DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Frost crusader

pro verzi 1.10

Autor: Dhal převzato z diskuse na diablo2.sk s laskavým svolením autora

Skúsim stručný popis, nebude celkom komplet, ale aspoň niečo:
"Freezer Charger" paladín sa zvykne nazývať Frost Crusader.
Skilly:
- Charge max
- Might max (synergia a aj priamo pridáva dmg)
- Holy Freeze max
- Resist Cold max

Doteraz rozdelených 82 skillpointov aj s nutnými na dosiahnutie skillu. Zvyšných 28 sa dá použiť na Holy Shield, Vigor alebo pomocné skilly Zeal, Salvation, Vengeance a Conviction.
Rýchlosť útoku (behu) s Charge nezávisí na rýchlosti topánok, ale dá sa zvýšiť skillom Vigor.
Rýchlosť seknutia zbraňou je vždy rovnaká, nezávisí na type zbrane ani IAS.

Výbava:
- zbraň s maximom damage, čo nájdeš - môže byť aj very slow. Znalci tvrdia, že by mala mať čo najväčší dosah, ale neosvedčilo sa mi to veľmi. Hlavne v úzkych chodbách nemá potom paladín priestor na rozbeh. A ten je nutný, lebo pri útoku, keď si s potvorou v tesnom kontakte, sa nepoužije Charge, ale len normal útok. Na voľných priestranstvách je to čosi celkom iné... Môže byť aj zbraň dvojručná, ale v druhom slote treba nosiť zálohu so štítom.
- ostatná výbava - to isté, čo ľubovoľný melee character, teda veľa LL, def, life, rezistov, atď. Možno o trochu viac Mana Leech, 9% by na Hell mohlo stačiť.

Problémy:
Charge má veľa bugov, neodporúčam preto používať HC postavám - zakapať sa dá vďaka nim veľmi jednoducho a bez vlastnej viny. Paladín občas stuhne na mieste a dosť dlho trvá, kým to vie sám od seba rozchodiť, pomáha prepnúť na druhý zbraňový slot a hneď naspäť. Niekedy sa zase rozbehne dozadu :)) To sa zase dá odstrániť veľmi jednoducho, prejsť s ním pár krokov bez Charge.
Okrem toho má Charge zabudovaný knockback - to je výborná vec na prázdnom priestranstve a umožňuje viacero útokov rýchle po sebe. Ale stačí jediná prekážka, o ktorú sa potvora zasekne a už sa treba znovu vracať dozadu a rozbiehať...

Holy Freeze už nefunguje na všetky potvory - to platilo len v 1.09. Takže pri súbojoch napríklad s minotaurami alebo Frozen Scourge je zbytočné používať ho, radšej Might. (nemrazí ani lietajúcich duchov, ale Cold damage zo zbrane im dáva)

Okrem toho sa na Hell vyskytuje dosť často kombinácia immune to cold + physical immune, pre takýchto výmyselníkov treba doplnkové skilly typu Vengeance.

Za najvhodnejšieho prenajatého pomocníka by som považoval barbara (aury Might a Holy Freeze má už paladín sám, takže radšej nejakého slušného zabijaka).

Stats rozdelíš podľa jednoduchej, tu už veľakrát spomenutej zásady:
Str a Dex do výšky, ktorá je potrebná pre nosenie výstroje a výzbroje, zvyšok Vit.
Môže sa vyskytnúť výnimka u Dex - ak by si chcel mať maximálny blok, tak možno bude treba pridať trochu viac. Tiež to nemusí byť nutnosť, závisí to predovšetkým od výbavy (hodnota bloku štítu, prípadne predmety, čo blok zvyšujú, napr. brnenie Guardian Angel).
Ak sa ale rozhodneš používať dvojručnú zbraň, tak sa môže stať, že do Dex nebudeš potrebovať ani bod (kladivá)