DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Kopací asska od Ilkori

pro verzi 1.11

Přeloženo z ilkori's Guide to Kickers and Dancers, The Dragon Talon Anthology s laskavým svolením autora.
Autor: Ilkori

První část - obecná kopací asska

Úvod

Tohle by měl být všeobecný návod a referenční příručka pro hraní Assassinky s použitím skillu (dovednosti) Dragon Talon. Zahrnuje to twink/notwink (s předávanými věcmi/jen s nalezenými věcmi), hardcore, softcore a hraní na počet hráčů 1/8. Je orientován téměř úplně na PvM (hra proti potvorám) a a je tu jen maličko informací o PvP (hráč proti hráči). Kvůli rozsahu informací je dlouhý, detailní a komplikovaný. Není to ten druh návodu "Tohle je nejlepší, použij to nebo chcípni". Pro kickery existuje více funkčních variant než pro téměř jakýkoli jiný build, ale určité principy musí být dodrženy vždy

První sekce je je základní úvod do hraní a výbavy standardního kickera. Následuje podrobnější vysvětlení, pak různé hybridní buildy, kapitola o výběru zbraně, technické detaily a různé přílohy včetně příkladů, zkratek a kreditů

Upozornění

Tento návod je psán pro jakoukoli úroveň bohatství hráče. Jakákoli věc nebo rada, která vyžaduje runu vyšší než GUL, je vyznačena šedě, protože nesouhlasím s používáním a obchodováním s dupovanými runami..

Obecný návod

Seznam zkratek, které hodně používám
C/C - Claw/Claw dráp/dráp na rozdíl od o W/S (Weapon/Shield - Zbraň/štít))
IAS - Increased Attack Speed - zvýšení rychlosti útoku. Podobný termín ale jiný význam má EIAS a SIAS, o kterých bude řeč dále
PvM - Player vs. Monster, je hraní proti potvorám, na rozdíl od duelů, tedy hráč proti hráči - PvP (Player vs. Player)
WW - Whirlwind skill - dovednost barbara, asska ho můžezískat z runového slova Chaos
Nějaké zkratky skillů:
- BoS (Burst of Speed), MB (Mind Blast), CoS (Cloak of Shadows)
- DS (Death Sentry), BF (Blade Fury), WoF (Wake of Fire)
- DF (Dragon Flight), TS (Tiger Strike)

Co je kicksin?

V krátkosti, je kicksin jakákoli asska, která používá jako hlavní útok Dragon Talon (kopy). Říká s jim také kickers, taloners, nebo mage slayers. Kicksins jsou velmi zábavný a velmi silný build. Na rozdíl od většiny postav v d2, assky mají hodně skillů, které je potřeba ovládnout a kicker není výjimka. Existuje mnoho hybridů, které fungují s Talonem a další podpůrné skilly závisí na účelu buildu. .

Kicksin be se neměla zaměňovat s Dragon Tail kicker, což je jiný kopací build a funguje dost odlišně..

Co je to Dancer?

V podstatě je to přezdívka pro hybridy kicker/trapper. Navrhuji hrát jak čistou trapperku,tak čistou kicker assku, než se pustíte do hybrida jsou mnohem komplikovanější než čistý kicker nebo trapper a vyžadují lepší výbavu.

Co může kicksin dělat?

Kicksin má několik rolí ale exceluje v boji s jedním cílem. Obecně jsou trochu pomalejší při boji s davem (zvlášť při 4+ hráčích ve hř). Jako všechny assky, používají hodně skillů. Navrhuji nakonfigurovat si dvě řady pro skilly. Používám F1-F8 a dalších 7+ kláves pro rychlé přepínání skillů ale mnoho hráčů má raději všechny skilly buď na hlavní nebo numerické klávesnici, aby to měli po ruce.

Co pohání kickera?

Dragon Talon útoči vždy jen na jeden cíl v jednom okamžiku, čímž se podobá spíše JABu než ZEALu. Je neuvěřitelně rychlý a proto je ideální pro předávání škody z Crushing blow a CTC (kouzla spouštěná při útoku). Proto jsou jednotlivé cíle zabíjeny rychle ale proti tlupám to trvá dlouho. A zde přichází do hry Death sentry. Dokonce i s jedním investovaným bodem drasticky zvýší rychlost zabíjení. Je to skill, který považuji za klíčový pro každého čistého kickera.

Jak se udělá dobrá Kicksin?

Pravidlo č.1 - přežít. Pravidlo č.2 - zabíjet. Tahle dvě pravidla řídí každou postavu a kicksin není výjimka. Mezi těmito pravidly je šedá zóna (nejlepší obrana je útok). Útok kicksin je primárně kombinace rychlosti, vysokého procenta Crushing blow, death sentry a těch jednobodových zázraků, které assky mají.

Hrát kicksin solo je jeden z nejlepších zážitků v Diablo.

Jaké jsou cíle mého buildu?

