DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Paladin od Mistr Análník

pro verzi 1.09

Paladina jsem dotáhl na pouhopouhou 75. úroveň ne proto, že bych přestal stíhat a hra se stala nesmyslně těžkou, ale proto, že jsem s ním nehrál moc často (u hardcore-barbara nebo necra jsem strávil podstatně víc času). Pokaždé, když jsem si k němu sedl a nahodil players 10-20 (míň jak 4 jsem neměl nikdy), tak jsem do hodiny nabušil level. Všimnete-li si, že pro mého paladina, jehož jméno bylo Peacemaker, užívám minulého času, je tomu tak zejména proto, že už není mezi živými. Ač hrdinně bojoval s Diablem i samotným Baalem a jejich nohsledy, jednou se nakazil rýmou a na následné virové onemocnění umřel i s polovinou harddisku. Dost bylo tlachání, nechme minulost za námi a postavme se budoucnosti čelem. ATRIBUTY

Možná, že se mnou v tomhle nebudete souhlasit, ale já jsem v tom neoblomný a nebudu dělat kompromisy. Doporučuji velmi vysokou sílu (až 160), poměrně vysokou dexterity (maximálně 80) a zbytek bodů do vitality. Do energie nic, ta přijde zkrátka - paladin je postava, která dohromady nekouzlí nic, ačkoliv se jí alespoň zpočátku malý mana steal hodí. Hned vysvětlím proč. V původním Diablu II platil vztah 1 bod k atributu=3 životy. Maximum, kolik vám mohl jeden předmět dávat k jedné vlastnosti, totiž bylo 20 a nebo nejvýše 60 životů. Odtud tento vzorec. Mám pocit, opravte mne, jestli se mýlím, že se tento poměr upravil ještě více ve prospěch životů (30:100). Paladin za 1 investovaný bod do vitality dostane 3 životy. Jednoduchým přepočtem mi vyšlo, že než abych sháněl sílu z předmětů, je lepší, když si ji zvýším sám přirozenou cestou, a pak mohu sbírat předměty, které mi přidají životy, a tak mi jich vlastně ve výsledku dají víc. U paladina ten rozdíl tak markantní není, ale vezměte si třeba v potaz druida - ten za 1 bod dostane 2 životy. A aby dostal 60 životů, musel by investovat 30 bodů do vitality, které mu budou chybět u síly. Kdo se mnou nesouhlasí, nebo to nepochopil, nech» mi napíše na můj email analkanal@centrum.cz, a můžeme si o tom popovídat. Samozřejmě dostáváte bonusy k vlastnostem, a» už chcete nebo nechcete, proto nemá smysl sílu zvyšovat až na magickou hranici 250, když budete hodně chtít, dostanete se tam pomocí předmětů. A ještě jedna výhoda extrémní síly - pokud zemřete (pochopitelně ne tak jako můj paladin) a chcete si vzít své věci, nestane se vám, že něco budete muset nechat ležet, protože nemáte onu potřebnou sílu.

SKILLS
Schopnosti jsou základem každého bojovníka/kouzelníka, a proto je neopomenu ani já. Proberu nejdříve jednotlivé stromy a jejich větve:

Defensive auras

Asi nejslabší strom, který, ač má velmi silné kousky, tak se paladinovi zrovna moc nehodí.
1. Prayer (lvl 1) - není špatný pro začátek, ale později je jeho vliv na vaše zdraví (fyzické i psychické) zanedbatelný. Kdyby tak léčil v procentech, to už by možná stál za hřích…
2. Cleansing (lvl 12) - No nevím, mě osobně jed nevadí a zkracování doby působnosti mě tedy moc nebere, snad jen to zkrácené trvání kleteb má nějaký význam - Iron Maiden nebo Decripify proti nekromantovi nebo Oblivion Knights ve 4. aktu.
3. Meditation (lvl 24) - Účinek meditace je obrovský, až přímo megalomanský, škoda, že ho ocení jen druidové, kouzelnice nebo nekromanti. 800% (!!!), tomu říkám úspěch.
4. Defiance (lvl 6) - Defiance je jednou z těch lepších aur, které jsou v tomto stromu k mání. Zvyšuje podstatným způsobem obranu. Zvyšuje ji sice o něco víc než barbarův Iron Skin, ale ten je pasivní, kdežto tady tenhle skill musí být pořád aktivní. V kostce - nedoporučuji, ale je pravda, že s tímto skillem a Holy Shield snadno vytáhnete 12 000 armor. Raději si ale pořiďte žoldáka s touto schopností.
5. Vigor (lvl 1 - není špatný, to zrychlení je docela znát, ale využijete ho tak akorát, když si běžíte posbírat věci z vaší mrtvoly. A myslím, že jsme v tomhle zajedno, když řeknu, že je lepší se starat o to, aby z vás ty věci nevypadly.
6. Redemption (lvl 24) - aura, která by byla poměrně užitečná, pokud by vracela obě položky v procentech. Ale takhle patří na smetiště dějin.
7.-9. Resist Fire, Lightning, Ice (lvl 1/6/12) - všechny aury jsou si účinky rovny a taky jsou přibližně stejně užitečné. Nejlepší z nich je ochrana proti blesku kvůli bosům se schopností "Lightning Enchanted".
10. Salvation (lvl 30) - Salvation je nejlepší z této větve, protože spojuje vlastnosti všech tří předchozích aur. Jsem toho názoru, že Salvation si jeden bodík zaslouží, protože vám ušetří smutný příběh o umírání proti Oblivion Knightům. Více bodíků je zbytečných, protože účinek parabolicky klesá a návratnost je malá (plus nějaké ty body z předmětů atd.). Je vhodné si ji hodit na nějaké záchranné tlačítko.

Offensive auras

Skvělý strom se spoustou dobrých schopností
1. Might (lvl 1) - Výborná věc na začátek, ale později ho vystřídají lepší.
2. Holy Fire (lvl 6) - Velice slabé…zranění nestojí za nic ani na dvacítce. Má-li boss schopnost Holy fire, zvesela se tomu zasměji.
3. Thorns (lvl 6) - ve verzi 1.00 jsem se setkal s paladinem, který měl tuhle schopnost namaxovanou, a světe div se, fungovalo mu to nadmíru dobře. I dnes v době jaderných deštníků a barbarů s whirlwindem má ještě co nabídnout, ačkoliv už na Battlenetu zdaleka nepracuje tak, jak by měla. Snad by se do ní alespoň jeden bodík dal dát jako counterattack proti zmíněnému oblíbenému útoku. V tom případě si ho navolte na záchranné tlačítko.
4. Blessed Aim (lvl 12) - než jsem dosáhl lvl 30, dával jsem jí přednost i před concentration, protože zvýšené zranění nebylo moc znát, kdežto zásah ano. Ale později musí ustoupit před lepšími.
5. Concentration (lvl 1 - Osobně si myslím, že je to druhá nejoblíbenější aura. Než patch 1.08 opravil fanatismus, tak to také byla jediná útočná aura, která měla smysl. Kromě toho, že zvyšuje vaše zranění v boji se zbraní a dává šanci na nepřerušitelný útok (protivníkův útok vás nezastaví), zvyšuje také zranění u Blessed hammer.
6. Holy Freeze (lvl 1 - Srandovní věc, proti které nepomůže ani ochrana proti zmrznutí. Tato aura drasticky zpomalí všechno ve vašem okolí, a to na dost velkou vzdálenost (Pomalejší soupeř = rychlejší vaše postava). Kdyby ještě nějakým způsobem zvyšovala zranění, našla by možná větší uplatnění než fanatismus, takhle zůstává jenom jako doplňková záležitost. Nebudete-li na ni hrát, tak si pořiďte alespoň žoldáka ve 2. aktu na nightmare s touto schopností. Osobně ji používám, když se nacházím ve větším chumlu a chci z něj vycouvat, nebo když mě rozčilují dotěrní, extra rychlí fetišové, kteří potřebují zchladit horké hlavy, nebo zaměřuji Charge na nebezpečného hráče nebo bosse. V kravím levelu běžně vylákám skupinku krav, kterou zmrazím a pozabíjím s fanatismem.
7. Holy Shock (lvl 24) - Upřímně řečeno, tuhle schopnost nesnáším u bossů. Mají ji pravděpodobně na daleko vyšším levelu, než já bych mohl kdy mít, protože já s tím neudělám nikomu nic, kdežto rána od takového bose je část smrtelná i s 50% resistencemi. Patch 1.09 zvýšil hodně zranění přidávané do útoku, ale to využijete s úspěchem tak proti Physical Immunity.
8. Sanctuary (lvl 24) - Pokud se chcete specializovat na lov nemrtvých, rozhodně věnujte pozornost této auře, jejíž zranění přidávané proti oné skupině nepřátel rozhodně stojí za úvahu. A aby toho nebylo dost, tak navíc nemrtvé odhazuje zpět a mírně je zraňuje.
9. Conviction (lvl 30) - Dá se využít podobně jako Holy freeze, tedy že ji nastartujete a až budou všichni oslabení, tak zaútočíte např. s Holy shockem. I takového paladina jsem viděl. Já osobně bych to nehrál, máte-li chu» a čas, vyzkoušejte si to, ale moc si od toho neslibujte. Tahle aura je dobrá hlavně ve spojení s kouzelníky, takže pokud sami nekouzlíte, tak ji asi nevyužijete.
10. Fanaticism (lvl 30) - Tuhle auru jsem si záměrně nechal až na závěr, protože je jednoznačně nejoblíbenější, nejpoužívanější, nejvýhodnější, zkrátka nejlepší. Je to jediný skill, do kterého jsem byl ochoten investovat bodík s každou další získanou úrovní. Zvyšuje zranění a zásah, čímž podobně jako Salvation spojuje vlastnosti tří předchozích aur, a ještě dostanete jako bonus rychlejší útok, takže neváhejte a investujte.

