DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Pyromanie v kolmici od Platypus

pro verzi 1.10

Autor: Platypus
Originál Translated by SuE with kind permission from Platypus

Úvod

Jedna z mých současných kouzelnic používá Novu a Firewall(FW) jako hlavní kouzla Některým hráčům se zdá obtížné pochopit a naučit se, jak používat FW. Udělal jsem tedy několik screenshotů kouzla v akci, doufám, že vám spolu s mými zkuišenostmi pomohou

Škoda

FW je kouzlo s vysokou škodou. Nemá žádné synergie a vlastně je ani nepotřebuje. Z tohoto důvodu je to dobrý "záložní" skill (dovednost). Můžete dát 20 bodů do FW a 1 do Fire mastery (FM) a dostat slušnou škodu, takže se můžete vypořádat s potvorami imunními na váš hlavní druh škody, zvláště máte-li nějaké +skilly z věcí.

Stále ještě maxuji FM, takže FW ještě nemá svůj plný potenciál. Již teď však dělá 3000 škody za sekundu s minimem +skillů, což je docela dostatečné pro konec nightmare, kde se moje postava právě nachází. Hráči dosahují až škodu až 7000. Mám +3FW tyčku Leaf, kterou už nepoužívám, ale když ji vytáhnu, škoda se prudce zvýší. Takové tyčky můžete koupit u Drogmana v Aktu 2. Tyčka s +3 k FW je výborná zbraň, čekáte-li na skilly úrovně 30.

skill

Časovač

FW má také dlouhý časovač - zpoždění pro další vyvolání (1.4 sekund - Meteor má 1.2, Blizzard má 1.8 pro srovnání). Takže potřebujete dobrou dovednost v umisťování Firewallů, aby kouzlo bylo efektivní. Když netrefíte potvory při prvním vyvolání, musíte čekat 1,4 sekundy, než můžete kouzlit FW nova. To je hodně dlouho na to, nechat potvory jen tak.

Dosah

Ačkoli si to hodně lidí nemyslí, můžete FW považovat za dálkový útok. Na úrovni 20 je 30 yardů dlouhý (tzn 15 yardů na obě strany od bodu, kde jste klikli). Při přidání +skillů se to dále zvětšuje. Můžete tedy likvidovat i potvory, které nevidíte na obrazovce.

Volba pomocníka

Zvolil jsem pomocníka s aurou Holy freeze. Je to logická volba pro můj build (FW/Nova). Barbar má knockback, takže by mi odhazoval potvory s firewallu. Doporučuji tedy pomocníka s Holy freeze nebo chladového kouzelníka z aktu 3. pomocník z aktu 3 může potvory zmrazit, zatímco je opékáte. V+ětšina kouzelnic však preferuje (a potřebuje) tank. Z toho důvodu je pomocník s Holy freeze nejlepší volba.

Nevýhody

Je obtížné to kontrolovat. I když můžete být opravdu dobří v solo hře, ale parta se může pohybovat rychle a je obtížné používat FW efektivně

Dávejte také pozor na potvory očarované blesky, FW způsobí velmi rychlé uvolňování blesků!

Jak FW funguje

Ze všeho nejdůležitější je, aby vaše postava vždy stála ve středu obrazovky. Uvědomte si také, že budete potřebovat nepřerušenou linii dohledu k bodu, kde chcete vyvolat FW.

Existují dvě důležité linie, o kterých budeme mluvit. První je "linie postavy", druhá je " linie FW"

Linie postavy vede od postavy k bodu, kde kliknete, aby se vyvolal firewall.. Linie FW pak vede kolmo v bodu kliknutí.

Linie postavy a linie FW jsou vždy vzájemně kolmé. S touto znalostí můžete svůj FW zaměřovat. V těchto dvou screenshotech chci vertikální FW První obrázek ukazuje červenou čáru. Někde na této horizontální čáře musím kliknout, abych vyrobil vertikální firewall.

straight

Nyní kliknu napravo od postavy na horizontální čáru, a vznikne vertikální FW, který je kolmý k linii postavy/horizontální čáře. Tuto metodu můžete použít na vyvolání FW kus před sebe a tak z něj udělat "dálkový útok". Vytvářením vertikálních linií jako je tato můžete zaútočit na potvory, které přicházejí z horní části obrazovky. Můžete ho kouzlit před sebe na půl cesty, když v tom směru předpokládáte potvory.

kolmo

Jak můžete vidět, kurzor myši není přesně v zákrytu s křižovatkou linie postavy a FW. To je většinou chyba kreslení na mé straně ale je také těžké říct, kde hra předpokládá střed postavy.

