelov získate za nie dlhú dobu. Hrajte v party alebo na players 8. Zubky sú silné a tak kosíte celkom rýchle aj na players 8. Na 75lvl by ste už mali mať kompletnú výbavu s výnimkou 2necro caster's amuletu, ten chce az 89lvl.

Hell : hra sa trošku pritvrdí, dávajte si väčší pozor a skúste udržať všetky vaše resisty v plusových hodnotách. Lightning resist by bolo dobre namaxovať. Vlastníte celkom dobré veci, takže by to nemal byť problém. Mali by ste mať 800+life/1500+mana. Jediným problémom budú Magic immune príšery, nebojte sa nie je ich veľa. Sú to najmä múmie v act2 a Yetiovia v act3, ktorí sa nachádzajú v chrámoch. V act5 je to náhodne, ale jedna skupinka z baalových minionov je yložená práve z Múmií vedená Achmelom Prekliatym. Ancients sú až smiešne ľahkí , diablo takisto ak budete mať plnú armádu minionov :-). Baal môže robiť problémy pretože ma Bloodmana kliatbu. Ale zároveň využijete JEHO zbraň proti nemu. Síce dáva Bloodmana ale zároveň aj Manarift, útok ktorý vám zníži mana na 1. no ak už máte viacej life ako mana tak môžete v pohode na neho páliť bone spirity :-).

Taktika : moc toho vám nepoviem, pretože sám neviem. Ale moja taktika vo väčšine prípadov bola asi takto : bone armor, fire golem, ideme bojovať >> lower resist a >>> Teeth>>>summoning a keď je už plná armáda znovu páliť teeth /bone spirit, znovu castovať lower resist a sem tam ak strácam trpezlivosť tak zopár Corpse Explosions. Občas som dával aj iné kliatby, prípadne som používal aj bone walls a bone prison. A samozrejme je rozdiel keď hráte v party alebo sámi. Ak hráte v party snažte sa byť aktívni a preklínaní. Castujte skôr bone spirit než teeth, samozrejme ak chcete mať čo najviacej Xp za kill tak v kuse dávajte Corpse Explosion.

Ako som hral ja : ja som nehral :-) ja som len testoval na NM a Hell. Mal som k dispozícii lvl 99 necra , ale skilly som prideloval podľa obtiažností. Aj veci. Takže na NM som nenosil ani armor¸ helmu ani amulet a skillpointov som mal nepridelených 65. A išlo to v pohode. Používal som White wand a Homunculus a rare veci čo dávali resity, pretože to bola stiahnutá postava a nechcelo sa mi meniť stuff. Na hell som používal : Shako+ maras+gloom opasok + silkweave + soj+ rare mana ring + frosty a homunculus , Boneshade/ White wand a samozrejme mana/life charmy + zopár psn&bone skillery .Na Nm som testoval aj players 8, na hell to ružové nebolo. Navštívil som Diabla, Baala, ancients a samozrejme kravy. Kravy hell players 1 išli v pohode aj bez corpse explosion. Mno skusil som si nasadiť nové 1.10 veci ako napr. Boneshade a Arachnid mesh a Darkforce spawn + hore spomínané veci a výsledok je takýto Bonespirit magic dmg : 39xx max, Teeth magic dmg : cca 800-1000. 6 skeletonov/magov, fire golem, 16 revivedov. S "normálnymi" dostupnými predmetami som mal dmg Teeth okolo 700 a dmg bonespiritu okolo 3,5k 4skeletony/magovia¸ fire golema s o niečo menej life a okolo 12 revivedov. Nemal som merca. Jo aby som nezabudol, high council na hell obtiažnosti a všetko v blízkosti padlo za asi 1 minútu. S Flying souls som mal trochu problémy, ale hravo som ich zvládol, len sa hra trošku spomalila .

Socketovanie vecí : Do zbrane/palice all res jewel ak môžete, do armoru a helmy dajte um runu, allres jewel alebo aj perfect skull ak trpíte nedostatkom many. Čím viacej many tým rýchlejšia regenerácia ale nech máte vôbec nejaké bonusy k + mana regenerate.

Suma všetkých zubov : konečne sa necro uplatní aj ako schopný kúzelník aj ako dobrá party postava. Konečne sa neunudíte k smrti hraním sa s necrom J.

Priznanie : nikdy som neobľuboval nercomancera, takže predsudkami som možno na niečo zabudol alebo zle interpretoval, preto ak máte nejaké pripomienky a komentáre, nech sa páči, dajte mi vedieť.

Posledná poznámka : Škoda, že Teeth nedávajú knockback