DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

ATMA - přehoz věcí na single player


Pro verzi 1.07 - 1.10
ATMA neboli A Tenshi Muling Application je program pro přehoz a uchovávání věcí pro single player od Tenshi.
Toto je překlad popisu, tipů a FAQ, doplněný o pár mých postřehů. Jakékoli další poznatky a připomínky vítány

Domovská stránka. Tam můžete prográmek stáhnout. Poslední verze Atma V: (5.02) ze 17.11.2003. Pokud máte starší verzi, doporučuji stáhnout tuhle, opravuje docela dost chyb..

ATMA V podporuje Diablo 2 Classic a Lord of Destruction (LOD) expansion, verse 1.07, 1.08, 1.09, a 1.10.


FAQ:
- Co je fingerprint?
Je to náhodně generované číslo, které je přiřazeno věci, když je vytvořena. Je to zdroj, z kterého hra generuje hodnoty proměnlivých vlastností věci. Toto číslo je tak náhodné, že může sloužit jako jedinečný identifikátor věci.
- Co je ilvl?
Item level - je indikace, kde/jak byla věc ve hře generována. Toto číslo má rozsah od 1-99 a je to indikátor, jaké vlastnosti se mohou na věci objevit.
- Mohu předávat věci mezi hardcore a softcore?
Ano, protože nelze rozlišit věci pro SC a HC.
- Funguje ATMA s modem xx?
Možná. ATMA není speciálně navržená aby s mody pracovala. Používá své vlastní interní soubory, nikoli MPQ, a tak nemusí všechno korektně identifikovat. ATMA také nepodporuje větší truhly, inventáře nebo kostky. Nejlepší způsob jak to zjistit, je zkusit to.
- Proč moje postavy z verze 1.07 začínaji vždy v aktu 1?
Dokumentace k1.07 (která je zcela odlišná od 1.09) není k dispozici, takže bylo dost těžké to udělat aspoň takhle. Lepší poslat postavu do Akt 1 než nemoct předávat věci vůbec.
- Co je špatného na postavě, kterou jsem vyrobil Shadowmasterem?
Jakákoli postava vyrobená v SM hodí chybu. SM nebyl nejlepší editor. Zkuste vyrobit novou postavu pomocí ATMY nebo založte v Diablo, přehoďte tam věci shadowmasterem a pak to v ATM2 otevřete.
- Proč má moje věc fingerprint 0xffffffff 0xdeadbeef 0x0?
Věci z verze 1.10a, které byly upgradnuté do 1.10s a 1.10 final pomocí utility ATS mají vždy tenhle fingerprint. Není na nich nic špatného.
- Může ATMA konvertovat věci z verze 1.x na verzi 1.y?
Ne, nelze to. Nejlepší způsobje dát věc z verze 1.x na postavu z téže verze, otevřít ji ve verzi diablo 1.y a pak to uložit. Hra zkonvertuje všechny věci na verzi 1.y. Tedy lidsky: máte-li věci z 1.09 uložené jako soubory*.d2i, vyrobte v ATMA postavu pro verzi 1.09 nebo použijte nějakou, co máte, věci tam přesuňte pomocí ATMY (import pravým klikem), postavu otevřete v dianlo verze 10 a uložte, tím dostante postavu a věci převedené do verze 10 a můžete je předat novým postavám.
- Grr, udělal jsem chybu a ATMA mi smázla věci. Co teď?
Nepanikařte. ATMA automaticky dělá záložní soubory. Koukněte do adresáře, kde máte soubory (d2s nebo d2x) a mel by tam být soubor .org (ATMA jich dělá až 9). Můžete ho přejmenovat na správnou příponu (d2s nebo d2x) a začít znova.