DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Synergie skillů


Pro verzi 1.10

Co jsou to synergie, jak je využít a jak to mění strategii přidělování bodů.

Ve verzi 1.10 mají některé skily definovány ještě tzv synergie, neboli vazby. V podstatě to znamená, že tento skill můžete vylepšit o příslušné %, když dáte bod do některého synergického skilu, který je tam uveden.

Synergický (vazební) skill může být (a většinou bohužel bývá) skill na nižší úrovni, který byste nikdy normálně nepoužili, ale není tomu tak vždy a z kombinace vazebních skilů mohou vzniknout zajímavé a smrtonosné buildy.

Většinou bývá synergie vzájemná, tzn, že když např. Ice blast podporuje Frozen orb, bude tomu i naopak. Ale mohou se tam přidávat i jiné synergie a najít vhodnou kombinaci bude docela umění :-)
Bude to psáno spíš z hlediska kouzel ale v zásadě to platí i pro bojové skily, pokud mají synergie.

Platí toto: Výjimky:
Jaká by měla být strategie přidělování bodů?

- Maxovat hlavní skill a co zbude dát do synergiií?
- Nechat hlavní skill na základu a spoléhat na + skily a body do synergiíí?
- Je lepší u sorcky maxovat mastery nebo zvyšovat synergie ?

Jak jsem tak zkoušela pokusy s kalkulátorem elementální damage, vychází mi, že lepší je maxovat hlavní skill, protože jeho přírůstky bývají lepší než % přidávaná synergiemi ale vždy bych si to radši ověřila na kalkulátoru. U kouzelnice pak dávat i do mastery a zbytek do synergií. U cold mastery fakt nevím. Mastery není synergie a funguje, stejně jako v 1.09, i na +skily z věcí.

Synergie také znamenají větší nouzi o body. Buď uděláte postavu - specialistu pro partu a vypeckujete jeden skill, nebo jeden skill skoro vymaxujete a druhý útočný dostanete na střední úroveň, ale maxovat dva útočné skily včetně všech synergií se asi nepovede. Takže bude muset dělat kompromisy a pečlivě plánovat.

Kalkulátor elementální damage

Ten kalkulátor je psaný v javaskriptu, takže když si tu stránku uložíte na do počítače (v prohlížeči v menu: Soubor - Uložit jako - Uplná webová stránka), tak si to pak můžete testovat v klídku doma a nemusíte být připojeni k internetu.

Jak to použít:
K čemu jsou ty horní chlívky v pravé části, zatím nevím. Napište mi, prosím

V tom rozbalovacím menu nejsou bohužel všechny skily, které mají synergie. Chybí mi tam hlavně elementální skily druida - Volcano a Tornádo, ale i tak je to bezvadná věc. Vyzkoušejte, experimentujte :-) a sdělte prosím své poznatky ostatním.

Toto je jen takový první pokec, snad dáme společně dohromady něco lepšího. A jestli jste hráli i beta 10, máte určitě více zkušeností než já, tak to tady rozcupujte :-)

Článek byl zpracován podle pokusů v kalkulátoru od MadScientist a diskuse v Theamazonbasin, zdroje jsou v odkazech v textu