Combat skills

Nejlepší strom, ve kterém se nachází spousta užitečných dovedností.
1. Sacrifice (lvl 1) - Sacrifice není špatná dovednost i přesto, jak nízko se ve stromu nachází. Znal jsem dokonce několik paladinů, kteří mu dávali přednost před Zealem pro jeho obrovské zranění. Budete-li patřit i vy mezi ně, musíte si sehnat velký life steal, větší než obvykle, protože jinak půjdete rychle ke dnu - paladin má na válečníka zpropadeně málo životů a těch 8%, co dáváte do sebe, pěkně zabolí.
2. Smite (lvl 1) - Opět poměrně dobrá dovednost, ne snad kvůli tomu zranění, ale hlavně kvůli omráčení. Já to nepoužívám, ale můj kamarád s tím uměl divy. Bohužel doba omráčení je na hell tak nekřes»ansky snížena, že ho musíte mít nejméně level 20, jinak to nemá žádný účinek.
3. Holy Bolt (lvl 6) - Pomalý neužitečný nesmysl. Za celou dobu, co hraji Diablo II, jsem ho vykouzlil asi dvakrát a byl jsem do značné míry znechucen. Hodí se snad jen na začátek, ale to zase nemáte dost many na nějaké větší použití.
4. Zeal (lvl 12) - Druhý nejoblíbenější paladinův skill vůbec. Umožní vám dělat vícenásobné útoky, ale ne více než pět, proto investice čtyř bodů je plně dostačující. Můžete namítnout, že za hru určitě nasbíráte alespoň "+3 to all skills", tak proč si znepříjemňovat život promrháním tří bodů. Tak za prvé není řečeno, kdy je nasbíráte (jestli vůbec s tímhle přístupem), takže se jich taky nemusíte dočkat, za druhé Zeal zvyšuje i úspěšnost zásahu, takže zkrátka určitě nepřijdete.
5. Charge (lvl 12) - Můj favorit, který mne vysekal ze spousty ošemetných situací. Sice je pryč doba, kdy ve verzi 1.00 zasahoval automaticky, ale pořád se se svým zraněním řadí mezi to lepší, co může paladin nabídnout. Jeho využití je zejména proti hráčům, co mají ve zvyku pořád couvat (nekromanti, druidové, amazonky, případně kouzelnice, ale ty se spíš teleportují) nebo postavám, co zase jdou příliš sebevědomě na věc a očekávají spíš od vás, že budete couvat (barbaři). Když už minete, což by se ale stát nemělo, jedině pokud jste použili Charge z příliš velké dálky a soupeř měl čas se na něj připravit, tak se alespoň dostanete do blízkosti cíle, kde můžete přehodit na Fanatismus a Zeal. Charge používejte zásadně v kombinaci s obouruční zbraní a mějte jej připravený na sekundární zbrani.
6. Vengeance (lvl 1 - Další z oblíbených dovedností. Já osobně si ale myslím, že se hodí tak leda proti "Physical Immunity", protože to zranění je ve srovnání s možností zaútočit víckrát u Zealu zanedbatelné. Snad stojí za 1 bod i za předpokladu, že na něj nechcete hrát. Pokud však seženete zbraň s průměrným elementálním zraněním okolo 150, tak vás přece jenom vyjde ten Zeal lépe.
7. Blessed Hammer (lvl 1 - Kouzlo s poměrně vysokým zraněním, zvláště v kombinaci s Concentration, ale s natolik debilním použitím, že to ani nestojí za řeč.
8. Conversion (lvl 24) - Ve verzi 1.00 extrémně silné, teď je to tak slabé, že to ani nestojí za řeč. Ledaže by proti Bremmovi Sparkfistovi a jeho partičce, která na vás čeká před Mephistem, jste se zbavili takhle jeho příznivců - a» si je zabije sám.
9. Holy Shield (lvl 24) - Bezva věcička, která vám i bez kdovíjak vysoké dexterity umožní mít šanci na úspěšné vyblokování 75%. Navíc ani ten armor není úplně k zahození, s pár bonusy ke skillům a dobrým štítem vytáhnete i 2000, což je ve spojení s Defiance hodně znát. Zvyšuje taky smite damage, což je podle mého jen drobná kosmetická úprava.
10. Fist of the Heavens (lvl 30) - Pěkné zranění ale obrovský timer to dělá nepoužitelným. Pokud chcete hrát na kouzla, je to vaše věc, možná nebudete úspěšní, zato určitě originální. A to je to, co se počítá

