DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Paladin: Holy Avenger od Frederik

pro verzi 1.09
Neviem, či tento tento build hrá alebo hralo veľa ľudí, ale mne sa zdá určite lepší ako fanatik. Môj paladin má clvl 89. Zatiaľ.

Attributes:

Strenght: Maximálne 150. Toľko som do sily dal aj ja, viac v žiadnom prípade. Je potrebné hrať s jednoručnou zbraňou a štítom. V nightmare môžete kľudne používať aj dvojručné zbrane, tam sa to ešte dá, na hell už nie . Unikát baranar's star chce 153 sily, mythical má požiadavku na silu 147. Doporučujem dať tak 120-130 bodov, ostatok sa dá dohnať bonusmi na veciach. Na štíty veľa str. nepotrebujete, HoZ(Herald of Zakarum) chce len 104 str., stormshield trochu viac, 156.

Dexterity: len toľko, aby ste mali block na 75%. Zo začiatku, keď nie je poriadny štít, tak je block nízky, ale počkajte na lepšie štíty... Alebo sem investujte. Ja mám monentálne 100 bodov, neskôr plánujem pridať.
Na attack rating sa vybodnite, netreba skoro žiadny.

Viltality: Sem ostatok bodov. Paladin proste veľa života potrebuje a nemá žiadny skill, ktorým by životy zvýšil.

Energy: Základ. Nič tu nie je treba, vyhodené body. Vengeance síce žerie veľa many, ale to sa musí dohnať mana stealingom.

Skills:

Vengeance - 20
Fanaticism - 20
Holy Shield(HS) - 20
Convincion - 15

Vengeance zabezpečuje obrovský prídavok dmg., Fanatizmus zabezpečuje rýchlosť a fyzický dmg., holy shield je dôležitý kvôli blocku a defense. Convincion je veľmi dôležitá aura, znižuje defense a resisty potvôr, čo pomáha k väčšiemu dmg. vengeancu a k tomu, že sa takmer vždy trafíte(potvory majú maličký defense, takže máte 95% šancu na zásah).

Na tejto stránke je porovnanie dmg. zealu a vengeance za jednu sekundu.

Prečo toľko bodov do holy shieldu, keď na vyšších leveloch je nízky prírastok blocku za level?
Jednak kvôli dĺžke pôsobenia, jednak kvôli väčšiemu percentuálnemu prírastku defense. Okrem toho zvyšuje aj smite dmg. na štíte. Kto defense nechce, môže dať o 10 bodov menej.

Čo s ostatnými bodmi?

Combat skills:

Sacrifice - sem len jeden bod, aby sa sprístupnili ďaľšie skilly. Tento skill používajú primárne Martyri, do tohto buildu sa však nehodí.

Smite - úder štítom je VEĽMI užitočná pomôcka, ak nemáte dobrú zbraň s vysokou dmg. Hodí sa napríklad na Hephasta v štvrtom akte, geniálne na diabla. Najväčšia výhoda je nezblokovateľný útok a autohit(vždy sa trafí). 1-5 bodov, ak sa vám tento skill bude veľmi páčiť, môžte aj viac.

Holy bolt - 1 bod. Absolútna zbytočnosť, ale páči sa mi s tým uzdravovanie pomocníka.

Zeal - 1-4 body. Prechodný skill, ktorý používajte, pokiaľ sa vám nedá používať Vengeance(napr.: malý mana steal atp.).

Charge - 1 bod. Hodí sa na LEB a MSLEB bossov, pekne to odhadzuje a blesky vás potom netrafia.

Vengeance - Tak tu je to jasné, 20 bodov.

Blessed Hammer - 1 bod, na sprístupnenie Holy Shieldu.

Conversion - 0 bodov. 1 za predpokladu, že chcete aj FoH

Fist of Heavens - 0 bodov. Môžete sem dať nejaké body, ak máte problém s diablom alebo s hell ancientami. Ja som však nič také nepotreboval.

Offensiva Auras:

Might - 1 bod.

Holy fire - 1 bod. Slabé, naozaj slabé.

Thorns - 1 bod. Na hell je účinnosť nechutne znížená, na normal sa hodí, ale ja som ju nepoužíval.

Blessed Aim - 1 bod. Attack Rating nepotrebujete, s aurou convincion sa trafiate na 95% skoro vždy.

Concentration - 1 bod.

Holy Freeze - 1-5 bodov. Užitočné, hodí sa na rýchlych protivníkov, veľmi často je nepoužívam, lebo potom krítko pôsobí convincion a fanatizmus naraz.

Holy shock - 0-5 bodov. Hodí sa na boj proti PI, k vengeancu to pridá ešte aj nejaký symbolický dmg.

Sanctuary - 1 bod.

Fanaticism - 20 bodov, bez debaty.

Convincion - 15 bodov, tam sa resisty príšer znižujú o 100%, s vecmi to bude trochu viac, ale niektoré príšery majú aj nejakú resisty, sú to napr. koncoví bossovia atp. Monštrá môžu mať resisty maximálne -100%.

