DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Privátní duely, ligy, atp.Z diskuse ve foru:

Tharn
Pokud se vám nechce duelit v pubech mezi Ithaři, Clegsy, Occy ringy (a bude hůř), můžete zkusit privátní duely.

Osobně tam hraju přes rok a je to podstatně lepší zkušenost. Lidi narozdíl od pubů umí duelit, způsoby chování jsou o několik řádů lepší (až na výjimky, které jsou obvykle potrestány žádný naked killing, kradení peněz, atp.) a zahrajete si i týmové duely, což je asi to nejlepší.

Bohužel ale budete potřebovat hodně dobré vybavení, zvlášť pro kohokoliv, kdo chce dělat fyzickou damage (ama, barb, charger pala, hybrid sin), protože potřebujete ED/IAS nebo ED/MAX armor a slušné charmy, jinak si neškrtnete. Sorcka, necro, trapper a TvT pala se dají udělat celkem levně.

Nejrozšířenější v Evropě je čtveřice míst s podobnými pravidly:
PostReality (PR) - turnaje, ale ne moc často
Euro-PvP - liga podle PR pravidel
Duellliga (DL) - liga, německy
Art of War (AOW) - kdeco, německy

Channely:
clan pvpeurope
clan roa-bh
clan foq-pvp

Můžete zkusit i jejich trénikové hry:
dl-tvt-1/dltrain, dl-tvt-2/dltrain, ... (obvykle 1-3 hry)
dlpvp/train, dlpvp2/train, ... (obvykle 1-3 hry, ale pozor sem chodí hodně lamerů)
aow-pvp/duell, aow-pvp2/duell, ... (obvykle 1-2 hry)

Pravidla se mírně liší. Podle mě jsou PR pravidla lepší než DL/AOW (možná proto, že Noz, který je dělal, je dobrý dueler skoro se vším na co sáhne, narozdíl od ama playerů DL/AOW), ale DL/AOW se bohužel hraje víc. Postavy jsou ale pro obě skupiny kompatibilní. Obecně platí (detaily si přečtěte na jejich stránkách):

Hraje se na Normal difficulty.

Damage Reduce (jako Shaft, atp.) je omezený: barb 35-50%, pala, assa, necro 55%, druid 75%, ama 25%, sorc 10%

Žádné pití lektvarů a braní shrines a wells

Merc není povolen

Není povoleno používat charges s z předmětů (až na výjimky)

Ti kdo dělají fyzickou damage nesmí mít nic co má "Slows Target Down by xx%" mod (jako Clegsy a Nos Coil)

Omezený absorb na obvykle jeden absorb na element, jen nekro a někdy pala může mít 2 raveny. Rising Sun a Thundergod's Vigor je zakázaný proti assassinům

Amazonky nesmí mít ani jeden bod v Pierce (to jako ve skillu) ani žádné předměty, které Pierce poskytují (Razortail, Buriza)

Žádný Knockback, tzn. rukavice, Nef nebo WF

Žádné předměty s Chance to Cast Amplify Damage (Saracen's Chance 1.08, Atma's Scarab 1.09)

Faster run/walk je omezený DL/AOW 120% celkem, PR 120%+skill

Omezená poison damage (na 200 nebo nic na charmech) a lidi jí nemají rádi

Žádné hacklé, bugglé, atp. předměty.
Je tam několik dalších detailních pravidel (jako omezení lightning resistence proti paladinovi), ale to jsou detaily, které si přečtete.


SuE
jak je to slow a/na položkách
b/jako skil amazonky ?
a jak knockback u amazonky? je rozdíl když je na luku (windfoce) nebo třeba na rukavicích ? Někde sem četla, že windforce je kvůli


Tharn
Díky za upozornění, zpřesnil jsem to.

Slow na předmětech je hnus, zakázáno. Slow Missiles je samozřejmě povoleno. Zkus to na někoho aplikovat během duelu a uvidíš proč.

