DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Paladin: Elementální zealot od Dhal

pro verzi 1.09

Autor: Dhal
převzato z diskuse na diablo2.sk

Tento build nie je príliš ťažké popísať, môžem skúsiť. Je ale veľmi závislý na perfektnej výstroji, nie je to nič pre "chudobných" hráčov... Tento paladín je predovšetkým PVM, tam žiari, ale s vhodnými skillmi sa dá využiť aj pre PVP. Nepotrebuje príliš vysokú dexterity (Conviction znižuje defense protivníkov), ani silu (ideálna výstroj nie je príliš ťažká), takže zostáva pomerne veľa na Vitality.

Skilly:
Zeal 1 bod - je treba dostať sa na 5 útokov, nič viac. Predpokladom sú +skills predmety, ale "bohatý" hráč by také mal mať.
Conviction - v prvej fáze po lvl 15, to je zníženie rezistov u príšer o -100%. V Traditio Templi som tu uviedol niektoré údaje nesprávne, pokúsim sa ich opraviť: rezisty ú príšer sa dajú znížiť maximálne ne hodnotu -100%, takže pre Normal a NM bude spomenutá hodnota Conviction stačiť. Na Hell už majú mnohé potvory čiastočné rezisty proti elementom, tam Conviction domaxovať.
A to je vlastne takmer všetko, čo tento build zo skillov potrebuje... zvyšné skillpointy sa dajú použiť mnohými spôsobmi:
- aura s physical dmg
- Foh - je to logické, tiež využíva Conviction, ale výbava sa trochu odlišuje od čistého Elementadína (viac many, Meditation)
- Holy Shock - táto aura sa zase nezdá byť príliš logickou, veď tento paly bude mať elmentálnych zranení až-až, ale má to čosi do seba. Kombo Conviction - HS dokáže robiť fakt konské zranenia, okoloidúcich často môj paly zabáva tým, že likviduje PI potvory holými rukami... Okrem toho sa dajú z výstroja vypustiť predmety s lightning damage a orientovať sa len na Fire a Cold.
- Holy Shield, netreba komentovať, vhodné pre každého paladína. Stačí tak lvl 10-11.
- ak máš auru fanaticismus, tak sa z neho dá dokonca vyrobiť aj Smiter, ale príliš to neodporúčam, elemental dmg so Smite nefunguje.
- mám dokonca aj Martyra (Sacriffice) založeného na tomto builde, ale tam je výber výstroje skutočne veľmi úzky, momentálne pauzuje na začiatku Hell práve z tohto dôvodu - čaká na vhodné predmety, ktoré mu dodajú MF hľadači.
- okrem toho sa vlastnej fantázii medze nekladú...

Výstroj:
toto je kľúč k tomuto buildu, takže sa nečuduj vzácnostiam. Uvádzam (podľa mňa) ideálnu zostavu, výnimky alebo náhrady sú samozrejme možné.

Zbraň: Baranar´s Star, ideál. Okrem toho Lightsabre alebo cubing sword s vysokým elemental dmg.
Brnenie: Spirit Forge
Prilba: Vampiregase
Rukavice: Lava Gout alebo Hellmouth
Opasok: Thundergod´s Vigor alebo String of Ears
Topánky: Infernostride
Štít: Tiamat´s Rebuke, HoZ alebo Stormshield
Amulet: Rising Sun, Highlord´s Wrath, prípadne kvalitný blood craft
Prstene: 1.Raven Frost
2.kvalitný blood craft
Charmy: preferovať small s kombináciou elemental dmg/life, prípadne resisty. V inventári sa z nich dá nahrabať odhadom tak 800 max elemental dmg. Sústrediť sa na rovnomerné zastúpenie všetkých typov elemental dmg! Buildu s Holy Shock lighning netreba.