Defensive auras:

Sem v podstate nemusíte dať nič.

Ja som dal 1 bod do prayeru, cleansign, aby som mohol dať bod do meditation. Meditation je dobrá, keď vám pri boji s PI dôjde mana.

Poprípade môžete dať body aj do Salvation, resisty sa zídu hlavne v chaos sanctuary.

Body vo vigor sa môžu tiež niekedy hodiť.

Ostatné aury som neskúšal, vy môžete. Ak budete mať neskôr nejaké body nazvyš, tak môžete kľudne experimentovať, nič tým neskazíte.


Spôsob boja:
Zapnutá aura convincion, keď sa prilepí pod potvory, prepínam na fanatizmus a sekám asi tak 5 sek., potom zase prepnem na convincion a tak stále dokola, až dokiaľ nič v okolí nežije
Aura convincion pôsobí po aktivovaní pod potvorami približne 8 sekúnd.
Fanatizmus sa pekfektne hodí pomocníkovi, v mojom prípade defiance aurár z druhého aktu. Defense zvyšuje na clvl 89 asi na 3.5-násobok pôvodnej hodnoty. Niekto defense nechce, ja hej. Môžete používať aj aurára might alebo holy freeze(ale tento skill môžete mať kľudne aj vy, takže táto voľba v podstate odpadá, ale predsa tú auru nemôžete mať zapnutú stále ). Iný sa veľmi nehodia.

Aury u pomocníkov z druhého aktu sú:

Hell a Normal:

Combat = prayer
Offensive = blessed aim
Defensive = defiance

Nightmare:

Combat = thorns
Offensive = might
Defensive = holy freeze

Výbava:

Na výbave to ani nemusí byť závislé, ak je štastie, tak sú aj také veci, ktoré sa dajú používať

Zbraň: mám Baranar's Star(na mefrunoch som je našiel 3x, jednu som vymenil, ďaľšie je eth a tretiu používam ), dmg. je 1810-2990, rýchlosť útoku 8 fps/swing. Zbrane môže byť aj iné, samozrejme, napríklad unikátne meče... najlepší by bol asi headstriker alebo lightsabre. U obchodníkov sa dajú kúpiť tiež dobré meče alebo mace, obľúbený recept do kocky je vítaný.
Recept - hocaký meč + 3 chipped gemy

Najdôležitejšia vec na zbrani je dmg., to je samozrejmé. Potom rýchlosť a ostatné somariny. Doporučujem craftovať sekery podľa blood crafted receptu:
runa ort + magic axe + magic jewel + perfect ruby

Brnenie: Keďže som na SC našiel kopu benení, tak ich striedam podľa príležitosti. Najčastejšie používam skullders ire, kvôli MF, aby aj niečo dobré, čo ešte nemám, padlo. Na brnení hľadajte to, čo vám chýba - resisty, MF, defense, životy... Najlepšia voľba sa zdá byť runové slovo Lionheart - dáva veľa do života a ušetríte na ňom aj body do dex a str.
Brnenie gladiators bane má úplne geniálne vlatnosti, hodí sa veľmi a Arkaines valor neponúka okrem defense skoro nič, to je lepší aj Lionheart.
Doporučujem pri každej príležitosti pozrieť u ochodníkov okrem zbrane aj brnenie... možno budú dobré kúsky.

Helma: Tu je to tiež podľa toho, čo máte, čo vám chýba a čo chcete . Veľmi dobrá je Tal Rasha's Horadric Crest, ktorú som našiel ešte predtým, ako som ju mohol používať. Neskôr som používal wampirgaze(keď sme už pri nej, čo do nej socketnúť?), potom harlekýnu s perfect topázom kvôli MF.

Amulet: dlho som nenašiel skoro žiadny amulet, a preto som skoro výhradne používal nejaký rare, ktorý má +1 to pala skills... Neskôr som craftoval, vyšli z toho dobré kúsky, jeden má aj dual steal, ten teraz používam. Ak pri craftovaní(ak pri gamblení) chcete získať +2 to paladin skills, tak potrebujete najmenej level 86, ideálny je level 95. A ešte jedna vec: gamble, gamble, gamble. Gamblovaním som našiel(no skôr kúpil ) už vyššie menovaný amulet, okrem toho aj amulet s teleportom, ten mi bohovsky pomohol pri hľadaní výbavy, mefruny išli jeden za druhým .
recept na blood crafted amulet:
magic amulet + runa Amn + magic jewel + perfect ruby

Štít: pri strenght som už o tom povedal dosť, takže len o alternatívach. Runové slovo Rhyme je mooc dobré, zo setových predmetov je najlepší štít na blockovanie vôbec Whistan's guard(sada Orphan's Call). Anya v poslednom akte mi dala taký dobrý štít, že som sa ho nezbavil až dokým som nenašiel Stormshield.

