DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

PvP Nekromancer od Jindra666

pro verzi 1.09


Úvod
Bojovat za necromancera v duel hrách je poměrně kontroverzní, o to však zábavnější záležitost. Je jasné, že většina PvP hráčů raději sáhne po amazonce nebo kouzelnici, jelikož je s nimi duel vcelku jednoduchý.
V tomto příspěvku najdete návod, jak si vytvořit PvP necromancera se vším všudy.Myslím si totiž, že s každým ze sedmi charakterů se dá duelit na úrovni, jen s některými je to snazší a s jinými trochu obtížnější.
Ještě předem upozorňuji, že nejsem vševědoucí, takže pokud někdo z vás bude mít pochybnost o jakémkoli tvrzení v tomto návodu, ať neváhá napsat svůj názor.

Předměty
Helma: Harlequin Crest (+2 ke skillum, bousy k maně a životu, dmg reduced 10%, ...)
Brnění: Arkaines Valor s +2 k necromancer skills (+2 ke skillum, bonusy k vitalitě, vysoký defense,...)
Zbraň: Wizardspike (50% (!) rychlejší cast rate, bonusy k maně, 75% (!) all rezist,...)
Štít: Stormshield (35% dmg reduced - hlavní důvod), chcete-li zvýšit rychlost blokování (doporučuji), vložte do svého štítu Shael runu
Opasek: Thundergod's Vigor (+10 max lighning rezist, ligthning absorb, +20 k síle a vitalitě,...)
Rukavice: Trang-Oul´s Claws (20% rychlejší cast rate, +2 ke kletbám,...)
Boty: Aldur´s Advance (40% rychlejší chůze a běh, +50 k životu,...)
Prsteny: 2 x The Stone of Jordan (každý +1 ke skillum, bonusy k maně)
Amulet: Mara´s Kaleidoscope (+2 ke skillum, +5 ke všem vlastnostem, +20%-30% all rez)
Charmy: co nejvíce small charmů +5% run/walk a co nejvíce +1 poison and bone skills charmů, počet nechám na vás, platí však samozřejmě, že čím více, tím lépe )

Staty
Síla: 129 (bonus z předmětů = +27 k síle, 129+27=156 => lze používat Stormshield, který má dále bonusy k síle => lze používat Arkaine´s Valor
Obratnost: K obratnosti vám řeknu jediné. Snažte se mít v jakýkoliv okamžik block se svým štítem (Stormshieldem) 75%.
Vitalita: Do vitality vložte co nejvíce bodů, jak je to jen možné
Energie: základ - jelikož vaše předměty mají obrovské bonusy k maně, nemá příliš velký smysl vkládat body do energie

Skilly
Bone Spirit - základní útočné kouzlo necromancera, které automaticky zaměřuje cíl, rozhodně
namaxovat
Bone armor - základní obranné kouzlo, které absorbuje body poškození (čím vyšší level, tím
více bodů absorbuje) a kolikrát vám může zachránit život
Poison Nova - skvělý skill, který kolem necromancera vytvoří prstenec jedových hlenů (nebo co to je ) a zraňuje tak své nepřátele postupným ubýváním životů
Obávám se však, že některá PvP pravidla tento skill nepovolují, takže je třeba vložení bodů do Poison Novy zvážit. Pokud tento skill můžete používat, neváhejte a namaxujte ho.
Amplify Damage - tento skill se hodí v případě, pokud hrajete ještě s někým v partě (2vs2, 3vs3, atd.) a konkétně s charakterem (či charaktery) způsobující fyzické poškození (barbar, amazonka,...). Doporučuji vložit do tohoto skilu maximálně 10 bodů (jsou velké bonusy z předmětů). Čím vyšší level této kletby, tím déle bude působit na soupeře a ve větším rozsahu (větší rozsah se však hodí spíše u krav )
Lower Rezist - tímto skillem můžete "proklít" soupeře a zvýšit tak damage svého Bone Spiritu, případně Poison Novy, další využití je jako u Amplify Damage s tím rozdílem, že bonusy na poškození nesou jen magické a elementární útoky - Lower Rezist doporučuji namaxovat (čím vyšší level, tím větší bonusy na poškození, delší doba trvání a rozsah)