Několik věcí, které byste měli mít, aby asska přežila Hell, protože tam poprvé narazí na vážnější překážky. Nejdůležitější pravidla jsou zvýrazněna

Minimální cíle pro PvM

Ideální PvM cíle

Kterou variantu si vybrat?

Kickeři mají velmi volná pravidla pro přidělení bodu a tak si je můžete upravit, jak je libo.

Hlavní variace jsou v tom, zda se zaměříte na kopy, pasti nebo blade fury nebo na několik věcí současně. Když chcete bojovat s bossy, bojovat nablízko a prosekat si cestu hrou, buďte "čistý" kicker. Když chcete bojovat zdálky, zaměřte se na blade fury nebo pasti. A nejmocnější je Flashdancer, která využívá kousek od všeho a je těžší na ovládnutí.

Teď byste se pravděpodobně měli rozhodnout, jaký typ kickera chcete . jestli si nejste jistí, zvolte "čistého" kickera, který je vysvětlen níže.

Jaké je základní rozložení skillů?

Tady je kostra, kterou používá většina buildů
18-20 Dragon Talon
Jednobodové zázraky
- Martial Arts (Dragon Flight)
- Shadow (BoS/Fade, Venom, Shadow Master, Cloak of Shadows, Mind Blast)
- Traps (Blade Fury, Death Sentry)
- 1 všechny nutné předchozí skilly

Základní čistá kopací asska:
20 Talon
20 Venom
20 Death Sentry
1+ Shadow Master (dost abyste měli level 18 s +skilly)
2 Mind Blast
3 Fire Blast (další výstřel pro Death Sentry)
1 Burst of Speed (hlavní aura)

1 ve všech ostatních 1-bodových zázracích a nutných předchozích skillech

jakékoli další body si přidělte kam chcete - Shadow Master je dobrá volba.

Jak rozdělit body statistik?

Kickeři potřebují dost síly na nošení zbraní a výbavy, dexteritu na blokování nebo drápky pokud jsou jedou na dva drápky. Nic do energie a všechno další do vitality. Typicky to znamená 156 síly pro upgradované Goreriders nebo Stormshield a asi 2 body dexterita na level pro udržení max blokování. (asi 200 na vyšších levlech)

Kolik potřebujete dexterity pro určitý štít, si zjistěte v kalkulátoru: PPR's Block Calc

Jaká je standardní výbava?

Rychlý přehled výbavy, která je považována za "standard" pro kickery.
Zbraň - Crescent Moon / Fleshripper (upgrade to Stormlash)
štít - Stormshield
Helm - Guillaume's Face
brnění - Duress
rukavice - Dracul's Grasp
opasek - Thundergod's Vigor or Verdungo's / String of Ears
boty - Upgraded Goreriders
Amulet - Mara's (nebo jiný resistenční amulet)
Ring1 - Ravenfrost
Ring2 - Mana Leech/Resists

Celkové statistiky:

60% Crushing Blow + weapon
slušné Open Wounds (vícenásobné údery se nesčítají, takže přesné % není pro PvM důležité)
35-50% DR - redukce damage
nějaké resisty (vylepšete pomocí charmů)
Jakého pomocníka použít?

K buildu se nejlépe hodí tihle tři pomocníci: A2 Might, A2 Holy Freeze, a A2 Defiance. Might je výborná volba, jestliže dokážete přežít sami v Hell. Holy freeze pomáhá s kontrolou davu a defiance pomáhá pomocníkovi a shadow, aby se stali skoro tanky. Jeden z problémů s Holy freeze je mizení těl. Vlastně jen 1 těl se rozpadne po zmražení takže to zas tak velký problém není. Jestliže vám to vadí, pak bude lepší obranná volba Defiance

Hraní a strategie

Asky jsou docela křehké ale mají některé z nejsilnějších útočných skillů ve hře. Dokonce i s maxovanými resisty a blokováním si musíte dávat pozor. Assassini vynikají ve skrývání, lstivosti a maji tucet nástrojů, které na to mohou použít. Ovládnutí aspoň jednoho vás přenes přes hru s rozvinutou vlajkou. Váš konečný život bude někde okolo 1100 +/- 200. Netankujte. Hrajte chytře a pracujte s davem. Inteligence potvor je velmi agresivní a předvídatelná.

Obvykle mám představu o tom, jak budu postupovat proti určité skupině potor. První krok je předbitevní příprava, potom setup, potom boj nablízko a úklid. Příprava před bojem zahrnuje vyvolání Fade/BoS, Venom, Shadow, a jakékoli další kouzla - BO/BC/Enchant/etc. Tohle dělám před bitkou (někdy i během ní) a tak to není nijak navázáno na sebe ačkoli battle command je obvykle volat jako první. Setup nastává, když se tlupa přibližuje ale ještě není na dosah boje zblízka. To vyvolám Cloak of Shadows, Mind Blast a položím Death Sentry (a/nebo Lightning Sentry, pokud se v buildu používají). K překonání vzdálenosti pak použiju Dragon Flight (nebo Teleport) , abych si udělal dobrou pozici pro sebe a Shadow a pomocníka. Během boje udělám párkrát Dragon Talon prokládaný s Cloak of Shadows a Mind Blast podle potřeby. Death Sentry obvykle vyčistí velkou část zbývající tlupy poté, co je k dispozici pár těl. (Při players 1 dokáže Death Sentry vyčistit tlupu s děma těly, při players 8 to chce 8-12 těl.)