Opasok: najlepšia voľba je String of Ears, potom Thundergod's Vigor. Ja som používal bladebuckle, je dosť dobý. Ak už nič, tak aspoň nejaký dobrý od obchodníka s príponou of whale, dáva veeeľa života, ktorý sa vždy hodí. Ak nemáte dual steal, tak je veľmi dobrý setový zo sady Orphan's Call, volá sa Wilhelm's Pride. IAS(increased attack speed) je na opaskoch Goldwrap a Nosferatu's Coil. Ak vám výjde dobrý craft, tak ste v siedmom nebi:
Magic Belt/Mesh Belt/Mithril Coil + runa tal + magic jewel + perfect ruby

Prstene: ak chcete hrať so skillom charge proti lightning enchanted bossom, potom si jednoducho musíte zaobstarať vlastnosť cannot be frozen. Tá sa vyskytuje na prsteni Raven Frost(bonus do dex. je dobrý aj na blockovanie) a nie je ho ťažké zohnať. Druhý a lepšie obidva(ak nemáte raven, alebo ho nechcete kvôli tomu, že cannot be frozen už máte niekde inde(Rhyme, Gladiator's Bane)) by mali obsahovať life steal, pokiaľ možno čo najvyšší. Používam dva s life stealom 8%, jeden má aj resistym, druhý len light res. Obidva sú rare, z blood crafted receptu môžete získať tiež life steal:
runa Sol + magic jewel + ring + perfect ruby

Rukavice: bloodfists sú dobré, laying of hands(set The disciple) asi najlepšie. Dobré sú aj setové zo sady Sander's Folly. Skúste craftovať podľa blood crafted receptu:
runa Nef + Magic Heavy Gloves/Sharkskin Gloves/Vampirebone Gloves + magic jewel + perfect ruby

Topánky: najlepšie jednoznačne War Traveller's. Druhé najlepšie asi waterwalk, kvôli životu. Noste to, čo nájdete, alebo skúste blood crafted recept:
runa Eth + Magic Light Plated Boots/Battle Boots/Mirrored Boots + magic jewel + perfect ruby

Charmy: life charmy sú najlepšie, nechávajte každý kúsok, horšie nahraďte lepšími. Faster run/walk small charmy si nechajte všetky, oplatia sa. Grand charmy so skillmy si samozrejme nechajte, ale tie s defensive aurami sú na *****.

Crafted recepty som uviedol len niektoré, aj to všetky crafted. crafty usporiadaná podľa typu receptu, slovensky. Nebo horadric usporiadaná podľa typu predmetu, česky.


z diskuse
a.jey
nice presne takhle si ho jedu ale mam jeste namaxovan zeal kvuli minionum.....

jenom poznamka co se tyka spolubojovnika pokud pojedes hodne fanatism ja ho mam ted na 26 lvl priklanel bych se k amazonce...helmu lore..ma luk +1skills takze pali ohnivy a cold(koupena je ohniva) ma dmg daleko pres 1000 a to spodni hranici...paly strasne rychle a dlea pulku mrtvol... a likviduje na dalku bossy s leb atd... kuprikladu 3 bratry..areatt sum.... tam bezim do rohu a nez kemne pribehnou ama na ne z dalky pali sipy..... jinak osobni nazor na hell tenhle pala hodne zavisi na vecech.
ja mam sice jen milebras set + ruce opasek boty sigon.... mno coz na hell neni nic moc ale vse co de mam posazeny skwelejma jewelama takze to jde....

sovereign:
Ahoj Frederiku, tak jsem konečně podíval na tvůj build, je moc dobrej a už jsem ho taky zkusil, ten pala je pak hodně moc našlapanej. Mám ale trochu jiné vybavení, než zde popisuješ. Mám max. dmg s banarankou přes 3000, mám pomocníka z 2. aktu z might aurou, ale pořád mám problémy s mana stealem. Potřeboval bych poradit, jestli je třeba lepší než Banaranka Shaffer´s hammer. Myslím, že by byl lepší, protože vegeance se pak odvíjí od fyzickýho dmg zbraně. Jinak já do fana moc nedávám, ale něco dám, zatím mám lvl jen 74, tak mi chybí dost skillů. dám pak ještě do FoH, jen na duely. Diky za radu, měj se.....

Frederik:
holy shock občas používam proti PI a zároveň non-LI bossom, ale iba vtedy, keď mám nejaké veci, ktoré dávajú do skillov, lebo v holy shocku mám len jeden bod

k tomu Baranar's/Shaefer's - to závisí od toho, aký máš IAS, proti komu bojuješ a aký skill používaš, ale myslím si, že aj pri zeale, aj pri vengeanci je lepší Shaefer's, za predpokladu, že používaš fana aspoň na leveli 10...
do fana si mal dať body najskôr, potom trochu convincion a vengeance a nakoniec maxnúť vegeance... prečo? lebo veng. chce za každý bod stále viac a viac many a ak nemáš mana steal, tak je to problém...

mana steal - hľadaj na amulete, prsteni, helme alebo socketni runu WEX. prstene a amulety craftuj, ak spravíš dual leech, tak máš cennú a užitočnú vec pre paladina