DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Pk Paladin, low level

pro verzi 1.10

Autor: Javurek

Převzato z fora DiablovoDoupě s laskavým svolením autora.

Pro úvod bych rád řekl, že PK je styl hry ať se to někomu líbí nebo ne. Připravte se na to, že vás hodně lidí bude nenávidět a i urážet. Ale při lovení ostatních si určitě užijete spoustu zábavy.

Nejdříve je dobré zvolit lvl pro vašeho PK. Lvl by se měl odvíjet od toho co budete chtít nosit za věci. Já osobně jsem zvolil lvl 21. Zejména kvůli charmům co přidávají damage a které sou dostupné od lvl 21. Také čím větší lvl budete mít např. v sewers, tím více to bude podezřelejší pro ostatní.

Vybavení:
Cílem je dostat co možná nejvíce +damage z věcí

Helma-3 soket crown s 3x +15 max damage jewely/unique cap +15 jewel

Brnění-4 soket Gothic plate s 4x +15 jewel

Prsteny a amulet-Angelic kvůli velikému navýšení attack rattingu a něco do life

Boty-Cow King boots které dávají +30% rychlost chození a hlavně +25 dexterity

Pásek + rukavice-Já osobně jsem nosil Death’s set kvuli 15% all rezist, 30% ias, 8% life leech. Death’s pásek bych považoval za nutnost díky schopnosti cannot be frozen. Bez této schopnosti zmražení dost omezí vaší akceschopnost a rychlost. Jinou volbou rukavic mohou být Bloodfist Heavy gloves +40 life, 30% faster hit recovery, +5 min damage, +10% ias

Štít- 4 soket pala shield s co nejvíce +% enhanced damage. Další bonusy jako ar, def nejsou na škodu. Štít opět osoketovat 4x +15 jewely.

Zbraň-Ve volbě zbraně máte více možností. Buď nějaký rare skvost(takový sem ješte neviděl), 6 soket War axe(+15% ed se může hodit) s 6x 15 jewely a poslední variantou, kterou jsem zvolil i já vzhledem k nedostatku jewelů je Cleglaw sword. Možná na první pohled nevypadá nijak zvlášť extra ale nás na něm zajímá hlavně schopnost +50% deadly strike což znamená 50% šanci, že váš útok bude mít dvojnásobnou škodu. Mečík samozřejmě osoketujeme 15 jewelem.

Jewely:Sehnání +15 max damage jewelů by nemělo být zas tak velký problém. Občas padají na cows normal a ani jejich cena není extrémně drahá. Není na škodu když jewely budou mít nějakou tu schopnost navíc. Jewely s navíc +%ed ale vkládat jen do zbraně protože v jiných částech vybavení jsou buglé a nefungují správně. Když budete mít štěstí můžete sehnat i jewely s damage nad 15. Jsou však velice vzácné, za 1,5 roku hraní na bn sem našel jen jeden +17. Při kupování jewelu se nezapomeňte dívat na jejich požadavek lvl.

Inventář:Dobré je mít co nejvíce Charmů s max damage a charmy na life.Hodí se i 2-3 sc na manu. Úplně nejlepší jsou jsou např. LC +6 max damage +5 strength/+5 dex /+ life.
Dále nosit knihu portálů nebo alespoň 1 svitek a samozřejmě 1-2 volná místa na ucha vaších obětí.
Opasek-Charge stojí poměrně dost many proto je lepší u sebe nosit par lahviček many.Zbytek opasku zaplnit regeneračnímí lahvičkami.

Mercenary:
Pokud máte hodně max damage jewelů není na škodu si jimi vybavit pomocníka z 2 nebo 5 actu. Pomocník s jewely vám možná zajistí i pák killů.

Staty:
Strength-Záleží na tom jak dobré charmy máte.Budete potřebovat sílu 70 na Gothic plate.
Dexterita-nic
Vitalita-ostatní
Energy-nic

Skilly:
Might aura 20 bodů, je to synergia a aura zároveň, charge zbytek.

Rush ano či ne:
Výhoda průtahu je že navíc obdržíte +40 life, +20% all rezist, +10 stats, +8 skill pointů, což může být dost znát. Nevýhodou však je že na dívání se na hry budete muset používat jinou postavu, která je ještě na normal.

Charge bug:
Bohužel je u charge občas velice nepříjemný bug, který vás zasekne na místě. Z toho se dostanete použitím klávesy W na přepnuti sekundární zbraně.

Lov:
Konečně se dostáváme k tomu zajímavějšímu a tím je lov.Lokací kde lovit je opravdu dost. Tady je pár tipů.

1.Sewers-velice oblíbená lokace u PK. Můžete čekat buď u hořejšího vchodu až nešťastník sejde dolů nebo si počkat až skupinka nic netušících hráču doběhne k dolejšímu východu a tam na ně zaútočit.

2.Východ z města-Stačí si počkat až hráč vyjde a pak rovnou zaútočit.

3.Hostile přes wp-Když dáte hostile přes wp musíte 10 sekund počkat, než můžete projít do nějaké lokace. Málo lidí však ví, že přes wp po vyhlášení hostile je možno projít díky bugu okamžitě. Nejdříve to však chce trochu cviku. Z větší dálky klikněte na wp aby k němu vaše postava běžela a těsně před doběhnutím dejte hostile. Pokud se povedlo můžete hned bez čeání použít wp. Pro tento způsob se hodí např hry typu Kill Diablo, kde je okolo wp River of flame dost místa na použítí charge.

4.Baalruny-Tento způsob byl můj nejoblíbenější i když jsem na něj nakonec doplatil smrtí. Jde o to vyhlédnout si baalrun kde není nějaký ten vyšší char 38+ ,vyhlásit hostile a v klidu jít dolů přes wp.Ti co dole zůstanou buď utečou jak vás spatři nebo se vám postaví na odpor což bývá většinou jejich konec. Mohou se ale vyskytnout i tací co mají dobré věci a zkušenosti, na ty pozor. Tento způsob je asi nejriskantnější ale ucho od od charu na větším lvl potěší určitě víc než ucho chudáka ze sewers s crap věcmi.


Nebezpečí:
Jiný PK-podle situace, pokud je to např. charger s bonesnapem máte díky blocku slušnou šanci že souboj vyhrajete.Ale na taková assassin i na nižším lvl než vy je velice nebezpečný soupeř.
PvP/PKK-lepší se s nimi nepouštět do boje. Přece jen jste charakter na zabíjení ze zálohy.
High char-kontrolujte kdo je ve hře a jaký má lvl. Lehce se díky vaší nepozornosti může stát že vás zabije někým přivolaný kamarád na vysokém lvl.


Maskování:
1.Nepostávat moc na místě, ať si uživatelé MH neprohlížejí vašs podezřelé věci.
2.Nedávat si jména typu IamYourDead,IkillYou atd..
3.V sewers nepostávat hned u vchodu ale alespo%n se schovat za baráčky.


Závěr:
Doufám že začínajícím PK můj návod pomůže. Je to můj první popis buildu tak buďte shovívaví, připomínky a nápady rád uvítám.

Můj PK na lvl 21 Cleglaw sword-damage s ds maximálně 4624 life 600
Myslel jsem si že ten blizzard od sorcky na 39 proběhnu. Rest in Peace.

Vysvětlivky:
PK-Player killer
Ar-Attack ratting
Ias-Rychlost útoku
Def-Defense
Ds-Deadly strike
Sc-Small charm
Wp-Waypoint
PvP-Player v player
PKK-Player killer killer