V normální bitvě se tedyp oužívá docela dost skillů navíc při některých příležitostech můžete použít i další skily jako Blade Fury a Town Portal. Skoro každý hráč assky má nastavené rozložení klíčů ale skoro náikdo nepoužívá F1-F12. nastavení funkčních klíčů lze změnit v Options > Configure Controls. Tady je moje nastavení pro kicker/ trappera.
F1 - Talon (left button)
F2 - Normal Attack (left button)
F4 - Shadow
F5 - Town Portal
F6 - Burst of Speed
F7 - Venom
F8 - Fade

E - Mind Blast
A - Cloak of Shadows
S - Lightning Sentry
D - Death Sentry
F - Blade Fury
G - Blade Sentinel (useful for low levels)
V - Dragon Flight

Na nízké úrovni

Na nízké úrovni budou kickeři excelovat, protže váš konečný skill je dostupný na levlu 1. Kvůli spotřebě many není vždy praktické ho používat. Když použijete sigons boty nebo jiné boty typu greaves a nějaké sání many, bude to stačit..

Krátký seznam užitečných odkazů

Things you SHOULD know about Diablo 2 (A player's FAQ by Ernir)
(Info for all Assassin attack speeds)
The Arreat Summit (The official Diablo II site Items page)
and update thread
Tommi's Page (Technical info galore)
Warrior of Light's Item Generation Tutorial for 1.11 (more than you wanted to know, and more)
PeterPaulRuben's DII Page (Various calculators and links)
Tankazon Resource Item Bonus (a list of all items with Crushing Blow and other mods for 1.10 vanilla)
The Appearance of Armor on Classes (just because it's cool)

Mini FAQ

naneštěstí se o asskách šíří spousta nepřesností a pomluv.

Co ovlivňuje kopy?

fyzická škoda kopu je počítána ze Strength, Dexterity, Skill Bonusů (kopy a paladinské aury), Damage bot, a %ED jen z výbavy. Tohle nezahrnuje modifikace jako elementální škoda. Fyzická škoda zbraně je naprosto zbytečná, což znamená, že zbraň si vybíráte kvůli jiným vlastnostem. Zdejsou další vlastnosti, které s kopy fungují:

Vlastnosti, které nefungují s kopy:

Jak funguje crushing blow?

Crushing Blow odebírá procenta z protivníkova životar podle toho, kolik života mu zůstalo. Musí být použit při útopku, aby se spustil (např Blade Fury nebo Dragon Talon) Více: Jarulf's explanation of procs.

Funguje Venom s kopy?

Ano. Kvůli display bugu (chybě zobrazení) se nezobrazuje žádná poison/magic/elemental damage na obrazovce postavy, když se používá Dragon Talon nebo Dragon Flight. Škoda je přidána ke kopu ale není zobrazena.

Fungují facety s pastmi?

Ne. Opět je to chyba zobrazení. Pasti jsou považovány za miniony (vyvolaná stvoření) a nedostávají ten bonus..

Funguje Grief s kopy?

Ne. +X Damage nefunguje u kopů, blade fury nebo blade sentinel. Funguje s blade shield, všemi nabíjecími a normálními útoky.

Ruší venom crushing blow?

Ne. Nevím odkud tenhle hloupý drb přišel ale je špatně. Žádný zdroj jedové škody nenruší žádnou jinou škodu.

Jak spolu fungují Fade, Burst of Speed, a Venom?

Fade může fungovat s venom a burst of speed může fungovat s venom. Ale fade nemůže fungovat s burst of speed. Jakékoli nové vyvolání Fade ruší to předešlé nebo Burst of speed. Venom vyšší nebo stejné úrovně zruší jakýkoli aktivní venom (ale ne naopak)

Dávají body do Fade pasivní PDR% (redukce fyzické škody)?

když je fade aktivní, každý bod do fadedá 1% PDR. Nefunguje to, když je fade neaktivní. Tenhle skrytý bonus funguje i s +skilly (fade level 30 dá 30PDR)

Blade Fury: nablízko nebo na dálku?

Na dálku. Tenhle skill používá váš normální útok ale snižuje všechnu physical/fire/cold/lightning/poison damage na 3/4 původního množství a konvertuje ji na dálkovou místo nablízko. Používá se AR normálního útoku (ačkoli se nezobrazuje) a neaplikují se žádné charge (nabití)

Zraní mě Iron Maiden?

