DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Sání života

pro verzi 1.10


Autoři: SuE, Kundihrabka,Peter, Sir.Frederik, Assassin, Brista
V tomto příspěvku bude řeč o tom, jak získávat a obnovovat život a manu pokud vám ubude (po zranění nebo kouzlení)

Life a mana steal/leech - sání (kradení) života nebo many zpět od protivníků.

1.Abyste kradli život nebo manu musíte útočit fyzickým útokem, tedy zbraní s fyzickou škodou ať nablízko nebo na dálku (luk/kuš ,házecí zbraně).
Nesajete manu/život z elementálních útoků (škody, která je na zbrani nebo jinde ve výbavě-oheň, blesky, chlad) ani z jedu.
Nesajete ani z kouzel, pastí či škody, kterou dělají vaši minioni (vyvolaní pomocníci) a to ani fyzické povahy jako třeba druidovo tornádo

Výjimky:
-Vyjimka je blood golem, nekro saje život ze škody, kterou golem dělá ale ta vazba je obousměrná, pokud golem zemře, život nekra jde dolů taky.
-Berserk je magický útok a proto nesaje manu ani život.
-Paladinův skil smite také nesaje. Pokud však paladin použije hůlku s chargama Life tapu a hodí to na potvory, saje i ze smite.
-Assassinka nesaje z kopů.
-Amazonka naopak při svých elementálních útocích cold/ice/freeze arrow, fire arrow, lightning fury saje z fyzické damage, kterou při tom udělá, podobně paladin při vengeance.
-Amazonka ale saje i z plamenů Immolation arrow , pokud nejsou potvory fyz/fire imunní, podobně to platí pro blesky lightning fury (platí v 1.10 ???)

2.Abyste kradli život/manu zpět, nesmí být protívník fyzicky imunní(imune to physical) a musí mít krev - nesajete z undead koster (v žádné obtížnosti.). Nelze rovněž sát z některých bossů, ačkoli nejsou fyzicky imunní.
Výjimkou je paladin a jeho skil sanctuary, kde saje i z koster

3.Abyste kradli/sáli život/manu, musíte mít tuto vlastnost na položkách, které nosíte (zbraň, výbava).
Buď máte přímo výbavu (prsten, amulet, pásek, helmu, rukavice, zbraň..), která má vlastnost xx% sání života/many nebo můžete socketnout (vložit ) do zbraně lebku nebo runu AMN.

4.Život nebo manu mohou některé postavy krást/sát i bez položek s vlastnostmi mana/life steal protože na to mají speciální skily
-Druid feral rage(život) nebo hunger(život i mana)
-Nekromancer life tap (lifetap nefunguje s berserkem, tady barbikovi nekro nepomůže) .
-Assassinka : Cobra Strike funguje s Tiger strike, Dragon Talonem, Dragon Clawem, Dragon Tailem, Dragon Flightem a s normálním útokem. Elementální damage ze skillů jako Claws of Thunder nebo Fhoenix Strike nemá vliv na sání z Cobra Striku. Výjimka je Dragon Tail, který obsahuje physical i fire damage. Ta fire damage určitě saje, protože když je potvora fire imune, tak je sání z Cobry výrazně omezeno.

5.Procenta sání na věcech nebo ze skilů se sčítají a celkové množství života/many, které získáte zpět po útoku na nepřítele, je pak procento ze skutečné fyzické škody, kterou protivníkovi způsobíte. Pokud má vaše zbraň zobrazenou škodu 200 v obrazovce postavy (C screen) a zabijete potvoru, která má jen 90 života, pak se to počítá z těch 90. Při výpočtu škody pro sání se bere do úvahy i deadly strike.
Při výpočtu vrácených životů/many je nutno brát v úvahu penalizaci sání na NM na 1/2 a na Hell na 1/3. Ono je to na Hell s tím sáním složitější. Brista říká na theamazonbasin:
Jsou 3 faktory, které ovlivňují leech (sání) v PvM - při boji proti potvorám
1) Obtížnost. Sání je 1/2 v Nm a 1/3 v Hell
2) Fyzické resistence potvor
3) Drain (vysušování) od potvor - tohle bylo v 1.09 jen u určitých potvor jako Burning dead v aktu2 sewers ale teď je to mnohem rozšířenější. Je to číslo, které redukuje sání navíc k těm 2 předešlým faktorům. 100 = plné sání, 0 = žádné sání.

Příklad: zombie v hell Blood moor: mají 50% fyzické resistence a 50 drain (H).
Sání je:
nominální hodnota (to co je součet vašeho sání ze všech věcí) / 3 (obtížnost) * 50% (resist) * 50% (drain)
Takže v tomhle případě 1/12

Asi se tam i nějak zaokrouhluje.
Replenish Life - obnovování života.

Tato vlastnost se dá nalézt na několika položkách a je docela užitečná, pokud ji máte, ale nedá se na ni spolehnout jako na způsob doplňování života např pro kouzelnici nebo nekra, kteří nepoužívají fyzický útok.

Přibližný vzorec je : RL / 10 = počet životů obnovených za sekundu

Kde RL je suma všech položek s life replenish, které má postava na sobě.
Doba obnovování je konstantní a nezávisí na počtu životů, které postava má (na rozdíl např od regenerace many).
Máte-li třeba položky se celkovým obnovováním života = 20, pak za sekundu se obnoví 2 životy, a bude to pokračovat tímto tempem tak dlouho, dokud se červená koule nedoplní.


Skily na obnovování života :

-Druid si může replenish life zajistit pomocí liany Carrion wine, která po požití mrtvolky obnoví určité procento z jeho celkového života.
-Paladin má na doplňování životů auru Prayer, která obnovuje pevný počet životů za 2 sekundy podle úrovně skilu podobně jako replenish life, a auru redemption, která doplňuje život a manu ze zabitých nepřátel.


Pití uzdravovacích lahviček a šance na double heal:

Pokud vypijete uzdravovací lahvičku (červenou nebo i růžovou), existuje jistá šance, že se obnoví dvojnásobek životů, než je kapacita lahvičky.
Závisí to na vaší vitalitě takto:

Šance na dvojnásobné uzdravení pro vitalitu do 200: vit/4
Šance na dvojnásobné uzdravení pro vitalitu 200 a více: 100-10000/vit