DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Kouzelnice: MF od Jindra669

pro verzi 1.09

autor: Jindra666

Úvod:
Na následujícíh řádcích bych rád napsal několik typů, jak mít tu pravou "hledačku pokladů." Pokud budete mít samozřejmě jakékoliv připomínky, neváhejte mi napsat.

Skilly kouzelnice:
Co se týče skillů, tak jednoznačně duporučuji namaxovat Frozen orb, Thunder storm, Novu a Lightning mastery. Dále dejte 5 bodů do Warthm, 5 bodů do jednoho ze dvou mrazicích brnění (to druhé je podle mého lepší) a 5 bodů do Energetic Shieldu. Chystáte-li se na Mephista či Baala, rozhodně se vyplatí použít i Static field (stačí 1 bod).

Vlastnosti kouzelnice:
Síla - 95 - pokud chcete nosit to nejlepší mf brnění a mf boty, budete muset investovat do síly 85 bodů (10 je základ u kouzelnice)

Obratnost - 40 nebo 75 - pokud chcete "lovit předměty" pouze z Pndleskina, postačí vám 40, jinak 75. Nezapomeňte, že nejste pvp kouzelnice, a proto vysoká dexterita nemá moc velký smysl.

Vitalita - co nejvíce - jako mf charakter chodíte jen na bossy a proto musíte něco vydržet

Energie - 125 - jelikož nemáte příliš věcí, které přidávají manu, budete potřebovat investovat body do energie

Vybavení mf kouzelnice:
Hlava - nejlepší volba je Harlequien Crest s perfektním topazem. Další možností je používat Tarnhelm s topazem, tato helma není sice kdoví jak vzácná a mocná oproti Harlequinu, ale má přibližně stejný mf. Jinak do přilbic a do brnění NEVKLÁDEJTE Ist runy, tato runa má v defensivních předmětech +25% mf a perfektí topaz +24%. Oproti tomu se perfektní topaz mnohem lépe schání a plýtváním Ist runami by si nedovolil ani ten nějvětší mf maniak (pokud to není takový zazobanec, že neví co s věcma . A Rozdíl 2% mf nemusí dělat vrásky nikomu.

Brnění - jednoznačně Skullders Ire s perfekt topazem. Další varianta je 4 x perf. topaz brnění = 96 mf, nebo runewordové brnění Lem +Ko + Tir.

Zbraň - nejlepší volba je 6 x Ist meč, ale i 2x Ist Blade of Ali Baba není špatná

Zbraň po zmáčknutí "w" - měl by to být Wizardspike, má rezisty, bonusy k maně a vysoký cast rate

Štít - božská mf kouzelnice by měla mít 4 x Ist štít. Pokud si tento luxus zatím nemůžete dovolit, použijte setový Kite shield (má sice jen 20% mf ale lepší než nic)

Štít po zmáčknutí "w" - doporučoval bych Lidless Wall (+1 ke skillum, bonusy k maně a ke cast rate)

Opasek - Goldwrap, jiná možnost není

Rukavice - nejlepší jsou chanceguards +40% mf

Boty - sen každé mf kouzelnice je mít 50% mf War Travelery, ovšem i wt s menším mf nejsou špatné, případně se dají použít klasické magické mf boty.

Amulet - parádní je +2 ke skillum kouzelnice a +40+mf, ovšem i když budete mít jen amulet s 30%+mf, můžete jásat

Prsteny - nejlepší jsou 2 x Nagelringy 30% mf (nagelringy jsou i s méně % mf) nebo klasické magické mf prsteny.

Charmy - co nejvíce 7% small mf charmů, ovšem¨měl by být v inventáři prostor alespoň na jeden obouruční meč.

Kam chodit na lov pokladů?
Tak, kouzelnici už máme a teď se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu a to je hledání pokladů. Existují prakticky 3 nejoblíbenější bossové: Pindleskin, Mephisto a Baal

Pindleskin - z tohoto bosse může jako z jediného vypadnout i ten nejlepší unikát či setový předmět. Je to ovšem trošku náročnější na čas a na velikost vaši mf. Pokud máte mf přes 500, můžete o "Pindlerunech" uvažovat, jinak je to podle mého plýtvání časem (pozn. pokud má někdo mf pod 500 a vypadla mu jakákoliv skvělá věc, ať odepíše.) Jinak, Pindleskin se nachází v 5. aktu a dostaete se k němu červeným portálem ve městě (pozn. musíte mít splněný "Anya quest"). Přístup je k němu snadný a rychlý.

Mephito - další oblíbený boss, podle mých zkušeností z něj můžou vypadnout skvělé věci i s nízkým mf (měl jsem druida s mf 96 a vypadl mi Stormshield, Gladiatros Bane a další věcičky). Jinak s vysokým mf samozřejmě nic nezkazíte, naopak, z Mepha vypadá spousta předmětů a s vysokým mf se může stát, že vám třeba vypadnou 2 shaka.
Mephisto se nachází v 3.aktu v lokaci "Durance ofhate lvl3", s kouzelnicí není problém se k Mephistovi dostat rychle a bez problémů. Ještě několik doporučení: při boji s Mephistem si přehoďte mf zbraň + šít na Wizardspike + Lidless Wall (nejlépe s perfekt diamantem nebo s Um runou. Ze začátku používejte Static field a pak ho doražte Frozen Orbem. Před zabitím Mepha si nezapomeňte přehodit (klávesa "w")zpět na mf výbavu.

Baal - poslední ze "Šťastné trojky" je Baal. Je sice poměrně zdlouhavé a obtížné se k němu dostat, ale výsledek kolikrát stojí za to. Baal se nachází v 5. aktu v lokaci Throne of Destruktion (wp World Stone Keep lvl2) Jinak strategie boje s Baalem je stejná jako s Mephistem.