DiablovoDoupě LITE - texty a odkazy

Kouzelnice: Melee sorcka

pro verzi 1.09

autor: SuE

Melee sorceress neboli Kouzlící bojovnice? ..bojová kouzelnice ?

dejte jí do ruky zbraň a nechte ji prosekat si cestu k vítězství…

melesorcka je velmi variabilní build. Vetšinou se hraje s jednoruční zbraní a štítem ale existuje i tzv . monk build, který používá elitní staff.

Stats:
strength na zbraň stačí 100 - 120, pokud se zaměřuje na fyzickou damage a sání, lze i výše
dex na blok pokud se používá štít - silně se doporučuje whistans guard ze sady Orphans, protože má rychlý blok- sorcka má tendenci dostávat se v tlupě do block locku a má taky vysoké procento blokování, takže není třeba moc dex)
Mana nic,
vitalita zbytek měla by mít aspoň 800-1000 života.. a hodně vecí a charmů na životy

skily:
první varianta : Čistá melesorcka:
by měla mít max fire mastery+max enchant - 200fire dam ke zbrani..nic moc na 40 bodů :
Frozen nebo shiver armor max,
neco v ES (ale má málo many - neinvestuje do ní) energy shield,
1 teleport.
Frost nova nebo glacial spike na zpomalení.
Teoreticky by neměla používat žádné přímé útočné kouzlo ale bežně se používá i LM+ thunderstorm.

Druhá varianta: elemental build
Mnoho novějších buildů nepoužívá enchant, protože investice 40 bodů kvůli 200 fire damage se zdá být plýtváním.
Využívá se toho ,že mastery zvyšuje i i elementalní damage z věcí a charmů, pokud sorcka bojuje zbraní. Tedy sbírat lightning a fire charmy, věci co přidávají elementalní dam. Není to nikde zobrazeno ale je to opravdu poznat.
Nicméně nekteří tvrdí, že tohle je bug a bude odstraněn, takže pokud maxovat mastery, tak k tomu i nějaké kouzlíčko, ať to nejsou vyhozené bodíky.
Sorcku lze zaměřit buď na elementální damage, tzn maxovat mastery, a přídavnou elementální škodu. Pak ale moc neleechuje ani manu ani životy, protože fyzická damage je nízká. Pak je nutná aspoň jedna věc s "damage goes to mana", aby se mohla teleportovat, pokud narazí na velkou tlupu a spadne jí ES

Třetí varianta: fyzická damage a leech
Další možnost je fyzická damage a elementální dělat nějakým kouzlem, pak je vhodné dát jí věci s Crushing blow a případně deadly strike a hodně leechu. Pokud je hodně mana leechu , lze zvýšit i manu ,nejlépe přes charmy a věci, a dát více bodů do ES

Čistá melee sorcka je v podstatě celkem nuda..sekat a sekat ..

Proto se dělají varianty s kouzly:

Téměř všechny "nečisté" buildy používají static field na oslabení bosů .

Pokud je maxnuté fire mastery, lze použít jako podpůrné kouzlo třeba firewall na malém levlu - 4-5 na připálení potvůrek při přímém boji

Hodně se používá thunderstorm+ LM

Někdo místo toho hází meteory nebo hydry (pro hc zdaleka nejlepší). Meteor sorcka má většinou problém to ustát kvůlu casting delay, tady to nehrozí..házejte si ho na hlavu při boji.

Někdo dává hodně do ES a má položky s mana steal a damage goes to mana.. zvyšuje to životy.

Frost nova se vyplatí 5-7 bodíků na zpomalení nepřátel .

Před bojem nahodíte štíty, thunderstorm , příp enchant a go

Melee sorcka by neměla používat plošná kouzla typu FO nebo namax firewall..

Vybavení:
-Každá melee sorcka by měla mít Frozen nebo shiver armor na slušné úrovni (je to na vás, oba jsou dobré)
-Doporučuje se defiance pomocník. Proč defense ? Defense má smysl, a když se díky pomocníkovi šance na obranu zvýší třeba jen na 50% + ten armor , pomůže to - ta sorcka má málo životů a hlavně je pomala v blokování, snadno se dostane do block locku. Taky je pomalá v útoku relativně vzhledem k bojovým postavám, i když ji zrychluješ, takže to smysl má ..každá šance, že se mrchy netrefí je dobrá. Might pomocník zas tak velký význam nemá ,pokud je zaměřená na elementální damage
-Doporučují se věci s damage reduction.
-Doporučuje se maximální blok (75%), tzn zhruba 2 -2,5 bodu do dex na každém levlu
-Věci a charmy na Fast hit recovery , aspoň na 39%
-Věci na zrychlení útoku - shael do zbraně, IAS na rukavicích apod.
-Doporučuje se Shael do štítu na zrychlení blokování, já bych tam radši dala resisty. Ale pak je nutná frostnova na zpomalení nepřátel.
-Věci/věc na Damage goes to mana, případně regenrace many

Zbraň: :doporučuje se Lightsabre kvůli damage, elemental damage a ITD. Pokud nebude zbraň mít ITD, musíte AR řešit přes položky (viz článek o AR v tipech a trikách na doupěti). Další docela slušná a lépe nalezitelná zbraň je Hexfire kvúli ITD a +fire skilům.

Moje melee sorcka má pár bodíků ve frozen armor, pár ve frost nova, firewall, 10TS/10LM (asi), max FN+enchant. Používá Hexfire a občas přepne na luk - ted má Kuko s runou NEF. Ten luk se hodí třeba v sanctuary nebo ve 3.aktu to dusit přes řeku. Není to ale bow sorcka, ta by měla mít trošku jinak skily. Nemá super výbavu s damage reduction a občas to neustojí, když si nedám pozor v obklíčení ale je to nejzábavnější postava co jsem hrála. Teď bych asi už do enchant nedávala.

Před tím, než začnete ,doporučuju si to nasimulovat na plánovači skilů, ono těch bodů k rozdělení zas tak moc není, jakmile začnete přemýšlet ..armor, FN, mastery ,kouzla..zjistíte, že vlastně chybí. - v tom článečku je návůdek jak to použít planovač

Hezký návod na melee sorcku z diabloii.net přeložil gorthaur a je zde