DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Rychlost kouzlení

pro verzi 1.10

Fast cast rate (FCR) aneb rychlost sesílání kouzel je zajímavá vlastnost nejen pro kouzelnici, ale třeba i pro nekra a jeho Bone spirit, trap assku určenou na duely, která používá Mindblast, nebo trap werebeara, který používá Shockwave v duelech, nebo elementální druid a jeho tornáda.
Proč by nás to mělo zajímat? Rychlost sesílání kouzel se dá ovlivnit (zvýšit ) položkami s vlastností % faste(er) cast rate, podobně jako rychlost útoku zbraní. U kouzel, která mají timer (zpoždění), rychlost ovlivnit nelze. Ale kouzelnice specializované na kouzla bez timeru jako Nova , Charged bolt, Fire ball (nesmějte se, i takový build je hratelný) by měly usilovat o co největší fast cast rate, ideálně 105%. Fast cast rate ovlivňuje třeba i reakci teleportu, takže pro duelisty je taky zajímavá. Při rychlém sesílání můžete dostat potvory do stun locku (omráčení), což se taky hodí.
Kalkulátor je umístěn na německých stránkách o diablu, takže pár vysvětlivek :

http://diablo2.ingame.de/tips/calcs/zauberspeed.php

Zauberin je kouzelnice, Totenbeschworer je nekro, ostatní postavy poznáte.
Vyberte postavu a zadejte % fast cast rate, které máte nebo byste chtěli mít a uvidíte, jak rychle budete kouzlit.
Výsledek je opět ve dvou formách: speed - je počet frame potřebných na kouzlo (diablo má 25 frame za sekundu) nebo frekvence - počet útoků za sekundu.

Charakter Zauberin
Schneller Zaubern 105 %
Ergebnisse  
Speed 8 fps (frames pro Zauber)
Frequenz 3.1 Sauber per Sekunde

Pozn: chain lightning ve verzi 1.10 rovněž závisí na rychlosti kouzlení (FCR), nikoli na rychlosti zbraně, jak tomu bylo v 1.09