Ano. Iron Maiden a jakýkoli jiný typ škody založený na vracení procentní škody (Thorns, Iron Golem) funguje na fyzické útoky nablízko, jako je Dragon Talon a Dragon Flight. Když bojujete s Oblivion Knights (Chaos Sanctuary, různé oblasti v aktu5 a Uber Tristram), nmůžete s výhodou zneužívat jejich AI (umělou inteligenci). Přijděte těsně k nim a oni vykouzlí kletbu, která není Iron Maiden Tenhle trik vám dovolí vybrat si je po jednom. Jestli se té kletby opravdu bojíte, sundejte si boty a pijte červené lahvičky.

DANCER

Kicker / Trapper hybrids (aka K/T Sins nebo Dancers) Jeden z nejsilnějších PvM buildů ve hře. Tento build je závislý na výbavě ale zničí úplně všechno, co se mu postaví do cesty. Před tím, než to začnete hrát, vyzkoušejte si čistou kopací assku a čistou trapperku, protože zde snadno dojde k nepochopení, jak věci zapadají do sebe. Jako trapperku navrhuji build od JRicharda (přeložen na suewebik).

První návod, který jsem pro tento build viděl, byl od C-Beat a nazval ho Dragon Talon/Trapper . Jeho návod je velmi dobré čtení a principy platí stále. Snažil jsem se jeho návod přizpůsobit pro verzi 1.11 a pro untwink (bez přehazování věcí) a hardcore hry.

Lze jít dvěma cestami - ohnivé pasti (Firedancer) nebo bleskové pasti - Lightning (Flashdancer). Flashdancers jsou silnější a lepší. Firedancers mají nižší škodu ale jsou flexibilnější a lépe se hodí pro hraní bez věcí (untwink). Hlavní rozdíl mezi těmi buildy jsou skilly, protože výbava a styl hry je skoro stejný.

Když hrajete Dancera, musíte si vybrat výbavu primárně pro kickera nebo pro trappera. Jen s velmi dobrou nebo (dobře plánovanou) výbavou můžete být stejně dobří v obou oblastech. Zaměření na kopy má stejné cíle jako popsané výše. Když se orientujete na pasti, zaměřujete se hlavně na +skilly. Úroveň vašich pastí (a body v synergiích) určují, jak dobré budou.

Zkratky jsou vysvětleny níže na konci návodu.

Firedancer

Toto je build, který navrhl Urlik_Skarsol pro fire traps. Skilly označené "0 nebo X" skills ponechal na 0. Jeho build byl s dvěma drápky - C/C.


12 nebo 18 v Talon s +skills
20 Death Sentry (lit/phys/fire attack)
20 Fire Blast (Fire attack)
20 Lightning Sentry (synergy pro DS)
1 BoS, Weapon Block
0 nebo 1 MB, CoS, Fade
0 nebo 1 Venom, Blade Fury
0 nebo 18 after +skills in a Shadow

Zbytek do synergií pro Fireblast nebo do Shadow

Lightdancer

Tohle je jedna z nejobvyklejších a nejsilnějších kombinací skillů při dobré výbavě
12 nebo 18 v Talon with +skills
20 Death Sentry (lit/phys/fire attack)
20 Lightning Sentry (high damage lit attack)
3 Fireblast (extra výstřel pro DS)
1 BoS, WB
0 nebo 1 CoS, MB
0 nebo 1 Venom
0 nebo 18 včetně +skills do Shadow

Zbytek do synergií pro Lightning Sentry (rozděloval jsem je rovnoměrně do CBS a Shock Web)

Výbava dancera

Danceři mají přísné požadavky na volbu výbavy. Nejen že musí dosáhnout normálních cílů pro kickera ale také sehnat co nejvíce +skilů. Na druhé straně jsou lightning pasti vynikající řešení pro zabíjení fyzicky imunních, což znamená, že kopy se mohou zaměřit hlavně na crushing blow..

Tohle funguje dobře:

Dobré zbraně pro kickera zahrnují Azurewrath, Stormlash, Fleshripper, Kingslayer a Black. Azurewrath je v tomto seznamu, protože už máte plošnou škodu z pastí, aAzurewrath je jedno z nejlepších řešení na fyzicky imunní. Last Wish v Phase Blade je poslední, protože můžete kolem něho postavit celý build (s jinou výbavou) a na switchi máte CTA (Call To Arms) pro BO.

Cíle dancera

Dancer by měl dodržet cíle pro kickery ale jsou zde nějaké změny. Obrana není až tak důležitá, protože dobře hraný Flashdancer nechá špinavou práci na pastech. Pasti samy by měly dělat škodu aspoň 1-2k (ideálně 1-5k+) u Lightning Sentry, a 1k (ideálně 2.5k+) u Fireblast. Rychlost kladení pastí závisí na rychlosti útoku nikoli kouzlení

VARIANTY

Jiné buildy pro Talon

Jiné buildy, které využívají Talon, zde nejsou popsány. Jsou dva obecné PvP buildy a ty používají Talon jako ukončovací kop (tedy ne jako primární útok)

Modifikace herního stylu

Kromě téhle kuchařky existuje mnoho způsobů, jak to hrát. Je možno hrát s jedním nebo dvěma drápky, hardcore, softcore, Fade/BoS …

Velký počet hráčů

Velký problém je, jak rychle děláte škodu, když je ve hře hodně hráčů. Ani Crushing blow ani Death sentry nezvyšují škodu při zvýšení životů potvor, které nastane v důsledku více hráčů ve hře. To znamená, že musíte mít jiný zdroj škody, abyste se vyrovnali buildům, které dělají škodu ve výši stovek tisíc.