Zdá se, že se to mění podle toho, jak jste otočeni. V montáži níže se zdá, že střed mé postavy je u nohou v levém a středovém screenshotu A však v pravém screenshotu se zdá být střed postavy výše. Skutečným cílem montáže je však ukázat vám, jak i malý pohyb myši nahoru nebo dolů může vyrobit šikmý FW místo žádaného vertikálního,. Vyžaduje to však určitý cvik, abyste tohle uměli.

montaz

Tohle jsem vytáhl ze staršího příspěvku:

(NakedBabe) Trik je v tom, vědět, v jakém směru se FW vytvoří. Podívejte se na tenhle jednoduchý příklad. Klikněte někam před sebe a firewall se zformuje kolo k přímce mezi vámi a bodem kliknutí..

     - místo, kde jste klikli
     /
    /
 ^^^^^^^x^^^^^^^ <<  firewall je kolmo k přímce mezi vámi a místem kliknutí
    |
    |
    |
   Vy
Zkuste přemýšlet, co se stane. Když kliknete těsně vpravo nebo vlevo od vaší postavy...

       ^
       ^
       ^
       ^
       ^
     B)---x
       ^
       ^
       ^
       ^
       ^

Teď, když je před vámi nějaká tlupa potvor, jste v pokušení kliknot někde před sebe a umístit tam ohnivou stěnu. Ale potvory velmi rychle tuhle stěnu přejdou a dostanete na budku. Ale když kliknete těsně vedle sebe vpravo nebo vlevo (jak je zobrazeno v druhém diagramu), vytvoří se linie ohně mezi vámi a potvorami. Teď změňte pozici tak, abyste za vámi běželi přes oheň po délce. když kliknete nalevo a napravo o kousíček před sebe, můžete udělat dlouhý tvar X. Jakmile se zbavíte zvyku klikat tam, ke jsou potvory, může firewal dělat neuvěřitelnou škodu

.

Dveře

Tyto dva obrázky ukazují, jak umístit Firewall tak, aby blokoval vchod a pokračoval skrz něj do další místnosti. Začíná to nalevo od dveří. Můžete vidět záři FW na druhé straně stěny

dvere1

Pohled zevnitřku místnosti.

dvere2

Příklad Durance Hallway

Toto je dobré místo, kde lze ukázat, jak procházím přes místa tohoto typu. Moje technika to obvykle vyčistí dříve než tam vkročím.

nejdříve vyplňte chodbu ohněm po délce.

durance1

Dávejte pozor na vzdálenost!

durance2

Potom udělejte to samé v chodbě kolmé k té, v které jste začali.

durance3

Tohle je bonusový obrázek, který ukazuje, jak může být FW použit proti tupým potovrám, které se shromáždí na hraně. Flayeři, kteří lemují řeku v Aktu 3 jesou výborné cíle pro FW

bremm

"Přechod"

Když se na vás řítí potvora, vyvolejte FW těsně vedle sebe, pak se přesuňte na konec FW a nalákejte je tak, aby e po něm běželi až k vám. Ideálně je váš pomocník zastaví uprostřed FW

prechod

Můžete také využít teleport k vytvoření podobné situace:

QUOTE (jabdan) Když máte dobře položený FW a potvory se přibližují, prostě se teleportujte na vzdálený konec a sledujte, jak se blíží přes červený koberec. Vlastně tohle často zachránilo moje špatně položené firewally .. běžte o pár kroků dozadu, počkejte na potvory až se dostanou k FW , pak se teleportujte zpět na konec FW a udržujte je tam. Tohle by také mohlo pomoci, když váš pomocník z aktu 2 zabraňuje potovrám dostat se k FW.

Rohy

Tady uvidíte obrázky, které ukazují, jak zabít potvory bezpečně zpoza rohu. Přidal jsem červené čáry, které ukazují čáru od postavy k bodu kliknutí. Pak jsme přidal kolmici, která jde s Firewallem. Kruhy jsou oblasti zájmu - obvykle mrtvé potvory. .

Na tomhle obrázku je už FW na ústupu, takže můžete vidět mrtvé potvory za rohem. Tyhle potovory se nikdy "neprobudily", protože mě neuviděly. Byly mrtvé dřív, než mě mohly jakkoli ohrozit.

rohy

Pomocník bojuje s opékanými potvorami.

rohy2

Potvora zachycená na zdi .

rohy3

Mrtvé sukuby.

rohy4

Otevřený prostor

Následující 4 obrázky ukazují, jak se vypořádat s potvorami v otevřené krajině

otevr

Vyvolejte FW těsně vedle sebe tak že dosahuje k potvorám

otevr2

Vkročte do linie vašeho FW (takže potvory přes něj půjdou a vyvolejte další na místo, které jste právě opustili.

otevr3

otevr4

Skupiny okolo pomocníka

Potvory se obvykle shromáždí okolo pomocníka. Vyvolejte jeden FW těsně před ním a většinu z nich zasáhnete.

tlupa

tlupa2

tlupa3

nahoru