DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Kouzelnice: Házecí od Dhal

pro verzi 1.09

Autor: Dhal

Túto sorc som staval trochu inak. Keďže má byť throwing, tak kúzla budú iba podporné - ja som si vybral Frozen Orb, dôvodom bolo doplnenie sortimentu damage. Pre light a fire má sorc Masteries (zvyšujú elemental damage z výbavy aj pre throw), pre cold ale Mastery funguje trochu inak, throwing príliš nepodporuje.

Skills:
Fire vetva - 20 FM, 1 Warmth
Light vetva - 20 LM, 1 ES, 1 teleport, 4 prereq
Cold vetva - 20 FO, 1 CM, 1 brnenie, 5 prereq

spolu 74 skills, odhadujem, že pôjde o postavu na začiatku Hell a bude mať +10 skills z questov. Potom by boli tieto požiadavky splnené na lvl 65.

Stats (aj s predmetmi pridávajúcimi ich):
Str 118 (pre prilbu Guillaum`s Face)
Dex 142 (pre Winged Knife)
Vit zvyšok
Nrg - nič...
Manu treba dopĺňať z predmetov, ale veľa jej potrebovať nebude, cca 300 bohato stačí.

Zbraň:
Throwing knife, najlepšie Winged Knife alebo Battle Dart. Na physical dmg príliš nezáleží, hlavné zranenia budú robiť elemety. Tento typ noža je najrýchlejší a v balíku je ich slušné množstvo. Dosť dôležité sú ale vlastnosti, hľadať niečo s príponou of piercing (ITD), Howling (príšery po zásahu utekajú), vysokým AR (Fools). Sorcka bude mať problémy s attack ratingom, of piercing je výborná prípona, ale na bossov bude predsa len treba AR zháňať.

Výbava:
Veľa elemental zranení, Deadly Strike a Crushing Blow, attack rating. V batohu elemental zranenia z charmov, rozdeliť ich rovnomerne medzi Lightning, Fire a Poison (veľa poison!).

Príklad výbavy:
prilba Guillaum`s Face - setová z Orphans
brnenie Skin of Vipermagi, prípadne setové Angelic
rukavice crafted s knockbackom, Sigons alebo Deaths
opasok setový z Orphan`s, alebo Deaths (ak sú rukavice)
topánky Goblin Toe, Waterwalk, Gore Rider, Sigon (ak sú rukavice) atď.
štít Tiamats Rebuke, prípadne Sigon alebo Orphan
amulet Highlords Wrath, Angelic, Cats Eye
prsteň 1 - Ravenfrost
prsteň 2 - viac možností, Angelic, bloodcraft, Manald...

Túto sorcku som dotiahol na 46. level, ale pokračovať v nej nebudem... Nie kvôli náročnosti, ale je to SC realm postava a prechádzam na HC. Jediný raz mi ju zabil v 1. akte NM boss dikobrazov výstrelom s Holy Shockom.

Pozn SuE:
Tato strategie se objevila jako odpověď ve foru ale je natolik komplexní a zajímavaá, že si zeslouží vlastní stránku :-)