Zdroj číslo jedna pro takovou škodu je Static Field. Škáluje damage a funguje až do 50% životů potvor v Hell. Je ale ovlivněn resistencí na blesky a imunitou. Nejlepšími zdroji SF jsou Crescent Moon a Stormlash. Schaefer's Hammer má také static ale je příliš pomalý.

Dalším zdrojem škody jsou trap skills. Platí to zvláště u plně synergizovaných lightning pastí se slušným počtem +skillů. Vaším cílem by mělo být 5k škody nebo více. (Facety a Griffons s pastmi nefungují, jediný způsob, jak dále zvýšit škodu Conviction nebo Lower Resist)

Pamatujte, že tohle nemění nic na ostatních požadavcích buildu. Ale může vám to pomoci zabíjet rychleji i v solo hrách.

Hardcore

Hardcore vyžaduje více defensivní strategie než normální hra. Mohou kickeři hrát hardcore? Na players 1 lze dohrát celou hru solo. Na vyšších obtížnostech bych přece jen doporučil pasti pro nebezpečná místa. Je potřeba více Blade Fury, Cloak of Shadows a Mind Blast. A shadow se stává téměř nezbytností..

Hraní bez přehazování věcí mezi postavami - Untwinked

Je to nejtěžší způsob, když hrajete bez předchystaných věcí, je Hell opravdová výzva, zvláště když je mnoho hráčů v hardcore hře. Obecně byste na konci Nightmare měli mít většinu věcí potřebných pro Hell. Výbava, po které byste se měli dívat, je diskutována níže. Vždy ale uvažujte o výbavě jako o celku, abyste jedním kusem nenarušili cíle buildu.

Claw/Claw nebo zbraň/štít?

Oboje má svá pro a proti. Většinou je lepší se rozhodnout předem a podle toho stavět postavu. Untwink čistí kickeři jsou většinou lepší s zbraň/štít, danceři spíše s C/C.

Pro u zbraň/štít
Mnohem lepší obrana i útok při kopech
MNOHEM větší výběr zbraní
75% blokování v boji zblízka
75% blokování při chůzi (25% při běhu)
vyšší potenciál pro Crushing blow

Proti u zbraň/štít
Zranitelnost proti kouzlům
Vysoké požadavky na statistiky postavy

Pro u claw/claw
Mnohem lepší na +skilly pro pasti
Blokování založené na skillu (nevyžaduje dexteritu)
Vysoký potenciál života
50%+ blokování proti všem útokům včetně většiny kouzel

Proti u Claw/Claw
Snadněji vás obklíčí v boji zblízka
Žádný blok při pohybu (při WW ano)
Mnohem těžší dosáhnout resistencí bez Fade a/nebo Jade Talon

Mám použít Fade nebo Burst of speed?

Tohle je stará debata a díky verzi 1.10 a novým runovým slovům, jsou obě varianty použitelné. Budrst of speed považuji za výchozí skill a bude se používat po většinu doby i když hrajete kickera udělaného pro Fade. V krátkosti je to výměna bezpečnosti za rychlost. Pokud je aktivní, Fade poskytuje resisty, zkracuje délku kleteb a přidává skrytý bonus 1% redukce fyzické damage za 1 investovaný bod (včetně +skillů). Burst of speed poskytuje největší zdroj jak zvýšené rychlosti útoku, tak zvýšené rychlosti chůze/běhu. (Tyto bonusy fungují jen když je příslušná aura aktivní)

Shadow Warrior nebo Master nebo nic?

Tohle je kompletně záležitost preferencí a stylu hry. Krátký přehled: Když nemáte žádný shadow, šetříte skill body a nejlepší je to s dobrou výbavou (nejlepší pro dancery, kteří chtějí hodně synergií). Shadow warrior je pro ty, kteří preferují ovládání jeho akcí. Shadow master je pomocník, kterého vyvoláte a dál se nestaráte, lze ho ovlivnit velmi málo. Nějaká strategie je dále v technických informacích.

Poznámka ke zkratkám: předpokládám, že čtenář je obeznámen s běžnými diablo zkratkami. Níže v návodu je seznam zkratek.

Poznejte své breakpointy

A zjistěte, které jsou důležité. Většinu z nich jsem vypsal na začátku technické části, ale nejobtížnější jsou ty, které se vztahují k rychlosti útoku.