VYBAVENÍ

Je zřejmé, že každý bude preferovat jiný kousek železa, já vám uvedu to, co já osobně považuji za perspektivní. U všech věcí se dívejte hlavně po vlastnostech, které mohou mít vysoké jenom ony (zbraně = rychlost a zranění, zbroje, helmy a štíty = obrana a u štítů taky rychlost a kvalita blokování, boty = rychlost pohybu, opasek = počet lektvarů, které unese atd.). Snažte se udržovat si armor class alespoň 3000 (s žoldákem z 2. aktu je to hned), resistence okolo 30% s tím, že jste schopni v případě potřeby je vytáhnout na maximum, a» už pomocí Salvation nebo obměny vybavení, zranění co nejvyšší, ale ne na úkor rychlosti, protože to je to, oč tu běží (horní hranice 1000 je už docela ucházející, 2000 pro vás pravděpodobně bude s jednoruční zbraní nedostižný sen). Mějte life steal minimálně 15% (dvacet by bylo lepší) a alespoň 1-2% mana steal pro všechny případy. Rychlost pohybu zvyšte minimálně o 50% a každé věci, která vám zvyšuje maximum životů v procentech, si važte a střežte ji jako oko v hlavě. To je tak v kostce vše.

Zbraň: Jako primární mějte jednoruční a jako sekundární obouruční, pokud budete používat Charge. Z jednoručních zbraní musím vyzdvihnout unikátní elitní scepter a mace, kterou jsem si nemohl vynachválit. Rozhodně nezavírejte dveře před žádnou scepter, mace a mečem (pokud mají vysoký "attack speed"). Hodí se taky téměř jakýkoliv unikátní elitní meč, zejména Doombringer, který jsem ale nenašel a neměl tudíž tu čest vyzkoušet. U obouručních hleďte jenom na damage, protože s nimi sekat nebudete (můžete, ale pak ode mne pozdravujte majitele pohřebního ústavu). V zásadě je jedno, jaký typ zbraně to bude, pokud nesáhnete po kuši nebo luku. Já jsem chodil s Hellslayerem a rozhodně jsem si nemohl stěžovat (proto jsem potřeboval taky tak vysokou sílu . Hodí se taky Grandfather nebo unikátní thunder maul, jestliže si ho osocketujete u Larzuka a vložíte do něj nějaký jewel, který sníží potřebné požadavky (kde sílu brát a nekrást). Z těch přístupnějších zbraní doporučuji Spire of Honour, který je pro paladiny jako dělaný a ani nemá moc velké požadavky. Možná se to nezdá, ale délka zbraně u charge taky dělá svoje.

Helma: Snad pro všechny postavy je vhodná Harlequin´s Crest, která odbourá váš problém s životy raz dva, ale nikdy jsem ji u nikoho neviděl. Já jsem chodil s Vampiregaze, ale nebylo to ono. Skvělá je také Veil of Steel.

