DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Nejen o počítačové hře Diablo2 LOD

[ Diablo]     Adeyke o synergiích        12. 7. 2004

V několika diskusích (zde, zde a zde) odpovídal Adeyke na otázky k synergiím. Je to moc pěkné shrnutí, které, až se k tomu ukecám, přidám do článku o synergiích. Zatím si počtěte:

Jak se počítají synergie.
U skillů (dovedností), které přidávají škodu ke zbrani (off weapon damage), prostě přičtete ještě % ze synergií k tomu vylepšní škody (ED). Např, když používáte Zeal, každý bod v zeal přidá 6% ke škodě zbraně (off- weapon ED) a každý bod v sacrifice přidá 12%. Je to prosté lineární sčítání.

Pro skilly, které nejsou založeny na zbrani, sečtěte bonusy synergií a vynásobte škodu hlavního skillu tou hodnotou + 1 (procenta/100+1). Např, Blessed hammer má 14% synergie, takže když máte v synergii 10 bodů, vynásobíte škodu BH krát 2.4 (140%/100+1)

Aura prayer dává synergie meditation a cleansingu tak, že celý uzdravovací efekt prayer je přičten k synergizovanému skillu bez jakéhokoli požadavku na manu. Takže když máte 20 bodů v prayer a +5skillů (z věcí), máte aktivní auru prayer na úrovni 25 bez nároků na manu, kdykoli použijete meditation nebo cleansing.

Co ovlivňují synergie:
Všechno - normální skilly, charges (náplně skillů na věcech), CTC efekty (kouzla volaná při útoku/zásahu/zasažení), oskilly (skily jiných postav dané věcmi), exploding arrows (výbušné šípy), aury z věcí) mají užitek ze synergií. Avšak jediné, co dává synergie, jsou základní body investované do skillů (dovednosti) a, kvůli bugu, také charges (náplně). To znamená, že pokud by se odstranil charge bug, bylo by vše konzistentní.

Charge bug: např: když nemáte žádné body v resist cold, potom věc s resist cold charges by dávala synergie vašemu holy freeze. Jestliže nemáte body ve warmth, potom charges s warmth by dávaly synergie enchantu. Tyto charge neexistují a nedávaly by smysl, je to jen příklad. (reálně je např využíván bug na botách marrow walks pro nekra a carrion wind pro druida)
Nejsem si jist, co by se stalo, kdybyste měli 2 věci s charges např. na 5. levlu a 8. levlu. Dostali byste buď level 8 nebo 5 ale nikdy ne 13. Vím, že když máte 2 věci se stejným levlem náplně, dostanete ten bonus jen jednou.

+skillové věci a oskills - cizí skilly z věcí.
Věci s +all skills skutečně zvyšují "cizí" skilly dané runovými slovy. Např Mara amulet a zbraň s passion dávají nositeli berserk a zeal na levlu 3. Oskills lze zvyšovat pomocí +all skills, +příslušným specifickým skillem a +fire skills (tam, kde to má smysl)

Level spouštěného skillu , charges ..
Neexistuje žádný způsob, jak zvýšit level skillu na věcech s CTC (šance na spuštění skillu), charges (náplních skillu na věcech), aurách z věcí nebo exploding arrows na luku.

A příklad, jak využít působení synergií na věc:
Otázka: Jestliže použiju Bonehew ogre axe, dává 50% šanci na vyvolání bonespear na levlu 16 při zásahu. Byl by to asi nejdivnější nekro, jakého jsem kdy udělal - takový, který se rozhání kolem sekerou, ale když mám maxované všechny synergie, mohlo by to přidávat ke škodě?
- Bez ohledu na to, jak je skill "aktivován", pokud máte investované body v synergizujících skillech, bude skill synergizován. Takže ano, Bonehew u nekra bude mít užitek ze synergií pro bone spear.

[link]  Názory  

Předcházející příspěvek: Info pro vás
Následující příspěvek: Frustrující následky dovolené