Dokud nebude dobrý webový kalkulátor , stáhněte si tento excelovský sešit: .zip .rar

Myslete jako "Ninja"

Assky jsou jak silné tak křehké. Na to nikdy nezapomeňte. Dokonce i ta nejobrněnější asska bude mít jen zlomek života a obrany dostupné barbarům, paladinům nebo druidům. Trik je použít živé štíty a skilly na ovládání davu, aby boj probíhal jak chcete vy. Dokonce i když to budou někteří hráči vidět jako zbabělost, taktika udeř a uteč je velmi efektivní způsob, jak se vypořádat s nebezpečnými protivníky. Vytvoření "smrtícího pole" těl a nalákání velkých nepřátel na něho, když tam máte aktivní death sentries dělá s agresivními potvorami divy.

Udržujte také resisty, redukci damage a maxované blokování. Tyhle 3 (vlastně 2) věci jsou mnohem důležitější než ušetření pád bodíků do života. Dostanete přibližně polovinu škody, když zvýšíte blokování z 50% na 75%. Stejné pravidlo platí pro resistence.

MB-CoS-MB-MB-MB-co?

Mind Blast a Cloak of Shadows jsou dva nejmocnější skilly na ovládání davu, které asska má. Mnoho hráčů ocení, když oslepíte tlupu Spectral Hit Black Souls na cestě k Baalovi. Když už si nikdo neví rady, tyhle dva skilly vám často umožní získat kontrolu v nemožné situaci. Avšak uvažujte vždy i s vlivem těchto dvou skillů na ostatní hráče v partě. Dobrý nekromancer má kltebu pro každou situaci a ve správný čas použije ty správné. Cloak of Shadows je považován za kletbu a přepíše nekrovy kletby.

Cloak of Shadows je nejlépe nechat na úrovni 1 protože nemůže být vyvolán znova, dokud předchozí doba nevyprší. Během této doby jsou všechny potvory, které nejsou bossové, oslepené. Nejužitečnější je to v boji proti potvorám, které útočí na dálku.

Mind Blast je skill úrovně 1+, protože další body přidávají škodu, zyšují šanci na konverzi a zvyšují trvání těch zavináčů nad hlavou. Ty indikují, že jakákoli škoda, kterou teď uděláte, spustí u nepřítele animaci hit- recovery (vzpamatování po útoku. Rychlost kouzlení závisí na FCR.

Odstřelte je!

Death Sentry je nejvšestrannější a nejdůležitější past v arzenálu assky. Exploze dělá škodu 60-80% základního života potvory, půl fyzickou, půl ohnivou. Zvýšené životy potvor kvůli vyššímu počtu hráčů ve hře škodu neovlivňují.

Dokonce i kdybyste v Death Sentry měli jen 1 bod, slouží jako velmi dobrý zdroj útočné škody. Každý nepřítel v dosahu výbuchu dostane procentní škodu základního života původní mrtvé potvory. Jinými slovy, potřebujete 2 - 3 exploze na zabití většiny potvor v jednohráčové hře, ale až 10 mrtvých těl v 8 hráčové hře. Nejlepší způsob jak klást pasti závisí na levelu skillu. Na vyšší úrovni jsou efektivní téměř kdekoli. Na nižší úrovni jsou nejlepší místa 1) přímo tam, kde jsou těla, 2) mimo dohled v rohu, 3)dostatečně daleko tak, aby nedošlo k výstřelu blesků ale těla stále vybuchovala. 1) a 2) jsou nejspolehlivější metody.

Dokonce i když nemůžete nechat vybuchnout žádná těla, stále ještě to střílí několik set lightning damage. S plně synergizovanou Lightning sentry, můžete tím i zabíjet v Nightmare.

Některým modifikacím byste se měli vyhnout. Slain Monsters Rest in Peace (aka RIP) a jakákoli forma Freezes Target zcela neguje užitečnost death sentry.

Pracujte se Shadow

Když už jste si vybrali Shadow, používejte ji co nejlépe. Nebudu zde zabíhat do detailu ale něco je v technické sekci a mnoho ve strategy compendium na dii.net. Každá z nich funguje jinak co se strategie týká, ale mají mnoho společného. Jejich hlavní účel sloužit jako další cíl pro potvory. Pro obě platí: vždy se přesunou k vám, když se jakkoli teleportujete. Získávají resisty, život, úrovně skillů a případně lepší vybavení, jak zvyšujete level shadow.

Shadow Warrior je vaše volba, jestliže chcete předvídatelnost a ovladatelnost. Volí si jen mezi normálním útokem a jakýmkoli útokem assky, který máte právě aktivní na svých dvou myších tlačítkách. Mohou být ovlivněny, aby dělaly určité věci ale zřídka se na to dá spolehnout.

Shadow Master si vyberete, jestliže chcete pomocníka typu "vyvolej a zapomeň". Jejich výbava je ukončena na levlu 17. Raději je dávám až na level 18.