Zbroj: Pro všechny paladiny mohu doporučit Guardian Angel (slušná obrana, +1 ke všem skillům, zvýšená rychlost a úspěšnost bloku…) nebo libovolné elitní brnění a víc než u kterékoliv jiné postavy také Arkaine´s Valor (v Diablu I jsem ho našel vždycky a tady pořád ne a ne - čím to asi je…).

Štít: Klíčová část vybavení každého paladina, buďte hodně nároční, víc než na zbraň, závisí na tom vaše bytí a nebytí (respektive vašeho charakteru). Důležitý je vysoký armor (500 je zcela dostačující), aby se mohl plně projevit Holy shield, ale také resistence nebo rychlý blok. Z unikátních štítů bych zmínil Stormshield, který ale nemá moc velký armor, proto za něj určitě najdete lepší náhradu. Jeho výhodou je hlavně vysoká redukce zranění. Myslím si, že než se tady poohlížet po unikátech, tak je lepší sáhnout po rare štítu, nejlépe šitém na míru přímo paladinovi.

Opasek: Nevšímejte si obrany, stejně nebude nijak závratná. Nutností jsou alespoň čtyři řady lektvarů. Hodí se i resistence apod. Já jsem chodil s unikátním war beltem Thundergod´s Vigor, který sice nedává skoro žádné resistence, ale jinak má skvělé statistiky.

Boty: To co bylo řečeno už v předmluvě - rychlost, rychlost, rychlost. Resistence… Z unikátních bot se hodí Goblin Toe nebo Gore Raider, které jsem nosil já (vadil mi jenom ten snížený požadavek na sílu, protože jsem ho vůbec nepotřeboval).

Prsteny, přívěšky a amulety: Obecně vzato platí, že by vám měli doladit to, čeho máte málo. Pokud máte ale všeho tak akorát, tak nezbývá než sáhnout po nějakých těch bonusech: Constricting Ring - odstraní problém s resistencemi, byl-li nějaký, a vylepší vám ty stávající, moc jsem ho chtěl najít, ale stejně jako v případě Harlequin´s Crest a Arkainen Valor, které jsem v Diablu I našel vždy, tak tady ani ránu; Bul-Kathos Wedding Band - snubní prstýnek je slabší variantou Stone of Jordan, ale válečníkům se hodí víc, Highlord Wrath - deadly strike a skills,Mara´s Kaleidoscope - extra silný amulet.. Stejně jako v případě štítu sáhněte raději po rare. Přívěšky si vyplňte půlku inventáře (životy, resistence, pohyb…).

JAK JSEM HRÁL ZA PALADINA

Holy shield jsem začal používat přibližně od 50. úrovně, až jsem na něj měl manu. Do té doby jsem to držel s Fanatismem a Zealem. Po namaxování dvou zmíněných skillů jsem začal bušit Charge, se kterým jsem zabíjel Diabla na hell. Tím byla základní kostra hotová. Nyní byl čas na nějaké ty zábavné strategie (Thorns, Salvation, Vengeance, Conversion, Smite, Fist of heavens, Holy freeze). Investoval jsem bodík do Salvation a kdybych to udělal už dříve, ušetřil bych si spoustu problémů. A až doteď jsem maxoval Holy freeze. Ne snad kvůli tomu zvětšujícímu se zpomalení, ale kvůli většímu rádiu. Zpočátku jsem používal hodně diamanty ve zbraních, později runová slova. Mám zkušenost, že takováto strategie vám umožní od začátku hrát na players 8 a to je jedině dobře.

ZÁVĚR
Na závěr několik málo čísel o mé postavě jen tak pro pořádek. Jednoruční zranění 1000-1700 (ale zato tak rychlé, že nevidíte uku se zbraní, jenom nějaký rozmazaný vír), obouruční zranění 1500-8500, defense 10 000, mana 200, životy 1300, attack rating 4000 - 5000 (v závislosti na sestavě oblečení). Boss, který mi dělal největší problémy, byl Diablo, který, i když máte šanci na zásah 70%, nejde zaboha trefit, a který mi dělal nejmenší trable, byl Baal na všechny obtížnosti. Nejtěžší duel jsem měl vždy s kouzelnicí, dokud jsem nenašel teleportační trenky…vlastně prsten. Nejsnazší byl s barbary, kteří nepočítali s Charge a s Holy freeze, jinak to byla fuška. Všechny duely s válečníky hodně závisely na štěstí (jestli dám první ránu, jestli mi neselže blok apod.), jinak se dá říci, že jsem po téhle stránce měl vždy spíše navrch. Každopádně nikdy netrvaly příliš dlouho vzhledem k mému malému počtu životů a vysoké smrtící síle.