Pierce nic, nikam. Prostě ti GA nesmí nikdy piercnout. Knockback totéž, alespoň u ranged útoků. Z čehož vyplývá, že WF je zakázaný (jinak by to používal úplně každý).


kundihrabka
Myslim, ze neni povolene ani amplify ma vecech ne?


Tharn
Já jsem to tam tiše po upozornění dodal. Amp je hodně důležité pravidlo uznávané snad všude, takže díky.


saesa
Privatní duely jsou posledni dobou stejne jako ty public
A jestli tam lidi narozdil od pubu umit duelit, asi jsem zapsal dobu. Schvalne, zajdi si do dl-tvt-1(az 4)/train a dej si tvt.. 6vs2, treba s RoboZelvou, proti ostatnim germankum.. pak mi sdel, jak jste je rozprasili, prosim.


Tharn
Hah, dltvt nemusí být zrovna výkvět, ale řeknu to takhle: pub amy jsem drtil až to nebylo pěkný. Mířilo to špatně, člověk si mohl dělat co chtěl. Za dva měsíce, co jsem hrál s Ementaliou v pubech jsem nepotkal jedinou sorcku, která by měla nárok. Assassini jsou neškodní, barbové blbí (běhají do full orbů ), paladini si myslí, že pwn sorcky. Proti barbarovi taky nic moc - obvykle jim WW-dodging nic neříká nebo to neumí a jejich jediná šance je moje nízká dmg. Sorcky zabíjím i s jejich full-DR. Zbytek taky nic neumí. Už mě to nebavilo.

Pak jsem potkal Glaviuse (s amou) a dostal na prdel móóóc nepěkným způsobem.

Skill (dlpvp) > Skill (pub)

Ne, že bych měl s většinou lidí v privatech problémy, ale těch pár, kteří problémy skutečně dělají v pubech nenajdeš. Mimo WF/amp/max pierce zon a jim podobných a nemíním dělat nahackované postavy, abych jim mohl konkurovat.

Jo, a dobré germánské týmy jsou velmi dobré (alespoň podle jejich pravidel), i když hráči individuálně nemusí být nic moc.


Mlok
V dl je to opravdu čím dál tím horší. I když tam se tam chodí slučný až velmi dobrý hráči, ale je jich menšina. Problém je, že ty německý pravidla né že jsou horší, ale mě připadaj dost pošahaný. Pro sorc je to naštěstí jedno. Ale jak už jsem tu někde jinde psal, to jejich omezení na jewely a jak se pak neustále chlubí, že oni maj "legit" armory a lidi co tam chodí a maj 160/60, tak se jim smějou nebo nadávaj co tam lezou s duped. Přitom jsou duped oboje.
Pro příklad uvedu jak jsem si nedávno zahrál s "dobrými hrači v dl" (naštěstí občas tam ty dobrý hráči jsou). Hráli jsme 3:4. Já (sorc), barb, asa proti barb, ama, asa, pala. Po 20s byli oba mí spoluhráči vždy mrtví (sehráli jsme 3 duely). No a když jsem 3x po sobě již sám zabil všechny 4 protivníky, tak to už bylo moc. A v tvt to ma sorc tezsi, když zbude sama, třeba jen proti amě. Je těžší dát amu s bo (i když má sorc taky bo), než oba bez bo při 1x1.
No a další věc je, že jejich pravidla jsou hry pro amy, ještě sorc si tam zahraje a ostatní jsou pouhý statisti, daj auru nebo amplify nebo bo a tím to končí. Omezit barbara na 35% reduce +120% frw (to je v dl a aow včetně skillu), to je fakt moc, prostě v tvt si tam barb moc nezahraje, kromě toho že dá bo, popřípadně shout (ten se ovšem stejně mijí účinkem, když podle dl se smí luky s eth a hafo němců to taky používá).
Takže ideální by byly tréninkové hry od pr, jenže ty nikdy neexistujou a když je založíte, tak nikdo nepřijde. Jinak dl má teď ještě další hry:
dl-train-1/fairplay a další čísla.