Najímejte jen ty nejlepší

Pomáhá jakýkoli pomocník ale dávám přednost těm z aktu 2 kvůli aurám. Mohou zvýšit vaši škodu, obranu, nebo efektivní rychlost (přes Holy Freeze). Jestliže se hodně spoléháte na Blade fury, použijte pomocníka s aurou Blessed aim, abyste zvýšili šanci na zásah. Jejich výbava je standardní pro pomocníky. Jestli nevíte, co to znamená, hledejte velkou damage, rychlost útoku a obranné vlastnosti. Zde je několik zdrojů informací o pomocnících:
'Morons for Dummies'
ThePlatypus' Merc Guide
Sunbeam's 'The Mercenary Guide'

Neběhejte se štítem.

Hlavně ne v nebezpečných situacích. Blokování štítu se nemění, když chodíte, stojíte nebo útočíte. Ale sníží se na jednu třetinu normální hodnoty, jestliže běžíte. Je to jako byste hráli jen s třetinou života. Vybuchující dollsky nebo buglí Tomb Vipers jsou dva druhy nepřátel, kvůli kterým byste měli chodit. Jen varování - když chodíte nebo běžíte s dvěma drápky, neblokujete vůbec. Takže klidně běhejte, aspoň rychleji utečete.

Nějaké tipy a triky od ostatních.

Autor uveden v závorce.

(BIGeyedBUG) - omráčit, zaútočit, utéct. Dokonce i na nízkém levlu omračuje mind blast na dost dlouhou dobu, abyste mohli útočit, pokud dobře ovládáte postavu. Třeba MB - běh nebo dragon flight - PS - DC - a opakovat nebo utéct. *

(Momotaro)
Jestli máte death sentry, udělejte smrtící pole. Pamatujte si, kde těla leží a vracejte se k nim zpátky a veďte k nim potvory.

(Zyr)
BF potřebuje dobrou výbavu, aby v Hell zabíjela. Ale když máte knockback a třeba i zbraň a s nízkou škodou, můžete si tím udělat čas na položení pastí a případně ochránit pomocníka, aby mohl zabíjet

(BIGeyedBUG)
A další trik pro Warriora
- Ve Far Oasis může být Shadow Warrior na nízkém levlu a s nízkým levelm WoF devastující zbraň, když máte ještě omezenou zásobu many.
- Blade Sentinal je dobrý skill na začátek, dokonce i s bídnými koupenými nebo kameny vycpanými drápky.

(Momotaro)
Když máte pasti nebo mind blast, spamujte. Hažte je pořád , nejlépe 4 LS a jednu death sentry. V nejhorším případě jste vyplýtvali trochu many.

(mikeandroe)
neváhejte obnovovat kouzla. Obnovujte BoS/Fade/Venom tak často jak je možné. Před každou bitvou.

Slabé pasti - průzkumníci a lákadla.
Položte je u rohů, upozorní vás na tlupy a zároveň některé nalákají. Dálkoví útočníci pohnou s menší pravděpodobností než ti nablízko ale pár jich dostanete než začne velký boj.
Dobrý útok je nejlepší obrana
Když nabíjíte charges, je lepší občas schytat nějakou ránu než se stáhnout a přijít o již nahrabané charge.

(Flick)
Útočte pravým tlačítkem. Nejlépe je to popsáno v Grimbornově návodu Frenzy Barbarian Guide, který je v sekci barbar na suewebiku přeložený.

Výbava

Tenhle seznam nemusíte splnit přesně, je to seznam všeobecně dostupné a účinné výbavy pro koncovou fázi hry.

Helmy

Guillaume's Face typicky pro 35% Crushing Blow. Dobrá je i síla a FHR.

Jiné dobré volby jsou Shako (k/t), Kira's (Uber Meph), a Crown of Ages. Circlety dávají nejlepší možnost pro +3 shadow skilly. Při untwinked, hledejte hlavně resisty a jiné vlastnosti, které pomohou splnit cíle buildu.

Boty

Upgradované Gorerider jsou nejlepší volba kvůli Crushing blow mají nižší požadavky než are Myrmidon Greaves.

Shadow dancer v untwinked buď craftujte Blood nebo Safety boots. Nejvíce chcete resistence a FRW.

Rukavice

Dracul's Gloves pokud není jiný zdroj pro Lifetap.

Jiná volba je Blood gloves a Steelrends. Crushing Blow%, IAS, a resisty jsou nejdůležitější vlastnosti ale life/mana leech a stats také pomáhají. Pokud používáte venom, nic nepřekoná Trang's set gloves.

Opasek

Verdungo's Hearty Cord, String of Ears, a Thundergod's Vigor (TGods) jsou všechno dobré volby. TGods je dobrá volba pro koncové oblasti Hell

Arachnids Mesh je také užitečný a když nic jiného nemáte, zkuste Blood craft. Hledejte resisty, sílu, FHR a životy a Open Wounds.

Štít

Stormshield nebo "Spirit" Monarch jestliže jdete se štítem. Stormshield pro boj zblízka, spirit pro pokládání pastí.

"Rhyme" Grim Shield/Trolls Nest/Monarch také funguje neobyčejně dobře. Sanctuary je dobrý, když potřebujete resisty a máte runu "Mal" .

Brnění

Duress! Má všechny dobré vlastnosti.