--------------------------------------------------------------------------------
Z diskuse na foru:
Black Knight - 8. 7. 2001
Strategie se u paladina liší nejvíce v tom, jestli hrajete singleplayer nebo multiplayer, popřípadě paříte po Battle netu. Já osobně pařím jen singleplayer, ne proto že bych hrou s více hráčí pohrdal, ale zkrátka na to nemám takovej stroj, kterej by to zvládal. Takže vám popišu strategii na single player. Primárními vlastnostmi je pro paladina síla a vitalita. Sem proto naházejte nejvíce bodů (170 síly budete potřebovat pro nejlepší brnení ve hře - Ornate plate, ale to je minimum, protože v Expansion packu jsou předměty, které potřebují daleko více síly i obratnosti). Obratnost zvišujte tak nějak rovnoměrně, ale tak do výše, kterou potřebuje nejlepší jednoruční zbraň (Prastarý meč - Ancient Sword). Víc by byla zbytečnost. Vitalita ovlivňuje staminu a životy. Zvyšujte ji a poté co dosáhnete parametry, abyste mohli nosit všechny věci (síla a obratnost), investujte všechny body právě do ní. Do energie jsem osobně nevrazil ani bod. Je to nanic, protože po každém levlu dostanete něco málo do many a to úplně stačí.

Obranné aury:

Na ty se úplně vykašlete, protože jsou nanic. Snad jen ty rezisty, ale to až nebudete mít kam rozhazovat body.

Útočné aury:
Nejlepší z těchto aur a jediná, kterou používámje Koncentrace (Concentration). Tu si určitě namaxujte, protože budete mít 345% bonusu k poškození a to je celkem síla. Je dostupná až na 18. levlu a tak mužete investovat něco málo (opravdu málo, tak 2-3 levely maximálně) do Might.

Bojové dovednosti:
Ty mají jen dva favority - Zeal(horlivost) a Holy shield (nebeský štít). Zeal je perfektní dovednost, se kterou útočíte na všechny nepřátele v dosahu vaši zbraně, a to velmi rychle. Ale pozor, dejte do této dovednosti maximálně 5-6 bodů , víc už je pro paladina nebezpečné. Do Holy shield investujte 20 bodů, protože budete mít na 220 sekund o 310% zvýšenou obranu štítu a o 21% větší šanci na úspěšné zblokování. Budete pak moct mít obranu štítu až něco pod 800!!!! A šanci na úspěšné zblokování 95%!!! To je docela slušný, ne? Nejlepší bojová kombinace kombinace je Koncentrace se Zealem naráz (sekáte rychle a navic s velice velkým damage) a navíc s očarovaným štítem kouzlem Holy shield.

Předměty:
Pro paladina se nejvíce hodí meč a štít (může to být i jiná jednoruční zbraň,ale štít je nutností). Je zde možnost socketovaného štítu, a to se třemi jedínečnými diamanty (dostanete 45-60% odolnosti proti všemu. Někde jsem dokonce četl, že až 75%!!y ale mě se to nikdy nepovedlo). Ale strčte je jedině do pavézi (pavise) Má sice o něco menší obranu než gotický nebo prastarý štít, ale má největší šanci na zblokování(54% + kouzlo Holy shield). Pokud chcete mít 95% úspěšné blokování a skoro 800 obrany štítu, což je fakt super, najděte kouzelnou pavézu, která přídává 100% k obraně (holy) a 20% k úspěšnému blokování (of defiance nebo tak nějak) a máte holy shield na dvacáté úrovni, tak dostanete 180 obrana+310% obrany=skoro 800 obrany!!!!!! 54%+20%+21%=95% úspěšného blokování!!!!!!!! Skoro se do vás nikdo netrefí a to je vážně super. Co se týká ostatních předmětů, je dobrý mít hodně věcí, který přidávají do životů. U brnění je to jasný, největší obrana a pak teprve to ostatní.