DiablovoDoupě lite - texty a odkazy

Nejen o hře Diablo2 LOD

Výtah z návodu Jak najít SoJ

       22. 4. 2005

Článek se nachází na diabloii.net, autor je Igor Potapov. Tohle je jen zkrácený přehled hlavních bodů článku, nikoli překlad. Zajímají-li vás tabulky, pravděpodobnosti či výbava, nakoukněte do originálu.

SoJ - vlastnosti
Kde ho najít. Může ho pustit každá potvora nad level 39, může být v jakékoli truhle na nm (kromě začátku akt 1) a v hell Ale šance na nalezení jsou velmi malé.
Nejlepší (v sestupném pořadí jsou u:
1. Nightmare Andariel, Normal Diablo.
2. Normal Baal, Nightmare a Hell Act Bosses.
3. Councils. Jakákoli potvora Akt1-3 NM.
4. Jakákoli potvora s úrovní větší než 38.
5. Truhly, těla, gamblování.

V originálu je tabulka, která ukazuje šanci na nalezení SOJ s 200%MF , nejlépe je na tom Quest Andariel na NM (když ji zabíjíte pro splnění úkolu - šance je 0,103% , pak Quest Andariel Hell - 0.06%, pak obyčejné vraždění Andariel na NM - 0.033%, pak už to klesá pod 0.02% - Hell Andariel, Diablo Normal, NM, Hell, Duriel NM, Hell, Mefisto NM, Hell, Baal Norm, NM, Hell ...
Šance na gambling jsou mizivé.
Pak se rozebírají šance, že potvora pustí zrovna prsten, opět je největší u Quest Andariel - 14%, pak Sumoner, .Andariel, Duriel, Blood raven, Izual, Nithalak, Hephaisto, Radament, Diablo, Baal, Mefisto - okolo 7-5%
Navíc je tu vysoká šance, že ten prsten bude unikátní (u Andariel, Baal, Diablo, Mefisto, Duriel - 10-7%)
Proč to tedy nezkoušet radši u potvor na Hell?
Mají moc velkou úroveň a je moc velký výběr toho, co může padnout. Např u Hell Andariel je nejlepší místo na nalezení Bull Kathos ring
Proč Nightmare Andariel je nejlepší
Má nejlepší šance, že dá prsten a že ten prsten bude unikátní. NM Andariel může dát jen SoJ, Nagelring a Manald, takže šance na SoJ je větší. Může se s ní srovnat jen Normal Diablo. Ostatní bossové dávají jiné prsteny.
Andariel má navíc bug, že občas hodí tolik věcí, jako byste plnili quest.

Dále se tam rozebírá, jak funguje MagicFind - to je dobře vysvětleno i v Nobbieho guide
Kolik % MF je nejlepší na to mít?
Z testů z nájezdů na NM Andariel vyplývá, že stačí tak 200 - 400%,. je lepší mít menší MF a být rychlý zabiják než aby to trvalo dlouho - je lépe udělat za určitý čas více nájezdů s MF třeba 100-200 než jeden s MF 500. Výbava na Magic Find by neměla příliš snižovat efektivnost zabíjení.

Nejlepší postava na zabíjení NM Andariel je Fire sorcka. - Max Firebolt, Fireball, Meteor a Fire mastery., 1 bod do Teleport, Static a warmth. Doporučuje se resisty na max a mít blokování = investovat do dex, žádná energy.
Výbava - +skilly na zbrani a jako záložní zbraň a štít něco s MF na poslední úder. Pak se tam rozebírá levná MF výbava - sekce Cheap equipment..

link  Názory  

Předcházející příspěvek: Diabloii.net přesunulo forum
Následující příspěvek: Hip hop a grafiti