Strategie
1vs1 - spoléhejte na svoji rychlost běhu, kterou vám dávají botky a charmy. Proklejte nepřítele Lower Rezistem a zasypte ho Bone Spirity. Měli byste mít celkově +70% Cast rate, takže sesílání Bone Spiritů by mělo být rychlé. Jak jste si mohli přečíst na začátku článku, vřele doporučuji zvýšit rychlost blokování štítem vložením Shael runy (o 20%) a nezapomínejte si udržet 75% úspěšnost blokování.
další způsob - proklít nepřítele Lower Rezistem a zakouzlit Poison Novu - tím se protivníkovi hodně zredukují životy (v případě, že nemá plný opasek protijedů ) a nakonec ho dorazit Bone Spiritem
2vs2, 3vs3,...- v případě, že hrajete v týmu, je z vás podpůrný charakter, který hází kletby na soupeře (Amlify Damage nebo Lower Rezist)a "špinavou" práci necháváte na zbytku družiny.
Opět je důležitá vaše rychlost běhu, úspěšnost a rychlost blokování.
Obecně lze říci, že je třeba hodně obratné pobíhání po bojišti.


Kefir:
HMMMM....A co kosti ja sem se par duelu zucastnil a pokud chytis treba paladina do prison tak se ven jiz zdravy nedostane.(prison+iron)S tou rychlosti je to fakt.amplify bych rozhodne nemaxnil ten radius za to nestoji.Poison nova...spis doplnek no je to veci nazoru.lower 100% spirit 100% + neco cim se protivnik zdrzi(golda) fast cast cim vic tim lip vyzvedl bych decrepify....ucina az na vetsim lvl.
Toz asi vse jak se stat best mancer

Tharn:
Měl bych pár připomínek:
1) To jsem tu jediný, kdo si myslí, že základem PvP návodu jsou detailně probrané strategie proti jednotlivým postavám?
2) Zapomněl jsi říct, že ten necro je pro Evropské ligy (PostReality, Duellliga, AOW, Euro-PvP). Pro pub necra chces mit 75% DR (ne že by mělo cenu hrát puby, ale ...)
3) Úplně ti chybí Cannot Be Frozen. Proti sorcce je absolutní nutnost mít 2 raveny.
4) TvT necro maxuje amp, 1v1 Poison Novu (a PN žádná pravidla neomezují)
5) Bone Wall a Prison si zaslouží jeden bod
6) Při Evropských pravidlech je Iron Maiden velmi efektivní proti barbům
7) Základní síla nikoho nezajímá. Podstatná je konečná a tu základní (=konečná - Str z předmětů) si snad každý dokáže dopočítat.
8 ) Když už píšeš o necrovi pro ligy, tak bys měl zmínit frw cap 120%


Jindra666
To Tharn:
Díky za připomínky, měl bych však několik poznámek k tvému příspěvku:
- tento návod je jak vytvořit PvP necromancera (je to napsáno v úvodu článku), názory pro boj s jednotlivými postavami by se mohli různit, takže způsob radši nechávám na hráčově představivosti
- návod je to pro necra do Evropské ligy, jak jsi poznamenal
- proč maxovat u TvT amplify dmg? prosím o vysvětlení
- max run/walk jsi už zmiňoval ve svém příspěvku o duell ligách
- na raven frosty proti sorcce jsem zapomněl, ale dal by se možná použít Trang-oul´s pásek, který má rovněž vlastnost cannot be frozen a přitom by hráč mohl používat soje (má to však svoje ale - raven frosty mají cold absorb a trang opasek ne, což je trošku nevýhoda, navíc by hráč přišel o light absorb a +10 max light rezist z Thundergod pásku - chce to zvážit )
-to't vše


Tharn:
citace:
proč maxovat u TvT amplify dmg? prosím o vysvětlení


Prože při TvT je necro podpůrná postava a tvým úkolem je obvykle ampnout soupeře (pokud jsou v tvém týmu amazonky, což je velmi obvyklé) a to na pokud možno hodně dlouhou dobu (ampování není nejbezpečnější operace; navíc třeba Cleansing dokáže jeho dobu VELMI zkrátit). Takže ano, je to kvůli range a době trvání.

citace:
- na raven frosty proti sorcce jsem zapomněl, ale dal by se možná použít Trang-oul´s pásek, který má rovněž vlastnost cannot be frozen a přitom by hráč mohl používat soje (má to však svoje ale - raven frosty mají cold absorb a trang opasek ne, což je trošku nevýhoda, navíc by hráč přišel o light absorb a +10 max light rezist z Thundergod pásku - chce to zvážit )

Tady není co zvažovat. Pokud nebudeš mít cold absorb, tak jsi během pár vteřinek mrtvý. Na nekra totiž může sorcka klidně vlítnout a jít do plných orbů z relativně blízké vzdálenosti a to s malým rizikem. Jediná šance pro nekra je, že přežije 5 minut a dokáže sorcku nachytat při nějaké chybě. Ale bez ravenů jsi hned mrtvý. Jestli máš nekra na b.netu, můžeme si to vyzkoušet.