Treachery je slušné brnění, zvlášť pro kopy/pasti. Ačkoli má Fade i Venom, doporučuji dát do nich aspoň 1 bod, abyste to mohli vyvolat před bojem. Lionheart a Smoke jsou dobrá runová slova a můžete je mít brzy. Hledejte rychlost, resisty, FHR, život a sokety. Chains of Honor a Enigma jsou oba upgrady k Duress.

Šperky

Mara's (skilly, resisty), Ravenfrost (Cannot Be Frozen), a Mana leech ring.

Je tu mnoho možností a někdy jsou nejlepší rare věci. Takže vypíšu jen vlastnosti, které byste měli hledat: Cannot be frozen, mana leech, resisty a absorbce, dále +skilly, AR, leech, life, magic find, a stats. Dobrá kombinace je angelic amulet s jedním prstenem.

Dlouhá kapitola o zbraních.

Vhodných zbraní je hrozně moc. Každý útok má své požadavky, takže vypíšu vlastnosti, které jsou pro každý druh útoku nejlepší. Ty nejdražší runová slova sem nepíšu, protože legálně je na battle net má velmi málo lidí.

Kopy (proti normal)
Crushing Blow, Static Field, ITD, Base Speed, IAS, Auras, Range, Elemental Damage, PMH

Kopy (proti fyzicky imunním)
Elemental Damage (sometimes Auras), Static Field, Range, Base Speed, IAS, PMH, ITD

Blade Fury
ITD (nebo +AR/-Def), Crushing Blow, Static Field, Weapon damage, Slow Target, Knockback, PMH

Traps
+skilly, Base Speed, IAS

a teď zbraně:

Výbava okolo jednoho kusu

Některé kusy výbavy porušují normální pravidla.

Enigma
Jakýkoli build, který používá Enigmu, bude chtít víc FCR než normální buildy. Nejobvyklejší cíle jsou 42 nebo 65 fcr. Také gigantické navýšení síly změní základní stats pro ty, kteří chtějí mít co nejvyšší život.

Last Wish
Tato zbraň vám dá téměř všechen váš crushing blow, vyšší Life Tap% než Dracul's, a má auru Might. Tohle se speciálně hodí pro dancery, protže umožňuje, aby všechny vaše ostatní výbava kromě bot byla zaměřena na pasti.

Lawbringer
Tahle divná zbraň téměř likviduje death sentry kvůli své vlastnosti Rest in peace. Ale má jiné výhody - decrepify poskytuje vynikající kontrolu davu, zvyšuje vaši damage a pomáhá přežít. Sanctuary eliminuje problém s undead, což bývají nejtěžší boje pro kickery. Magická damage, sání života a redukce obrany jsou už jen třešnička na dortu.

použité zkratky


Výbava
C/C - Claw/Claw - dva drápky
C/S - Claw/Shield - drápek/štít
W/S - Weapon/Shield - zbraň/štít
2-h - dvouruční zbraň.

Technické
~X - "přibližně X."
5k nebo nk - k znamená kilo tedy tisíc - 5k = 5000;
AR - Attack Rating
BWS - Base Weapon Speed - základní rychlost zbraně z Arreat Summit (WSM)
CB - Crushing Blow
Dex - Dexterita
Dmg - Damage - škoda
ED - Enhanced Damage - zvýšená škoda
EDef - Enhanced Defence - zvýšená obrana
EIAS - Equivalent IAS - viz kap o IAS
FCR - Faster Cast Rate - vyšší rychlost kouzlení
FHR - Faster Hit Recovery - vzpamatování po zásahu
FRW - Faster Run/Walk - rychlejší chůze/běh
IAS - Increased Attack Speed - zvýšená rychlost útoku
OW - Open Wounds - otevřené rány
PMH - Preven Monster Heal - zabranit uzdravování potvor
SCE - Small Charm Equivalent
Str - - síla
WIAS - Weapon IAS, viz sekce o IAS
WSM - Weapon Speed Modifier - viz tech sekce

Skilly
BA nebo BlA - Blessed Aim - Paladin Aura
BC - Battle Command - Barbarian Warcry
BO - Battle Orders - Barbarian Warcry
BoS - Burst of Speed
CoS - Cloak of Shadows
CM - Claw Mastery
DC - Dragon Claw
DF - Dragon Flight
DS - Death Sentry
DT - Dragon Talon
SM - Shadow Master
SW - Shadow Warrior
WB - Weapon Block
WoI - Wake of Inferno
WoF - Wake of Fire

Věci
3/20/20 nebo 32020 – dupované Charm of Vita (3 max dmg, 20 AR, 20 Life)
CTA - Call To Arms runeword s BO a BC
CoA - Crown of Ages unique helm
CoH - Chains of Honor runeword
sc, lc, gc - Small Charm, Large Charm a Grand Charm
SoE or String - String of Ears unique belt
SS - Stormshield unique shield
TGod’s - Thunder God’s Vigor unique belt

Jiné
PvM - Player vs Monster
PvP - Player vs Player